Marihuana Puter

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.01.2015
132
99
43
Pitanje od lisca i trima napravim otrpilike jednu staklenku od 1000ml ako stavim u frizider koliko mi moze stajat stavim preko toga foliju da vakumiram jel moze biti 1g u frizideru
 

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
222
456
63
Balkan
Meni je trajao mjesec dana u friđu bez buđi i to ovaj bez odvajanja vode!
Prije par dana sam napravio po istom receptu sa dodatkom reda čokolade za kuhanje, ma do jaja ljudi, kava sa wuterom i čokoladom, prijeki lijek!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
pravio sam vec kolace, sve znam samo nikad nisam od svezeg trima pravio, jel isti proces ko i sa vutrom spremnom za pusenje? dakle jel mogu cim osisam biljku SVEZ zeleni trim da ubacim u maslac i da krenem s pravljenjem kolaca?
 
19.06.2016
23
9
3
31
bok vutrasi... ja danas kuvo putar smiley9934.. e ovako , dao 600g maslaca i negdje 500g trima i 3 dcl vode... vece lisce, manje i jos ono koje imajo puno trihome i smole sto su cisceni od hedova i nesto popcorna... a sad meni doslo van nekve tamne boje ta snov a ja sam je kuvo negdje oko 4 sati.. neznam tacno:upiii: sta vi kazete na to ? zanima me jer je puno tamnije sto ove vase smjesi... neznam sta sam gresio.. ???? :respect::vutra::lol: a smrdio cjeli dio kuce i dvorista...
 

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
222
456
63
Balkan
Ghee je ekstra dobra stvar!
Kupio sam na pijaci kilo putara domaceg, grass fed cow i kuhao ga pola sata uz kupljenje pjene, kada sam pokupio svu pjenu procijedim kroz cijedku i krpu sve to, dodam trima mexico sative i bubble kush automatica koji sam prethodno pekao u rerni na 120 C nekih pola sata i tu mjesavinu ghee putara i pecenog trima kuhao jos pola sata,procijedio i sve prelio u staklenu teglu i zatvorio čepom! Policijski pas narkoman mi nije nanjušio to u najlonskoj kesi i u putnoj torbi, a njušio je!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: blazeit420
19.06.2016
23
9
3
31
:wave:ja sam napravio 12 muffina to sto sam kuvo 8 sati polako, dosado kod frendova , pojeli , jedni zaspali, jedni se smijali a jedni otisli kuci zbog beda.. :banana_rasta::zvezda:::D:lol::lol::sun2::respect:
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
Lijep pozdrav, evo nakon dugog ne javljanja, evo ipak da se pojavim sa nekim smislom i razlogom.
A to jesu kako kaže tema putra od vutreta.

Malo sam se bacio u istraživanje recepata za putar i ovaj put odlučio isprobati dvije tehnike.

Nisam slikao ništa u detalje, ali nadam se da ne zamejrate ako objasnim te dvije metode i tehnike koje sam našao i odlučio isprobati tehniku sa - zamatanjem u gazu mljevene smjese trima
i tehniku direktnog dinstanja što bi se reklo skupa sa putrom i vodom u kuhalu za rižu.

Zašto sam se odlučio za to Steam kuhalo, jer ne doseže veću temperaturu od 100C i zahtjeva vodu svakih 40min da se nadopuni da ima isparavati.
Morao sam rasporediti 8 putrova od 250gr na jako puno trima.
Mljevenjem u kafe mljeverici uspio skompresirati oko 250 trima od WW i BigBanga za metodu A, dok sam za metodu B koristio 350 te kombinacije za dvije štruce koje sam natapao u 4x250gr maslaca bez vode nego samo pomoću pare sam održavao temperaturu i marinirao ih 8h.

Metodom A, sam dobio 3 bloka od svaki po 200gr računajući otpad koji se nalazi u maslacu. Dakle izgubio sam sveukupno na tim maslacima tom metodom blizu 200gr maslaca u toj otpadnoj vodi.
Čak 50gr putra po svakom ako uzmem obzir da ih je bilo 4 korišteno.
E sad što se tiče tog ''otpada'' jedna teta se dotakla toga i objasnila kako bi vrhunski bilo prije samog dinstanja putar odvojit od tih neželjenih tvari.


Pa se dobije velika razlika u finalnom obliku.
Zato što se ovakvim termičkim postupkom ne dovodi temperaturu maslaca do točke vrenja.

Ako mi vjerujete taj trik od tete sam primjenio i iznenadio se.
Odvajajnjem putra, odnosno topljenjem i zamrzavanjem odvojimo masnoću maslaca u dvije razine - donji je onaj smećarski dio kojeg bude malo ako je maslac kvalitetan, koje se doslovce pobere ko kajmak i onda sa time se opet u posudu topi i počinje recept. Konzistencija putra i kvaliteta je bez gubitaka.
Zasada je sve u fazi ledenja, kroz koji dan ide i cookie report.
Čini mi se da bi mogli biti epski.

Što se tiče maslaca i o tome vrijedi istražiti na pakiranju koji od njih nema soli - jer nesmije sadržavati soli.

Eto budite pozdravljeni dragi vutraši <3

IMG_20161111_020600.jpg
 
Poslednja izmena:

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
222
456
63
Balkan
Odlicno i zvuči i zgleda!
Samo da prijavim da ovaj moj Ghee putar je i dalje na sobnoj temperaturi i ne mjenja ni miris ni okus, a kako idem dublje u teglu sve je potentniji, valjda se dobrota nataložila!
 

el granjero

secret targaryen
14.02.2015
271
785
93
ja sam radio po ovom receptu, sve je ispalo kao i na videu, i onda sam koristio taj maslac u kupovnoj smjesi za brownies, jeli smo po jednog, okus nije baš dobar, ali to je do smjese, treba im oko sat i pol da prorade, pucaju slično kao ulje, ostatak maslaca sam smrznuo