Marihuana i obitelj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.06.2018
23
40
13
Pozdrav svima! Dolazim iz Zagreba, u drugoj sam polovici 30-ih, oženjen sam i imam dvoje djece. Bolujem od anksiozno-depresivnog poremećaja i nakon što sam bio kod više psihijatara, od kojih mi nijedan nije pomogao, odlučio sam pokušati s marihuanom. Zadnji psihijatar me nabubao s antidepresivima, a čak mi je pod zadnje uveo i antipsihotik od kojeg sam se osjećao loše kao nikad u životu. Antipsihotik sam izbacio, a antidepresive ću postepeno smanjivati i također izbaciti. Imam puno iskustva s pušenjem marihuane, a ono što me muči je to što sad nisam u poziciji kao prije deset godina da mogu pušiti kad mi se prohtije jer imam odgovoran posao, suprugu i dvoje male djece. Iskreno, ne znam kako bih ukomponirao marihuanu u svoj sadašnji život. Da li da zapalim joint samo prije spavanja? Da li, radi manje mirisa, koristiti vaporizer? Iskreno, smatram da nije u redu biti pod utjecajem bilo kojeg opojnog sredstva i biti s djecom pa me zanima koliko vremena dnevno bih trebao biti pod utjecajem marihuane da si barem malo pomognem sa svojom bolešću.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
smatram da nije u redu biti pod utjecajem bilo kojeg opojnog sredstva
Drug moj..trebao bi da promijenis pogled prema Cannabisu i poceti ga gledati kao ljek,sredstvo koje moze rijesiti tvoje probleme.Najbitniji je svoj uzgoj..treba ti sator od metra i oprema i nakon zavrsenog ploda edukacija kako napraviti ljek koji se ne pusi,a informacije za to mozes naci ovdje;
https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/
Ipak Trava nije tako jednostavna,a opet tako zanimjiva i poucna:):thumb:Sretno:thumb:
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Sve se može kad se hoće!Što kaže drug Hazeri, posmatraj to kao lek i savest će ti biti mirna!Mislim da je gore kad se deci pojavljuješ na oči na kojekavim hemijama, antideprisivima i ko zna šta jos od "drage" nase medicine... nego na ovome što nam je majka priroda poklonila!!Ja isto imam decu, jako odgovoran posao, radim u laboratoriji i ne sme da se desi greška, imam 100 kontrola i niko ne zna šta mi je u glavi...a na thc-u sam evo i sad na poslu!!!Puno sreće!
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Činjenica je da marihuana mijenja stanje svijesti. Imamo unutarnje kanabinole i receptore za njih, ali organizam ne proizvodi toliko da budemo high.

Kod psihičkih poremećaja najbolje krenuti sa nečim manje psihoaktivnim što Chili preporuča. Možda bi najbolje bilo napraviti ulje sa samim CBD-om i dio sa low THC. Preporučam neki sativa CBD hibrid da malo digne raspoloženje, a opet da nije previše.

Iskreno, smatram da nije u redu biti pod utjecajem bilo kojeg opojnog sredstva i biti s djecom

Nekad u životu treba pojest govno da bi ti bilo bolje... cilj opravdava sredstva dok ne šteti drugima u svrhu poboljšanja življenja. Sve mijenja svijest. Obična pomisao, čokolada, kemija iz laboratorija ili kemija iz prirode...

Ne znam da li si probao kakve tehnike za smirivanje... to bi ti super bilo na kraju dana, a ako stignes 15-ak minuta i ujutro. Malo se protegnit i meditacija... meni to puno pomogne. I taj problem koji imaš može biti put uz koji ćeš masu napredovati... nemoj gledat na to kao nešto što si iz vedra neba dobio. Dopusti si osjetiti...
 
