Marihuana s mlijekom - savršeno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Maslac je jedno, čaj drugo, mljeko s maslacem idealno, probaj @Badi ,neces požaliti, sad kuham od nekih grana i lišća jer nemam sta pustit, mada svaki put kad napravim čaj si kazem "nikad vise necu pustit, samo caj" Al jbg.. Ne stvarno, probaj i javi ovdje dojmove;)
Da malo ozivimo temu:zvizd:
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
naravno da nije isto, nisam to ni rekao...sa čajem i mlijekom sam eksperimentirao još u srednjoj školi :D...mlijeko mi je ok, a čaj kao čaj...opuštajuće ::lulamira:: a maslac...ubojica prava, zbog najvećeg % mliječne masti::ludak::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AnnaNirvana

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zdravo drugari :wave:
Sinoc sam skupio nesto trima od lolike koju sam skinuo sa bioze koja je usla u 4 nedelju cvata.Bilo je svega oko 35g i tu je bilo dosta nekih popco. lisca IMG_20190107_221642.jpg .Zahvalio bi se ovom prilikom kolegi Temi koji je imao strpljena i volje da me uputi odnosno da mi pojasni malo sta kako ide pa evo da prikazem proceduru kako sam ja to uradio.
Trim sam prvo usitnio IMG_20190108_171640.jpg . IMG_20190108_171753.jpg ,onda sam ugejao 1l vode u metalni sud do kljucanja i sklonio sa vatre u koji sam dodao prethodni usitnjeni trim IMG_20190108_172837.jpg i ostavio ga u toj vodi sa povremenim mesanjem oko 10min cisto da izadju iz trima toksini i da se otpusti klorofil.
Namernice koje sam koristio za ovu poslasticu su mleko 3,2%masti 1l,maslac,cokolada za kuvanje,cimet i nes kafa. IMG_20190108_173016.jpg
Sledece sto sam uradio a to je da sam ocedio trim i vratio u sud,u koji sam nalio 0,4dl mleka i stavio 25g maslaca IMG_20190108_173358.jpg cisto da ga lakse otopim i potom dodao ostatak mleka. IMG_20190108_180454.jpg .Kuvao sam na laganoj vatrici ono tek-tek da kljuca sa skoro ne prestanim mesanjem 45min.Potom sam dodao 50g cokolade za kuvanje IMG_20190108_182028.jpg i 15g cimeta i sve to kuvao jos 15min i onda skinuo sa vatre. IMG_20190108_182435.jpg
Zatim sam iscedio tekucinu u solje IMG_20190108_191013.jpg stim da sam sa kasikom malo pritiskao da se bolje iscedi.Dobio sam oko 0,5l mogu reci pudinga posto je malo gusce ispalo valjda tako treba, IMG_20190108_192005.jpg
i u svaku solju dodao po malu zlicu nes kafe IMG_20190108_184905.jpg .Inace ovo je malo kaloricniji obrok sa ovim namernicama sto sam ja koristio oko 1900kl izadju ove dve solje pa treba obratiti paznju i na to ako je to nekom bitno.Ukus je odlican i u buduce sigurno ce se opet naci na mom meniu kada budem imao trima.E sad sto se tice nekog rada sto verujem da ce i to nekog zanimati morao bi da napomenem da evo danas tacno 30 dana kako ne varim uopste,a to napominjem da bih mogao ovako sto bi rekli slikovito docarao sta osetim odnosno kakav je rad posto sam strejt totalno.Popio sam jednu solju na eks pre tacno uru unazat a ovu drugu polako pijuckam i divanim po foruma ono laganica.Primeticete kako sam vec zadnjih par recenica drukcije formulisao a to je zbog toga sto vec pocinjem polako da osetim to blago talasanje u glavi koje se siri kroz telo uz povremeno bagovanje u glavi,ono tipa sta sam pisao a sta hteo reci ono aha setio sam se pa se vratim da procitam ono sto sam napisao i sve tako.Sta hocu reci zapravo,definitivno je desavanje u glavi postoji za sada e za dalje sta ce reci telo jos je rano kasti ali i ovo je odlicno ,kao da mi je pao neki teret sa ledja.Mozda sve to sad utice tako na mene posto sam duze vreme strej sto verujem da bi drukcije izgledao osecaj da sam pre ove poslastice roknuo neku buksnicu.Uglavnom to je to drugari poslastica vredna paznje a mi se cujemo kasnije ili bolje jos sutra na poslasticu report.:let::let::let:;)
 

