Marihuana s mlijekom - savršeno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
devojka lepo napisala dva puta:"punomasno mlijeko cca 0.5l u njega sam stavila žlicu maslaca i sav trim i kuhala uz stalno mješanje na laganoj vatri cca 45 min.Ispalo je savršeno" ... "Prvo zagriješ mljeko i staviš sve unutra i dodaš žlicu maslaca kada počne kuhati smanjiš vatru i mješaš svako malo i tako 40-45min." i sad pitas da li zajedno il sta prvo da stavis... :icon_question: mislim da ne moze jasnije ni da nacrta :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Tarzan ti je rekao kratko i jasno.Evo još jednom: zagriješ mlijeko,u toplo mlijeko staviš žlicu maslaca,miješaš da se rastopi,dodaješ travu i kuhaš 45min na laganoj vatri.Znači kada mlijeko prokuha smanjiš vatru i polako miješaj.To ti je to!

Evo nisam vidjela da ti je i Power zaljepio moj post,samo treba čitati ništa više!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
16.08.2014
6
0
0
Evo puding je stavljen u frizider da se ohladi, navečer planiram isprobati....

Stavio sam odokativno izmedju 2,5-3 grama, a pudinga sam dobio cca pola litre sto sam podijelio u dvije doze :)
 

manila

Aktivan Član
16.09.2012
125
806
93
45
Pozdrav, možda je ovo pravo mjesto da pitam, dali mogu staviti tj dali se stavlje svo lišće sa biljke ili samo onaj trim s vrhova? ;)
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Možeš i cijelu biljku sa stabljikom staviti, što da ne! Sve se može, nije da se ne može, ali ja mislim da je pravo pitanje koje tebe zanima oce li znacit sta ta stabljika u loncu ili ce se kuhati tu tek tako samo da pusti boju?
Kužiš stari moj!

Svo to veće lisce ima u sebi thc-a ali u manjoj mjeri nego ovo sto je bilo kraj hedova i sto se sjaji puno kristalica. Stavis ga, zasto ne.
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
izvinjavam se ako je odgovor vec negdje bio ali ja ga nisam uspio pronaci a zanima me sljedece:

O mlijeku znam dosta toga i ovo kuhanje listova i cvjetova mi je interesantno jer je cinjenica da sastav (1000ml) mlijeka cini 88% voda dok ostalih 12% cine bjelancevine, ugljikohidrati, masnoce, masne kiseline, seceri...

Ako znamo da sirovo kravlje mlijeko sadrzi izmedju 3,6 - 4,2% mm a preradjeno odnosno pasterizovano mlijeko uobicajeno sadrzi 1,5 - 3,2% mm., i jos se u ovaj recept dodaje i kasika putera (maslaca) cija masnoca iznosi 82% mm (naravno kad je rijec o prirodnom puteru) dok ovi preradjeni maslaci sadrze vecinom od 30-60% mm. Prilikom ovog kuhanja masnoca i temperatura su glavni cimbenici koji pomazu razlaganju THC.

Ako moze neko od iskusnijh strucnjaka na forumu da odgovori koliki je minimalan postotak masnoce potreban na recimo 100ml mlijeka da bi se thc uspio apsolutno razgraditi a vjerovatno da i vremenski okvir ima ulogu u svemu ovome tj. sigurno je potrebno i neko minimalno vrijeme i temperatura kuhanja?
Jos me jedna stvar zanima a povezana je sa ovim iznad pitanjem a to je; Da li se u kipucoj vodi 100C+ razlozi uopste i 1% thc ili mozda cak i vise ili se ne razlozi apsolutno nista?

Mozda je pitanje tesko jer treba biti vrhunski laboratorijski tehnicar :D da bi se sve ovo tacno utvrdilo a pitam najvise iz razloga sto mozda negdje vec imaju ti podaci ali ih ja jos nisam uspio pronaci.

Ako sam pogrijesio temu nek moderacija prebaci, jer ja na trazilici zaista nisam nasao odgovarajucu a nisam od onih koji vole pokretati nove teme.

