Marihuana Puter

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ekipa, pošto sam inače užasno komplicirana osoba i sve jednostavne stvari zaserem jer radim nauku, jel ovo oke recept sa hashom?


Omjer je 100g maslaca i 1-5g hasha.

Išao bih na hash čisto da bude bolji okus maslaca, imam dojam da idem sa cvjetom ili da sam išao sa trimom, da bi se jače osjetilo (okus, miris).

Znači koliko sam skužio, može se raditi da se maslac topi u vodi, nakon otapanja doda hash i tako lagano kuha 30-40 minuta, a spominje se (za bolji efekt) lagano kuhanje i do 4h??

Drugi način je "double boiler", a u biti (po mojoj logici) to bi bilo kad bi uzeo staklenku, stavio staklenku u drugu veću posudu sa vodom, i voda bi preko staklenke grijala maslac i otapala ga.
Ugl - cilj je sve raditi lagano da maslac ne zagori.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Hvala.

Nakon metode za bubble hash (obican led), primjetio sam da je na trimu ostalo jos dosta kristala.
A taj trim je jako suh,ostavio sam na bojleru da se osusi.
Mogao bih ja taj trim baciti u blender,usitniti u prah, dodati jos koji popcorn i tako napraviti.
I losiji hash. :) ::banjahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani and Grona

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ne moras nista blendati za vuter buraz, ok je popkorne izmrviti a lisice kao lisce, u cjelini, nema problema :)

Ali evo moze i ovako kao Joker :)

 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Eto kuhao sam malo više tri sata, ostavio preko noci da se ohladi, ujutro sa cjedilkom pokupio lisce po vrhu i stavio u hladnjak.
Dakle popodne bi me trebao cekati maslac na dnu, a voda odozgo.
Ipak sam radio sa trimom, tj ostatkom trima nakon izrade hasisa,jer je bilo kristala.
Sad nije bitno jel ce pucati, bitno da skuzim metodu da ne propadne kad cu raditi sa pravom robom.
Hash sam ostavio za pusenje.
Drugi put maslac kuham kroz staklenku, imam dojam da bolje ispadne,ali treba vise paziti.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Dobio sam kiflu od goluba,eto.

Na dno je sjeo ostatak od trima, a ostalo je sve tekucina.Na vrhu se vidi na mjestima "maslac" ali moja pretpostavka je da sam stavio premalo maslaca i previse vode.
Drzao sam od jutra u hladnjaku u zatvorenoj posudi.
Sta da radim, da vratim jos barem 2h na pec i dodam jos maslaca? Isao sam sa cca 125g maslaca i cca 25g trima.
Jedan recept sa trimom sugerira sa 400g maslaca na 28g trima.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Cekaj ne bacaj. Prokuhaj sve ponovo, kad se malo ohladi, procijeti sve kroz cjediljku i gazu. Onda jos dobro procijedi sadrzaj otpada u gazi.
Zamastiti ces ruke.
Onda tu tekucinu stavi u frizider. Ako zelis brzo odvajanje vode od maslaca, stavi u duboko zamrzavanje.
Maslac pluta na vodi. Kad se ohladi, probusi rupu sa strane na maslacu da iscuri voda.
Ili ga pokupi kasikom.
Radio si pogresno :)
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa problem je sto sam isao sa receptom za putar od hasha, a to ide 1-5g hasha, 4 dcl vode i 125g maslaca.
Ja sam sve tako stavio ali vode je bilo oko 6dcl i nije hash nego oko 25g trima.

A u receptu sa trimom je pisalo da ide 400g maslaca.
Jel mogu ja dodati jos 125g maslaca?

I nije kipelo,par puta je doslo do toga da zakipi, ali sam odmah reagirao i smanjio.Dakle lagano se kuhalo oko 3h.

Necu bacati, popravit cu. ::listomahanje::
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ma daj buraz mani se grama :D ja stavim 250gr margarina(ne maslaca) i lisca i popkorna onako šakom da to pokrije u plitkoj ajmo reći tepsiji,povrsinu hocu reći, mislim na vodu i rastopljen margarin u istoj na nekoj temperaturi na sporetu za drva. Nikakav recept, nekad stavim previse izgeda, to jest do sada me svaki put prebijalo.
poslusaj kako je Ven gore rekao :D
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Rijeseno, da, stavio sam premalo maslaca i izlio u siroki posudu, pa je plutalo kao tekucina. Sad sam sve vratio na ring, dodao jos 125g maslaca, kuhao oko 2h - ocijedio u manju posudu i vec se vidi da bude oko 1cm debljine,maslac se digao.

Sad hladenje. ::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

Talicni

Aktivan Član
27.06.2015
137
668
93
Hvala za recept.. pravio sam za vikend muffine, kupovna ona smesa.
Ja sam se odlucio za 5-6 g manjih hedova, i popcorna. To sve smiksao sa 50g maslaca. Elem dobio sam 5 mufina, i reakcije su stvarno bile razlicite, od panic attack, do totalne odvaljenosti 4-5h. Iskreno ovo je jedno neponovljivo iskustvo. Uskoro praviim opet
 
  • Haha
Reactions: dzidzo and grouchy

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ja sam konzumirao u subotu, oko 20g maslaca, a znam da 30-40g odvali na 8h. Greška je bila što nisam skoro ništa pojeo osim toga. Ne preporučam nikome na prazan želudac!

Počelo me kidati za pol sata, prvo standardna zbunjenost oko 2h, i onda me okinili tlakovi na način da sam morao otići odležati pol sata, kompletni sam bio mokar do gaća, jedva sam hodao koliko mi slabo bilo.

Ja stvarno nekad ne razmišljam i sam sebi probleme napravim. ::sex::
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Evo nakon još 3 dodatna kuhanja - moram preporučiti svima da ne kuhaju na vodi, nego direktno sa maslacom.
Treba vam double boiler lonac, recimo ja ga nemam pa sam koristio veliku tavu za kuhanje u kojoj je bila voda do pola, i manju posudu taman za 250g maslaca i oko 30g dekarboniziranog trima i manjih hedova.
Znači posuda u kojoj je maslac i materijal se grije preko vode u velikoj posudi, i tako si možete jednostavno složiti da vam se lagano kuha.

Inače direktno na plinu ili struju mi je bilo teško smanjiti da to lagano kuha, a ne da kipi.
Ovako je puno jednostavnije, ako krene kipiti - samo uliješ 1-2 dcl hladne vode u veliku posudu i riješiš problem.
I nema čekanja da se voda odvoji kod hlađenja itd, nego samo procijedim kroz maramu i imate čisti maslac.

Nego pitanje - jel se i preko maslaca osjeti razlika indica/sativa tj djelovanje?
Sad sam zadnji maslac radio od čiste indice, tj od dvije vrste indice, s tim da je jedna bila i sa medium cbd.

Djelovanje? 10g maslaca po mafinu, nakon cca 90minuta kreće show.
Prvo lagana pogubljenost tj dezorjentiranost, pa napadaji smjeha i onda borba da funkcioniraš.
Jedino cura i ja ostali normalni i pregurali, ostatak ekipe je morao na spavanje u 19h jer nisu mogli. Doslovno su do 22h ležali i smijali se. :D

Mene je 5h držao taj mafin, znači 5h napušenosti, i nisam niti jednu jedinu pljugu zapalio jer me nije uopće privlačilo.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Koliko g dobrih hedova treba na jedan maslac od 250g? Znaci napravio bi sad od hedova, nasao sam omjer da ide 1g na 250g maslac. Jel nije to malo ako bi kolac jelo cca 5-6 ljudi?

Jbg, uzelo me ovo kuhanje. ::listomahanje:: :banana_rasta: