Marihuana - stepenica u sunovrat

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.02.2007
19
5
0
34
Ipak, tu je ovaj dio...

Na pitanje je li za dekriminalizaciju marihuane uz napomenu jednog od Indexovih posjetitelja da današnji zakon izjednačava konzumaciju jointa s otmicom, Milanović odgovara kako je za dekriminalizaciju posjedovanja minimalnih količina, namijenjenih osobnoj uporabi, no da je također i za strogu kontrolu
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ma stara mi danas to čitala sva nadobudna...kao: "Vidiš, ti podržavaš travu a ovdje piše da je to loše, da je bolja čaša vina"

Ma svi ti lažu...kao da su za dekriminalizaciju, a kad bi došli na vlast opet bi sjebali zakon...ko u italiji...

Ne da mi se to uopće više slušat
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
treba biti realan,ako dodje u nekoliko godina do promene sa kaznivog dela na prekršaj za osobnu upotrebu- i to je uspeh!!! ostalo je odgovornost pojedinca
Dosta je na nasoj odgovornosti i kvalitieti života koju živimo-od nje je zavisno dali je marihuana "stetna" ili ne-po nas i nasu okolinu!!!!!
 
14.06.2007
23
0
0
49
mislim da je Milanović ok i da će nesto poduzeti po tom pitanju ipak čovjek ima otvorenu svijest!!! a i mlad je a vremena se mjenjaju
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Citao sam to u dnevnim tiskovinama i jako sam se naljutio kada sam cuo da jedan SDP-ovac, kaze da je bolje biti pijan(raditi nered, tuci zenu, etc...) nego napusen, po ce mu je vutra put u sunovrat??
Sunovrat, jeli to neka biljka???? :rofl:
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
mislim da je Milanović ok i da će nesto poduzeti po tom pitanju ipak čovjek ima otvorenu svijest!!!

ma o čemu ti pričaš??? Čovijek samo što nije rekao "ko puši travu preći će na heroin" . Neznam na kakvu otvorenu svijest ti misliš ali Milanovićeva očito nije otvorena u smislu dekriminalizacije.

Ono za zadnje izbore su to bez beda rekli i čak i probali napraviti nešto. Ovo sada je potpuno suprotno onome pred par godina.

Ti stvarno misliš da je marihuana put u propast?
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
a znam ja ljude koji su sa trave ošli nba teže,a nemoš tako gledat onda se može reč da sa cigara na alkohol sa alkohola natravu sa trave na dalje...
jebiga ja ču glasat za njega jer treba pružit priliku...
kako češ znat ako ne probaš...
 
15.06.2007
20
0
0
43
evo ljudi ja se registriral i slučajno vidjeh ovu temu i moram reagirat.......ostavite se politike jer svi su ista manipulatorska govna....pa evo im i moj refren još nepoznatog hita (jer nikak da skupim prave ljude za bend).......Ma vi ćete i ***** hej, da kampanja uspije, i usred gej parade slikat se, u koži primat dildo poklone
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
nisu svi ista manipulatorska govna...u hrvatskoj ima 90 stranaka a dosad su 2 bile na vlasti...a garant među tih 88 ima neko pošten samo ne može doći do glasa...
glupo mi je kad neko pljuje po politici , i kao svi su govna i seljačine
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
prolaps_rektuma je napisao(la):
nisu svi ista manipulatorska govna...u hrvatskoj ima 90 stranaka a dosad su 2 bile na vlasti...a garant među tih 88 ima neko pošten samo ne može doći do glasa...
glupo mi je kad neko pljuje po politici , i kao svi su govna i seljačine
:thumb: slažem se

Meni su malo glupe ove spike "pružimo SDP-u šansu" ... pa što smo napravili pred 8 godna i što smo dobili?

ako nećemo koristiti svoj glas na izborima za legalizaciju a koji ku**c onda sva ova priča o legaliziranju? Mislim da nema legalizacije po duhu svetomu.
 
15.06.2007
20
0
0
43
reci mi jednog političara koji nije iskoristil svoju poziciju za vlastitu dobit, nema poštenih....svi smo mi isti samo se ne bavimo svi politikom......jedino ako, uz dužnu ispriku, neko od vas nikad u životu nije nikome slagao niti je ukrao žvake.....vidiš to se ticalo tebe i onog kome si lagal ili ukral a njihova baljezganja i postupci tiču se svih nas......eventualno priznam nekog ko radi isključivo na lokalnoj razini, apsolutno bez ikakvih ambicuja osim da recimo njegova ulica dobije primjerica rasvjetu.......
 
