Marihuana znakovi, majice i ostalo...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.02.2011
34
10
0
33
Pozdrav,

Jasno mi je kako mentalna blokada Babylona dugo neće proći što se tiče ilegalnog stanja u kojem je naša sveta biljka trenutno.

No recimo - imam jedan hoody na kojem je nacrtan list marihuane i piše "Legalize it". Zanima me ako sam zakonski u prekršaju ako to nosim u javnosti? Može li me gamad radi toga privesti ili mi nabiti neku kaznu? Tek toliko da znam s čime se igram...

Peace. Legalize it.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VutropuhacSrbija

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Teoretski moze. To spada pod poticanje na upotrebu opojnih sredstava il tako nesto..
Doduse ja imam crnu majicu sa bijelim listom kanabisa na sredini pa mi nikad nisu nista rekli u vezi toga niti me posebno ispitivali. Ali pazi se kad to nosis, jednom su me pretresli na putu do skavilla i vodili u stanicu jer sam pretres odbio(da stignem sakrit). Tek na putu natrag skuzio sam da na sebi imam tu majicu xD

dakle pazi se ;)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
neznam kako je za majice, ali vjerovatno je isto kao i za mobitel,
ako čovjek ima list marihuane na displayu mobitela, ili prišivak ili otisak na majici, može biti kažnjen do 5000kn kazne ili ti oko 715€

tako da, pazite šta radite
 
17.02.2011
34
10
0
33
Hvala brate, dakle postoji u zakonu baš to... hmm... jebeno, a što je s "alternativcima" kada nose crvene zvijezde i Titove slike po sebi to nije poticanje na mržnju i oživljavanje propalog režima...jebena gamad.

Upravo to što kazes, nije problem zbog toga nego im budem sumnjiv i onda me pretresu radi toga i nađu čarobnicu kod mene =).

EDIT:
SiD ... 5000kn? wtf... daj koji *****... jel' znaš neki slučaj ili iz iskustva itd?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and skipe

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Heey :icon_arrow:

[video=youtube;lroy3cFaPeM]http://www.youtube.com/watch?v=lroy3cFaPeM[/video]

R.I.P. Pređo :icon_frown:
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
Ma ne hebem ja to,ja imam par majica,ogrlicu sa listom,na obje gitare imam naljepnice,i redovno na svakoj svirci u inozemstvu promoviram legalizaciju,ma zaboli me,neka me hapse...sad ozbiljno,znam da je zabranjeno,ali živimo u demokratskoj državi,tako da ono.jedini problem je što ako te vide ne gine ti pretres,tako da ili majica ili stash...nikad oboje sa sobom nosit ! :-D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
A kako moze da bude zabranjeno kad je sloboda misljenja i govora dozvoljena? Imam i ja majicu Legalize it sa listom, i mindjuse i ogrlicu i sta sve ne...i ono, lagano furam u javnosti...I u skoli! xD Pa mi niko nikad nista nije rekao...A sto se tice pretresa, hm, to imaju obicaj da rade i kad vide da si "cudan" ili kad vide da imas dredove...I tako neka obelezja koja te dovode u vezu sa gandzom...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Zakon o suzbijanju zloupotrebe opojnih droga


Članak 4.

Zabranjena je izravna i neizravna promidžba izrade, posjedovanja, uporabe i prometa opojnih droga i promidžba opojnih droga na bilo koji drugi način.



Ne smiješ nositi majicu s listom trave isto ko i ustašku kapu npr.
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Evo prvi jubilarni troznamenkasti :D

mogu ti srat koliko znam i za srpove, cekice, svastike i sta ti ja znam isto.. Ali ne vjerujem da je kazna za sliku na mobitelu, mislim mobitel je osobna stvar i nije javna tako da.. Na osnovu cega bi ti trebali naplatit kaznu? :/

ja osobno namjeravam nosit i dalje majicu kad nemam sa sobom nista jer nit je uvredljiva za nikog, nit kome skodim. Nosim ju, eto, sto podrzavam legalizaciju, isto ko sto netko nosi majice nogometnog kluba, politicke stranke, benda i sl. :)

@Tarki znaci po tom clanku je i ova stranica ilegalna, iako se ne potice upotreba kako fino pise, i iako je to sloboda govora i obrazovanje eto ima list na njoj xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Pa pazi...ili ce da me hapse zato sto nosim majicu sa lisitcem, ili da me hapse za skidanje u javnosti... Meni je svejedno...:icon_lol:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Punxerklc je napisao(la):
@Tarki znaci po tom clanku je i ova stranica ilegalna, iako se ne potice upotreba kako fino pise, i iako je to sloboda govora i obrazovanje eto ima list na njoj xD


Ova stranica ne podliježe zakonima RH, tak da eto.

Mislim gle ljudi jedno je zakon a drugo je provođenje istog.
Ak naletiš na debilnog pandura on će te kaznit i srat ti, normalan neće. Sve je to relativno.

I daj za tu slobodu govora... ljudi alo to je mrtvo slovo na papiru u ustavu, nemojte isfuravati neke idealističke utopističke šeme jer u pravom životu toga nema, pogotovo za nas hašišare kakva sloboda govora, za slobodu govora moš dobit jedino pendrek u bubreg.
 
17.02.2011
34
10
0
33
Punxerklc je napisao(la):
Evo prvi jubilarni troznamenkasti :D

mogu ti srat koliko znam i za srpove, cekice, svastike i sta ti ja znam isto.. Ali ne vjerujem da je kazna za sliku na mobitelu, mislim mobitel je osobna stvar i nije javna tako da.. Na osnovu cega bi ti trebali naplatit kaznu? :/


@Tarki znaci po tom clanku je i ova stranica ilegalna, iako se ne potice upotreba kako fino pise, i iako je to sloboda govora i obrazovanje eto ima list na njoj xD

Prvi puta čujem, gle svaki treći mladi ima takvo nešto na sebi...tako da ono ne seru uopce zbog tog.

Ali "ja osobno namjeravam nosit i dalje majicu kad nemam sa sobom nista jer nit je uvredljiva za nikog, nit kome skodim. Nosim ju, eto, sto podrzavam legalizaciju, isto ko sto netko nosi majice nogometnog kluba, politicke stranke, benda i sl. :)" dio mi je odličan, hvala brate no mozda mi se to sad tako cini kad sam napusen hah =)

@SiD hvala.
 

super kush

Aktivan Član
10.04.2013
81
110
0
a sta je molim ljepo sa tetovazama moj rista ima veliku tetovazu na ramenu ja imam tetovazu na ramenu,a planiram jos napusenog strumfa stavit.. i sta je s tim?
 
26.12.2015
5
4
3
26
027
Ja imam duks sa celim prekrivenim ledjima listovima vutre, i duz rukava, kao i majicu prepunu listova, i nikad me niko nije upozorio.Cak sam bio u MUP da produzim licnu i podignem pasos, i niko mi nista nije reko, samo pohvale kako su duks i majica vrh od strane samih pandura.Inace se slobodno setam kroz grad do zore leti u toj garderobi, nit me startuju nit Boze daj