:vutra.org:
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Neznam dali baš netko točno zna koliko je masnoće potrebno za koliko grama trave kada niti neznaš koliko je thc-a u kojoj travi pa to varira od vrste do vrste stoga ti je taj podatak skroz nebitan a evo ti jedan copy-paste za drugo pitanje:
Phytocannabinoids, their boiling points, and properties

Δ-9-tetrahydrocannabinol (THC)
Boiling point: 157*C / 314.6 degree Fahrenheit
Properties: Euphoriant, Analgesic, Antiinflammatory, Antioxidant, Antiemetic

cannabidiol (CBD)
Boiling point: 160-180*C / 320-356 degree Fahrenheit
Properties: Anxiolytic, Analgesic, Antipsychotic, Antiinflammatory, Antioxidant, Antispasmodic

Cannabinol (CBN)
Boiling point: 185*C / 365 degree Fahrenheit
Properties: Oxidation, breakdown, product, Sedative, Antibiotic

cannabichromene (CBC)
Boiling point: 220*C / 428 degree Fahrenheit
Properties: Antiinflammatory, Antibiotic, Antifungal

cannabigerol (CBG)
Boiling point: MP52:confused:
Properties: Antiinflammatory, Antibiotic, Antifungal

Δ-8-tetrahydrocannabinol (Δ-8-THC)
Boiling point: 175-178*C / 347-352.4 degree Fahrenheit
Properties: Resembles Δ-9-THC, Less psychoactive, More stable Antiemetic

tetrahydrocannabivarin (THCV)
Boiling point: < 220*C /
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Sinoc sam prvi put pokusao kombinaciju mlijeka i marihuane,dakle utisci su svjezi :) i podijelio bih ih sa vama ! Dosao sam do dede na selo,tu mi je stash iliti zaliha,pa rekoh da iskoristim izobilje domaceg kravljeg mlijeka. Slatko mlijeko (vareniku), nasuo sam u serpu cije sam dno prekrio vutrom,kolicinom za 2 dzointa odprilike! Serpu sam stavio na tihu vatru jedno 45 minuta. U serpu sam dodao mladog kajmaka,tek skinutog sa mlijeka,da bih pojacao udio masnoca radi boljeg apsorbovanja THC-a. Mlijeko sam pustio dva puta da potpuno provri,skoro do kipljenja....ostalo vrijeme kuvanja je konstantno krckalo,dakle lagano ga zagrijavao do maximuma,pa ga micao sa vatre....zatim ga vracao i tako u krug...45 min! Posto sam zavrsio sa kuvanjem procijedio sam sadrzaj serpe,dodao kakao i secer i popio :) Ukus je sasvim ok,vutra se nista narocito ne osjeca,tj niceg neprijatnog u ovakvoj kombinaciji nema!!! Milk report :) Popio sam bijelu kafu u 18 i 20,i bio razocaran skoro.Nista se nije desavalo, osim sto sam stalno razmisljao ima li ikakve promjene. I onda odjednom,oko 20 i 15 baaam :) konstatovao sam da sam potpuno "naduvan",kao da sam na daljinskom promijenio kanal,sad sam trijezan,sledeci cas se cerekam ko lud. Bas ta nagla promjena mi je prijalaa,kao i iscekivanje sta ce biti,pa ce svakako ubuduce ovo biti moj wepon of choise.Nema kaslja,nema smrada,tako da ce pljuga malo na odmor ;)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Uh.. Hvata me nostalgija kad čitam ovo,čim završi grow sav trim opet u mlijeko :)
Stvarno je osjećaj poseban,dobro možda sam ja malo i pretjerala sa količinom prošli put ali svejedno :banana123:
A sa domaćim mlijekom i kajmakom Mmmmm...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Jedina mana u mom kuvanju je to sto sam koristio moju vutru koja je prskana sa vjestackim djubrivima. Od sada Boze zdravlja samo organik,djubrivo od krava u vutru,vutru u mlijeko sa kajmakom od krava :) i nema brige za zdravlje. Ne przim dimom pluca,sve mi vise vutra smeta,tj kasljem... a ovako je jos ok za stomak. I osjecaj mi je fenomenalan,nagli prelaz na high stanje,bez omamljenosti i "opijenosti" . Jednostavno ste cool,sa blagim strujanjem kroz noge i ruke,i fenomenalnim raspolozenjem. Kako naslov kaze SAVRSENO