Marihuana NOT -> Kanabis DA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
uvjek neke gluposti trabunjam, ali pala mi nedavno jedna ideja, tj. ne ideja već mi se ukazala zabluda u kojoj smo svi.

Marihuana je termin uzet u ondašnje vrijeme kako bi ocrnili kanabis, tj. riječ Marihuana je uzeta iz meksičkog govornog područja, te je plasirana u javnost samo u jednoj svrsi, a to je blačenje kanabisa.

dosta ljudi u ondašnje vrijeme nije povezivalo kanabis i marihuanu, te je kanabis uzdizalo, a marihuanu blatilo.

tek kad je postala službeno ilegalna, ljudi su uvidili u kakvoj su ih zabludi držali, te je izuzetni kanabis odjednom postao ilegalan.

Sve šta hoću reć je da bi bilo bolje plasirati naziv kanabis, nego marihuana. npr.

:icon_arrow: dnevnici: Uzgoj kanabisa sorte blablabla

puno je teže promjenit globalnu sliku oblačenog naziva marihuana, nego podignut toleranciju naroda na naziv kanabis u smislu ljeka
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
:clap:
Ja ne mislim da trabunjaš :thumb:
Iskreno,uopće mi se ne dopada naziv "Marihuana" :vomitwar: ali,na žalost,Marihuana je ipak poznatije ime od Kanabisa.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pa obično se pod kanabis misli na industrijsku konoplju, a marihuana na ovu koja puca :vb_kez:
A obzirom da mi nismo poljoprivrednici, već uživaoci ove lijepe biljke, mislim da ipak trabunjaš :nana:
Uzgoj kanabisa zvuči baš gejasto.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da, puno ljage vuče sa sobom pojam marihuana ali se taj pojam odnosi konkretno na tvar spremnu za konzumiranje, a kanabis je opširniji pojam i obuhvača cjelu biljku. Ebiga, šta je tu je, kad je već ta riječ službena i svugdje se zna na što se odnosi onda neka tako i bude, a ljagu s te riječi će skinuti istina, polako ali jednom oče.

zapravo mi riječ marihuana bude često zaebancija kad ju upotrijebim u rečenicama s bliskim ljudima, tipa. "gdje je marihuana?", "jesmo za malo marihuane?", "ova marihuana je dobra"
malo smješno zvuči, a standard riječi su mi; trava, žiža, vuva, vutra, žito, dim, ali najčešće se komunicira bez upotrebe pojmova koji se odnose isključivo na travu.
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
ali gle s druge strane, riječ "g0vn0", e s toga nemoš oprat smrad,
po mom mišljenju ista je stvar s marihuanom, pošto mi pokušavamo da skinemo ljagu s te riječi, a sama riječ je ljaga...

P.S. službeni naziv je kanabis, a kad si već kod toga, THC više opisuje "ono čime se pucaš" nego marihuana
P.P.S. kad smo već kod govneta, šta se to ne reče na engleski "SHIT", a shit je u našoj urbanoj terminologiji hash :D
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Cesto je slucaj da je terminologija potpuno pogresna.

A i po mom misljenju nije problem u terminu "Marihuana" vec o kategoriji "Droga" koja se veze uz nasu divnu biljku, a sve mame, bake, djedovi i tate znaju da je droga zlo, pa je i "Marihuana" ili bilo koji drugi termin zlo zbog te uzrocno/posljedicne veze.
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
ja mislim da nije bitno koji naziv koristimo,ko ima lose misljenje o biljci imace ga prema svakom nazivu.A naziv Marihuana je jedan od najstarijih naziva pa normalno da je blacen.A nastao je od dva najcesca Mexicka zenska imena.Treba obrazovati ljude a ne izmisljati nove nazive:icon_lol:
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
Sensi*Jana je napisao(la):
ja mislim da nije bitno koji naziv koristimo,ko ima lose misljenje o biljci imace ga prema svakom nazivu.A naziv Marihuana je jedan od najstarijih naziva pa normalno da je blacen.A nastao je od dva najcesca Mexicka zenska imena.Treba obrazovati ljude a ne izmisljati nove nazive:icon_lol:


Mislim da govoriš kontradiktorne stvari, pošto je naziv kanabis daleko prožetiji u povijesti od Marihuane, a upravo "marihuana" je "izmišljen novi naziv"
P.S. nisam sad neki zagriženi pobornik ovoga, ali ipak, ako se već radi nešto kako treba, nek se radi do kraja, a ne ono: "ma to ti je ljek, a ne droga, ono brajo, neče ti mozak spržit; ma znan ti ja sve o tome" - a u večini slučajeva pojma nemaju
Offtopic: Iako, garantiram vam, svaki, ali baš svaki korisnik Vutra.org-a koji ima bar 50 postova zna (istinu) više o sveukupnoj "Kanabis" temi od nekog tko je puši i 2-3 godine konstantno.
opet malo on-topic:Pa kad smo već kod sveopčeg znanja o temi (,a cijeli forum je radi podizanja sveopćeg znanja), mislio sam da je i ovo jedna stvar koju bi svi "Vutra.org propovjednici (WTF)" trebali znati.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Etimologija riječi;
Cannabis
Marijuana

Ja se isto slažem da je Konoplja primjereniji i bolji naziv, štoviše čak je i Vutra bolji naziv nego Marihuana.
Naziv Marihuana vuče za sobom previše negativnih konotacija da bi se to tek tako moglo ljude preobratiti.

Skoro svi stariji ljudi znaju što je Konoplja, a bome znaju i što je Marihuana(droga) jedino ne kuže da je to ustvari ista stvar.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
"Kanabis društvo"
A joj kako gej to zvuči...

Mislim da tražite dlaku u jajetu iskreno... Riječ marihuana je u upotrebi toliko dugo da je nemoš iskorjenit ni da si Papa Ivan Pavao II.
Druga stvar... Tko uopće govori marihuana ili kanabis? "E kompa idemo na smotuljak kanabisa?" Ne bih rekao...
Ili kažeš murjaku - E kompa sori krivo si napisao, nije opojna droga marihuana, već opojna droga kanabis, marihuana ti je pogrdan naziv... :icon_lol:
Ne mama, ja ne pušim marihuanu, ja pušim kanabis! :icon_lol:

Get outta here...
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
ne svatam ovu raspravu.Naravno da je rec Kanabis starija rec jel ona oznacava njen zvanican naziv kao biljke.I normalno da ce se taj naziv koristiti u postupku legalizacije,pogotovo sto se prvo mora leg. u med. svrhe.Doktori sigurno nece baratati sa pojmom Marihuana ili Vutra.Ali da svi usvojimo ovaj pojam u svakodnevnom zargonu i mislimo da ljudi tada nece imati predrasude, pa nisu ljudi bas tako glupi,ali su neodavesteni i bilo koji naziv ih asocira na drogu,a vidim da i ti jos uvek imas nedoumica oko toga.