Marihuana Mars Maj 2008

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.04.2008
15
1
0
44
Nema veze kosovo sa ovim. Kosovo se u tom smislu samo koristi. Nazalost i najradikalnije orijentisane snage u Srbiji su svesne da nikada necemo povratiti Kosovo. Samo je zgodno iskoristiti priliku i povikati: "oni hoce da se legalizuju DROGE, umesto da se bore sa nama DOK NAM OTIMAJU KOSOVOOOO!!!! . . . i seljaci pobacase kape u vis. . . Tuzno je, naravno, sto smo zemlja kojoj su sankcijama i bombama svezane ruke da se suoci sa unutrasnjim neprijateljem, i to treba svi da shvatimo. Kosovo jeste srce Srbije, imao sam priliku da studiram u Prishtini i imam mnogo prijatelja Kosovara, ali da ne mesamo babe i zabe.
Nemam nista protiv homoseksualaca, bar ne do te mere da 'ih prebijemo' samo mislim da brak izmedju istih nije prikladno socijalno okruzenje za rast i izgradnju deteta. Sa druge strane, ja sam ozenjen covek sa svojih 30 godina, cekam dete, svaki dan idem na posao, a nikad ne kupujem ni rizlu na trafici jer ne smem da dozvolim ni tracak sumnje u to da pusim travu (a pusim je vec 15 godina) jer je svako koga susretnem potencijalni klijent. Krijem se od ljudi zato sto oni ne shvataju da ne postoji nista nezdravo u vutri. Ja sam zdrav covek, sa zdravom porodicom, svi konzumiramo marihuanu, samosvestan i ne radim nista lose. Opet mislim, naravno, da ne treba dozvoliti naduvanim ljudima da voze ili upravljaju bilo kakvim masinama kojim bi ugrozili sebe ili druge. Mislim da niko ne bi trebao da ide naduvan na posao, kao ni pijan.
Predocimo ljudima naucne cinjenice o bezazlenosti marihuane i o ekonomskoj isplativosti legalizacije, za sve nas. Pa zar legalizacija nije korak napred ka EU?!

Btw, Balcan Smoke - mislim da bi navijali za nas ;)
 
05.04.2008
15
1
0
44
Problem je ovde, uz izvinjenje sto se nadovezujem na sopstveni post, sto kanabis aktivizam nije ekonomski opravdan za same aktiviste, dok svaki drugi jeste. Ako odlucite da zrtvujete karijeru i deo porodice, a zarad neke partije, imate dobre sanse da zauzvrat dobijete kucu - za ovo ima dovoljno primera, svako od vas zna bar po jedan... Ako se borite za legalizaciju necega sto je po Zakonu okarakterisano kao psihoaktivna supstanca cije je posedovanje, distribuiranje i koriscenje ilegalno, gubite cak i ako pobedite... Ostacete bez posla i svi ce da vas gledaju 'cudno'. Mozda bi bio bolji nacin, ili bar dobra propratna akcija, obratiti se na mail adrese nadleznih ministarstava na ovu temu, mozemo da dogovorimo, npr uz pomoc admina i neki odredjen period kada svi da saljemo proteste, pozivajuci se na odgovarajuce linkove i Marihuana mars.

Ja radim u Poreskoj upravi, da ne govorim lokaciju, ali da kazem, na relativno visokoj sam funkciji i nisam spreman da se otvoreno eksponiram, ali bih voleo i mogao da pomognem na druge nacine...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
To sa slanjem je bilo kanhbosm je organiziro i nije urodilo plodom baš ja sam i mejlova slao i pisama ali od nikog ništa nije bilo
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Šaman Šandor je napisao(la):
To sa slanjem je bilo kanhbosm je organiziro i nije urodilo plodom baš ja sam i mejlova slao i pisama ali od nikog ništa nije bilo

pa da pogledajte temu...više neznam ni kako se zvala.mislim LC kao Letter Campaign
pa ćete vidit kakav je bio odaziv

