Marihuana - mišljenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

weed_master

Banned
Banovan
04.04.2009
43
1
0
35
Prvo bi zamolio moderatore foruma da premjeste temu ako ovdje ne spada,jer nisam znao gdje da je stavim.
Drugo, htio bi zamolit da unatoc mojoj nepunoljetnosti, ne izbrisete ovaj post,jer sam ga stvarno dugo pisao i uzivio se u njega.
Zamolio bih vas da me ne bannate, ili bar procitajte cijeli tekst, pa onda razmislite o banu.Hvala.


Marihuana

Uvod

Poštovani, ovaj tekst, vam piše mladic koji konzumira marihuanu , i koja na njega utjece djelotvorno, poput smanjenja ucinka ADHD sindroma, razmišljanja o životu u pozitivnim stranama...
Imam xx godina, zivim u zagrebu, idem u srednju ugostiteljsku školu u Zaprešiću.
Marihuanu sam probao u 7 razredu osnovne škole, kad smo od poznanika nabavili, cisto da probamo.
Ja i tri prijatelja smo krenuli u šumu (puni straha od policije), i "zamotali naš prvi joint".
Naravno, nije nas nista "puklo"jer nismo znali kako.

Alternativa.

Moji roditelji, obitelj i svi drugi koje sam poznavao kao dijete, govorili su mi , kloni se droga.
Ja sam drogu kao jedan izraz shvacao kao stvar obuhvacenu u cijelini, znaci droga je smrt-loša-nikad ne probati.
Moje mišljenje , o Marihuani je bilo vrlo negativno od mojeg prvog razreda do osmog razreda osnovne škole.
Svi su govorili, to je loše, to je droga ; kad jednom probas nemozes vise prestati, krades novac, na posljetku umires.
Naravno,meni kao tada; klincu je to bilo veoma zastrašivo, i stekao sam negativno mišljenje o Marihuani.
Kada sam krenuo u srednju školu, moji prijatelji iz osnovne škole su počeli pušiti Marihuanu, i ja sam se prestao druziti s njima, jer je moje mišljenje bilo drugačije, nametnuto.
Bilo je to oko sredine prvog razreda srednje škole, kada sam zajedno sa sestrom probao. Pitao sam se, kako da zapravo, kad sam upoznao starije ljude i siroki spektar drugacijih misljenja,
ne misle opce lose o Marihuani.Osjecao sam se glupo, i rekoh, idem ja na internet provjeriti dobro kakve zapravo ucinke ima i sto je dobro i stetno.
Kada sam vidio na internetu dobre i lose strane marihuane, odlucio sam je probati , jer mi je bila ponudjena od strane prijatelja.
Prvi put u zivotu sam se "napusio", i bilo mi je super. Osjecao sam se lagano, sve mi je bilo fascinanto, i od tad sam zavolio prirodu, od tad se ne bojim kukaca i ostalih zivotinja kojih sam se prije bojao, od tad slobodno hodam prirodom i uzivam u svakom njezinom daru.Moj adhd sindrom (poremecaj hiperaktivnosti), od kad sam probao Marihuanu , tocnije kad sam poceo konzumirati,
se smirio.U osnovnoj školi sam imao ok ocjene, ali moje ponašanje je bilo užaš. Bahato, nisam se mogao smiriti, vrijedjao sam profesore itd..
U srednjoj školi je potpuno druga prica. Iz zalaganja imam petice, skolu prolazim bez jedinica, Francuski imam 5, Engleski imam 5, Hrvatski imam 4, cak i matematiiku imam 3, koju sam u osnovnoj jedva nagurao do dva.Na ponašanje se NITKO od profesora ne žali.Zapravo, pod utjecam i poslje prestanka utjecaja sam poceo razmisljati o zivotu, poceo sam shvacati roditelje, poceo sam suosjecati s njima, volim ih dakako kao i prije, no imam sasvim drukcije misljenje o samim roditeljima i o cijelom stavu na zivot.Ne zanimajui me stvari poput Alkoholiziranja donedogled, igrica na playstationu, ko ima bolji auto,kladionice..O svemu tome sam stekao drugacije misljenje.Kada pogledam kolege u razredu kako se ponašaju pod nastavnom, nije mi jasno kako jos nisu dorasli, sa 16 godina shvatiti profesore, da je i njima tesko, i kad se potrude i naprave sve kako treba, oni ih ne slusaju vec rade nered..kako bih zakljucio ovu cjelinu, marihuana mi je otvorila oci, i dala na izbor.

Test za Marihuanu.

U drugom razredu srednje skole, moja sestra koja je samnom zapravo prvi put probala marihuanu kao i ja (7 razred se ne racuna), me "cinkala" roditeljima da pusim, no oni su joj govorili da prica
gluposti da ja nebi to, da ja znam da je marihuana droga, i da znam da se od nje umire i ostale gluposti(WTF?)
Sto se tice sestre, ne ljutim se na nju jer znam da je to napravila jer se brinula za mene , i jer ima nametnuto misljenje o marihuani i nezna istinu vec zna ono sto i pola svijeta zna, a za to su krivi mediji koji sire lazi kako bi ljudima prodavali maglu.
Tata je regirao malo cudno, nije da se ljutio na mene vec je bio razocaran.On nikad nije probao, niti je informiran o Marihuani, pa nezna ni kako djeluje ni nista slicno.
Mama je reagirala isto razocarano, i priznala mi je da je probala jednom no da nije nist osjetila.Ja sam , zbog njihovog stava rekao da sam pusio samo 4-5 puta u zivotu marihuanu,
sto naravno nije ni blizu istine.Znaci morao sam lagati, sto bas i ne volim, jer nemozes ljudima od 45 godina koji imaju isti stav, postaviti alternativu i da oni u to vjeruju.

Zakon

Kao i vecina uzivalaca Marihuane, nije mi jasno kako to da alkohol koji je legalan i , koji je jako stetan, i zbog kojeg su milijune ljudi preminuli, i zbog kojeg su ,pod utjecajem ubili svoje voljene, i
zbog kojeg su pogazili djecu, i zbog kojeg su skrivili prometne nesrece, i zbog kojeg su ucinili samoubojstvo,potukli se ...
Sto se tice alkohola, ja sam ga osobno mogao kupiti u 5 razredu osnovne škole.Nikad al baš NIKAD nisam bio sprijecen kupiti alkohol od strane trgovaca.
Znaci legalan je , a šteti, i unatoc zakonu zabrane konzumiranja i kupovanja alkoholnih pica iznad 18, i dalje ga mladi konzumiraju-znaci zakon ne djeluje.
Duhan isto koji je dokazan da je štetan, zbog kojeg su mnogi dobili rak, pa umrli, il za kojeg postoji granica popusenih cigareta da uzrokuje smrt,kao i alkohol, isto je legalan, isto tako
sto nazalost pusim od petog razreda, mogao kupiti bilogdje i kad god sam htjeo.
Ubojstva i sve iznad nabrojano,krađe, silovanje,zlostavljanje se zapravo svodi na kaznu slicnu koju bi dobio da te uhvate sa JEDNIM jointom.
Sa jednim jointom ili kilu trave, nikome ne štetiš, i sta je najgore niko nikada nije umro od posljedica konzumiranja marihuane, a niti ubio ,silovao...
Za marihuanu ne postoji granica; kolko bi se trebalo unjeti u organizam da bi covjek umro, jer nikada niko nije umro, pa nisu mogli ni postaviti granicu.

