Marihuana, zakon, policija i Vi u Republici Hrvatskoj !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DrOrange

Aktivan Član
23.06.2013
87
807
83
Brbljanje odnosno hvaljenje te uvijek sjebe... Uvijek neko preprica dalje i tako dodje do nekog plavca i lagano tvorza...
 

stara baba

Aktivan Član
18.11.2013
183
197
43
47
Sagittarius A
i ja sam imao neugodno iskustvo
prije jedno 15 godina.
zbog davanja prostorija na korištenje za uživanje,
baš su to tako sročili.

zamislite uvjetno zbog nečeg tako banalnog,
nije bila moja ziza al pročulo se da duvaju kod mene.

i onda su još 2 puta banuli na temelju "anonimne dojave"
moš mislit.

nikad ništa nisu našli,al su ostavili užasan nered.

tek sam prije par godina saznao ko je cinko,lik čija je bila vutra-da se spasi
mislio je,
na kraju je najebo i prišili su mu sve što nisu mogli rješit.
glupan je završio sa 20 djela i još guli :shit2:
 

NEURO BOY1

Aktivan Član
07.07.2014
76
65
0
73
Pocetnik_cro je napisao(la):
Marihuana

Najblaže i najslabije halucinogeno sredstvo neki autori uopće ju ne svrstavaju u tu skupinu psihoaktivnih supstanci. Sadrži psihoaktivni THC.
Eto to kaže wikipedia o marihuani, tu se nema što previše reći, biljka koju; svako dozivljava na svoj način, svi volimo, uživamo u njenim plodovima, slavimo je i častimo !


Zakon (Bar do 01.siječnja 2013. godine)

Članak 1. Zakona „Zakon o suzbijanju zlouporabe opojnih droga“ na temelju članka 88. Ustava Republike Hrvatske kaže
Radi zaštite života i zdravlja ljudi ovim se Zakonom u cilju suzbijanja zlouporabe opojnih droga uređuju:
1. uvjeti za uzgoj biljaka iz kojih se mogu dobiti opojne droge, te uvjeti za izradu, posjedovanje i promet opojnih droga i tvari koje se mogu uporabiti za izradu opojnih droga,
2. nadzor nad uzgojem biljaka iz kojih se mogu dobiti opojne droge te nad izradom, posjedovanjem i prometom opojnih droga i tvari koje se mogu uporabiti za izradu opojnih droga,
3. mjere za suzbijanje zlouporabe opojnih droga,
4. sustav za prevenciju ovisnosti te pomoći ovisnicima i povremenim uzimateljima opojnih droga.

Nadalje pročišćeni Članak 2. istog zakona kaže
Stavak 1.
Opojna droga jest svaka tvar prirodnoga ili umjetnoga podrijetla, uključivši psihotropne tvari, uvrštene u popis opojnih droga i psihotropnih tvari,
Stavak 3.
Biljka ili dio biljke iz koje se može dobiti opojna droga jest svaka biljka ili dio biljke koji se mogu uporabiti za izradu opojne droge (kao opijumski mak, konoplja i druga biljka prikladna za tu svrhu), koja je uvrštena u popis tih biljaka,
Stavak 4.
Uzgoj biljke za dobivanje opojne droge jest nabavka i posjedovanje sjemena, sjetva, sadnja, uzgoj biljke, uzimanje i posjedovanje dijelova biljke koji služe za dobivanje opojne droge,
Stavak 6.
Sredstvo za izradu opojne droge jest predmet ili naprava koji su namijenjeni ili uporabljeni za izradu opojne droge,

Marihuana je na popisu opojnih droga i psihotropnih tvari. Stoga kao što ste pročitali ovdje u zakonu svaki uzgajatelj ili bilo tko tko ima ikakav doticaj sa marihuanom krše zakon na ovaj ili onaj način. Kao što i u cijelom svemiru svakoj posljedici predhodi uzrok tako ce i vasim mogucim posljedicima predhoditi vase uzrocno ponasanje krsenja zakona. Zato naravno pisem ovu temu i ovaj ogromni post kako bi svi ostali sigurniji.

Policija

Prije svega želim naglasiti da su policajci samo „provednici zakona“, te to što Vas vode u stanicu zbog „samo jednog jointa“ ne mora prikazivati njihovo stvarno misljenje o travi.
Kao prvo trava je ilegalan prema članku 1. zakona „Zakon o suzbijanju zlouporabe opojnih droga“ na temelju članka 88. Ustava Republike Hrvatske a posao policajaca je provedba tog Ustava.
Kao drugo osobno sam čuo komentare od policajaca poput: „ Pa šta vas mi moramo učiti di da pušite ?!?“, „Šta vi mislite da se nama da sada ovdje zajebavat sa vama zbog jednog jointa“ i slicno.

Stoga Vas molim suzdrzite se negativnih komentara prema policajcima jer ipak ovo je igra mačke i miša, oni rade posao za koji su plaćeni a to je provedba zakona, mi ga kršimo i pokušavamo proći nekaznjeno (hvala dragom Bogu većina nas uspjesno).


Vi

Dakle možemo zaključiti da ste Vi u doticaju sa Marihuanom i nikako ne želite konflikt sa policijom i posljedicama zakona.
To možemo prikazati u jednostavnoj matematičkoj jednazbi, ako uzmemo u obzir cisto uzgajanje trave ,radi slikovitosti a i upravo sam stisnuo jednog:

X(Vi) + Y(trava) = Z(posljedica)

X je vase ponasalje koje se mjeri od 1 – 10 s time da je 1 najsigurnije a 10 najnesigurnije
Y je kolicina trave koju uzgajate
Z je posljedica odnosno sto je taj broj veci vece su i posljedice

Dakle moze se zakljuciti da sto vecu kolicinu uzgajamo ( vecu od nasih potreba) i sto su nam izrazenije mane u ovom hobiju poput pricljivosti, bahatosti, opustenosti te sto vise odmicemo od nekih pravila i posljedica ce sigurno biti.


Količina
Kako odrediti količinu koja nam je potrebna za godinu dana ili neki period za koji vec uzgajamo, ovisno radite li jednom godisnje, dva put godisnje ili više.
Npr. recimo da uzgajate jednom godisnje i pusite 3 grama dnevno potreban vam je kilogram trave za godinu dana, stoga 3 biljke odredene vrste od koje svaka daje recimo 1000g u idealnim uvjetima, dobro uzgojene u outdooru ce biti i vise nego dovoljne
Stoga nemojte uzgajati vise biljki nego sto vam je potrebno, kada vidim grow reporte sa 19 proklijalih sjemena i pise kako ce ih sve posaditi dode mi slabo, zašto? Zato jer ako vas slucajno uhvate u outdooru ili vam upadnu u kucu, imate 19 biljki a ne 3, odmah pada u vodu „Uzgajao sam za svoje potrebe“.
Najbolje mi je kada vidim clanak u novinama „Uhvacen sa 145 biljki u podrumu , uzgajao ih za svoje potrebe“ jesi k**** uzgajo za svoje potrebe a imas biljki za napravit ako da svaka minimalnih 50 g sedam kila pa sta pusi 20 g dnevno ?
Dakle NEPRETJERUJTE !

Sudska praksa u RH:
Kada se uzme u obzir količina koju je naveo kao dnevna potrošnja, zaplijenjena količina od preko kilograma bila bi mu dovoljna za više od devet mjeseci konzumiranja, a kako “trava” s vremenom gubi na kvaliteti, sudsko vijeće je smatralo kako je tolika količina definitivno bila namijenjena prodaji.
Dakle mozemo zakljuciti iz posta da se nikada ne smijete dopustiti da vas uhvate sa vise od 100 g posto je realno reći da pusite 6-7 jointova dnevno odnosno 3-4 g dnevno sto je cca 100 g mjesecno.
O sigurnosti u vanjskom uzgoju necu pricati jer je vec otvorena tema, postat cu link ovdje pa mozete procitati, ima dobrih savjeta i ideja.
LINK: https://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/9924-sigurnost-il-ti-da-ne-padnes.html


Mane
Neke od najnegativnijih mana u ovom hobiju je PRIČLJIVOST, to je nevjerovatno kako se ljudi vole pohvaliti sa svojim growom ili ga jos cak pokazati, ili reći da ima trave, da puši otvoreno pred svima.
Ne budite kad moram tako reći idioti, to šta ti kažeš nekom da radiš grow pa to se širi ko zaraza za tri dana ce najjadniji junkie znati da Marko iz Bakra sadi travu i cinkat te da se izvuce jer je provalio u ducan jer mu treba para za dop. Ne pricajte nikome sto radite, kada radite i kako radite.
Naravno znate kome mozete vjerovati a kome ne, sami prosudite, ali najsigurnije je da nitko ama baš nitko nezna što vi radite. Ljudi su gamad koja ce sve napraviti samo da ne odgovaraju za svoje ponašanje. Da ne tlačim kako se kaže

Šutnja je zlato !
Pošto sam novi na ovom forumu ali imam i dosta životnog iskustva na osnovu godina života moram pohvaliti ovaj post koji bi trebali dosta članova ovog foruma sa razumjevanjem pročitati i bar jedamputa godišnje se podsjetiti što nebi smjeli raditi a da i dalje ostanu aktivni i nedostupni zakonskim tijelima. Isto ponavljam šutnja je zlato a srebro je mucanje.
Kompanija je dobra ali dva su previše !!!!!
Imam jako puno poznanika jer sam prošao zbog posla više miliona kilometara ali prijatelja imam samo jednoga eventualno dva koji će te podržati u svim pogledima života. Ostalo su kolege, jarani skojima možeš popiti piće ili pričati o nekom hobiju ili sportu a ne onečemu što bi trebalo ostati iza četiri zida bez očiju i ušiju.
Puno nadimitih nemože se suzdržati dase ne pohvali kako on frajer veći od nas ostalih pa ga cinkaroši ocinkaju i tako padne i ne samo to fiškali ga vagnu pa oda i one za koje se upće nezna. Zato jezik za zube, alat i pribor u ruke i radite posao za sebe i jako uzak krug naj,naj prijatelja!!!
 

DalmatinoMediterano

Banned
Banovan
12.04.2015
143
997
93
Ljudi molim vas odg hitno prijateljica mi je u bih u sarajevu pala sa 0.5 vec 3 noci je drze u celiji bez presudi inace je drzavljanka RH navodno ceka jos sud,kolika je moguca kazna pls pomagajte posto je stranac ??
 
23.02.2017
1
10
3
43
Ja sam pao sa grovv boxom,a unutra je bilo 10 manjih biljaka koje sam planirao pobrati sljedeći dan. Katastrofa znam. Osječao sam se ko da mi djecu iz ruku otimaju!

Pocetnik_cro je sve dobro napisao.
U izradu boxa idi sam ili imaj pomagača u kojeg vjeruješ 1000%,ali imaj na umu da troje ili više je kriminalna organizacija, a uz to ako je netko bio kažnjavan eto ti 100 sranja.
Ako si samo pao sa jointom prije 15 god, znaći da si recidivist i mom slučaju to bi bilo barem 5 dana istražnog zatvora.
Nisam nikada pao sa nićime,pa sam se odlučio napraviti grovv, jel nebude mene nitko je... sa bimbom i sranjima, a ako baš padnem pa nebude tak strašno. E pa Strašno je ! Pogotovo u trenutku kad otvoriš vrata, a ono 15 civilki. jeboooooo teeee..... oni se neće vratiti u stanicu bez da nekaj ne nađu....
Evo nekoliko savjeta u kratkim crtama...
Nemoj biti kažnjavan
Nikome,ali nikome ne govori za grovv box! I sada kad sam pao samo bliža rodbina i dva svjedoka to znaju.
Ne hodaj uokolo sa travom,pogotovo ne sa više od 2-3 g, da ti nebi došli doma malo pogledati.
Nemoj doma imati ništa ilegalno,ukradeno ili slićno šta te može još više zakopati u probleme
Nemoj imati bilo kakvu vagicu. Vagicu su tražili ko cucki,vagica znaći da dilaš. Hvala Bogu nisam je nikad imao.Vrećice i paketići također.
Sve ono šta ti je na telefonu i kompjuteru oni će provjeriti prije nego banu na vrata. Svatkoo od nas ima frenda nekakvog hakera,sigurno imaju i oni...
Budi pristojan i lijepo se razgovaraj jel na kraju oni prenose državnom odvjetništvu šta su zatekli. Stoga nisu u poziciji previše srat i bahatiti se, a sa druge strane pao si sa malo trave, a ne sa arsenalom oružja tako da nisi sad neki ulov za pohvaliti se. Shvati da oni rade svoj posao, a ti si tak i onak pao.
Nemoj držati ništa u prostorijama u kojim imaju pristup djeca. To je automatski prijava socijalnoj.
Helikopter sa kamerom za otkrivanje postoji ! Moj box 1x1 m , 2 m visine u zatvorenoj prostoriji izoliran 4cm termopanelom sa žaruljom od 400vvata nije uspio otkriti ili im je ta kamera za kur... ! a pouzdano znam da su nadzirali ,ćak sam i gledao helić i smijao se sam sebi... ono kaj briješ..napušio si se...pa neće valjda mene sa tim boxićem gledat... helić je bio i lebdio iznad kuće barem 5 min. Dali je imao kameru ili je to neka fora tipa da vidimo hoće li biti neke panike, ja to neznam

Držao sam se svega ovoga šta sam napisao, a pao sam na nevjerojatan način prijavom i nemogu napisati detalje jel će odma skužit tko sam, a lijepo sam samoljen da ne djelim to iskustvo. Nisam nigdje našao da je to protuzakonito, pa ipak evo... ;-)

i da , na kraju sam dobio 9mj zatvora preinačeno u 3 godine uvjetne kazne i 3000 kn troškova. Sa naglaskom da nisam nikad bio kažnjavan i nije bilo nikakvih naznaka puštanja u promet opojnih sredstava i valjda mi se ok sutkinja potrefila.
Osim toga, sad je svaki prelazak granice ili aerodrom pretres. Kobre kad got vide auto koji glasi na mene-pretres. Gdje got te vide pretres,pretres,pretres....

Nadam se da sam pridonio
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Mislim da je jezik za zubima najbolja stvar.Ako nitko ne zna, kako ces pasti? Jedino ako ti tko od rodbine/drustva ne naleti na boks, ili skuze po mirisima. Ili ako zapnes na sjemenkama.Ja svaki put imam strahove kad narucujem menke,ali reko ako nitko toliko godina nije imao probleme sa time, valjda necu niti ja.
Gdje bi policija dogurala da idu istrazivati tko je narucio 3 menke. smiley9934
Zadnji put sam i to rijesio bolje, narucio na lazno ime i prezime, u zgradu gdje na istoj adresi ima 5 firmi.
Treba biti oprezan, i bas nikome ne pricati.Niti najboljem kolegi.Niti curi ako ne mora znati.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ja kod bivse cure uspio sakriti drugi grow. Za prvi je znala, iako je rekla da to nije kanabis nego kopriva, i ismijala me. smiley9934 Ne zezam se. Zato za drugi nisam niti rekao, plus ormar je bio u garazi gdje ima i pauka i cuda vraga hahaha.