Marihuana i obitelj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Da li da zapalim joint samo prije spavanja? Da li, radi manje mirisa, koristiti vaporizer? Iskreno, smatram da nije u redu biti pod utjecajem bilo kojeg opojnog sredstva i biti s djecom pa me zanima koliko vremena dnevno bih trebao biti pod utjecajem marihuane da si barem malo pomognem sa svojom bolešću.

Ovakva pitanja odaju nesigurnost u vlastito prosudjivanje, a depresija se javlja kao posledica nesigurnosti, nedostatka vjere u sebe, samopotcjenjivanjem.
Pretjerano pridavanje znacaja u vezi ocekivanja drugih po pitanju nas samih, i tome kako ce nas dozivljavati, potjera nas da citav zivot posvetimo toj dopadljivosti drugima, a kao rezultat dobijemo gubitak sopstvene licnosti.
Kad izgubimo sebe, u lavirintu raznih tudjih ocekivanja, zivot nam ne moze biti ispunjen. Zivot se sastoji od davanja i primanja. Uzajamnog postovanja, prihvatanja, uzajamne ljubavi, srece.., i upravo dodjosmo do jedinog djelotvornog lijeka protiv depresije - srece!
Kada smo sretni, svi su drugi oko nas sretni, jer ih kroz takvu prizmu gledamo. Kada smo mi sretni i oni nesretni su manje nesretni jer upiju djelic srece kojom zracimo.
Djeca su sretnija, kada vide sretne roditelje. Roditelji su jos sretniji, kada vide sretniju djecu i tako sreca kruzi, razvija se, raste i buja - umnozava se!
I komsije, komsinice, rodjaci, kumovi, prijatelji, poznanici su sretniji ako nas vide sretne.

Sreca, vidi cuda, ne raste na drvecu. Srecu proizvodimo mi sami. Ukoliko nismo sposobni da je proizvedemo, nismo sposobni ni da je primimo.
Da bismo proizveli osjecaj srece, moramo sebe dobro poznavati; sta zelimo, sta volimo, kojem dobru se nadamo...
Trava je dobra, ako nam prosiruje vidike, otvara percepcije i upoznaje nas sa onim dijelom dobra u nama. Ukazuje da smo, ipak, samo ljudi sa svim vrlinama i manama, da smo gresni i da smo u mogucnosti mnoge greske ispraviti, samo ukoliko to zelimo.
Niko taj teret ne moze preuzeti na sebe, umjesto nas samih.

Zato motaj dzointe da budes sretan, da dijelis srecu drugima i ne ocekuj da ce se to desiti, ako smotas pa se kajes sto si motao.
Zadaj sebi cilj da budes sretan, pa onda smotaj.
Nije depresija posjekotina da se rjesava bivacinom i flasterom.
Depresija se ne lijeci sintetickim otrovima, jer je sreca jedini lijek za depresiju, a taj lijek farmacija nikada nece proizvesti.
Trazi sortu koja potice mozak na lucenje endorfina i ne pretjeruj

Svako dobro.
 
13.03.2018
70
185
33
31
Ako se zelis lijeciti travom onda moras uzgajati svoje. Zasto kazem moras, zato jer je proces uzgoja ukljucen u taj general well being. Meni npr. nije normalno da sam navodis da imas probleme s tim i tim a ne mozes objasniti svojima da bi ti trava eventualno pomogla. Ako uopce imas te probleme.
Nadalje, ne znam kako mozes imati iskustva s marihuanom ako ju nikad nisi gajio. Vjeruj mi, nemas onda,jer trava koju sam uzgojis je drugi svijet.
Dakle, ako si resio uslove da uzgajas (sto bi ti trebao biti 1. Prioritet ako mislis pusiti) onda se zasadi dvije male biljke, pod male mislim do 160 cm :D ) Jedna indika druga sativa. Nakon sta cijeli proces odradis i imas teglice svog dima, tad krenes se lijeciti i to na nacin, max 4 dima ujutro, opcionalno max 4 dima popodne i jos 4 navecer. Ujutro i popodne sative, navecer indice.
Ja bi si smotao par cvjetica sa cvijeta , u biti cupnuo i u malu smoking rizlu. To su dakle mikroni lol, i znalo bi biti prejako. Ono, sokira me kad vidim da ljude puse te sprave od lakta a mene prebije 0,01g.
Zasto uopce moras pusiti?
Mozes razne druge nacine koristiti. Mislim da ti je to jos bolje.

Koliko vremena bi trebao biti napusen je nemoguce reci. Rekao bi onoliko koliko mozes a da ti ne ometa ostale zivotne aktivnosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Možda prije nego zasadiš probaš da li ti paše. Jer ako budeš trebao CBD sorte trebat će ti veći prostor, pogotovo ako ideš na ulje.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Shvatio sam. Samo ti želim reći da iz tako malog prostora nećeš moći napraviti ulja za kapsule cijeli mjesec... pa da znaš unaprijed. Za zapalit ćeš moći, ali to opet ovisi. Da dobiješ 30-ak grama, svaki dan po gram, do 100-njak.

Terapija koju je predložio @CilI je po meni ono što ti treba. I mene mući anksioznost od male do velike na periode i zato znam da mi najviše pašu CBD sorte. Sada u boksu imam jednu "bez" THC-a, jednu sa low THC (5%) i high THC. Ulje CBD nisam probao ali po onome što čitam to bi trebalo biti to što djeluje kao anksiolitik. Dok THC može biti antidepresiv ali kako za koga... najbolje bi bilo da probaš prije nego se upustiš, a ako se i upustiš da znaš što ti i koliko treba.
 

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Moja djeca uzavaju sa napusenim tatom. Koji ne vice, igra se, uci ih pizdarije, uziva u medi poohu, neodgovornim, prisutnim, vanka kalupa danasnjice...
A stvarnost i dalje pritisce
A ni zeni nisam mrzak. Ni kao grower ni kao naduvani tukac.
A cetrdeseta kuca na vrata.
Sorta Mandala#1
Edit:
A tjeskoba i depresija mi nisu strani
Edit 2:
Malo mi sad glupo ovo zvuci, ja tu nesto o sebi laprdam. Ali tako je. Ne mogu govoriti sta je tebi i kako trebas raditi. Kazem sto meni pomaže i kako. Da u svom ludilu danasnjice budem ok prema onima do kojih mi je jedino stalo.
Jebes SVE ostalo.
 
Poslednja izmena:
04.05.2012
178
169
43
39
Mal je to boxic al procitaj o SCROG metodi, fino od starta rasiris biljkicu da jednako pokrije box i iskoristis maximalno od prostora koji imas. Tako bi se realno dalo izvuc nekih 50ak grama sa fino odradene biljke, sto je po meni za nekih 5-6ml ulja, i prema receptu napravis biomix kapsule, i trebalo bi ti ih ispast oko 80ak ako me sjecanje dobro sluzi.

Racunaj 1 po danu u vrijeme kad ti najbolje odgovara, i eto ti 80, sto znaci da fino cim jednu biljku skines, stavljas drugu u box i u teoriji si pokrijes cijelu godinu sa 4 growa sa 1 mini biljkom svaki put. Sve je moguce, citaj, uci, i bit ce nesto od svega toga. Ako ti je iskljucivo za anksioznost i depresiju mislim da bi ti idealna sorta bila od Dutch Passion CBD Charlotte's Angel, jer ima minimalan udio THC-a, a jako visok udio CBD-a, sto ce ti pomoc well being osjecaju ( bar tako kazu) a mal udio THC-a znaci da ces bit funkcionalan skroz.

Ako se brines za sigurnost i slicno, ta biljka ce bit samo jedna u boxu, i mala, pa i u najcrnjem scenariju mislim da ne bi trebao imat nekih velikih problema, pogotovo ako imas papire od psihijatra
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Pa daj Bladeru sad si me razocaro i ko komunista i ko druga:D:D
Sadis odlicne cbd-thc sorte i jos nisi slozio Biomix!?Vadi brate iz ladice one tvoje masne tegle,prouci tematiku,naruci kapsule,lecitin i ja ti garantiran da nema vise mjesta anksioznosti;):thumb::thumb::thumb:Dvije kapsule dnevno ce ti kroz mjesec,dva promijeniti karakter,a da ne govorim odhebati nervozu,anksioznost..lupanje srca..
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Hehehe :D

A uvijek mi je nekako strah uzeti ulje gdje ima THC-a, jer kad zapalim 0.1g neke CBD sorte sa 5% thc-a, dobro se napušim. Nekad i granično. A u ulju je to puno koncentriranije i traje jače, tako da nekako me strah. Napravim starome za leđa ulja, ali se ja nisam usudio probat. Sad sam stavio jednu Kandidu sa manje od 1% pa cu ako dobijem dobro napraviti ulja. Samo cu isto prije zapalit da vidim koliko mi je ispalo thc-a.

