Marihuana Puter

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Preporucujem da budete pazljivi koliko pojedete posto je mene uhvatilo poslije dva sata i nisam spavao skoro cjelu noc.

Najvaznije prije nego sto pocnem je da razumijete hemijske supstance. U marihuani oni se zovu "kanabinoli" kao na primjer THC ili CBD (ima ih mnogo vise).

Posto se THC ne razlaze u vodi vrlo je vazno kako cete pristupiti kuvanju. Vrlo je vazno da koristite pravi puter (ne margarin nego pravi puter od mlijeka).

THC se razlaze u puteru i stvara novu supstancu koja je mnogo jaca od regularne trave i daje vam potpuno drugaciji osjecaj naduvanosti (ako se uradi pravilno).

burro-di-cannabis-1.jpg

Pravilno:

Znaci imate pravi puter.
Imate dovoljo trave ne samo jedan joint nego ipak malo vise.

U siroku i plitku tavu (zavisi od kolicine trave) dodajte malo (manje od solje) vode i na laganoj vatri sacekajte da provri pa ubacite vas puter (nemojte pretjerat sa puterom).

Sacekajte da se puter istopi i da se dobro izmjesa sa vodom i provri. Dodajte trave isjeckane bez sjemenki (kao u joint).

Vrlo vazno!!!
Nemojte da izgorite travu!!! Znaci lagana vatra skroz lagana.

Voda je tu da trava ne bi izgorila neumorno mjesajte i budite pored vaseg putera. Na maloj vatri ali da kljuca pomalo nekih 30-45 minuta (ne manje od 30).

Najbolje od svega u ovom receptu je da sve sto ne valja u travi (katran, karcinogeni itd) se razloze u vodi dok svima nama dragi kanabinoli se razlazu u puteru!

Cjela kuca ce vam mirisati na travu tako da pazite u koje vrijeme kuvate.

Poslije 30 minuta iscjedite travu iz vase mjesavine (dobro je iscjedite da ni jedna kap ne ostane pri skuvanoj travi).

Stavite smjesu u frizider i sacekajte da se dobro ohladi. Vas puter bi trebao da bude na povrsini dok tamna vodena smjesa je na dnu (ovo je poslije kad se ohladi). Prikupite sav puter i izbacite vodu.

Puter mozda ne izgleda najbolje ali je fantastican za kolace, smjese i torte.
Naduvanost varira od korisnika i naravno od jacine same trave. Ako imate neke obaveze tog dana zaboravite.
-----------------------------------

Nasao sam sajt dje vele da je mlijeko kuvano sa travom bolje od putera. Probao nisam ali recept ide ovako:

Marihuana Mlijeko:

4 solje mlijeka ili manje (zavisi od trave).
Dovoljno listova trave da se popune te solje dobro.

Kuvajte mlijeko i travu veoma pazljivo oko sat vremena. Budite pazljivi koliko popijete posto zna da udari jako i brzo (brze od putera).

Sa mlijekom mozete praviti puding, cokolino, cokoladno mlijeko itd.

Znaci malo trave malo mlijeka vise trave vise mlijeka.

Ako neko proba javite nam!!!

Mlecne masnone vade se iz životinjskog mleka. Najvažnija mlenna masnona jeste ona koju izlucujemo iz kravljeg mleka - puter.Puter ili maslac zapravo je emulzija u kojoj mora biti najmanje 80% mleène masnoce u najfinijoj srazmeri, najviše 18% obranog mleka i neznatna kolièina soli. Puter je jako kvarljiv usled delovanja mikroorganizama i hemijskih promena. Zato se mora cuvati na tamnom i hladnom mestu.


MARGARIN
Margarin je emulzija za premazivanje, a dobija se od biljnih i životinjskih masnoca, od otvrdnutih ulja s dodatkom obranog mleka.
 
Poslednja izmena:

embrlajzer

Aktivan Član
29.10.2004
119
3
0
39
www.labrnja.tk
Fora je sa muskatnim orahom da se kuva u mlijeku, posto je njegov sastojak, mysticin ako se dobro sjecam, takodje ''oil based'' kao i THC, pa se kuva u mlijeku da bi pustio ulje. Onda uradi brze i bolje.

Doduse, ja sa ovim orahom nisam imao srece... ne radi me supstanca izgleda. :(

Ali ovo sa vutrom treba probat obavezno, posebno te kolace. :)
 
A

Anonymous

Guest
HELTH DRINK:..1 solja soka od kabuke..1/4 solje soka od sljiva..vutra(odokativno)ne preterivati..4 komada ochiscene sljive i izdinstane(kuvane)..1 jaje..SVE STAVITI U BLENDER I DOK SE SMESA NE UJEDNACHI NE PRESTAJATI.....ohladiti..i super je ::eek:ladi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
23.03.2005
17
6
0
ovako...pochecu izpocetka ......?Mnogi zaboravljaju da postoji jos jedan efikasan (neki kazu chak mnogo efikasniji)metod upotrebe ovog nobl"korenja"-KUVANJE.Rasprava,"pusenje ili kuvanje",moze se svesti na sledece relativno jednostavne chinjenice:...Pusenje je laksi ,brzi,jeftiniji metod konzumiranja vutre.Organizam ce brze apsorbovati THC ..preko respiratornog sistema,nego preko sistema za varenje,te stoga i "lansiranje u orbitu"brze.Mnogo manje trave je potrebno da bi se smotao dzoint,nego da bi se zachinilo jelo.Takodje ,smotati dzoint je mnogo lakse nego se upustiti u kompliokovan postupak obrade marihuane,da bi se ona kasnije mogla koristiti u vasim omiljenim jelima.Medjutim,i trava u hrani ima sojih prednosti.Na javnim mestima travu je mnogo jednostavnije "jesti ", a to je,takodje,i idealan metod konzumiranja za one koji ne mogu ili nece da puse.Takodje,mnogi tvrde da je efekat mnogo snazniji,ako se trava unese u sistem za varenje.U stvari,kuvanje sa marihuanom je odavno poznat,tradicionalan nachin konzumiranja.Prvi korisnici,u primitivnim drustvima,obichno su pripremali razne napitke koristeci lisce biljke Cannabis.I ako mi zivimo u tehnoloski najnaprednijem drustvu u istoriji i dalje postoje oni koji nisu uspeli da raspoznaju okrepljujuca svojstva trave.Vrlo chesto je potrebno"maskirati" STUFF...a nema boljeg mesta od kese za chokoladne kolacice .Na kraju krajeva,dali je iko ikada chuo za hapsenje zbog posedovanja kolachica??????nastavice se.....
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa nisam znao, da se tvoj kraj prehranjuje sa cannabisom-travom

gatsronomija a ne "izpaša",ta rubrika je tvoja.
~)

:pivo
 
23.03.2005
17
6
0
Polako prijatelju,budi strpljiv...znam sta radim ..moram prvo objasniti zasto kuvati..samo polako...Staff sakriven u hrani pruza vam mogucnost da "odlepite"i na javnom mestu.Mozete ga pojesti pre nego sto udjete u bioskopsku salu i posle otprilike jedan sat(odprilike vreme potrebno za dejstvo),vi cete gledati film potpuno drugachije od onoga koji gledaju ostali. ::balonja Kolachic pojeden pre ulaska u avion uchinice da letite bar kilometar na vecoj visini od ostalih saputnika.Najbolje od svega je sto nema izdajnichkog mirisa po kome vas mogu nanjusiti ostali(da ne kazem murja)...Trava u hrani takodje pruza mogucnost onima koji ne mogu da je puse zbog atme,bronhitisa ili onima koji jednostavno ne mogu da podnesu dim ili osecaju hrapavost u grlu.Za njih je solja vruceg chaja i neki ukusni hrskavi keks ili buter od trave...to je ono sto je lekar prepisao... ::gulp Najznachajniji razlog zbog kojeg bi travu trebalo uzimati na ovakav nachin je mnogo bolji efekat koji se moze postici.Naravno,taj efekat uvek zavisi od potencije marihuane(koja varira i koja se ne moze kontrolisati),od dusevnog i telesnog stanja korisnika i od okruzenja u kome se koristi.Ma kako bilo oni koji daju prednost "zvakanju"nad pusenjem tvrde da je njihov trip dublji ,visi i dugotrajniji.Zbog onih probirljivijih medju nama ,treba reci da je ovo mnogo higijenskiji metod od pusenja...Cinjenica koju takodje treba uzeti u obzir je i to da ishrana,na pravi nachin,predstavlja jedno od najchulnijih iskustava poznatih choveku.Pravi gurmani ce vam reci da je ishrana vrlo slichna seksu(koji je takodje bolji uz travu,,kasnije cu o tome).Mozete zamisliti efekat koji se postize kombinovanjem ova dva chulna zadovoljstva..? ::super S'obzirom na sve ove razloge smatram da bi jedan pravi struchnjak za Cannabis sativu trebalo da bude dobro obavesten prre nego sto se upusti u ekstra troskove,vreme i napor koji su potrebni da bi se marihuana spremila za jelo.Posebno skrecem paznju da specijalitet sa travom nije zgodno nuditi gostima koji nisu svesni sastojaka,barem ne bez upozorenja.Ovo stvarno moze da razgali dusu... ~~ ~) nastavice se......(ero za recepte ces da sachekas)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and house696
23.03.2005
17
6
0
Ovako..za ovo jelo vam je potrebno sledece:
10 lista shunke(tanko fino isechene)
4 solje nekuvanog pirincha
1 solja iseckanog crnog luka
1/2 kile mlevenog mesa(za pljesku)
1/2 kile paradajza iz konzerve(kechap)
malo soli(1 kasichica)
i 1/2 solje trave(manje-vise) ::super
Dobro proprziti sunku,a zatim je odlozitii odstraniti polovinu masti iz posude u kojoj ste je przili.U preostalu polovinu masti staviti pirinach i prziti...posle nekoliko minuta kada dobije finu braonkastu bojudodati luk...neka se sve zajedno krzhka dok ne smeksa totalno...U tiganju isprziti pljesku..a zatim odstraniti visak masnoce..dodati pirinach i ostale sastojke..Poklopiti i pustiti da se krchka..oko 30 do 40 minuta..Odozgo posuti shunku..i posluziti..Prijatno. ~)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sandra013

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Bambi je napisao(la):
ovako...pochecu izpocetka ......?Mnogi zaboravljaju da postoji jos jedan efikasan (neki kazu chak mnogo efikasniji)metod upotrebe ovog nobl"korenja"-KUVANJE.Rasprava,"pusenje ili kuvanje",moze se svesti na sledece relativno jednostavne chinjenice:...Pusenje je laksi ,brzi,jeftiniji metod konzumiranja vutre.Organizam ce brze apsorbovati THC ..preko respiratornog sistema,nego preko sistema za varenje,te stoga i "lansiranje u orbitu"brze.Mnogo manje trave je potrebno da bi se smotao dzoint,nego da bi se zachinilo jelo.Takodje ,smotati dzoint je mnogo lakse nego se upustiti u kompliokovan postupak obrade marihuane,da bi se ona kasnije mogla koristiti u vasim omiljenim jelima.Medjutim,i trava u hrani ima sojih prednosti.Na javnim mestima travu je mnogo jednostavnije "jesti ", a to je,takodje,i idealan metod konzumiranja za one koji ne mogu ili nece da puse.Takodje,mnogi tvrde da je efekat mnogo snazniji,ako se trava unese u sistem za varenje.U stvari,kuvanje sa marihuanom je odavno poznat,tradicionalan nachin konzumiranja.Prvi korisnici,u primitivnim drustvima,obichno su pripremali razne napitke koristeci lisce biljke Cannabis.I ako mi zivimo u tehnoloski najnaprednijem drustvu u istoriji i dalje postoje oni koji nisu uspeli da raspoznaju okrepljujuca svojstva trave.Vrlo chesto je potrebno"maskirati" STUFF...a nema boljeg mesta od kese za chokoladne kolacice .Na kraju krajeva,dali je iko ikada chuo za hapsenje zbog posedovanja kolachica??????nastavice se.....

Kucaj tekstove vezane za kuvanje ovde : http://vutra.org/forum/viewtopic.php?t=24
 
11.04.2005
7
1
0
Letos smo slucajno raspolagali velikom kolicinom domacice. Prestali smo skoro da pusimo travu (cak i nargilu). Poceli smo da je jedemo! Jeli smo je i ranije, ali umereno, povremeno spremimo kolace. Svaki drugi-treci dan smo pravili gozbe za 4-8 ljudi. Jednostavan,jako ukusan kolac: vutra proprzena na margarinu + rastopljena bela cokolada. Kad dobijete smaragdnu boju glazure, javite se;o). Nije se znalo da li je kolac lepsi za oko, stomak ili glavu : )Uvek cu pre izabrati taj rad nego pusenje trave. Morate probati!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sandra013
16.06.2005
3
0
0
Probo sam cannabis milk i nije mi se svidio zbog ruznog ukusa, al ko moze nek izvoli, ja sam popio jednu solju sa 5 grama vutre i kuho u mikrovalnoj otprilike 15 min. i cjela se kuca UZMIRISALA na travu i procjedio i popio to i mislio sam da nisam kuho dovoljno dugo pa sam mislio da mi nece bit nista, otiso sam na trening i poslije otprilike 2 sata nisam se mogo pomac al muka mi je dosla od ukusa tako da vise nikad mlijeko necu pit. Al ko voli nek izvoli ::uladu 0047 [/img]
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
evo sad sam nasjecko travu i bacio u kipuchi puter i vodu i stvorila se neka smjesa pa sam odvojio tekucinu od trave i obe solje stavio u frizider e sad di je puter LOL ?:
 
  • Haha
Reactions: Bizzzo and Katica