Marihuana Puter

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Jučer kuhano 50g defektne biljke (mali hedići, mini listovi, kristali po stabiljci itd) sa 370g maslac.
Opet sam se prebacio na kuhanje u sinergiji sa vodom, naspram čisti maslac u double boil posudi.

Ima nekoliko razloga, a prvi je što sam zadnje dvije ture maslaca jako zeznuo - kuhao sam u duploj posudi bez termometra što nikako nije dobro.
Zašto? Unutarnja posuda je debela, ja sam bio uvjeren da mi je maslac bio na blizu 90C, no sad kad imam termometar siguran sam da je maslac bio na 50-70C. Oke, zato sam kuhao oko 3h, udarao je, ali ne kao onaj prvi koji je isto kuhan sa vodom.

Ugl, malo sam se informirao - kad kuhate putar sa čistim maslacom - obavezno dobra double boil posuda ili ako koristite rajngle od žene - pazite da unutarnja bude što tanja.
Maslac jednostavno mora biti na rubu da kipi tj kipi laganim intenzitetom (kuha se), a ne preporučuju da prelazi 100C.

Kad je u kombinaciji sa vodom 50:50, može i do 120C, voda čuva da se ne razgradi odmah čim prođe kritičnu točku.

Eto tako sam čitao, jučer kuhao oko 2h sa vodom, procijedio, ostavio u hladnjaku, već maslac pluta, kasnije skidanje pa proba.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Nikad ne precijenjujte maslac (čak i ako ste visokotolerantni pušač)! ::listomahanje::

Skuhao cijelu biljku 50g sa stabiljkama (neki minijaturni zakržljali autos), za probu složio puding sa 15g maslaca.

Katastrofa, još smo to pojeli rano ujutro, na prazan želudac.

Inače sam visokotolerantan na thc, svaki dan par pljuga, no ovo...Razorilo me.
Prvo sam se sat i pol smijao ko idiot na svaku pomisao bilo čega, a onda je sljedilo neka 3h užasno jake vožnje, doslovno sam osjetio kako mi thc razvaljuje tijelo.
Zaspali ko klade, probudili se nakon 2h i dalje ubijeni. Držalo je 8h.

Jedina sreća je što taj dan prva pljuga pala navečer. Nikako ne pušiti prije jer nije isti osjećaj, treba pričekati 1-3h i odletjeti u pm.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
@Trulyo onda si jos dobro prosao, i sam davnih dana skuhao defektnu biljku i napravio puding, imam dojam ako me sjecanje sluzi i da sam nakon pol dana bio razvaljen, a nije ni proslo bez povracanja totalni blackout ali eto skola svakako da se ne podcjenjuje kad se jede el sto jednom ude u sistem nema nazad samo voznja:D!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Talicni and Trulyo