17.06.2018
23
40
13
Drug moj..trebao bi da promijenis pogled prema Cannabisu i poceti ga gledati kao ljek,sredstvo koje moze rijesiti tvoje probleme.Najbitniji je svoj uzgoj..treba ti sator od metra i oprema i nakon zavrsenog ploda edukacija kako napraviti ljek koji se ne pusi,a informacije za to mozes naci ovdje;
https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/
Ipak Trava nije tako jednostavna,a opet tako zanimjiva i poucna:):thumb:Sretno:thumb:
Hvala na savjetu, ali nažalost uzgoj marihuane ne dolazi u obzir jer ne želim riskirati otkaz i eventualnu zatvorsku kaznu. S druge strane, nemam je gdje ni uzgajati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.490
143
36
Drug. Imaju pravo uvazeni clanovi foruma. Ne posmatraj ovo kao drogu jer i nije. Imam porodicu,odgovoran posao i konzumiram marihuanu. Ona mi dodje kao olaksanje posle dnevnog stresa koji prezivljavam kao i svi drugi ljudi u ovom speedy zivotu. Polako priprema,sator,oprema,uzgoj i videces da ces se bolje osecati nego sto ti je sad kad budes uzeo lek iz prirodne apoteke.
 
17.06.2018
23
40
13
Živim u stanu u kojem nemam ni prazan ormar u kojem bih mogao uzgajati travu. Outdoor isto tako nemam gdje.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.490
143
36
Vidi stelth moras odraditi, i sa decom razgovaraj,objasni im. Ne znam koje su starosti. Ima ovde na primer pc box,ili u obliku zvucnika malo veceg. Ali za to ti treba ucenje malo,citaj po forumu,ljudi su pisali o svemu.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Danak neiskustvu... Sjecam se kad smo jednom na forumu diskutovali o jednom izmisljenom zakonu o visini biljke... Ludnica.
A da ne govorim o stealth boksovima, ako ga dobro odradis izgleda kao komad kucnog namjestaja, a unutra mali grm pun hedovine. :D
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Ako mislis da si jedini ti na forumu sa odgovornim poslom djecom i zenom varas se, a uz to jos neznas ni kako bi si ukomponirao da tu i tamo da zapalis. Uz to ako netko od starijih clanova na tvoje pitanje napise komentar ne mozes ga smatrati trolom samo zato sto se osvrnuo na tvoju usporedbu vutre sa drogom jer se iz tvog nacina pisanja se da zakljuciti da imas takav stav, prvo moras na tome poraditi i vidjeti uopce dal si za to, najbolje mozda da krenes sa nekakvom indicom u popodnevnim satima pa prema spavanju dobro bi te mogla opusititi kako tjelesno tako i mentalno pa vidi testiraj i tako dalje i samo pozitivan stav:thumb:
 

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.818
143
joint prije spavanja bi ti definitivno pomogao jer cannabis djeluje i sljedeci dan.. ja bi osobno od nekih sorti sljedeci dan bio fino opusten,od nekih jako umoran,od nekih nadrkan prema svima okolo..recimo sorta AK48 na mene djeluje umirujuce kroz cijeli sljedeci dan nakon spavanja ali kad ju zapalim navecer me baci u introspektivu te izvuce sve negativno na povrsinu,tek kad to sve rijesim sam sa sobom nastupa smiraj. sa druge strane ako nemozes uzgajati tocno onu vrstu koja bi ti pomogla nista od toga, na ulici to neces pronaci..
kao sto Blader rece probaj sa meditacijom,cannabis je lijek i moze ti pokazati put ali nemozes ocekivati od Biljke da ti svaki dan do kraja zivota pokazuje put.
 
04.05.2012
178
169
43
39
Poslusaj ekipu ovdje, neki su ti malo izravnije rekli a neki malo manje, al jedini temelj koji ti treba za adekvatno lijecenje je to da provjereno znas sto uzimas, odnosno da sam uzgajas svoje.

Pogotovo danas kad ima toliko prilagodenih sorti za pojedina stanja. Koliko god bilo tesko, jos teze ce ti biti kostantno trositi novac na nesto neprovjereno, i uzimati u obliku koji ne iskoristava puni potencijal svih aktivnih tvari u biljci.

