Marihuana i srce

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.10.2017
23
41
13
25
Eh zanima me jedna stvar, kako marihuana utice na srce koje su mane i koje su prednosti ako ih ima.. Koliko moze da oslabi srce ako je moguce...
Sta ako neko boluje od srcane mane a pritom i pusi canabis. Cuo sam kao da marihuana usporava rad srca tacnije puls opada..
Sad ubrzan rad srca sam dobio samo prvi put kad sam pusio, puls mi je oko 60-68, po neki put mi se ubrza rad srca dok pusim ali mogu da kazem da nije nista opasno, ne plasi me. Nikad mi nisu postavili dijagnozu tahikardije. Igram dosta sport i dosta trcim pogotovo leti. Mislim ja se ne brinem sto pusim i to ali me samo zanima sta moze biti, kako moze da se desi, prednosti i mane itd..
Zanima me jel moze trajno da odsteti srce nebitno od sorte tj oslabi srce i to je to :D
E i da zanima me koja je razlika sa cigaretom posto se i to isto pusi kao i marihuana, tj uvlaci dim, ne pusim cigare ali me eto samo zanima razlik
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Postavljas to pitanje na vise mjesta ...naravno da inhaliranje bilo kakvog dima steti srcu!!
Ukljuci logiku!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
22.10.2017
23
41
13
25
Postavio sam.. i tema je otisla u graveyard, nisam dobio odgovor, dobio sam od urednika da postavim u ovu temu i tako radim ubuduce (postojace teme), moja greska.. cak sam zamolio admina da izbrise temu ako moze.

pricam na uticaj zbog thc-a ne zbog dima. Ja znam da steti ali me zanima koliko steti i sta se javlja kasnije.Time da thc ubrzava srce pusenjem. Citao sam ja sad na blogovima i to ali nzm na jednoj pise tahikardija na drugoj bradikardija na trecoj infarkt itd.

Zanima me kako ide u praksi, za teoriju znam(tahikardija, infarkt 4x veca sansa itd itd), ne duvam svaki dan, duvam jednom nedeljno neki put 1 u 2 nedelje

Hvala powerseed, gledam cim dodjem kuci ali msm da sam pogledao taj klip
 
15.04.2017
364
1.060
143
@anonimalac123 Ako cemo iskreno buddy... nervoza, kafa, negativa, sve to šteti i srcu i mozgu i svim celijama u tijelu. Realno! Pa sad ti racunaj kolko je bitno dal ce ti oslabiti srce i od cega. Svi cemo mi jednog dana umrijet i oslabiti ce nam srce. Ja se vise bojim ovih cigara koje siljim ko lud i kafe koje pijem ko ovisnik... vise nego sto trava ce mi naskodit. Ali znas i ono ako ti je mozak zdrav 'sve celije u tijelu su ti zdrave'.
Sad ako tebi odgovara kada pusis, cini te sretnim, onda je pusi i ne brini. A ako je pusis nazor onda je bolje nemoj pusiti i rijesio se briga. Najbolje je naci mjeru a to sa travom vrlo lako mozes. Ako si pocetnik ili paranoja man, onda koji dim i dosta ti je.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy
22.10.2017
23
41
13
25
To je sta trazim, ako ima jos neko misljenje o ovom bilo bi korisno.. Sto se tice jesam pocetnik, imao sam prvi put paranoju kad sam probao jer sam se overdo sad i ne bas, bukvalno mogu da se smirim 100%, ali srce kuca brze pa sad bio malo high, msm kuca dok sam high ali to isto i ostalim drugovima..
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Danas kad sam video temu kontao sam napisati post.
Pa onda odustao.

I sad opet kontam ajd da napisem nesto.
Meni su su pre 20-tak godina (u redovnom sluzenju vojnog roka) vojni doktori nasli sum na srcu. Kasnije sam sam poslije vojske otisao civilnim doktorima gdje sam "fasovao" aritmiju. Preskakanje i lupanje srca su za mene svakodnevnica.

Radi vutru, nemoj da ona radi tebe. Moj moto.

Nisam nikad za to vrijeme isao doktoru, to jest, nisam imao razloga. Ja samo znam da imam aritmiju i to je to. Jbm li ga, ali meni vutra nije pravila probleme ovih godina.

Kontrola drugar... Prestalo je i lupanje i preskakanje...

Svaki put kad pomislim da nikad zbog dijagnoze nisam popio tabletu za mene znaci pobjeda. Nista hemija ovo,ono. Eto.


Poenta... Duvam preko 20 godina. Imao sam napade svakakve vrste. Od panike pa na dalje. I danas zna nekad, ali to pripisujem svakojakoj ganji koju pusim.

Ne volim da se ponavljam, al evo za one sto nisu citali temu od pocetka...
Za mene, dovoljno receno...
:spliff:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Thc nabije otkucaje i podigne tlak !!
To traje kratko.
Znaci djeluje na srce kao sprint na sto metara.
Pisem ono sto znam jer sam morao pratiti sve to
.Znaci digne tlak i usto podigne otkucaje ..nakon pola sata tlak bude kao kod studenta.
Ako je dobar tlak :)dobri su i otkucaji:djede:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Dijagnoziran mi je perikarditis, zapaljenje srcane kese. Nasli su mi i neku urodjenu "smetnju" zbog koje sam i otkrio perikarditis jer imam iregularne otkucaje. Doktorka kaze strogo mirovanje mjesec dana naravno cigare ne dolaze u obzir pa sam skapirao da ne bi valjalo ni duvat. E sad sto poslije tih mjesec dana to je vec enigma.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Ja ne bih duvao u tvom slucaju.
Trava, kao sto znas ima uticaja na ubrzan rad srca, tako da, izguraj taj mjesec pa ces vidjeti sta i kako. Cigare definitivno batali.

Ja sam negdje ovdje u temi napisao da su meni prije nekoliko godina dijagnosticirali blagi šum na srcu i aritmiju, ali nisam imao problem sa duvanjem i cukom.
Mada, nesto ni ne primjecujem ni aritmiju zadnjih godina. Sad, jel to od trave ili ko ce ga znati. Uglavnom, nisam pio lijekove. (ne pusim cigare inace)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutragenjo