Marihuana Vs. Depresija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.08.2010
6
3
3
37
Mislim da se malo izgubio pravi smisao ovog pitanja i odgovora općenito. prvo, postoji razlika između "depre" i "beda" s jedne strane i depresije kao ustanovljene bolesti s druge strane.
što se beda tiče, svima je jasno da je (ne)pomoć trave pitanje osobe i njegove reakcije. kolko ja znam, uvijek pomaže.
e, sad, zbog drugog dijela se konačno i registrirala, da i ja mogu odgovoriti i pitat na temu koja me zanima i za koju vidim da i nije baš dovršena.
meni je ustanovljena depresija kao bolest, prije 6mjeseci; svima koji mi kane napisati da su to sr...a, pls nemojte počinjati;kad fakat imaš bolest, kad ne možeš spavati, funkcionirati normalno i kad ti se fakat dokaže da su ti s....ebane kemijske veze u mozgu, da, to je bolest -i da, trebaš lijekove.
mene je u nekim situacijama trava spasila. smatram je dodatkom svojoj terapiji; kad osjetim da mi kreće napad-šaljem dečka po paket. ne dao mi bog da paketa nema, jer onda je koma.
ali, nikad nisam uspjela naći točne pdatke utječe li trava na pojavu (što me zanima jer puših prije pojave bolesti), i utječe li na recepciju lijekova (strogo zabranjen alkohol, al nisam primjetila nuspojave s veseljem-makar, kako ćeš i primjetiti kad lijekovi utječu dugoročno, pa ne mreš tako lako provjeravat;/)
eto, duži odgovor (ili ne?;) i nadam se da će neko m pomoć, kao i da će meni netko pomoći pa reći neko svoje iskustvo. ;)
 

Nikolica

Aktivan Član
19.03.2010
69
4
0
34
alles gut je napisao(la):
Mislim da se malo izgubio pravi smisao ovog pitanja i odgovora općenito. prvo, postoji razlika između "depre" i "beda" s jedne strane i depresije kao ustanovljene bolesti s druge strane.
što se beda tiče, svima je jasno da je (ne)pomoć trave pitanje osobe i njegove reakcije. kolko ja znam, uvijek pomaže.
e, sad, zbog drugog dijela se konačno i registrirala, da i ja mogu odgovoriti i pitat na temu koja me zanima i za koju vidim da i nije baš dovršena.
meni je ustanovljena depresija kao bolest, prije 6mjeseci; svima koji mi kane napisati da su to sr...a, pls nemojte počinjati;kad fakat imaš bolest, kad ne možeš spavati, funkcionirati normalno i kad ti se fakat dokaže da su ti s....ebane kemijske veze u mozgu, da, to je bolest -i da, trebaš lijekove.
mene je u nekim situacijama trava spasila. smatram je dodatkom svojoj terapiji; kad osjetim da mi kreće napad-šaljem dečka po paket. ne dao mi bog da paketa nema, jer onda je koma.
ali, nikad nisam uspjela naći točne pdatke utječe li trava na pojavu (što me zanima jer puših prije pojave bolesti), i utječe li na recepciju lijekova (strogo zabranjen alkohol, al nisam primjetila nuspojave s veseljem-makar, kako ćeš i primjetiti kad lijekovi utječu dugoročno, pa ne mreš tako lako provjeravat;/)
eto, duži odgovor (ili ne?;) i nadam se da će neko m pomoć, kao i da će meni netko pomoći pa reći neko svoje iskustvo. ;)

Depresija nije bolest. Depresija je psihološko stanje čoveka kog manifestuje trenutno duboko razočarenje života. Lek protiv depresije ne postoji, ali nije ne izlečiva. Naime, već sam govorio na ovom forumu da je ljudski mozak jedan toliko savršeni organ da je prosto žalosno što ga toliko malo poznajemo i upotrebljavamo. Borba protiv depresije je moguća jakom voljom i psihološkim sređivanjem svog života. Naučno dokazano je da Kanabis ne pomaže oporavak depresije, već potpuno suprotno što znači da nije moguće da se u njemu nalazi neki element koji svojim lekovitim delovanjem može izlečiti tvoje psihološko stanje depresije. Međutim, postoji teorija koju ja nazivam "teorija psihološkog ubeđivanja" koja ako se kvalitetno primenjuje može biti vrlo efektna. U tvom slučaju, nastavi sebe da ubeđuješ da ti Marihuana pomaže u borbi protiv depresije i nadam se da ćeš u najskorije vreme doći do pozitivnih rezultata i ponovo biti u normali.
 
