Marihuana u kokosovom ulju i kapsulama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Evo jos jednog nacina za konzumiranje: link ka inicijalno originalnom tekstu CannabisMD | CV of Martin Martinez,Published Author and Long-term Activist | Response to NY Times
Malo sam modifikovao originalni recept, usled vremenom prikupljenih informacija:
Potrebno:Suvi hedovi kanabisa(10-20gr zaboravio sam da izmerim), kokosovo nerafinisano ulje, dve serpe, kuvarski termometar(do nekih cca 150-200c, moze i vise, nikako manje), zelatinozne prazne kapsule(nikako vegetraijanske)
Nacin pripreme: Hedove samlesti u mlinu za kafu(po mogucnosti nekoriscen, ili dobro ociscenj od bilo kakvih ostataka kafe), nije striktno da hedovi budu 100% cisti,moze i neki list da uleti(odredjene osobe mogu da reaguju na lisce sto moze dovesti do dijareje, ja ostavljam po neki list na hedovima), e sada, ja licno koristim dve posude, jednu napunim sa vodom sacekam da dostigne nekih 90c, i stavim unutra drugu posudu koja se svojim ivicama drzi za prvu i odprilike je do polovine u vodi( vodeno kupatilo trip), u posudu se stave dve kasike ujla, kada se istopi uz pomoc termometra se kontrolise temperatura ulja na nekih 85-90c(obratiti paznju da termometar ne dodiruje dno posude jer je oko 5c dno toplije, ulje sam drzeo na temperaturi izmedju 85-90 jer isparavanje vode u prvoj posudi utice na temperaturu, takodje voda je u prvoj posudi prokljucala) uz mesanje se dodaje mlevena smesa dok sve ne postane "medium", ni previse uljkasto ni previse gusto, povremeno mesanje, kontrolisanje temperature, i nivoa vode u prvoj posudi(i po potrebi dolivanje vruce vode iz bojlera) sve to tako krchkati 2 sata(smesa treba ad bude tamno zelena, ako postane braon postupak je propao), ohladiti, i prazne kapsule puniti dobijenom smesom(trik za punjenje, uzeti cistu kesu, sipati smesu u nju, malko iseci ugao kese istickivanjem kroz rupicu puniti kapsule), od ove kolicine se dobije nekih 50,60 kapsula(moze da se koristi i jedna kasika ulja samim tim i manje hedova), u zavisnosti od kvaliteta hedova zavisi i doziranje kao i da li je razlog medicinsko ili rekreativno uzimanje(mada za rekreativno nema niceg lepseg od dima), za medicinsko poceti sa kapsulom,dve i pratiti rikovu pricu povecavanja doze....
Nikako ne prelaziti 140c, na manjoj temperaturi(85,90) rad je high, na vecoj stond(120-130c), ovu informaciju nisam proverio licno, ja sam se opredelio za varijantu vodenog kupatila zbog kontrolisanja temperature i smanjenja rizika pregrevanja mada mislim da je moguce i direktno na ringlu sa jednom posudom ali i mnogo rizicnije i teze.
Prazne kapsule je nemoguce naci u srbiji, pa je jedino resenje neki najjeftiniji(npr palisept) biljni preparat od koga cemo da otmemo kapsule, dok koliko vidim po netu u hrvatskoj nije nikakav problem doci do istih, ako neko zna gde i kako mogu da se nabave u srbiji neka postavi ovde..
PS. Za pocetak je mozda najbolje koristiti pola kasike ulja proporcionalno sa tim manje i hedova, cisto da se vidi o cemu se radi, takodje se moze pojesti bez kapsula da bi se ustanovila potentnost smese


U attachmentu je i prevod gorepomenutog linka (mmmhm nesto nece) evo linka na sendspaceu Download jeya.doc from Sendspace.com - send big files the easy way
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N