Marihuana - Paranoja - Sizofrenija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Kada sam poceo da varim u isto vreme je i moj dobar drug (da ne bih navodio ime zvacemo ga R.) poceo takodje. Pusili mi travu skoro svaki dan i sve je bilo OK. Osim sto se stalno tripovao da ga svi gledaju i da svi znaju da je napusen.
Ali onda su njegovi matorci otisli na more... Ja i R. lepo zavrsili 50g i krenuli da ih unistavamo. To su bili non-stop party dani, cak smo uspeli da ne spavamo 3-4 dana i non-stop da budemo napuseni. I sve to je bilo OK...
R. je posle toga poceo cudno da se ponasa i da mi prica kako neki likovi hoce da ga biju, kako ga komsije spijuniraju, kako neka veverica pokusava da mu udje u stan preko prozora... A bio je skroz strejt... Dok je pricao bio je uplasen i uzbudjen.
Polako je poceo sve vise da se gubi i na kraju su ga roditelji odveli kod neuro-psihijatra...
Tamo je on sve lepo priznao. Neuro-psihijatar je KONSTANTOVAO DA JE PREVELIKA UPOTREBA MARIHUANE IZAZVALA pojavu paranoje i zacetke sizofrenije. Prepisao mu je diazepame 3x dnevno, antidepresive 2x i neki treci lek koji su njegovi narucili iz Svajcarske.
Tek posle 2 meseca je poceo da se vraca u normalu. R. danas ne koristi marihuanu i rekao mi je da bi se pre ubio nego ispusio joint.

Ovo sve je trajalo nekih 5 meseca, veoma je sazeto napisano. Ovo je bilo vrlo tesko i za mene i za njega. Npr: Isao sam kod njega kuci u 5 ujutru da izbacimo pobesnelu vevericu koju su mu ubacile komsije kroz prozor (veverice nije bilo, a on je plakao u hodniku zgrade).

Any coments ???
 
23.07.2006
0
3
0
Uzimao je jos nesto sigurno !!!
Od vutre takvi tripovi ne mogu da budu, postoje halucinogene biljke i kanabis se definise kao halucinogena ali sam 100% siguran da normalan covek od marihuane nece traziti vevericu pobesnelu po stanu i u to stvarno verovat :cry: to malo mackuuu o rep ....

Nazalost za tog momka u pravu je Cykke jer je momak psihicki nestabilan izaslo je na videlo ili je uzimao nesto jace poput LSD-a ,, pazi dovoljno je samo jedan LSD i da coveka ubaci u los trip i moguce nikad za nikad od osobe zavisi da se vrati u normalu.A mozda mu je neko stavio u sok neku drogu ,,, znaci mozda ga je neko stvarno progonio ali nije uspeo da provali ko je pa istovremeno uzeo neku jacu drogu i tako zavrsio.

To ne znaci da nece provaliti jednog dana sta je bilo.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Može se desiti...pogotovo ako netko ima genetske predispozicije tj. ako netko iz obiteljske prošlosti, a samim time i on ima sklonosti psihièkim oboljenjima. Baš kao što je kolega rekao, travulja je pomogla da to izbije na vidjelo. A ako je taj deèko i inaèe bio hipersenzibilan onda ti drugaèije nije ni moglo završiti. btw - 3-4 dana ne_spavanja te psihièki ubiju i bez korištenja ikakvih psihoaktivnih supstanci. Ljudi...pamet u glavu!
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Nema se sta posebno reci.Pitanje je i sta ste pusili,i koliko i naravno ko kako podnosi odredjene stvari.Verovatno ti je ortak imao predispozicije za takve probleme,a ova situacija je bila samo okidac.Nije mi jasno samo kako ste uspeli da ne spavate 3-4 dana a popusili ste toliku vutru?Tu mi nesto nedostaje,nesto u vidu neke hemijetine tipa exer,speed ili nesto slicno?!Bogami pusim vutru vec dugo i nema sanse da posle dobrog varenja moze da se izdrzi 3-4 dana bez sna.Sto se mene tice nema sanse!Nego da niste vi uzimali jos nesto?I koliko dugoje to trajalo?Jedino je pojava da se tripuje da svi znaju da je napusen,reci cemo,normalnajer i meni i drugima se to desavalo.Ali to je rezultat straha tj. paranoje da te neko ne provali da si napusen,jer Boze moj,to je droga pa kad te provale bice problema...Ali to se vremenom iskulira,a ko se paranojise stalno taj ne bi trebalo ni da duva jer mu skodi.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ovako:
Lose ste svatili ili sam ja lose napisao: On je tripove imao strejt i cak kada je bio napusen bilo mu je bolje... Ustvari nije imao tripove, jer on vevericu nije video vec je samo umislio da mu je u sobi. Odnosno imao je napade teze paranoje...

Nije koristio teze droge...

Vutra koju smo tada pusili nije bilo nesto jaka i teska vec je bila "sportasica". Mislim prilicno udara u glavu i imala je prijatan, hiperaktivan rad.
I nije imala neki veliki stond. Zato smo i mogli 3 dana da se zezamo(slusali smo Mocarta u 5 ujutru :D :D :D ).

Postoji mogusnost da je bila necim prskana, zato sam ja i poceo da gajim...

PS: Ono glavno sam bio zaboravio, tj. da upozorim one koji imaju teze neuro-psiholoske probleme (i puse travu)da potraze strucnu pomoc, da se ne bi njihovo stanje pogorsalo...
 
23.07.2006
0
3
0
To se uzme trava i odnese na analizu i vidis jel prskana i cime je prskana, to obicno rade pametni roditelji odmah nakon sto im jave da im je dete u bolnici.

Sto se tice vutre , kazem ima svakakvih manijaka koji truju narod a ima i onih dobrih likova, kad tad se sve sazna.

3 dana bez spavanja to moze samo Koka da uradi ili neka hemija.Od trave nema sanse da nespavas 3 noci to je smesno :p

Pazi ovako jednom kad sam bio u Zagrebu davno ali sad ce ovi Hrvati dignuti nos ako to kazem :) popusim ja travuljinu zestoku samo 2 mala dima povucem u jednom autu kod onog stadiona Dinamo, odmah osetim da me reze po plucima koliko je jaka ali sigurno nije prskana znaci oseca se ona smola i gledao sam cvetove dok smo motali, izbacim ja dim za 10 sekudni i pocinjee prvih 5-10 minuta nista kao nemozes ni da znas jer odjednom samo buuuummmmmmmmm onaj osecaj koji nemoze ni jedna drogu na svetu da napravi, UTRNIOOO MI JEZIK LJUDII nemogu da pricam a samo kiselo osecam na nepcima i jeziku, noge nemogu da pomerim a mogu da pratim sta ko prica , kad smo poceli da se smejemo majkooo milaaa stomak me zaboleo i ta me travuljina drzala punih 4h kao od onog trenutka kada je pocelo da deluje.Posle toga jos mozda 20h sam osecao da me pomalo drzi ali jako malo.Zloooo od marihuane :) zvali smo je RAKIJA.

Odavno nisam uzimao nista dobro a i nema se vremena za zezanje po ceo dan, Al hocu da ti kazem da nema te normalne travuljine koja ti neda spavati.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
To je bilo pre 1.5 god... Ta trava odavno ne postoji...

Ja sam sumnjao da nesto nije OK sa vutrom jer sam 5.5 sata igrao Morrowind i nisam se pomerio od kompa.
Prskana ili ne on je bio totalno odlepio...
Samo pamet u glavu i prirodu u pluca.

Ah... kad se setim, imali smo i mi "RAKIJU" samo stosmo je zvali "CLEVELAND"... Od nje su zubi ispadali i trnuo jezik a bila provereno priroda...
Sta bih dao da imam takvo seme danas...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ako je tako ko sto kazes,pitanje je da li je uopste vutra uzrocnik tih problema.Ako sam dobro shvatio sve te tripove je imao kad nije vario_On onda ocigledno ima zdravstveni problem koji se tesko moze pripisati vutri.Ja imam komsiju,godinu dana starijeg od mene,decko nikad nije pusio duvan,nikad nije konzumirao alkohol a kamoli nesto drugo,bavio se sportom dugo godina i evo sad vec 3-4 godine ima teskih problema.Non-stop je na lekovima.Poceo da cuje glasove u glavi,pao u depresiju,na momente bio agresivan,ma uzas.A ponavljam nista nije konzumirao.Jednostavno otkacilo se nesto u glavi i jebati ga.
 
22.08.2006
0
3
0
prièao mi je psihijatar da shizofrenicari tu bolest imaju u sebi i samo je pitanje kada æe izbiti van.trava i droge to ubrzavaju i pojaèavaju.znaèi psihièki bolesnici i shizofrenicari ne dirat vutru.samo sto je problem da netko ni ne zna da ju ima dok ne izbije na vidjelo.
 
24.08.2006
0
0
0
to je tocno...pushio sam godinama sa susjedom iz zgrade...on imao problema s PTSP - om i nakon par paranoicnih prica da ga netko slijedi, da ga hoce ubiti ovaj ili onaj on se ubio...ali sto je...imao takvih problema i prije....njegova stara mi dala da chitam njegove medicinske nalaze i ostale fore za PTSP...nije to doslo od trave...ona je bila samo okidach...
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Moja dva frenda imaju shizu i puse... jedan je umislio da mu cini lose i uvijek mu je bed.Drugi je umislio da mu je dobro i dobro mu je.Ja sam ih promatrao kako to djeluje na njih i zakljucio sam:Indika im oboje cini dobro kad ih udari stond u tijelo ok su.Docim je u djiru kakva jaka stativa sto uvaljuje paranoje ajme majko bolje im je to ne pusiti.Mada uvjeren sam da trava im oboje radi dobro neka ipak pripaze sto puse..
 
27.08.2006
0
15
0
45
Ne znam za tvoje ortake, ali ja znam da vecina ljudi koje ja znam vishe voli Sativu nego Indicu iz prostog razloga-zato shto ih ne baca u telesni trip tj. stond... Ja sam se sinoc napushio sa nekom Indicom i nije mi bilo dobro, jedva sam kolima do kuce doshao iako sam bio nekih 500 metara od kuce :ludaci_lol:
 
28.09.2006
3
3
0
42
U prevelikim kolièinama sve je štetno. Ne vjerujem da bi marihuana bila uzrok bilo kakvim teškim psihièkim smetnjama, slažem se da je možda bila samo okidaè.

U životu sam upoznala samo jednu osobu koja zbog svoje specifiène bolesti nije smjela konzumirati marihuanu, kolegica sa faksa imala je neki rijetki fizièki poremeæaj kod kojeg je dolazilo do potpunog ''otkazivanja'' rada mišiæa tijekom napadaja. Ona bi se jednostavno sklopila na pod ko krpa. Kao da nema kosti. Inaèe ne znam nikoga tko je imao teže posljedice konzumacije.
 
28.09.2006
3
3
0
42
kod padavice je rijeè o nekontroliranom grèenju mišiæa, njoj bi pri napadaju atrofirali mišiæi, kao da ih nema. suprotno od padavice... ne baš suprotno doduše, i ona je gubila svijest, obièno kad bi pri padu u nešt mrknula glavom. :banana_mrtva:
 
10.01.2006
34
0
0
www.vutra.org
Da li se može prepoznat razlika izemðu sative i indice?

Opišite.

Mene u zadnje vrijeme hvataju bad tripovi i stalno strahujem... a ponekad znam imat svakakvih ispada zbog paranoje i ne volim izlazit da mi se eventualno nešto ne desi, to je èešæe u naduvanom stanju, mada i ne mora bit. :shock:

Prije mi se to nije dogaðalo, barem ne toliko.
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
eh znas li mozda pod kojim je brojem dijagnoza od tog tvog prijatelja kod mene je F 23 a i ja sam imo slicne probleme mislio sve da neko hoce da me ubije i da me neko prati i slicno,a prije nego sto ce mi se to desit nisam bio spavo tri dana,al sad je sve u dure
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
2finga je napisao(la):
Da li se može prepoznat razlika izemðu sative i indice?

Opišite.

Naravno da moze. Ako mislis po biljci indike imaju sirje listove, a sative duze i uske.
A po efektu: Indica ima stoned osjecaj, osjecaj totalne opustenosti, uspavljuje i "omamljuje"
Sativa ti daje energetican osjecaj, takozvani body high.