Dobre strane

Za mene, marihuana ima jako puno dobrih strana.
Moze se koristiti kao ljek za mnoge bolesti, poput epilepsije (padavice) , multisperoze(ako se to tako pise), gubitak apetita,sto se tice mene -adhd sindroma, i jako puno drugih bolesti.
Za neke od bolesti marihuana nije lijek koji ce izljeciti bolesti, no ublazit ce bol, sto ljudima koji boluju mnogo znaci.Siguran sam da bi im bilo draze da popuse 1 joint , i da znaju da su u sebe unjeli prirodu i samo prirodu,bogom danu, nego nekakvi kemijski spoj u obliku tablete,koji nakon duzeg uzimanja izaziva ovisnost.
Marihuana ne izaziva ovisnost, i za mene nikad nije, a ima nas na tisuce koji misle isto tako.
Osim ljeka,od nje se moze raditi papir( manje bi se unistavale šume,koih ionako ima malo ), odjeca,hrana,gorivo ,razne kreme i jos puno stvari..
Dobra strana je sto od trave neces postati ovisan.

Lose strane.
Sve ima svojih losih strana, kao i marihuana.
U svemu treba biti umjeren, jer , svaki ljek je droga ako nemamo mjeru.
Marihuanu nebi trebalo pusiti svaki dan, ako ne zbog vlastitog misljenja, zbog nasih pluca jer kroz pusenje
co2, koji je stetan plucima ulazi i nadrazuje glasnice i pluca.
Marihuanu nebi trebalo mjesati s duhanom jer se onda pobija vecina sta sam rekao da marihuana nije stetna.
Losa strana marihuane je društvo, a ne marihuana, tocnije danasnje drustvo(15-18 godina) su zapravo zaukpljeni marihuanom,
i sve im je u zivotu, sto naravno nebi trebalo.Marihuana nebi trebala biti cilj zivota vec dar prirode, trebali bi je postovati i voljeti.

To je moje misljenje o svemu vezanom za doticnu biljku:)
Naravno dolazim na WUTRA marsh u Zagrebu, 09.05.2009 , na Trgu Bana Jelacica, od 17 - 22h.
Molio bi sve koji su ovo procitali, da se i oni pojave, i da barem probamo docarati ljudima istinu a ne maglu.

28.04.2009.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
čuj amico:) lijep text, i iskren:sun2: al čim kažeš da si maloljetan itd., puno toga pada u vodu...je da to nije fer, ipak ti si ti, ostali su ostali, ne možeš se stavit u tuđu, "bolju" kožu, ali jebiga, zakon...ako će se njega ić prevazilazit, maloljetnici moraju definitivno biti udaljeni od cijele priče jer ako ništa drugo, zbog još mentale koja se razvija (mislim, i meni, nemoj mislit da te prozivam, i ja sam mlad), onda zbog te fizičke strane, godina, di se brojka 18 postavlja iznad općenito konzumacija alkohola i cigareta, a kamoli droga, ma koliko one bile prirodne i ok. Taj dio je težak, i grub, jer kako čovjeku objasnit da se on mora udaljit od nečega jer još kao nije dovoljno star...moraš živjet, pa tako ne možeš ni zbog svojih "karakteristika" propuštat neke stvari....ali eto:) sa zakonske strane, govorit da imaš 16 god i još kolko sam vidio stavljat ime i prezime, to nikako...postoji netko tko će odlično profitirat na tvojoj iskrenosti :)

Ostalo je ta tipična životna priča svakog pušača:) Svi probali, svima nam govorili da je zlo, pa skužili da nije:) onda naravno starci u cijelu tu priču moraju kad tad doć, a nedaj bože i pandurija...pa kako to utječe na školu, ambicije, motivaciju, percepciju:) Sa zakonske strane, svi se slažemo, nepravedno je to šta se čini, ali šta ćeš, ono šta je licemjerje, je čista profitabilnost moćnika da kontroliraju kako njima paše, ne mareći za razum i što je ok a što nije...jebiga, to su amoralni ljudi, koji traže svoj interes i ne susprezaju pred ničime...i vlastitu mater bi prodali da se ponudi najbolja cijena:) Zato i kažem, ako će se ić borit protiv takvih ljudi i sistema, to mora ići zakonskim putem, legitimnim, bez prisila i uvjeravanja kako je to dobro jer nam naše iskustvo tako govori:) jebiga, to ispada krivi pristup ma koliko god da bio iskren jer izgleda kao da se pravdamo za drogu, da bez nje ne možemo:) a još kad kažeš imam 16 i trava mi pomaže...jao....ima samo da ti odmogne:)) Tako da zasada polako amigo i radi na tome da te istina previše ne dotuče:) vježbanje strpljenja je jedna od najboljih strategija današnjice;) :sun2:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Vrlo zrelo razmišljanje, ali nažalost nemožemo tolerirati maloljetnike + marihuana, makar bilo i zbog medicinskih razloga, maloljetnici nebi smjeli sudjelovati u raspravama na ovom forumu. Podržavamo obrazovanje ljudi svih godišta o marihuani, ali moramo povući neku granicu.
 

weed_master

Banned
Banovan
04.04.2009
43
1
0
35
shvacam ja vas, i ja mislim, kad bi se trava legalizirala da bi trebalo staviti granicu, da maloljetnici ne smiju konzumirati, znaci ne ispod 18.kako god ja znam da se ja jos razvijam i da trava moze biti stetnija za mene nego za vas, ali kad kazem da mije pomogla to mislim ozbiljno, cak sam predlozio udrugi idem.hr(udruga za djecu sa adhd sindromom i ostalim sindromima), da se i oni ukljuce u dekriminalizaciju marihuane..ovo sve sta sam iznad napisao napisao sam zato da vidim vase misljenje na moje misljenje, a sto se tice mojih xx godina, znam, da zapravo krsim pravilo foruma samim time sto ovdje diskutiram,a i sto opce govorim da imam xx, mozda da nisam napisao godine,dobio bih drukciji komentar no, ok :) shvacam vas, ali mi se tesko povuci sa foruma jer ga jako volim :D manje cu pricat..
 
15.04.2009
36
5
0
112
Hm, reći ću nešto što se može shvatiti kao kompliment, ali i kao pokuda.

Ako si uistinu maloljetan, tada si relativno zreo za svoje godine, tekst ti je iskren ali ujedno i dobro napisan tako da mi je gotovo teško povjerovati u tvoje riječi. Sada, nemoj me krivo shvatiti, ali od maloljetnika koji pohađa ugostiteljsku školu zbilja ne bi očekivao ovakvo mišljenje, a ni tekst. No, eto, da je bar više maloljetnika poput tebe, bilo bi mnogo manje kretena.
 

weed_master

Banned
Banovan
04.04.2009
43
1
0
35
7.gif





Registrovan: Apr 2009
Postovi: 28
Pohvalio Puta:: 0
Pohvaljen 0 Puta u 0 Tema


icon1.gif

Hm, reći ću nešto što se može shvatiti kao kompliment, ali i kao pokuda.

Ako si uistinu maloljetan, tada si relativno zreo za svoje godine, tekst ti je iskren ali ujedno i dobro napisan tako da mi je gotovo teško povjerovati u tvoje riječi. Sada, nemoj me krivo shvatiti, ali od maloljetnika koji pohađa ugostiteljsku školu zbilja ne bi očekivao ovakvo mišljenje, a ni tekst. No, eto, da je bar više maloljetnika poput tebe, bilo bi mnogo manje kretena.

Sto se tice zrelosti u razmisljanju, uvijek sam zapravo bio malo ispred prijatelja svojih godina,no dio tog zrelog razmisljanja sam stekao konzumirajuci marihuanu,vjerovali ili ne, sto se tice ugostiteljske skole,mogao sam upisati skolu za racunalnog tehnicara za kojeg samimao 45 bodova pri upisu, ali volim kuhati, i zato sam i upisao tu skolu..hvala na komplimentu, no mislim da se nebi trealo osudjivati ugostiteljski smjer( no stvarno ima idiota) pogotovo u tom smjeru,tocnije nebi se neki mogli nazvat idioti..neki sus stvarno idioti,no vecina ih ima problema u obitelji,socijalnih i financijskih problema,tata tuce mamu,mafija,droga, šoranje,dolazenje u pijanom stanju itd itd..
no recimo ja sam se skompao samo s jednim frendom koi ima isto misljenje o vecini stvari kao i ja a ove druge ni negledam..presli smo u offtopic..da cujem dalje )