12.07.2005
41
9
0
43
www.erowid.org
milanovic je jasno rekao da se zalaze za dekriminalizaciju, ali da legalizacija nikako ne dolazi u obzir.
Sad je 2007. godina, a sdp ce na vlasti biti 4 godine sto znaci da ce hrvatska u medjuvremenu uci u europsku uniju i zelenjava ce biti dekriminalizirana do neke mjere.

a da su svi politicari gamad, to je nepobitna cinjenica i uopce nema potrebe raspravljati o tome.

frikkin EOD
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
blackbringer je napisao(la):
milanovic je jasno rekao da se zalaze za dekriminalizaciju, ali da legalizacija nikako ne dolazi u obzir.
Sad je 2007. godina, a sdp ce na vlasti biti 4 godine sto znaci da ce hrvatska u medjuvremenu uci u europsku uniju i zelenjava ce biti dekriminalizirana do neke mjere.

a da su svi politicari gamad, to je nepobitna cinjenica i uopce nema potrebe raspravljati o tome.

frikkin EOD

a pazi ovo...ja imam rodbine u politici...a ja za tvoju obitelj ne govorim da je gamad...
inače država je u takim govnima da se u 4 godine ne može puno toga promjeniti...
...a sad bi citirao jedan band :sva moč tamo gdje i pripada,u ruke svih ljudi u ruke naroda...
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
milanovic je jasno rekao da se zalaze za dekriminalizaciju, ali da legalizacija nikako ne dolazi u obzir.
milanović je rekao najgoru stvar koju je mogao reći. Javno je podržao Gateway teoriju koja, iako je najveća glupost, je ono što daje "arugmente" desnici. Obična osoba nema dovoljno informacija i znaja a bome ni interesa da razmišlja dal je gateway teorija dobra ili nije. Ali činjenica je da svi protivnici legalizacije koriste upravo tu gateway teoriju kao jedini argument i ona i dalje prolazi.Na vrhu teme imaš jedu reakciju roditelja koj je slična reakcijama koje sam ja čuo u vezi Milanovićeve izjave.

Hebi ga kad je shvatio da je otišao malo predaleko probao se korigirati i reći da će ipak nešto sitno dekriminalizirati a taj dio je rijetko tko vido ili čuo.

Ono što ja želim reći da niti jedan političar koji javno podrži gateway teoriju nebi smjeo dobiti glas od populacije koja se zalaže za legalizaciju. Moj glas nakon ovog SDP sigurno neće dobiti.

Sad je 2007. godina, a sdp ce na vlasti biti 4 godine sto znaci da ce hrvatska u medjuvremenu uci u europsku uniju i zelenjava ce biti dekriminalizirana do neke mjere.
ovo ti je skroz krivo razmišljanje. EU nema niti jedan zakon tj. direktivu koja dekriminalizira ili legalizira marihuanu već jasan i glasan stav da regulacija marihuane spada pod ingerencuju svake države samostalno!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ja mislim da je trenutno to možda najbolja opcija koju imamo jer ak se ovako nastavi neće biti dobro.
A što e tiče te Gateway teorije ja nesmatram da je ona glupost jer ima tu dosta istine al bolje da e ne raspravlja o tom bar ne u ovoj temi jer će se bezveze ova tema zatrpat.
 
15.06.2007
20
0
0
43
prolaps_rektuma je napisao(la):
a pazi ovo...ja imam rodbine u politici...a ja za tvoju obitelj ne govorim da je gamad...
inače država je u takim govnima da se u 4 godine ne može puno toga promjeniti...
...a sad bi citirao jedan band :sva moč tamo gdje i pripada,u ruke svih ljudi u ruke naroda...
mislim da si malo žešće subjektivan, a po tvojemu, svi mi imamo obitelji, svaki političar je nečiji tatica ili striko ili nemam pojma no to ga ne čini manjim smećem...ako je već sposoban i pametan nek se mani politike
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
ganjavz je napisao(la):
...ako je već sposoban i pametan nek se mani politike

pokrenimo hrvatsku tako :)))) stvarno mi je cudna izjava :)


inače država je u takim govnima da se u 4 godine ne može puno toga promjeniti...