treba se više ljudi priključit
pismo dobro osmisliti, možda napraviti nekliko verzija pisama.
i poslati na važne adrese

eto to je tak jednostavno

U cro je sad jedna interesantna ličnost u uredu helsinškog odbora za ljudska prva naime Ivo Banac.very VIP.
kako god,medije sad zaokuplja jedan slučaj poznatog novinara kod kojeg su, btw, našli 15g bijeloga
ali za to najvjerojatnije neće odgovarati
više se priča o pravima djeteta tj. o povredi privatnosti djeteta, ili tako nešto,


eto njemu bi bilo naprim jer interesantno zatrpat ured pismima.
taj i taj imo 3grama vutre dobio toliko,
taj i taj ...i tako u nedogled

mislim, pogledajte statistike pa to je strašno koliko ljudi svakodnevno padaju za šaku trave.
a ovi ACABI samo zarađuju lake poene
to je jedna od većih nepravda što me pogađa

smatram da:
1.Letter campaign
2.potvrda o osobnoj upotrebi
i 5maj trebaju biti točke središta koje će okupljati pažnju zainteresiranih za legalizaciju
 

didjilidoo

Aktivan Član
09.05.2005
64
0
0
36
a sta bi s marsom? ni meni nije do trenutno kaoticnog beograda... neki kompromis? a i u hrvatskoj s obzirom na zakone je nuzniji jedan taki hepening.hehe,osijek, pol puta od zg i bg?
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ta ideja za osijek i nije loša... još je sada uskoro i pannonian challenge 9 festival u os (pozivam vas sve) pa imate i povod da dodjete a i tu ima jaaaaako puno ljudi koji bih se pridruzili. pa napravit razne info transparente letke o travi stetnosti cisto da se ljudi informiraju... a tko zna obicno je dogadjaj pokriven kamerama (više tv kuča) pa če jedna sigurno o tome izvjestiti.... jos kad bih i emitirali sadrzaj tog letka (info plakata ili stogod vec) bilo bi stvarno ok... jel ja kontam da su u ovome informacije ključne bas kao sto svi na ovom forumu kazu da se o travi sve zna cigare i cuga bi bili ilegalni.
eto nadam se da vam se ideja svidja..
pozzz
 

sch

04.03.2007
39
0
0
38
šta se nemože jednostavno skupit ekipa iz HR u zagrebu na trgu? ili negdje. može i u petrinji znam bar 50 ljudi koji bi garant došli. ostale moram obavjestit. na fejsu je otvorena grupa, pa ko hoće nek se učlani, pa da se organiziramo i dogovorimo sve kako se spada. znam da barem 3 petine foruma neće doć jer su paranoični da ih neko ne vidi na tv-u il nešto slično, a tako se nikada nećemo skupit i izborit svoja prava i zahtjeve!
 
13.10.2008
29
0
0
78
citao sam vecinu ovih postova i totalno su me zbunili ovi poslednji pogotovu.
ajde molim vas neka neko napise kad, gde i sta treba da se radi.
ljude bih lako skupio :)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja smatram da bi slijedeci mars trebao da bude samo u Zagrebu. Kad je vec Beograd toliko napet. Mada opet nista bez neke solidne nevladine organizacije da nas podrzi i policije/grada da prizna skup.


Toronto 2007:

[YOUTUBE]X75Ip7tRi08[/YOUTUBE]
 

Panawa_King_Bong

Aktivan Član
24.10.2008
244
5
0
37
e ovo je organizacija mnogo ozbiljnija ali ako ljudi vide vise letaka ,flajera itd itd Ljudi ce pocet shvacat i mnogi ce se prikloniti jer uostalom neki jos ne znaju ni v od vutre heh ...
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
bila bi prava stvar napravit nes takvog u zagrebu...skupit puno ljudi i bit jako uporan..
Slazem se s sch-om ,cim je vise dileme oko toga sta ce bit na tv to je manja sansa da uspijemo...ja sam sebi dao napravit majcu vutra .org i to nosim po gradu ,bas me boli briga za druge...peace