Marihuana i PTSP

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Gdje god se okrenem naglabanja oko marihuane i "stetnosti" i njenim pozitivnim dejstvima,pa cu ja nesto iz "prve ruke" da napisem.
U ovom prokletom ratu sam 5x ranjen,imao sam klinicku smrt,sam sebe izvlacio (kad su svi mislili da sam mrtav...)
Poslije rata se ozenio,dobio sina i nisam imao puno izbora.Otisao da radim po minskim poljima(deminer) da bismo prezivjeli mir.
Bio u Afganistanu takodjer u minskim poljima i poslije afganistana nisam prosao test psihologa i psihijatara za dalji rad u m.polju i penzionisu me sa dijagnozama.Vijetnamski sindrom,PTSP,i trajni poremecaj licnosti usljed katastrofalnih dozivljaja,Uz to ,naravno ,kesa tableturina koje bih trebao piti do kraja zivota.
Pusio sam uvijek nama drago Bozije davanje.Nikada,nikada nisam imao problema niti sam ih pravio napusen!
Imao sam kolege koje cuuugaju i tako odu u m.polje da rade elem,vecina njih je sad ili bez extremiteta ili su pod zemljom a ja sam znao napusen raditi i ..evo me jos uvijek u komadu i pisem vama.
Poslije Afgana,imao sam problema sa koncentracijom,bio razdrazljiv na kub.Ako se dohvatim alkohola...bilo me je svuda.Murija,ludare,vezanje...prebijen,prebijao.
Alkohol sam uvijek uzimao kad nemam marihuane a moram "smiriti" tj. "zamarijati" glavu samo da nije "normalna",i ...problem uzas.
Cak su i moji roditelji koji su rasli uz "marihuana je zlo..." ,su shvatili da ne da nije zlo nego,itekako pomaze meni da komuniciram normalno,da jedem,spavam NORMALNO,razdrazljivost nula poena...itd.
Kreativnost na najvisem nivou ,u kuhinji (naravno :) ),pisem,sviram gitaru,raspolozen za ljubav...
I,mogao bih danima da pisem kao Castaneda ali...svi sve znate vec..uglavnom pa ako nekoga sta zanima iz moje price ..samo pitajte..Pozz
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
:respect: za temu!!! imam oca koji je ratni invalid,3 puta ranjavan,umjetni kuk,još uvijek ima gelere u sebi,dijagnosticiran ptsp,da ne nabrajam dalje...po noći ne može spavati,ako odspava pola sata u komadu to je uspjeh...alkohol mu je veliki problem,od 1998. do 2008. nije okusio kap alkohola,ali u zadnje vrijeme je pogotovo počeo piti,bez problema mazne litru rakije i ispere sa kojim pivom,užas...sve sam to puštao neko vrijeme,al sad sam rekao DOSTA! sad kad mi završi grow,kreće terapija marihuanom,prije svega za bolji san,a i da se ostavi alkohola,pošto marihuana znatno smanjuje želju za cugom...nadam se da će i njemu pomoći kao tebi...
 
Poslednja izmena:

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
:respect: za temu!!! imam oca koji je ratni invalid,3 puta ranjavan,umjetni kuk,još uvijek ima gelere u sebi,dijagnosticiran ptsp,da ne nabrajam dalje...po noći ne može spavati,ako odspava pola sata u komadu to je uspjeh...alkohol mu je veliki problem,od 1998. do 2008. nije okusio kap alkohola,ali u zadnje vrijeme je pogotovo počeo piti,bez problema mazne litru rakije i ispere sa kojim pivom,užas...sve sam to puštao neko vrijeme,al sad sam rekao DOSTA! sad kad mi završi grow,kreće terapija marihuanom,prije svega za bolji san,a i da se ostavi alkohola,pošto marihuana znatno smanjuje želju za cugom...nadam se da će i njemu pomoći kao tebi...
Ja godinu dana nisam okusio alkohol.Pravi ,ozbiljni PTSP se i javlja poslije 15 do 20 god od trauma.Znam sve sta mu u glavi bude i treba to razumjeti.Nije bezobrazluk,svakodnavne borbe sa nepravdom u sebi.Apsolutno nevazno koja vojska,koja iddeja..svaka je bila pogresna!Imam sina od 17 i extra me razumije a i ja njega i ako nista ZBOG njega sam se obratio i psiholozima i psihijatrima koji ipak,osim lijepog razgovora(ako imas srece da je dobar strucnjak) guraju tableturine ispred svega.Mi,labilni,ili zloupotrjebimo terapiju pa sa alkoholom dodamo sebi i drugima problem ili je ne pijemo nego po flasi opet.
Ako nikada nije pusio,ti bi ga trebao "ispratiti",kao Castanedu Don Juan i da ne bude kontraefekta (paranoja) i da prihvati fakat njenu filozofiju VISU.Apsolutno ce bolje spavati,mirnije,manje snova uzasnih,kvalitetnije jesti i sto je najvaznije biti MIRAN bez imalo agresije u sebi,i sa "razvodnjenim" problemima (jasnije ce ih vidjeti i rjesavati nerjeseno u sebi).Usput cete se i ispricati,nasmijati,kuhati zajedno...Ima li sta ljepse od toga?? Nema! Tako moj sin i ja (mada on jos ne pusi,nije u "djiru" tom a zna kad bude da ce sa mnom moci mrtvo hladno sjesti,srolati...)
Moj sin je mene izvadio najvise.Odbacio sam skroz alkohol ma ni kada nema da se zalipa tek kad mi je on rekao na moju suplju " Znas li ti kad sam ja ...blabla rat.." a on meni "Stari,jeste tada je bilo to sta je sad???Vrijeme je da krenes dalje,rat te nije ubio u ratu,u minskim poljima zasto da te sada ubije??
U USA su veterani izborili za sebe da im se dozvoli uzgajanje i pusenje jer nema bolje terapije od THC-a.PTSP= Mozgu je dosadno,nista ga ne moze uzbuditi osim rata,nenormalne situacije po zivot opasne,nezainteresiranost i za sta i tada ide potreba da se zamarija mozak.Tu dolazi THC koji je BOZIJE DAVANJE za bas razbijanje monotonije u glavi.Ja zalipa pa ,citam,pisem,sviram...radim sve i svasta jer mi se jednostavno DA i uzivam u svemu OPUSTENO.
Pozdravi starog i reci mu da su samo nasa djeca vrijedna nas! A,da nas imaju kakvi jesmo,joint i samo JO..alkohol ni u kolacima!
Pozdrav :)
 

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Moj burazer od strica ima slične traume iz rata ali dim mu ne sjeda nikako jer ga uhvati teška paranoja ponekad,znam da mu je jedino white russian od serious seedsa sjedala,ne mora da znači da je isto ali možda pomogne - mislio sam na marihuana farmera
 

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
dim mu ne sjeda nikako jer ga uhvati teška paranoja ponekad
Vecinom paranoja zna uhvatiti od marihuane koja je rano skinuta i nedozrela, a da ne pricamo o tome ako kojim slucajem uzme na ulici.. tad bas ne znas ni kakv si ni na cemu si.. a treba i naravno pronaci strain koji ti ponaosobno odgovara jer nije sve za svakog..
A evo i odlicna stranica koja moze pomoci u odabiru

https://www.leafly.com/start-exploring
 
Poslednja izmena:
16.12.2014
353
246
43
30
Jbg, ja vec imam poduzu karijeru, pa dan danas kada zapalim vani se userem od straha...
Najbolje je doma, uz dobro drustvo ili nesto za gledati/citati, pa si na miru :)
Ili barem zapaliti doma, meni je postala praksa da se navarim ko glupson i onda takav po gradu, pa i kad bi me zaustavili panduri, tko ce ti sta kada si prazan :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
meni je postala praksa da se navarim ko glupson i onda takav po gradu
uuuuuuuuuuuuuu, meni to najbolje :D

@ tema

ja alkohol davno batalio, mada znam da se ozderem ponekad, a kao i ti, pocnem da pravim sranja, kao sebe da citam.
zbog tog jebenog pts i sociopatije sam i poceo sa dimljenjem, neverovantno kako pomaze. s vremenom se smanjuje i potrebna "doza" prosle godine mi je dovoljno bilo jednom/dvaput mesecno, a evo ove nisam od januara, fali mi taj filing, ali namerno apstiniram jer ne zelim da koristim ulicarke.
 
Poslednja izmena:

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
F 43.1 i F 62.0 i imam jos nekih F-ova...ma kao u prici po njima ali,da slazem se sa svima ovdje.Treba pazljivo sa njom (ganjom) bas zbog te paranojice pa da ne ode sve u pm.alkohol i gnja dva svijeta odvojena.Samo strpljivo i stimung se neki mora napraviti.Naci nesto zajednicko ...ribolov,izlet,film...klopa i sjesti zamotati i pomalo,dimcic..dva...i sljedece godine ti i stari zajedno growate GARANT :) (za ganja_farmera ili bilo koga ko ima nekoga u porodici sa ovim problemima) I,jos nesto. Slicno kao i kod horsasa.Smanjiti druzenje sa ljudima koji nas podsjecaju na sve to.Mozda zvuci grozno ali nema nam druge.Ja se sa svojima redovno cujem ali samo i SAMO "kako je brate,posao,zene djeca...RAT ZDRAVO!!! Zalipa i komedije,crtani...druzenje sa najblizim! Pozz ...

uuuuuuuuuuuuuu, meni to najbolje :D

@ tema

ja alkohol davno batalio, mada znam da se ozderem ponekad, a kao i ti, pocnem da pravim sranja, kao sebe da citam.
zbog tog jebenog pts i sociopatije sam i poceo sa dimljenjem, neverovantno kako pomaze. s vremenom se smanjuje i potrebna "doza" prosle godine mi je dovoljno bilo jednom/dvaput mesecno, a evo ove nisam od januara, fali mi taj filing, ali namerno apstiniram jer ne zelim da koristim ulicarke.
He,i ja sam pusio od jutra do sutra.A sada zapalim samo navece pred spavanje jer mi je izgubilo smisao pusenja sam (a to mi je tada pomagalo nevjerovatno) i sad sa suprugom kad djeca zaspu jedan ispalimo ..film...ljubav,razgovor..Bez nje,ne da mi se razmisljati a kamoli pricati :) A ove sa ulice..grrr dodje ti da ih bas polomis sve...nisu normalni ovi zakonodavci sta napravise od miroljubljivog lijeka multikultivitamina za sve celije po i u tijelu.Lakse im je vezati nas po bolnicama,vidati rane od tuca,kopati nas po grobovima,zatvarati po zatvorima/pritvorima nego...Gledam kako rastu,odusevljen sa svakim cm rasta...i sav u iscekivanju cvijeca ..kao malo dijete sretan :)
 
Poslednja izmena od urednika:
18.05.2015
2
7
3
40
Novi Sad
Gdje god se okrenem naglabanja oko marihuane i "stetnosti" i njenim pozitivnim dejstvima,pa cu ja nesto iz "prve ruke" da napisem.
U ovom prokletom ratu sam 5x ranjen,imao sam klinicku smrt,sam sebe izvlacio (kad su svi mislili da sam mrtav...)
Poslije rata se ozenio,dobio sina i nisam imao puno izbora.Otisao da radim po minskim poljima(deminer) da bismo prezivjeli mir.
Bio u Afganistanu takodjer u minskim poljima i poslije afganistana nisam prosao test psihologa i psihijatara za dalji rad u m.polju i penzionisu me sa dijagnozama.Vijetnamski sindrom,PTSP,i trajni poremecaj licnosti usljed katastrofalnih dozivljaja,Uz to ,naravno ,kesa tableturina koje bih trebao piti do kraja zivota.
Pusio sam uvijek nama drago Bozije davanje.Nikada,nikada nisam imao problema niti sam ih pravio napusen!
Imao sam kolege koje cuuugaju i tako odu u m.polje da rade elem,vecina njih je sad ili bez extremiteta ili su pod zemljom a ja sam znao napusen raditi i ..evo me jos uvijek u komadu i pisem vama.
Poslije Afgana,imao sam problema sa koncentracijom,bio razdrazljiv na kub.Ako se dohvatim alkohola...bilo me je svuda.Murija,ludare,vezanje...prebijen,prebijao.
Alkohol sam uvijek uzimao kad nemam marihuane a moram "smiriti" tj. "zamarijati" glavu samo da nije "normalna",i ...problem uzas.
Cak su i moji roditelji koji su rasli uz "marihuana je zlo..." ,su shvatili da ne da nije zlo nego,itekako pomaze meni da komuniciram normalno,da jedem,spavam NORMALNO,razdrazljivost nula poena...itd.
Kreativnost na najvisem nivou ,u kuhinji (naravno :) ),pisem,sviram gitaru,raspolozen za ljubav...
I,mogao bih danima da pisem kao Castaneda ali...svi sve znate vec..uglavnom pa ako nekoga sta zanima iz moje price ..samo pitajte..Pozz
Druze ja sam sa heroinom zavrsio posle 95-e,ali sam nastavio,u civilu da ga koristim,pa sam mnogo puta uzeo vutru uz to,tako sam 2000 poceo sa metadonskim odrzavanjem i eto vec 15 godina,a i ove godine su mi moji unistili sve biljke,kvalitetna semena,a biljke Bogom dane za nameru da se tako samo uz njih mozda neki sedativ prvih 21 dan bez metadona primirim i time smanjujem intenzitet zikre sad nemam nista,a nemam ni kesha da bacam na to ulicno sranje kod nas em je skupo,em ga ima jebeno malo,strasna depra me lupa kad nisam navaren...Stvarno mi treba bar 200-300 grama neke marihuane,a za to mi nece bitio zaop zao da dam pare samo da nije neki hibrid nego nesto sto zaista pomaze,no albanjara,no skunk,some strain koja radi na smejanje i opustanje,ali ne skenjavanje ili zbunjivanje....please help
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Druze ja sam sa heroinom zavrsio posle 95-e,ali sam nastavio,u civilu da ga koristim,pa sam mnogo puta uzeo vutru uz to,tako sam 2000 poceo sa metadonskim odrzavanjem i eto vec 15 godina,a i ove godine su mi moji unistili sve biljke,kvalitetna semena,a biljke Bogom dane za nameru da se tako samo uz njih mozda neki sedativ prvih 21 dan bez metadona primirim i time smanjujem intenzitet zikre sad nemam nista,a nemam ni kesha da bacam na to ulicno sranje kod nas em je skupo,em ga ima jebeno malo,strasna depra me lupa kad nisam navaren...Stvarno mi treba bar 200-300 grama neke marihuane,a za to mi nece bitio zaop zao da dam pare samo da nije neki hibrid nego nesto sto zaista pomaze,no albanjara,no skunk,some strain koja radi na smejanje i opustanje,ali ne skenjavanje ili zbunjivanje....please help
Ovo si cuo sigurno milion puta ali,posto pitas mene reci cu ti i ja.'96,97 i pola '98 svaki boziji dan gun u mojoj veni.Hors,tramal u soluciji,trodoni,hep,metadon...hors,hors...i da ne nabrajam sve. Ustao od drustva jedan dan,nazvao taxi i rekao im "necu da vam glas cujem na telefon a kamoli da vas na vratima vidim" i ...otisao.Zukri ili kriza uz pomoc marihuane sad je se i ne sjecam.Na terapije "govno za govno" nisam ni pomisljao.Elem,da ne duzim,ti moji "prijatelji" su i dan danas (kao i ti) na terapijama,sredjeni svaki dan.Ja poslije krize ,ocistio se i zaposlim se kao deminer (medicinski sam tehnicar ali nisam birao posao nego posao mene).Nastavio sa pusenjem SAMO.Kako kazes ova kriza sa ganjom ja je ne pamtim pa cak ni u opkoljenom Sa usred rata,...posadi opet.Sve je do tebe znas ti to dobro i sam.Ne pametujem ti,ko sam ja uopste.Ti ces svakako uraditi po sebi.I ja jos uvijek uzimam na ulici ,iskopam je nekako ali nadjem.
P.S. Ima komuna koje su huu...probaj ako nisi.Nemoj da budes dio statistike! Bio,vidio,POBJEGAO od zutog(u bilo kojem obliku) !!! Pozdrav.
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
E sad update kvalitetan. GROWANJE. Uzgoj svoje ljubimice je fakat NEPROCJENLJIV!
Bo(i)g Beng je stvorio,neki dziber poliupismeni, sa kupljenom diplomom pravnika,dva drota spaljenih mozgova u DNK te gledaju mrko. Odvratan si im,narkoman...sude ti,oduzimaju biljku...BILJKU iz saksije!!??? Ulazis u sistem na temu Narkotici,zigosan...

Samo jednu godinu ranije. Zima,bas hladna i prljava. Pusenja ima nema,ne valja... Ja vec dugo pijem terapiju da mi umanje snove zbog kojih sam ,nekada,patio od nesanice. Nesanica nosi nervozu,nervoza svemu ostalome cega se ne zelim ni sjetiti. I tako je 99,9% ljudi sa ovim problemima (koji su problemi citave obitelji ,MZ-a,...drzava). Cesti gosti murije,bolnice,budjenja u totalnoj amneziji "da li si koga ubio,u bolnicu poslao...neko ce tebe..." (imam dokumentovano da ovo nije samo jos jedna prica u nizu). Ja za Sebe nisam prica :)
Totalno,za ljubav mojih najblizih...Mahnite(djeca odu ali zena,saputnik ...do kraja),...alkohol ZDRAVO!!!
Blizi se mart,proljece. Imam nekoliko sjemenki iz nekih paketica... Pusim ja citav svoj zivot i sve gore dogadjaje odvartne navedene,NIKADA SE nisu desila ako sam zapalio,APSOLUTNO ne.
A,slusajte. U glavama nije dobro,desavaju se dogadjaji u nama koje pokusavamo da prikrijemo i da se na nama ne vidi koja se bura odvija i ..pa zato i daju sarene pilule za lilule dr-i . <Znaci,gospodo zakonodavci i njihovi izvrsioci,nesto treba da smiri buru a to nisu pilule. Poceo sam nositi naocale,imam kako se kaze staracko sljepilo sa 42,pise lijepo na lijekovima da je to jedna od nuspojava,+jetra,bubrezi,prostata..pm +++...
marihuana,zapalim i ,posto sam sad u penziji,smisljam sta da napravim za rucak ukucanima,sta treba popraviti po kuci... Samo jedan jox :). Tv,mjuza...osmijeh,..JEDAN JOX.
To ja odavno znam i pusim ali nikada nisam uzgojio a toliko puta sam krenuo (kao puuno nas :) ) pa zavrsi a da nije ni krenula. " Ne moze to kod mene...bune se ukucani..."
Mart,april...maj. Mislim da sam proklinjao paketice u kojima ma ni s od sjemenki. Hahah koji paradox,prije kad dobijes ketpa sa sjemenkama,sve mu od kulina bana j...po spisku a sad kontra :) Proklestvo trenutka :)
Kraj maja,nikle 2 zadnje sto sam i mislio pokusati.
Nikle,izdrzale prve dane i na balkon u saksije 50 m od kancelarija krima (vazdusne linije). Pregledao sam ja sve sto sam postavio ovdje tako da sam se osigurao i da mogu ovo reci,kao da sam zelio da mi nadju ovu jednu BILJKU i da dignem pravu hampu (imam dosta dobrih poznanstava po medijima i ljudi koji me bas znaju) i da se vise cuje nas GLAS pa eto preko mene.
To je bilo ipak drugi "plan" :),adrenalin i zavrsiti grow je prvi I JEDINI PLAN (bez navodnika) ;)
Svakodnevna briga oko curice,LST,toping,gnojing,flushing...Ph+,-...nisma imao kad da sanjam,kad da budem nervozan. Paznja oko nje je bukvalno jela sate dnevno. Osisao kosu koju sam duuuuuuuuugo uzgajao :),vidio se...poceo brinuti i o sebi uz jos vecu brigu za druge. Supruga,roditelji,djeca kucaju u drvo hehe :).
Apsolutno neopisiv osjecaj kad vidis kako raste Kosmicko davanje u obicnoj saksiji. Prelijepa u vegetaciji,pratis pistile. Pa kad se pokaze da je curica aaaaaaaaaaaa ...
Cvjece,trihomi..."Kad ce,sad ce,nece..." A svjestan sta cekate oboje (ili vise vas ako je vise saksija,sajtova) :)
Sve te mjesece,sve te minute tih mjeseci stvaranja necega PRIRODNOG me je hranilo toplinom i radoscu iscekivanja ploda. Pijem trecinu terapije :),sad vec i ukucani i roditelji vjeruju da mogu skroz terapiju odbaciti.
Svi mi se raduju vidjeti me. Bilo je mjeseci (da ne kazem trenutaka kada ni sam sebe nisam htio vidjeti).
Imam troje djece kojima nikada niej falilo ljubavi ali sad ,kako mi kazu,sad mi se i oci smiju.
Gospodo zakonodavci. Vodite me sebi na kasiku,odvratan sam. Prijetnja drzavi,svima oko mene zato sto mi JE DOBRO ,sto mi je samo uzgoj nevjerovatna terapija. Sudite mi sto ne sanjam klanja jer to ne da marihuana.
A.J. i ja smo vas gledali sa balkona kako idete u "akciju" nekom jadniku skinuti jednu,2 biljcice ...
A ostali,koji imaju PTSP a flasa, ne "ta trava",predrasude vas ubijaju i sve oko vas. Probajte ! Zemlja,saksija ,sjeme i naravno vutra.org (bez edukacije i podrske tesko ista ide).

Rope & A.J. ( u obliku dima).:)
 
Poslednja izmena:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Sretan sam zbog tebe jer poznam puno osoba sa slicnim problemom i vecina ih trazi spas u casi i punjenju stupaca crne kronike...ja nepusim uzgajao sam za mamu i preslo mi u naviku koja me opusta i zaokuplja misli i vrijeme koje bi provodio gledajuci sva ova sranja koja plasiraju na tv i citajuci gluposti po kojekavim portalima umijesto toga uzivam u uzgoju i eksperimentiranju sa novim tehnika;)

Samo naprijed i nadam se da ce struka uvrstiti i ptsp-ovce na listu ljudi koji bi mogli koristi med cannabis jer sigurno pomaze vise od lijekova koji se trenutno koriste