Prilozi

  • IMG_20190108_172004.jpg
    IMG_20190108_172004.jpg
    327,5 KB · Pregleda: 43

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Evo da se javim kao sto sam rekao da dam neko svoje misljene oko ove poslastice i probati naci nacin kako ovaj obrok uvesti u redovnu ishranu.Definitivno 0,5l je previse za jedan obrok,prvo sto ima veliki kaloriski suficit a drugo sto ima dosta nekih desavanja u glavi.Neka realna doza bi bila 2,5dl po obroku pojesti ili popiti dva sata pred spavanje sto je sasvim dovoljno uvesti organizam odnosno pripremiti telo za san.Sto znaci pomoci svom telu da bolje hormon epifiza luci melatonin koji je bitan u tim vecernjim satima.
Ono sto bih ja probao a hocu,a to je da promenim masti koje idu u toj termickoj obradi,posto znamo da se thc bolje veze za masnoce tako da su masti bitne u ovom procesu ja bih umesto 25g maslaca recimo stavio 10g maslaca i 20g kokosovog maslaca,smanjio unos cokolade na 25g i tim prvo dobio manji kaloriski suficit a povecao unos zdravih masti u ovom slucaju esencijalne masne kiseline koje se nalaze u kokosovom maslu koje su bitne za ljudsku ishranu.Naravno uz sve ovo dodao bi neki izvor proteina i tako zatvorio krug i imao jedan kompleksan obrok odnosno dobar balans masti i proteina koji bi mogli da se konzumiraju u tim vecernjim satima a da se ne brine oko kaloriskog suficita sve dok u tom obroku nema uhgljenih hidrata.
I stim dobio 2 u 1 tako reci,znaci jedan sedativniji obrok za spavanje bar je tako uticalo na mene i dobio jedan zdrav obrok za vecernje sate.
Eto to bi bilo to otprilike,ovaj obrok ce se naci sigurno i u buduce na mom meniju kad budem imao trima a probacu naravno praviti i od cvetova i probati naci odnosno uskladiti kalorisku vrednost obroka sa dozom cvetova i naci neku vrednost koja ce biti takoreci normalna za konzumiranje a da ne prziti previse mozak ako me razumete jer ovih 0,5l koliko sam ja popio je previse bar za mene jer me je zesce izvozala u glavi i licno to je previse za mene stim da uzmemo u obzir da sam strejt vec 30 dana i za nekog ko mozda uopste ne pusi canabis ova doza bila previse a imao bi zelju da ubaci u redovnu ishranu. Jer moram da napomenem da od nuspojava koje sam imao osim tog zesceg ludila u glavi bio sam dosta dehidrirao da sam cak posle konzumiranja ovog obroka popijo vise od 1l vode,to mogu da pridodam jedno delu visokom procentu secera a i mastima jer da bi se bolje svarilo telo je trazilo vodu sto je i logicno plus neke druge stvari koje su uticale na dehidraciju.Eto toliko drugari,cim se dovatim cvetova vidimo se ovde opet.Pozz svima:respect::let::wave:
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Probao sam, do sada, sve kombinacije:sa više mlijeka, pa čokoladom, bijelom, više maslaca itd.
Najbolji okus, a i rock'n rool za sat vremena.
4 dl mlijeka, i nešto maslaca(dvije tanke šnite), odmah izmrvljen vrh, ubacit u pomješano mlijeko sa maslacem. Kuhati na skroz laganoj vatri, 45 minuta. Ostane, oko 1 dl maslaca! E, uvijek bi dodao još mlijeka i neku čokoladu, otopio. A to mi nikada nije bilo dobro za pit, tako da sam danas, na tih decilitar maslaca, nakon šta sam procjedio, dodao obične vode i malo kakaa!
Najbolji okus, do sada. Za pola sata sam na leđima:)