Educiraj se na forumu, razgovaraj sa ukucanima, kvalitetan stealth i "zavjet sutnje" o tim stvarima pred okolinom mogu ucinit cuda. Na prvu moze zvucat komplicirano ali mislim da ti je lakse pronaci nacin kako to sve obaviti da svak bude sretan i zadovoljan, nego zivjeti sa spoznajom da si mozda nesto mogao ucinit za sebe ( a time i za obitelj ) a nisi.
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Pooz drug evo moja iskustva
Moj frend ima dvoje djece i i cjeli dan od jutra puši radi normalno svoj posao stvar je u tome što nije ti potrebno da se toliko naduvaš da ne možeš funkcionirat dovoljno je uzeti 2-3 dima isto ima učinak a funkcionirat možeš normalno jedino biš trebao malo istražiti koji bi strain bio najbolji za tvoje stanje
Ja osobno imam 3 djece i imam box u kuči i nema nikakvih problema svi u kuči znaju ljepo sam im objasnio da večina ljudi to gledaju kao lošu stvar i da je zato najbolje da ostane u kuči i da nikome ne govore i sve funkcionira tako da porazgovaraj s ukučanima i vidi kako bi reagirali al po meni bočje travica nego se trbat ikakvim tabletama
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
aaa, fin čovjek, dobro odgojen, obrazovan, radi važan posao
puca na prvu, mjenja psihijatre ko čarape, u potrazi za novim medikamentom
leemon, čitajući uvod prvo mi je palo na pamet introspektiva, 33-35g vrijeme kad se prvi put pitamo što ja to živim, ako imamo hrabrosti pogledamo u sebe zapravo hrabrosti treba za zadržati taj pogled u sebe, ajoj, ništa vrijedno aplauzu. postoje tri ... kako mi sebe vidimo, kako nas drugi vide i kako mi mislimo da nas drugi doživljavaju. tri potpuno različite stvari.
nastavi sagledavati, nisu drugi krivi a ako jesu nikad se ne zapitamo zašto je tomu tako osim kad očekujemo razumjevanje za sebe, svoje pizdarije kojima smo si sami krivi jer poput ... imamo kontradikcije a mozak radi na binarnom 0:1 ili ili, kad si pun kontra stavova, kad jedno vrijedi za tebe a za druge naravno ne, kuršlus. vrijedi analiza, introspekcija, kako češ razumjeti ako ne spoznaš sebe. ima tehnika, literature, samo opasno je pristupiti bilo kojem takvom nazovi tečaju, u tom vremenu kad se upoznajemo sami sa sobom a kako sam rekao malo ili ništa vrijedno aplauzu tamo zapravo nema, tad smo zreli za indoktrinaciju, religija je koliko je meni poznato iza svakog takvog organiziranog sistema, negdje te isus voli, negdje ideš djevicama kad posmicaš kog več treba, negdje si u nirvani. ima ih još vrageci, antropozofi, magijski kultovi, kako jedan propovjednik veli ako se hočeš obogatiti osnuj crkvu.
lijepo solo, svi smo isti , ( životinja to je i čovjek ) kad rješiš stvari sa sobom možeš se promjeniti, ( ima jedna indijska, prvo sam htio mjenjati svijet, pa djecu pa ženu, ništa nisam promjenio, mjenjam sebe. tako nekako, to je poruka.
postoji i nagrada , dar svete slučajnosti, sve postane lakše u životu i zadovoljan si time što imaš, djeca žena posao ( rat i katastrofe , onda nejde nikoga, bolestan ima samo jednu želju a zdrav..) i ono glavno otkriješ novi svijet u sebi, svemir, čuo si za to i istina je. dim s tobom @leemon
@honda , @mladji referent hvala na podršci, lijepo je kad te netko uzme u obranu, valjda vrijediš nekom. kolega je u problemu možda mu se i da pomoči ako sam fulao u onoj o medikamentima, vidjet čemo ovdje nema trgovine ni trgovaca, vrtlari i tajni vrtovi!