Ove jače vrste vejpam i super me odrade...

tako malog prostora nećeš moći napraviti ulja za kapsule cijeli mjesec
Htio sam reći do sljedećeg growa. Ali ako ekipa koja je radila kaže da se može, i ako je to jedino opcija onda nema druge...
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Meni je takodjer davno dijagnosticiran 'anaksiozno/depresivni poremećaj',bilo mi je prepisani brdo terapije, antidepresivi,neki antipsihotici+ 30-40mg diazapema dnevno..bilo je ok prvih 20dana jer sam počeo spavati nakon dugo,jesti itd.. medjutim nakon par mjeseci sam skuzio da sam otupio na emocije,poveo sam gubit empatiju premda sam inace dosta emocionalna osoba ali to mi tada nije smetalo,cak je bilo olakšanje na neku ruku . Ostala osjetila su bila znatno smanjena,..moj karakter se mijenjao, preko noci sam ih odlučio prestat uzimati, povremeno bi uzeo diazapem samo kad bi bas stislo..uglavnom, tek par mjeseci nakon prestanka sam shvatio da sam zapravo pod tom terapijom bio pod ključem,kao da sam zivio u nekom balonu,i sta bi bilo od mene da sam nastavio ...:zvizd: kanabis moze zamjeniti sve te lijekove,ok mozda s svojim nuspojavama ali naveca nuspojava od dima je bolja od najmanje kemijske! "Travu"pusim oduvijek,oko 20god, Vutra mi pomaže puno,volim rec da mi je spasila život,iako samo pusim,ljek jos nisam radio, materijal ceka spreman da uhvatim vremena i jos se dodatno educirati i pripremom. Jednom sam pokusao kuhati ulje ali mislim da mi je izgorio pa ne zelim sad riskirati s kvalitetnim materijalom isto.. kad vidim komentare cjenjenih članova foruma,za koje znam da znaju sta govore,samo mi da dodatnu motivaciju da si napravim ljek..šator si nasao,razmisljaj u tom smjeru,kako ces osigurat da ti raste 1biljcica koja je tvoj ljek a ne droga,da to radis radi svojoj i budućnosti svoje djece..prvo ,sam grow i briga oko biljke je terapija sama po sebi,..pazi se te kemije ,silnih tableturina i polako skidaj,uzimaj kad vidiš da bas trebas,vjerujem da bi dijete cak i lakše podnilo da zna da mu stari 'dimi i growa',nego da mora pit vrecu lijekova zbog 'problema s glavom' i misli da si lud il' sl.. imamo istu dijagnozu pa pomislio mozda Ce ti bit lakše kad znas da nisi jedini..a i toleranciju na THC s vremenom steknes,tako da ti 'high', ubrzo nece bit problem,samo na tebi je da izabere s kojim putem krenuti..
U svakom sl. Zelim ti sve najbolje i da nađes izlaz iz svog stanja, moze se:thumb:
 

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.818
143
leemon, čitajući uvod prvo mi je palo na pamet introspektiva, 33-35g vrijeme kad se prvi put pitamo što ja to živim, ako imamo hrabrosti pogledamo u sebe zapravo hrabrosti treba za zadržati taj pogled u sebe, ajoj, ništa vrijedno aplauzu. postoje tri ... kako mi sebe vidimo, kako nas drugi vide i kako mi mislimo da nas drugi doživljavaju. tri potpuno različite stvari.

mislim da si pogrijesio kome se obracas:)):)) valjda zbog zute ikonice,nema veze..33-35god kad se prvi put pitamo? ma daj pa nije to bas tako odredjeno,neki ljudi pod zivotnim okolnostima puno prije spoznaju da nesto ne valja sa ovim svijetom,uglavnom su to teska i ruzna iskustva koja prekinu bajku i natjeraju te da sagledas svijet sa drugim ocima. slazem se sa tobom u vezi hrabrosti, covjek treba hrabrost da pobjedi strah koji nas sputava na toj prvoj stepenici da budemo ono sto zaista jesmo, lagana fluidna bica puna srece koja moze biti tu bez obzira na imovinsko stanje,religijsko opredjeljnje ili koje kakve programe koje smo smislili..meditacija moze rijesiti takve stvari ako si dovoljno uporan jer te uci da tok misli koje imas nisi ti,naucis ih promatrati kao nesto sto se dogadja ali to nisi TI. e sad cannabis kao biljka pomaze jer otvara ta jedna vrata di zaista mozes bit sretan i fluidan,mozes bit bez para i sjedit u jarku i smijat se ko malo dijete,zivit u tom trenutku..pomaze ti da spoznas da je nasa dusa sposobna za srecu..i tak..