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
Ocito smo si onda svi prosli tu skolu sa 'podcjenjivanjem'...:zvezda:: U ladici san ima par sorti, u 4-5 teglica stvarno potentnih vrhova i ostataka. Bilo mi grezo to gledat i tija ocistit ladicu/posude i odlucin se odradit maslac. Nisan ga radija ima neke 2 godine i ono ajmo. Za recept mi je tribalo 150g maslaca, i za ne falit dobijen 149 grama maslaca, odlicno. Napravija brownies u miru(svih 149 grama maslaca), okus odlican, izgled ko sa neta. Znaci poklopilo se sve, savrseno. Jos kako san na godisnjem, dnevne obaveze odradija i dosla vecer. Vrime za probat. Cvoknen komad, i nakon 45 min lagani buzz iznutra, mislin si ok, radi al nije to to. Cvoknen još jedan komad i iden prosetat sa pasom, malo na zrak i još po ure nakon san bija kvalitetno zbrljan-sve super došlo do 'glave' head buzz kako bi se reklo. Al kako san na godisnjem, ujutro nisan ima obaveza osin spremit za rucak nesto da pojeden s dragon, kazen sam sebi 'ma jebes sve iden se kendat'. Pojeden još dva komada odjednom i nije prošlo po ure dok se to sve skupa u meni prokuvalo... pa ja nisan zna di mi je glava di guzica. Bija san odvratan sam sebi jer san se iša zbahatit i podcjenia san 'supstancu'. Sidija san na školjci pokusavajuci se pokenjat nekih po ure, tolika slabost i nemoc da se nisan moga ustat sa školjke. Otpuza, doslovno puzeci san se dovuka do tusa i u fetus polozaju leza pod tusom isto nekih 10-20 min... i opet se doslovno da izvinete nisan moga ustat na noge nego san puza mokar i gol do kreveta. Ova moja tek tad skuzila kad me vidila, da san se toliko sjeba. Uspija san smoc snage rec joj da mi donese posudu da se izrigan, nije ni prosla vrata vroooop. Sve iz mene, od cilog dana šta san stavija u sebe je izašlo u mlazovima. Tek tad mi je z popustilo i nakon 'mojih' po ure stvarno lošeg tripa u glavi i tilu san uspija zaspat. Ujutro se probudija ko nakon Tramadola, tilo masakrirano, glava otpada, i samo misal da mi je drago šta san priživija lošu noc.
Svakodnevni san pusac, iman neku neskromnu toleranciju. Ali moja bahatost i podcjenjivanje i nesmotrenost i nestrpljivost me stvarno kostala toga da stvarno necu neko vrime ništa jest, jer san iduca dva dana bija toliko sjeban i razoren ko da san bolestan(slabost)... A u ovin godinama mi se to stvarno ne da
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Predzadnja 3 maslaca sam kuhao bez vode, i to je loša odluka ako nemate double boil posudu, tj čitaj - razna DIY riješenja mogu biti polukorisna. Ako i kuhate tako, unutarnja posuda MORA biti što tanja tako da voda u kratkom vremenu može prenijeti toplinu na maslac.
No puno previše brige, nesmije jako kipiti, ali i ja sam imao problem što sam morao kuhati oko 3h jer mi u dosta slučajeva maslac nije niti bio blizu točki da se kuha, pa sam zato duže kuhao. I imam dojam da mi u ta 3 slučajeva maslac bio dosta slab.

Zadnji put sam kuhao sa vodom, lagano kipi i držao do 110C, tj više prema 90C (imam termometar). I to je prava stvar, jer voda će izvuči hrpu mirisa i aroma, maslac bude manje aromantan i jak na okusu - no potenciju neće izgubiti.

Plan mi je u nedjelju skinuti 2-3 dobra filma, smanjiti dozu na 10g i opet se shebati.::listomahanje::
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Ja nisam imao nikakvih problem kuvajući maslac bez vode i double boil posude, ali koristim ekspres lonac. Nema potrebe kuvati 3 sata u tom slučaju i temperature idu do 120 ºC pa je i pola sata dosta. Takođe se može koristiti taj maslac odmah nakon kuvanja, za razliku od ove metode sa vodom gde mora cediti i čekati da se ohladi da bi se razdvoji maslac od vode.

Ovde sam opisao kako to pravim.

Ali istina je da bude jači okusom i aromom tako da kome to smeta ne bih preporučio tu moju metodu.

Nisam nikad pravio i jedan i drugi od istog materijala da uporedim potenciju ali možda budem jednom prilikom.
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.292
9.629
256
Trim od 'Psychedelic', plus koji popcorn bud, iz prošlog grow-a
Evo me lelujam ceo dan od ovog
PSX_20220207_143110.jpg
Cannabutter pravljen sinoć. - double boil, tanka keramička posuda i udri. Oko 2.5h se krčkalo, mada mislim da je moglo i pre da se skine

Brownies fantazija, od jutros me nema evo tek sad me vraća nazad ::listomahanje::
Dodam ili ekstrakt banane, Ili vanile (ovaj put vanila), ma fantazija
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Čajić :D
Jbg vec sam ispraznio salicu :D
Lagano krece voznja :razvaljen::


EDIT (drugi dan prijepodne) : Opet sam pretjerao s kolicinom trima :D
Jos uvjek radi :razvaljen:: :razvaljen::
 

Prilozi

  • TEATIME (1).jpg
    TEATIME (1).jpg
    277,6 KB · Pregleda: 45
  • TEATIME (2).jpg
    TEATIME (2).jpg
    765,9 KB · Pregleda: 44
  • TEATIME (3).jpg
    TEATIME (3).jpg
    725 KB · Pregleda: 43
  • TEATIME (4).jpg
    TEATIME (4).jpg
    618,9 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Eto ga na, samo 4g maslaca, odmrztum iznad kamina, vocni jogurt i krenulo je zatezanje bora.
To je maslac de sam cijelu zakrzljalu mini biljku od 50 grama, prepunu kristala po stabiljci, i to sativa (ak420) skuhao u maslac.
Iduca dva mjeseca su kriticna, koliko toga ima, a mala kolicina razvali iskusnog pusaca bez cca 250 dana tolerancije.