04.08.2010
6
3
3
37
dakle, očito je da se slažemo kako se ne slažemo: činjenica je ova-nakon dovoljno duge faze depresije (psihološke, kako ti to kažeš), mozak ne prima serotonine kako ih prima mozak normalne osobe-tj. serotonini ti se troše brže, a ima ih manje. tako da, kad uziomaš lijekove za depresiju, oni su doslovce blokatori "topljenja" serotonina. da, to liječi fizičke znakove depresije. o psihičkima,naravno, ne pričamo. to se liječi samo i pitanje je za sebe. ali tvrditi da depresija nije bolest ili da je "samo" na psihološkoj bazi je jednostavno ignorantno:eek:hno:, čak i da uzmemo ne znam kolko teorija zavjere ili čega drugog u obzir.:costumed-smiley-027
nisam toliko naivna da veselje tretiram kao lijek, ali definitvno moraš priznati da u trenutku živčanog sloma ono pomaže. to sam mislila kad sam rekla da je koristim kao dodatak terapiji.:icon_lol:
do idućeg puta. :sun2:
 
28.08.2015
3
0
1
52
Poštovani forumaši pozdrav od novog člana.Došao sam na ovu temu jer me simptomi depresije(ili kako god želite zvati taj poremećaj) prate od ranog djetinjstva.Vidim da neki bolest ne razlikuju od privremenog psihičkog stanja,ali mi nije namjera ikoga uvjeravati da misli krivo.S obzirom da sam kroz život bezuspješno pokušavao liječiti problem farmakološki i "alternativnom medicinom" htio bih ovdje čuti mišljenja onih koji su pokušali problem riješiti uljem marihuane.Samo pušenje mi nije pomoglo,bez obzira na vrstu biljke.Kako je zadnji post iz 2010 vidim da su mi šanse male,ali ako neko slučajno "zaluta" bio bih mu zahvalan da podijeli iskustva.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Pozdrav i tebi:wave:
Opušteno napisi kakve osjećaje si imao kod pušenja trave. Tu mislim sortu i kako si je osjetio.
Malo više informacija.
Kemija ne valja, jer ništa ne resi nego samo puni džepove farmaciji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
28.08.2015
3
0
1
52
Pozdrav i tebi:wave:
Opušteno napisi kakve osjećaje si imao kod pušenja trave. Tu mislim sortu i kako si je osjetio.
Malo više informacija.
Kemija ne valja, jer ništa ne resi nego samo puni džepove farmaciji.
Pozdrav i tebi:wave:
Opušteno napisi kakve osjećaje si imao kod pušenja trave. Tu mislim sortu i kako si je osjetio.
Malo više informacija.
Kemija ne valja, jer ništa ne resi nego samo puni džepove farmaciji.
Pozdrav Cill,
Osjećaji koje sam imao bili su u prilično širokom rasponu ovisno o vrsti biljaka.Od nekih me hvatala paranoja,nemiri,povećan puls srca,nekontrolirano grčenje mišića i te vrste bih brzo prestajao uzimati.Neke bi me smirivale,ali previše.Dugotrajna pospanost, totalna nezainteresiranost za zbivanja oko mene,memorija nikakva.Unatoč tome tu sam pokušavao sa smanjenjem količine biljke,kupio Volcano vaporizer da preciznije uzimam,ali nikako da pogodim količinu i odustao.Btw uzimanje biljke mi je preporučio psihijatar.Za sorte ne znam koje su bile jer mi je donosio frend od ljudi koji su uzgajali za različite bolesti(tumori,multiple i sl.)Sa odgovorom sam i čekao jer je on pokušao da sazna koje su bile,ali kako je prošlo vremena od tada ljudi nisu mogli da se sjete koje su bile jer sada uzgajaju druge vrste.Što se tiče opuštenog odgovora,mislio sam da sam i pitanje tako postavio.U svakom slučaju se ispričavam svima koji su ga drugačije doživjeli.
Lijepo vas sve pozdravljam
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Sve 5, gledaj, ja sam prošle sedmice pravio ulje od ww i Haze 2.0 dinafem seeds i 2 kom. Black Jack od sweetseeds. Sve biljke automatik. Posle uzimanja ulja 0.5-1 rizevog zrna ti rad počinje posle 1 sata. Skroz malo osjećaš u glavi i tijelu. Funkcionalan si 100%, može se bez problema koristiti tokom dana. Ako legnes i opustis se onda ima malo jače djelovanje na tijelo. Ako ti se svidza možeš spavati. Ako uzmes previše, nema nuspojava, paranoje, kucanje srca, itd. Jedino malo teže zaspis, jer ima dosta sative u njemu.

Uzgajaj vutru sam, pa ćeš znati sta konzumiras. Ovako nikada neznas sta imaš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
28.08.2015
3
0
1
52
Puno hvala.Probat ću krenuti u uzgoj.Dok to ne počnem,saznah upravo,da kod ljudi mogu naručit uzgoj vrste koju želim,pa sam preraditi.Još jednom se zahvaljujem.Nadam se da će raditi i na mene kao što si naveo.:thumb: