Marihuana i Pluća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.08.2008
2
0
0
37
Pošto se marihuana konzumira pušenjem insteresuje me da li ona šteti plućima kao i cigarete?

Npr. dali osobe sa bronhitisom/satmom mogu da puše travu?
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
frend je imao dijagnosticiranu kronicinu astmu..onu sto imas cijeli zivot...

i krenuo je pusit..i totalno je nestala :) doktori su bili u soku...

naravno nije reko zbog cega....nit bi mu vjerovali...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Guardian je napisao(la):
Pošto se marihuana konzumira pušenjem insteresuje me da li ona šteti plućima kao i cigarete?

Npr. dali osobe sa bronhitisom/satmom mogu da puše travu?

Ima gomila katrana pošto se uglavnom puši bez filtera i općenito bilo kakvo pušenje bilo čega je štetno
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
Yami_Raziel je napisao(la):
frend je imao dijagnosticiranu kronicinu astmu..onu sto imas cijeli zivot...
i krenuo je pusit..i totalno je nestala :) ...

mOj slučaj također...kad bi navečer došo doma i kad se organizam smirio odma neko teško disanje pa raznA čuda; med&mlijeko, silni Ventolini na hiTne u 2 ujutro, **********e materine... i onda trenutak isTine :bong7bp:....swe dalje rečeno bilo bi suvišno...
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
također i meni i prijatelju, njemu malo teža nego meni bila, ja većinom imao kao mali neke lagane bronhitise i to, i kao nešto pred astmu, i kažu doktori, ako ne prođe do poslje puberteta onda će imat cjeli život, ako prođe onda ništa, ja počeo u 1 razredu srednje i skroz me pustilo, frenda još klalo i onda on nakon godinu ipo i njega isto sve pustilo, ali evo do sad mi nije bilo jasno šta je zapravo faktor toga da nas je to pustilo, sad vidim da ima još slučajeva, a i njega je pralo godinu ipo duže, tj. to razdoblje dok on nije poćeo
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Postoji ogromna razlika izmedju komercijalnog duhana u koji se sipaju razne kemije i organski uzgojenih biljaka koje su ispirane 20 dana prije berbe.

Mozda vam ovaj link da odgovor zasto su vasi djedovi cesto prezivjeli 90 pa i 100 godina uz svoju lulicu i organsko granje iz svojega vrta. Ponavljam jos jednom.. komercijalne cigarete se proizvode da namjerno uzrokuju rak pluca. Ovo kazem ciste glave i ciste savjesti..
http://www.ivonazivkovic.net/cigarete.htm
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mojizbor
07.09.2008
9
0
0
34
http://www.ivonazivkovic.net/cigarete.htm Svaka cast za ovaj tekst, citao sam jos neke tekstove sa ovoga sajta i na moju zalost mnoge podatke nisam mogao potvrditi, tj. podkrijepiti jos nekim izvorom osim navedenog sajta, volio bi da je ovo sto pise istina, ako nije, ko zna sta jeste jer ovo sto nam propagiraju sigurno nije... sry za offtopic =)
 

Travar 17

Aktivan Član
18.10.2007
72
0
0
32
imam 17 god i od malena sam uvijek imao akutne bronhitise, kad sam poceo pusiti travu pred 2 godine oni su sasvim nestali. a sad odjedanput dosta cesto me boli grlo , kašljem i dolazi mi bronhitis, a cigare uopce ne pusim. za to moze biti kriva samo trava.
 

Travar 17

Aktivan Član
18.10.2007
72
0
0
32
prije par mjeseci sam osjetio pocetak bronhitisa, pocelo mi je polako hroptat u plucima a ja sam nastavio pusiti travu i stanje samo mi se pogorsalo
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Jehovi svjedoci imaju odgovor na ovu dilemu. kako je meni jedna luda mala baba uletila usred grada kada me vidjela da dimim. prisla mi je i drhtavim glasom rekla:

- dijete drago, da je Bog zelio da pusis stvorio bi ti mali dimljak na glavi. Uzmi si kulu strazara i prolistaj malo...

- reko bako, bez ljutnje, ali ne Fala :vb_smash: na sve imaju odgovor...
 
29.01.2008
26
2
0
35
Haha, moja astma nije nestala al je puno puno slabija.
Da objasnim buduci da niko nije ;)
THC je jedan od najjacih prirodnih bronhodilatatora, dakle siri bronhije i bronhiole, i tako efektivno uklanja astmu. :banana_rasta:
Problem je sto dobar broj astmaticara ima i drugu vrstu, tzv. 'exercise-induced asthma' a to nastaje kada disni putevi ostanu bez vlage (trcanje i sl. aerobne aktivnosti uzrokuju puno brze disanje, a jos ako je hladno i vlaznost je mala bude gore), i tada se bronhiji suzavaju, i opet imash astmu.
U takvim slucajevima bitno je imat dobar balans izmedju pusenja i astme, tako da ti pomogne, al opet ne previse pusit da se sasuse putevi... bong je isto super stvar da ohladi dim, pogotovo s ledom.
To je bilo poznato od 19. stoljeca, kad je jedan znanstvenik to nazvao spasom za astmaticare, ali ocito da se ne zeli da javnost zna sve ljekovite strane vutre... onda ju bum morali legalizirati :icon_smile:

Druga stvar, to spominje masu siteova i istrazivanja al opet nemogu bit 100% siguran da je to istina, jest da THC inhibira razvoj raka pluca.
Tako da, iako vutra ima dosta sranja ko i duvan, i pocrnit ce ti pluca (joxevi barem), sanse da ces dobit rak pluca su daleko manje nego kad pusis samo duvan.
Cak jedno istrazivanje spominje da su
1. ljudi koji su pusili samo duvan imali povecan rizik od raka pluca u skladu sa svim ostalim istrazivanjima.
2. ljudi koji su pusili i duvan i vutru, iako je rizik od raka bio dosta povecan, ipak je bio bitno manji nego kod ljudi u skupini 1.
3. ljudi koji su pusili cistu vutru nisu imali povecan rizik, uopce.

Nemogu garantirati istinost ovoga, ali vjerujem da bi barem dobrim dijelom moglo biti istinito... jer rijetko cujes da ljudi koji puse cisti dim obole od raka, a svaki dan neko zavrsi na groblju zbog duvana.
Tako da, samo smoke on :cool44:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
onda se uguši uživajući :ludaci_lol:

ima toliko načina za konzumaciju da je glupo komentarisat tvoju umotvorinu

trava ti kriva jel? koji bolid
ti si kriv
ne uskače ti ona u pluća


 

Travar 17

Aktivan Član
18.10.2007
72
0
0
32
balcan_smoke je napisao(la):
onda se uguši uživajući :ludaci_lol:

ima toliko načina za konzumaciju da je glupo komentarisat tvoju umotvorinu

trava ti kriva jel? koji bolid
ti si kriv
ne uskače ti ona u pluća


pa necu valjda svaki put kad mi se pusi ic pec kolacice ili tako neka sranja