Ova tvrdnja definitivno stoji, jos kad uzmemo u obzir veliki broj stranaka koje su cinile koaliciju, u svaka od njih se grabi za dio vlasti + profiterske težnje pojedinaca!
Moje misljenje je da je stvarno veliko cudo da je takva nestabilna vlast izdrzala puni mandat i to u nasoj tranzicijskoj zemlji gdje je demokracija jos bila u ranom razvitku.
Svaka cast Ivici :)


Čovijek samo što nije rekao "ko puši travu preći će na heroin" . Neznam na kakvu otvorenu svijest ti misliš ali Milanovićeva očito nije otvorena u smislu dekriminalizacije.


Milanovic nije SDP, vec samo njen predsjednik. Tako da njegovo misljenje nije misljenje stranke. Vidjeli smo sta se dogodilo kad je rekao svoj osobno misljenje o glasanju ne-dijaspore u Hrvatskoj. Sljedeci dan vec je bio razapet jer je to protumaceno kako SDP zeli mjenjati ustav, odbaciti i popljuvat sve ljude koji su branili Hrvatsku a sada tu neplacaju porez, i yadda yadda yaddaa.

Uzmimo na primjer da je rekao da osobno misli da je legalizacija dobra.
Sljedeci dan u novinama " Milanovi stvara novu Hrvatsku uz pomoc narkomana, jer je i sam nekad to bio, pa sad si on i njegova škvadra žele u saboru marihuanu u venu pikat. yadda yadda yadda....

Sve ima svoje vrijeme i mjesto, a njegovo osobno misljenje nema bas puno veze a ni utjecaja sa programom SDP-a.
Nije on Sanader, da pati od božjeg kompleksa i da je njegova prva i zadnja.

Ako SDP ima zasad najkonkretniji program za neki oblik dekriminalzicije i najvecu mogucu vlast od ponudjenih stranaka, cudno mi je sad ne glasat za njih jer se ne slažeš sa osobnim mišljenem predsjednika stranke, koje napominjem, nemora biti stajalište stranke.


glupo mi je kad neko pljuje po politici , i kao svi su govna i seljačine

I ovdje se moram složiti :)
Govna i seljacine imaju svoja imena i prezimena, vidjet ih mozemo svakodnevno u saboru, koji prenosi drzavna televizija.
Ako se zele koristiti takvi opisi onda se koji put odgleda aktualno prijepodne, i onda se formira misljenje ovisno o tome koje je govorio i tada se iznose cinjenice tipa Govnar Seljacina je rekao to i to i to ga cini govnarom seljacinom :)

Da netko malo cesce prati sabor, vidio bi da tamo ima dosta normalnih ljudi i da nisu svi isti, makar se nemorali slagat s njihovim misljenjima mozete zakljuciti tko se iskreno bori za nesto.

svako tko se drogira je narkoman = svaki politicar je lopov i lažljivac

Tu se borimo da nas ljudi ne smatraju narkomanima i zadnjima ološem koji je sa samog dna društvene ljestvice, a istovremeno jednako loše mišljenje imamo o politicarima koji nam zapravo jedini mogu ponuditi nekakvo rješenje našeg problema.

pozdrav decki.
širimo mir :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
prije svega trebamo naučiti poštovati svakog pojedinca i njegovo pravo odabira i mišljenja...
Naravno, da se nemožemo složiti sa svim mišljenjima,pogledima,...
kad smo kod politike i političara,želeli mi to ili ne, u koliko želimo pokrenuti nesto povodom nasih osobnih interesa vezano za osobnu upotrebu i osobni uzgoj... moračemo od nekde početi.Za početak trebamo nači šta nam je zajedničko:šta oboji ne želimo,... kad se uspostavi barem neki produktivan dialog -onda je lakse nekom pribliziti nas stav do osobne upotre marihuane.
Vrlo važno je,da svojim primerom prikažemo da ipak postoji odgovrnost do sebe i sire okoline koja nas okruzuje.Budimo iskreni i marihuana je zloupotrebljena do max-pa je nekom ko sa njom i nije toliko upoznat tesko shvatiti da neko to radi isključivo radi osobnog ugodjaja,kao hoby,.....

ja bih osobno želeo,da se na stranici javi neko od roditelja,političara i poda svoje mišljenje...I kod nas nema bas puno tolerance jer su svi postovi koji postavljau marihuanu pod ??? odmah napadnuti....


poštovanje!!!!!!!!