marihuana mars u Ljubljani 19.05.2007

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
U subotu 19.05.2007 se u Ljubljani održao MARIHUANA MARŠ

vir fotografije: Delo
Organizator same priredbe je bijo ŠOU Ljubljana-studenska organizacije univerze Ljubljana,... Obisao sam samu priredbu koja se održala u centru Ljubljane i sadržavala je niz pratečih sadržaja. Ne mogu reči,da je bila posečenost bas velika ali je i samo promovisanje marsa bilo nesto neprimetno
ipak je pohvalno,da se je barem održo!!!!Zainteresovanima je bila deljena besplatna literatura o prohibiciji.saveti o zakonodavstvu i nedozvoljenim drogama,saveti za sigurniju upotrebu marihuane....
Namen priredbe je bio osvetlivanje problematike nedozvoljenih droga na području konzumiranja konplje in njene medicinske upotrebe,bili su predstavljeni predlozi za drukčije rešavanje danog problema.
Svakako su se javili i oni koji su bili protiv-prije svega omladinski ogranci politčkih stranki,tvrdeči da je priredba posmehivanje svim onim sto žele nesto učiniti po pitanju preventive do droga.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Do sada u istoriji covjecanstva studenti su stajali za pravu stvaru. Da ne spominjemo Kinu i Srbiju za vrijeme Milosevica.

A politicke stranke pogotovo njihovi ogranci ccc samo gledaju svoju guzicu...cast malobrojnim izuzetcima na ne tako bitnim mjestima u strankama.
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Ajde svaka čast Slovencima,trebalo bi biti puno više takvih marševa,i to u svakom većem gradu svih država X yuge..!

Era,za tako nešto manje exponirano (sudeći po slici gore ),treba li se tako nešto prijaviti ikome,jer policija jedva čeka da nekome ide nametat svoje gluposti, ?! Mislim ja sam definitivno za da se tako BAR jedan dan provede u Zagrebu (mome gradu) upučujući ljude u to što je u stvari Marihuana i sl.

Lako za to što i kako bi se reklo i kakav bi bio pristup prema ljudima,samo šta je potrebno za neki "laganiji marš" ??
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ma mars sam nije bijo bas neprimetan jer je bijo veliki stage gde su od 15h do 22h izvodile program razne muzičke grupe....
večinom krivimo policiju koja je samo instrument-odabir muzike i načain igranja diktira se uvek iza paravana.Istina,da nasem prostoru pate muskarci od narodne vlasti-svako je vlast (postar,sumar,kuvar pa i taj policajac.
Da, svaka priredba treba biti prijavljena-važna je takodje medijska pokrivenost i suuorganizator..( kancelraija za dorge...) pošto sadašnja politika/zakonodavstvgo nasih država nije nimalo naklonjena-onda moramo tražiti, sta nam je opšte zajedničko i na osnovu toga početi dialog i suradnju
Nemam ja načelno nista protiv suradnje sa bilo kojm od ustanova-pa po pitanju preventive,edukacije... i samopomoči je vutra.org učinila najmanje jednako nekim registrovanim udrugama koje primaju za svoje projekte bas dobre novce.Pa sve one se prijavlju na razpisane projekte-razpisane sa strane države,EU,...
Organizirati marihuana mars nije potpuno lako i jednostavno ali je moguče sa toliko osoba koje sudeluju aktivno u forumu.
Moje osobno mišljenje je,da koliko sam spreman podeliti svoje iskustvo o konoplji i njenom uzgoju toliko vise sam-smo dužan edukovati, informirati posetioce ... o odgovorni upotrebi,nekim mogučim negativnim učincima ,kad se odsavetuje upotreba pa i o nelegalnosti i posledicama
odoh ja offtopic

Slovencima svaka čast- najvažnije da se održao i prošao ok

nama svakako više suradnje sa konopljom.org i njihovim ostalim organizacijama koje obuhvataju tematiku povezanu sa konopljom.