E da, a 16 grama (zabunom) me ubilo na 8h nepokretnosti, prvo dva sata brutalnog smijanja na neki film de si mladic odsjekao onu stvar, i onda 6h umiranja.

Maslac mama.

::listomahanje::
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Mislim da takve vrhove kako god upotrijebis nemozes falit, ja skupljam trim bude na jesen za maslac bas ga dugo nisam radio pa se treba malo prisjetit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne and beštija

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
Ovisi o onome tko ga konzumira!
Ja stavljam 15-20g dobrih vrhova. Napraviš od 200g maslaca 15 kolača i po nekoj procjeni,gram po kolaču!(nije jer ne može se sve extrahirat,ali imap neki orjentir)
Zato kažem,da ovisi o konzumentu,jer recimo neko pojede jedan kolač i smije se 2h ko debilček,a ja ih grunem tacnu(i nju poližem),samo me uspava.
Uglavnom,ne treba puno,ako se kvalitetno napravi!
Neko si namaže na kruh i to ga opali:) meni bi trebao namaz,10 ruku garant:)

Edite:

Lie Down Bake Off GIF by The Great British Bake Off

5kg trima,nije našao more:)
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Uh uh pola kg trima i popcorna na 250g malsaca, topio sam ga da ga doziram pomocu sprice od 5ml. Nekim slabijim konzumentima 2-3ml dovoljno za par sati zabave, a ja sam sebe zeznuo i pojeo 7 ili 8 sprica, nakon 12 sati hard-core napusenosti bacio sam se u more da me popusti jer mi je bilo vec dosta higha.

Maslac i tako taj nacin konzumacije mi se vise svidio od pusenja zadnje vrijeme. Mozes biti lagano nadimljen cjeli dan da ne zapalis, a mozes se i razvaliti ko beba zvecku

Uvjek testirati s malom kolicinom maslaca pa vidjrt kako je, jer dok uhvati tesko popusta.. (jezero, more, pomazu jako ako se pretjera)
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.321
27.254
1.098
Trøndelag
Evo jos jedna tura sa kokosovim uljem, ca 60gr decarb. hedova na 700ml ulja. U ovih 60gr ima jedno 10+ vrsta, kad bude gotovo ima da zavrce usi i pali cvoke istovremeno.
Metoda je skorz jednostavna, sve smiksat u teglicu sa poklopcem i u kipucu vodu na 2h. Probao sam maslinovo ulje i ::ludak::a ovo ce kontam biti jos jace.

55BFD58D-3D70-47B4-A799-4FA01B394502.jpeg B8E0C0B1-1D20-4F65-98C1-DC9A3B694514.jpeg D6684ABE-7C40-4009-A151-4BF47BFBA919.jpeg
5869A18D-293F-4A3A-90E3-DA615E8A36DE.jpeg B76B84EB-8165-4FCA-8985-5E475A841A80.jpeg
 
Poslednja izmena:

zaxxon

Aktivan Član
23.02.2012
95
328
53
47
Pravljenje "obogaćenog maslaca" već dobro osušeni trim oko 20g dekarbonizovan sat vremena u rerni na oko 100 C sve to pomešano sa 200 gr neslanog maslaca i krčkano na tihoj vatri oko 90 min. Ohlađeno i odvojeno od vode što se tiče ukusa ne oseti se ništa sem mleka, za pravu probu čeka se prijateljica da napravi kolače, preneću utiske ovde :)

1665061096134.jpg 1665061096147.jpg 1665061096159.jpg 1665061096104.jpg
edit

Pojeo 2 komada pre 3 sata još uvek blago pogubljen, vozi lagano ništa preterano sa tim da mi je prag tolerancije građen 3 decenije :) čekam prve goste za pravi test :) 1665413062254.jpg 1665413062268.jpg 1665413062280.jpg
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ekipa, ako imam 1g vutre sa 20% thc-a, to je 200mg doza.
Po tablicama (i mom iskustvu) to je visoka doza i maslac moze satima derati.

Jel netko probao raditi nesto (iz zezancije) sa 1g vutre? Maslac mi nema smisla da radim, previse zezancije za 1-2 doze.
"Firecracker" tj maslac, petit i dekarbonizirana vutra?

Zelim se danas gadno razvaliti, maslaca nema, a ne kuha mi se za 1-2g trave.