Marihuana Vs. Depresija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Evoga pa pisite malo ako ste imali kad depresiju, dali vam je marihuana pomogla ili ulje njezino? Dali vam je marihuana zadala depresiju?.......
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
evo mogo bi se pohvalit da kad sam bio u depri i uzimao ganju bilo bi mi bolje jedanput, a drugi put jos gore bi pao u depru, ali kada sam pusio nikada mi se nije dogodilo da me pogodila depresija da bi bio tuzan i to... :D
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
dobro razpisite se, nebi volio da ova tema se zatvori, zbog toga sto je usko opredjeljena tj. na jednu bolest. Vjerovatno puno teenejdera je pocelo piti pri izlasku da sakriju nisko samopouzdanje, sramezljivost, budu opusteniji, dar govora, depresija, tuga, pa i stim pusiti travu, pa bi volio cut dali je moguce izlijeciti depru jointom ili uljem ili pak hasis, nije bitno......
 
29.01.2009
43
1
8
33
kao sto ne pomaze nijedna droga ne pomaze ni marihuana.Depresija se resava po mom misljenju resavanjem odredjenih problema koje ima covek a ne uzimanjem droge.Mozda pomogne u trenutnu ali pre ili kasnije ce ponovo poceti da te jede ista stvar ako je nisi resio.Verujem da marihuana sama po sebi ne moze da oblikuje zivot pojedinca u pozitivnom smeru onako kako on to zeli i da se menja iako mozda tako uzivaocu izgleda na prvi pogled - da konzumiranjem moze nesto da promeni u svom svakodnevnom ponasanju i dozivljavanju stvarnosti.
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
a neznam pogledo sam filmic Run from the cure od Ricka Simpsona i ljudi svjedoce da im je kanabisova ulje pomoglo u depri, a ja sam ciljo na nekog s foruma koji je to koristio da napise svoje misljenje
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Samim pisanjem riječi poput depresija i depra već postaje depresivno.
To je nekako želatinasta riječ, nekak' kenjkavo. :kackepieksen:
Zamotaj džoju i opusti se...
Nikad Prozac i slična sranja; depra je mondena "bolest" , to je sve samo loš program u glavi. Prouzročen od sindroma "napretka" i "liberale" koji zarađuje sam na sebi. Umjetna bolest proizvedena da se od nje zaradi.
pogledaj film "Requiem for a dream" od Arnasofskog pa možda proradi kliker u glavi što je fucking depresija.
peace
boz :sun2:
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Vala Bozga haveru extra receno, uze mi "tipke" sa tast. Upravo tako nesto sam i ja htio napisati.
Ne znam za depresiju, nisam depresivan, ali kad sam "stresan" ili kako da objasnim ono, "nakostrjesen" i jedva cekam da se "ispusem" na nekome, eee tad kad zapalim, ma milina, sve nestane... naravno treba neko ili nesto da me izbaci iz takta, (ne mislim sad na neke probleme ili sl.) nego jednostavno glupost neka moze komplet dan da ti sjebe, na to sam mislio!
Inace znam dosta raje koji koriste bas u med. svrhe, ali opet kad pogledam sa druge strane, dodje ga isto - jer npr: koakin. ovisnici, nece samo zapaliti, nego i popiti 150mg diazepama pa onda se napusiti, drugim rjecima, njima je bezze zapaliti ako nisu prije toga popili neke tbl. Opet i to je bolje (u neku ruku) nego da se drogiraju kokom. Ali zato sad ukoliko se vidimo ono na cesti, iskreno, volim da predjem na drugu stranu, cisto da se ne pozdravljam sa njima.
Cast izuzetcima, naravno
 
29.05.2010
38
8
0
37
mozda bi se tema trebala zvat marihuna VS bedovi...??
posto,depresiju (kao sto kolega boz kaze,bolest modernog doba) prouzrocuje i ljeci samo kliker u glavi...
nema tu jointa...tableta...prahova...psihologa...psihijatara.....ko zna cega da ti pomogne,osim "onoga" sto ti je prouzrocilo to stanje...tvoj klik uglavi :)

bedovi su vec nesto drugo(dolaze i odlaze u mahovima)...
meni u nekim bedovima(koje NIKAKO nemogu promjenit) malo pomaze joint...tj baci mi misli u drugom smjeru...
ali ako zapalim tjekom beda zbog neceg sto mogu ili sam mogao promjenit...e onda mi ni 100g u pljugi nije nista...ko da ni nisam zapalio.... :-/
to sam ja... XD

eto,po meni( i gledajuci rezultat odozgo)...
marica vs deprica 1:1 :-/
a marica vs bedovi 2:1 :)

pozzz
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Svatko od nas je bio ponekad u depri ili proživljavao svakakve bedove.
Naravno i ja; no to sam prihvatio kao iskustva koja su trebala pokazati što se smije, a što se ne smije tako da čovjek može živjeti nekako normalno.
Bez previše pitanja u glavi, ili pak s puno pitanja u glavi, a biti u stanju eutimije.
Eutimija je normalno nedepresivno, umjereno pozitivno raspoloženje, ili pak kako nazvaju u stoičkoj i epikurejskoj filozofiji to je stanje trajne duhovne vedrine.
Euforija je pak stanje nenormalnog pozitivnog rasploženja. Depresija je pak "bolest osjećaja" i kvalificirana je kao mentalna bolest.
Ona je nazvana bolešću, a ne stanjem uma - zanimljivo.
Depresija je poremećaj u osjećajima. Svaki osjećaj nosi svoju frekvenciju i na svakom živom biću se skoro može vidjeti na kojoj frekvenciji radi.
Tako i ako se misli o lošim stvarima i svijetu kao lošem mjestu, stvarnost takva i postaje.
Svijet nije vani, svijet je unutra u nama, a depra je zato i nastala jer ljudi gledaju izvanjski svijet i povode se za ciljevima koji postavlja izvanjski svijet koji nas zapravo želi iskoristiti,eksploatirati i na nama zaraditi lovu (sistem, institucije, cjeloživotna indoktrinacija svijesti/uma umjesto cjeloživotnog učenja).
Ako se postane rob svojih želja i puno se toga želi, a u ovakvom društvu punom ponudom raznih proizvoda/ideologija/vjerovanja/nasilnog oglašavanja/zagađenosti prirode, vrlo je moguće da netko upadne u depru. Svaka želja pojačava taj osjećaj razočaranosti ako ne možemo ostvariti tu neku želju.
Eto pa tako meni travka pomaže da zaboravim na svoje želje i uživam par sati u osjećaju masaže za mozak.
Kao da mi filtrira misaoni proces i pokazuje da je stvarnost uvjetovana određenom supstancom i da je sve zapravo u ovom trenutku, a što je bilo jučer i što će biti sutra uopće nije toliko bitno.
Nema toga što će pomoći da se um oslobodi od govana ako ne ti sam ne skontaš.
I nitko ne može reći što točno trebaš skontat ili napravit, no kad kreneš i kad odjednom skontaš, znati ćešm svijet neće biti isti već trajni uspon gdje su padovi samo lekcije.
Trava može pomoći u kratkom roku, no ona ne može riješiti problem zbog kojeg je osoba u depresiji. Možda je za depru čak bolji LSD jer djeluje instant spoznajom, a travka je više za chillanje i uživanje...
peace
boz :sun2:
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Zanimljivo fala na odgovorima!
Znaci ako maknemo sve stetne posljedice alkohola (unistavanje stanica, agresija itd.........) dolazimo do zakljucka da ce nam pomoci kakvih 2-3 sata, a poslije sve po starom, ako ne i gore, tako mislim da je i s jointom, pa je dokazano da depresivci lakse stvore ovisnost o alkoholu ili marihuani jer im treba da bi podigli raspolozenje( a ako uzmemo da je svakodnevno raspolozenje ne bas najbolje), za razliku dobro raspolozenog covjeka, koji uzima ne zbog tuge, nego iz nekih drugih gusta ili kad je jednom mjesecno u bedu, on ima svoju optimalnu srecu. Dakle toliko o jointu sada. Mene zanima kanabisivo ulje kako ono moze pomoci jer ne stvara osjecaj nadrogiranosti sto je dobro, pa ako bi mogli malo o njemu....
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
"Osjećaj nadrogiranosti" je kategorija koja označava puno različitih stanja svijesti i daje malo negativnu konotaciju.
Čovjek kad ga netko opali po glavi s nečim će se osjećati nadrogirano, tako da je bolje koristiti pojam poput "stanje pod djelovanjem određene supstance".
Ako te zanima više o ulju od kanabisa, onda koristi opciju "Search" i ima dosta tema , a jedna od njih je https://forums.vutra.org/threads/6693-Medicina-by-svizac71
Ne znam gdje je točno bilo riječi o alkoholu, no alkohol i marihuana NIKAKO ne idu zajedno.
Alkohol djeluje na unutarnje organe i mijenja kompletnu sliku čovjeka ako se s njim pretjeruje, dok kanabis nema takav razarajući učinak jer nije toksičan, već ljekovit, dok alkohol jest toksičan, a to znači svaki put kad se čovjek napije već je to previše.
Čaša kvalitetnog vina uz jelo, ili pivce to je ok i poželjno za svakoga tko želi uživati u životu, ali sve više je suvišno. Bar po mom mišljenju.
Razlika u kanabisovom ulju i jointu je samo stvar različite koncentracije kanabinoida.
Kanabisovo ulje će još manje riješiti problem depresije jer je vrlo moćno, ima sedativni učinak te se koristi za teže slučajeve poput jake boli ili raznih imunoloških poremećaja jer ulje ima jači učinak na upalne procese.
boz :sun2:
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Ma znam za alkohol, nego sam dao primjer oduzevsi stetne posljedice, sve pet. Mislim da ce se depresivna osoba ako je u mogucnosti vise navuci na marihuanu, zasto? Zato ako uzmemo pretpostavku da je osoba zasadila, ima nekih 200-300grama, i ona ce to pusiti cesce nego sta bi alkohol konzumirala. Mislim zato sto je joint prakticniji, smazes ga za cas, jeftini je ak uzgojis, nema mamurluka, sretniji si, nemoras skupljat pare za pivu/vino, nemoras hodat do ducana i psovat boga ako je neki praznik a nista neradi, ako zapalis na klupici nemoras se bojat da ce neko rec "vidi klosara" sto bi bilo u slucaju s alkoholom, mislim da je efikasniji naspram alkohola(popusis-jace opusti -- popijes-malo opusti(ako!!))
Pa kad bi depresivac mogao birati savjetovao mu nebi nista, ali ako bas nesto onda travu, kakav je vas stav kroz oci depresivca? Peace :D
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
mislim da ni pusenje ni ulje samo ne mogu da izlece depresiju, depresiju mora covek iskopati iz sebe psiholoski
a duvanje kapiram da moze pruziti neku utehu i time delovati protiv posledica depresije (u krajnjem i samoubistvo), jer naduvanom vreme brzo prodje i umanjena je zelja za nekim velikim cimanjem
 
22.01.2010
14
1
0
35
po meni je marihuana mač sa dve oštrice (kod depresivnih ličnosti) -- neverovatno kako može da ti pomogne da izađeš iz tog glupog stanja, ali s druge strane, ponekad baca u takav bedak, još gori nego što je bio. i to iz meni nepoznatih razloga, kad se napušim, nikad ne znam ishod svega toga. to je bar moje iskustvo. recimo, kao da stojim na litici, i ne znam da li ću pasti u ponor, ili ću poleteti. na tebi je da odlučiš. :)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Eee zato zapališ odg. (naravno ako se ima...) vrstu, nećeš na takav sjeb (depru..) napušiti se neke indicaste biljke, jer ćeš JOŠ više se sjebati (bilo koje vrste gdje dosta preovladava genotip indice), eh sad, evo šta se dešava, dok dilera je bitno da imaju "dobru" vutru, a i oni koji kupuju hoće "dobru" odnosno "jaku" više potentnu biljku, a to je naravno .... gen indice,....
Da ne dužim priču nadam se da ste skontali šta hoću reći, (neam vremena jer sam na kompu od havera...) nego,...
probaj ti zapaliti fin joint (zavisi koliko ces staviti o tebi i o tvom organizmu) neke vutre koja je više sativasta, najbolje 50-50, dok ovo sve 70%-75% indica i 30%-25% sativa... ima tu udjela i ruderalis genotip, ali ovo je sad OT, i onda će se otvoriti xxxx pitanja, koja nemaju veze sa temom !!!
Da skratim...
Pošto mi koji imamo sreće uzgajamo (zato ovo sve i govorim) i znamo šta smo uzgojili, tako i konzumirati odgovarajuću vuvu (i to za određene namjere...) jer meni nije logično (primjer: D. Poisson (ma sve vrsta skunk-a, ovo primjer dajem) da se puši kad si u društvu, ili negdje izašli na kafu... jer tad će svi malte ne gledati u jednu tačku, pogotovo ako se neko BAŠ napuši, tad svako svoju furku fura. E tad se puši sativaste biljke,gdje ćete se smijate, zezati....znači sve vrste u kojima ima gosta gena sative, ne pada mi na pamet ni jedna sad vrsta (dok ne bih pogledao) gdje ima više gena sative nego indice - Eh, takvu biljku treba tad zapaliti... !!! Tad će biti smijeha mnoooogo više...
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Sta niko ovdje nije u depresiji ili se varam? Inace zasto bi promijenili stanje svijesti ako smo sretni i kompletni u svojem tijelu i mozgu? Nebi ni postojala ova stranica i nebi se napusavali, ako smo potpuno zadovoljni kao neki ljudi koji su zadovoljni u zivotu bez droga ili slicnoga? :p Hvala na odgovarima :)
 

Bob _Marley

Aktivan Član
17.05.2010
159
6
0
42
U zivotu nikad nisam pao u depru zbog marihuane uvijek sam ljepo bio veseo i smiren,a rijetko kad paden u depru al naravno jedna frula uvijek smiri sve :)
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
weberjohn2 je napisao(la):
Sta niko ovdje nije u depresiji ili se varam? Inace zasto bi promijenili stanje svijesti ako smo sretni i kompletni u svojem tijelu i mozgu? Nebi ni postojala ova stranica i nebi se napusavali, ako smo potpuno zadovoljni kao neki ljudi koji su zadovoljni u zivotu bez droga ili slicnoga? :p Hvala na odgovarima :)

ne mesaj babe i zabe
da bi covek "menjao stanje svesti" kao sto kazes, ne mora da bude depresivan ili nekompletan
sve sam sigurnija da nas vutrica vise priblizi sebi, jer se drustveno uredjenje trudi u svim konceptima da nas udalji od prirode i sebe samih
i kad tako dodjemo sebi sledece zavisi od toga sta nas tu zatekne
mada i smatram da je svako ko je imalo realan o zbivanju oko sebe, u svetu gde nemamo nikakva prava, u jednu ruku depresivan
treba prevazici svoje komplekse, sagledati svet i preboleti cinjenicu da nista nije kao sto treba i da je covek taj koji je sve takvim ucinio, nas brat po vrsti
izdignuti se iz te crne istine pa nastaviti dalje prema nekom boljem sutra cistom dusom
ako si putem ukaljao dusu i tesko ti je sa samim sobom, ne znam sta da ti kazem, moras da naucis da zivis sa tim, jer od svega mozes pobeci i sve mozes nadoknaditi, samo dusa je ono sto nosis ceo zivot pa i dalje
mi smo sada tu i mozemo menjati sutra, mozemo uciniti nesto za nove generacije, za nase potomke ako nista drugo (a konoplja kao sto znate bi nas sve spasila kad bi je upotrebljavali umesto nafte i jos mnogo cega)
i tu nema mesta za depresiju, barem kod mene
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Bravo POUCAN text velikim slovima HVALA. Malcice sam se krivo izrazio ali nisam mislio na generalno na svih. Mislio sam onaj ko je depresivan nek pise u toj temi i sl. sve pet samo vi svi pisite :)