Marihuanom protiv depresije i crnih misli ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.12.2008
21
5
0
39
mislim da je tarki u pravu, prvo prestati sa kukanjem i samosazaljevanjem, poraditi na poboljsanju zivota ( bavljenje sportom, neku zanimaciju i okupaciju). a marihuanu koristiti samo kada krene na bolje, jer ovde se radi o dugogodisnjoj depresiji sto se tice u slucaju tanie.
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
ma najvaznije je da ti hoces promene.Eto vidis imas ovde raznih razmisljanja i iskustava i svi zelimo da ti pomognemo.
Mislim da bi trebala da probas sa vutrom.U svetu gde je dozvoljena za med upotrebu,koristi se uspesno kod lecenja depresije.
Istarzi malo na netu, pronadji iskustva ljudi koji imaju slican problem.
Iz licnog iskustva mogu da ti kazem da je meni jako pomogla u raznim teskim situacij. u zivotu.Na nacin da jednostavno opusti i otvori um i pomogne ti sagledati problem.Za razliku od tableta i alkohola koje opuste ali posle duze upotrebe zatvaraju um.
Ali nemoj odmah da ocekujes cuda,posto nemas iskustva sa vutrom.Citaj forum ,informisi se sto vise.experimentisi smotaj koju pa vidi dal ti odgovara :) a naskodit ti nemoze.


eto i imas novu zanimaciju da ti zaokupi misli,a posto spominjes i neki grow mozda postane i hobi :)

aj javi nam se i budi pozitivna i motaj :) :spliff:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
tania123 je napisao(la):
Da ne bih mnogo davila, ne razumem se marihuanu, samo znam kada sam bila klinka i pusila ponekad(nismo imali prilike da uzimamo cesto, nedostatak novca a i zivim u provinciji...:icon_frown:), osecala sam se lepo, kada sam bila sa dobrim drustvom, smejala bih se toliko da sam ponekada mislila da necu moci uhvatiti vazduh...ehhhh lepih li dana!!! Moj zivot je iznenada postao pakao, tako da sam pocela da pijem tablete za smirenje, pa zatim tablete i alkohol zajedno, trajalo 20 god, borila sam se time sto sam se bavila sportom ali nije pomagalo. Onda mi je pre godinu dana sve dojadilo, pokusala sam da se ubijem, presekla vene, probola se nozem do jetre(ali je nisam povredila na srecu ili nesrecu), popila 60 xanaxa i 20 stilnoksa i probudila se nakon 2 sata, vene su presusile, a ranu od uboda su mi usili i dali mi neke antibiotike... zivela sam u inostranstvu, otisla sama u psihijatrijsku bolnicu i prijavila se. Pomogli su mi, za vrlo kratko vreme sam se osecala mnogo bolje, ali su mi dali lek Lyriku, vratila sam se u svoju zemlju, ali posto ovde nisam imala para za lyriku povratili su se svi simptomi. Opet sam na xanaxu, uzimam zooloft i koaksil, ali strahovi, tuga...ne prestaju, ponekad su jaci, ponekad slabiji ali su tu!!! Pre neki dan sam narucila SANSEMILLU(valjda sam dobro rekla) i cekam da mi stigne seme pa cu da je posadim, mada nemam pojma kako ali su mi rekli da ce mi dati uputstvo. E sada mene interesuje posto sam cula da kada ti je lose psihicki trava te jos vise ubedaci, zato se plasim, ali moram da probam jer ovaj psihicki bol vise ne moze da se izdrzi, ako ni to ne pomogne, zivim na 7. spratu pa cu valjda uspeti vise da prekratim muke.

Moram pitat....dal patiš samo od depresije ili i od anaksioznosti???

Ako je odgovor DA na anaksioznost onda cu ti reci zi onog sta znam iz iskustva...imam frenda koji pati od depresije i anaksioznosti...pija je xanaxe i jos neke neznan koje...ugl. posto je prirodno nestabilna osoba nije si moga pomoci jer voli i alkohol pa je misa to sve skupa i nikad dobro za njega nije bilo....onda smo si nabavili travulju (indica) koja je imala zatupljujuc, na neki nacin "narkotican" osjecaj...od tog puta pa do sada on vise ne pije tablete ali zato pusi travu svaki dan par puta...depresije od tad nema ili u jako malim kolicinama...misecno svega koji put...anaksioznost je nestala...bolje se osjeca, zivlja je osoba, pocea je cak izlaziti iz kuce itd itd itd...ja osobno sam isto patija od depresije pija sma helexe i zolofte i pomagali su mi ali pusija sam i travu i bija sam "svoj"....veliki utjecaj na to da izades iz depresije ima i okolina....izlazi, zabavljaj se itd...sritno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi*Jana

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
ja ne znam da stavim ovde knjigu, osim ako mi neko ne objasni....ali sam slucajno pre jedno 5-6 meseci nasao knjigu u e-formatu "samoubistvo, konacna odluka" od ja mislim Pol Kvineta ili tako nesto...naravno u knjizi se radi o tome kako da se NE ubijes, a ne obrnuto :) sto psihicki, sto fizicki....dobra je, i ako nekog zanima, daj da je stavimo, ima je na sajtu gde ima gooooooomilu besplatnih e-knjiga ali ne znam da li smem da spominjem koji je...??????

i da svima koji su i u depresiji i imaju neke situacije negativne itd. bi je preporucio. kad sam je citao bio sam bas u .!. ali me mnooogo podigla i nasmejala...
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
ne vjerujem da bi bio ikakav problem da stavis link, ako moze youtube i slicni sajtovi..ne vidim zasto ne bi smjela ovako korisna stvar..!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Slobodno linkove stavi, eventualno linkove staviš u naprednim opcijama pisanja poruka u wrap/code formu (#).
 
22.08.2011
5
0
0
51
Hvala svim dobrim ljudima na korisnim savetima, ja sam se povukla od svih, ne mogu da se druzim sa nikim, kao da me deprimiraju sa svojim pricama, bukvalno se sklanjam od ljudi, moj otac je imao psihozu, tako kao i ja samo u tezem obliku, ali je pocelo kao i kod mene, patio se mnogo godina, smestali ga u bolnicu i tamo ga lekovima naprave na "biljku" par dana, pa ga posle puste, i tako u nedogled, u njegovom selu je bilo poznato da je jedna devojka koja se bavila crnom magijom bila strasno zaljubljena u njega i da je otisla kod turskog hodze i napravila da "ili ce da bude sa njom ili ce poludeti i umreti u teskim mukama)! kada je on umro, mlad sa 45 god. kod mene su poceli da se pojavljuju simptomi!! Sada...verovati ili ne, da je to uradila sigurna sam jer sam od mnogih cula, a dali ima dejstvo ta magija, to ne znam, citala sam mnogo o tome ali ne znam kome verovati. Mozda sam genetski predodredjena jer je moj otac vec pio lekove kada su me "NAPRAVILI", a po onome sto sam citala o magiji, najcesce se prenosi na pokolenja....nisam vise pametna
 
22.08.2011
5
0
0
51
Hvala svim ljudima koji su pokusali da mi pomognu svojim savetima, ja sam se otudjila od ljudi, ne podnosim nikog, retko izlazim iz kuce. Postoji nesto sto nisam napomenula. Naime moj otac je rano oboleo od psihoze iz nepoznatih razloga, celo selo je pricalo da je jedna devojka koja je bila sa njim, a on je ostavio, otisla kod turskog hodze i napravilanesto kao "ili ce da joj se vrati, ili ce da poludi i umreti u teskim mukama", i stvarno je on od tada oboleo, ali je bio na pocetku veoma blag oblik, pa se razbuktavalo godinama dok nakon 20 god. nije preminuo sa svojih 45.god. Tu su naravno imali ucinka i sami lekari, jer kada mu je bilo lose (vidjao je s`vremena na vreme nsto sto ga je jako plasilo do te mere da poludi, onda ga oni lepo stave u bolnicu, daju mu inekcije i lekove koje ga naprave na BILJKU, pa ga posle nekoliko dana puste. kada je umr`o, kod mene su poceli da se javljaju isti simptomi, mozda sam genetski bila predodredjena da nasledim "TO", njegovo jer je vec uzimao lekove kada su me "NAPRAVILI", a mozda se ta magija prenela na mene, posto sam mnogo citala o tome nakon sto sam saznala sta se desilo u tom selu,po predanjima, te magije se obicno prenose na pokolenja, sada...verovati ili ne...ali odlucila sam, necu konzumirati travu, pa sta mi bog da, cesto se molim, idem u crkvu....
 
30.08.2011
2
0
0
48
tania123 je napisao(la):
Hvala svim ljudima koji su pokusali da mi pomognu svojim savetima, ja sam se otudjila od ljudi, ne podnosim nikog, retko izlazim iz kuce. Postoji nesto sto nisam napomenula. Naime moj otac je rano oboleo od psihoze iz nepoznatih razloga, celo selo je pricalo da je jedna devojka koja je bila sa njim, a on je ostavio, otisla kod turskog hodze i napravilanesto kao "ili ce da joj se vrati, ili ce da poludi i umreti u teskim mukama", i stvarno je on od tada oboleo, ali je bio na pocetku veoma blag oblik, pa se razbuktavalo godinama dok nakon 20 god. nije preminuo sa svojih 45.god. Tu su naravno imali ucinka i sami lekari, jer kada mu je bilo lose (vidjao je s`vremena na vreme nsto sto ga je jako plasilo do te mere da poludi, onda ga oni lepo stave u bolnicu, daju mu inekcije i lekove koje ga naprave na BILJKU, pa ga posle nekoliko dana puste. kada je umr`o, kod mene su poceli da se javljaju isti simptomi, mozda sam genetski bila predodredjena da nasledim "TO", njegovo jer je vec uzimao lekove kada su me "NAPRAVILI", a mozda se ta magija prenela na mene, posto sam mnogo citala o tome nakon sto sam saznala sta se desilo u tom selu,po predanjima, te magije se obicno prenose na pokolenja, sada...verovati ili ne...ali odlucila sam, necu konzumirati travu, pa sta mi bog da, cesto se molim, idem u crkvu....

tania123 nikako nemoj konzumirati kanabis u nikakvom obliku jer bi ti pojačao sva ta iracioinalna uvjerenja a samim time i strahove. To definitivno ne želiš. Nemoj čitat o magijskim stvarima je češ si samo još više otvorit podsvijest. Pametno je što si krenula u crkvu i moliš. Na taj način češ duhovno ojačat. Uglavnom,nemoj grass... siguran sam da ti nebi dobro sjeo!
 
22.08.2011
5
0
0
51
Da su svi ovi ljudi sa foruma, koji su mi dali savete i ulili koliko toliko pozitivne energije, pored mene, i bili moji prijatelji kojima bih bila okruzena kada mi je tesko, ja sam sigurna da bi bili u stanju da podignu moje stanje psihe na nivo kada bih se osecala mnogo bolje, pa mogla malo po malo i da uvucem neki dim trave, i tako postepeno odvikla od xanaksa a vise konzumirala travu pa bih cak mogla i da se potpuno izlecim, ali....., nisam ocekivala ovoliki broj saveta i odgovora, Glupson mi je cak izmamio i osmeh sa njegovim komentarom i nacinom izrazavanja, takve ljude trebam u svojoj okolini, evo danas vec kada sam se probudila, kao po obicaju sa grcem u grudima, strahom i tugom, nisam uzela 5 xanaksa koliko inace uzimam ujutru, nego samo 3 i odmah otvorila ovaj sajt, ali izgleda svi jos spavaju, zelela bih da cujem i tudje probleme kao i iskustva, u medjuvremenu iskoristicu priliku da vam ispricam jedan dogadjaj iz Grcke u kojoj sam inace zivela do pre godinu dana. Prvo cu vam reci da je zGrcka zemlja gde svi duvaju, od mladog do starog i da nigde nisam videla toliko ljudi iznad 90-te da setaju ulicom, pa cak i parove tih godina, onako smezurani, jedva hodaju, a drze se i dalje za ruke, pa zar ima nesto lepse od toga a sve to,sigurna sam zahvaljujuci marihuani?! Cela nacija je naduvana ali ako te uhvate sa travom dobijes goru kaznu nego da te uhvate sa kokainom ili necim opasnim!! Cesto uvece kad prodjes po komsiluku vidis grupu staraca koja sedi u nekom parkicu i osetis onaj poznati, lepi, opojni miris vutre, a oni svi veseli razdragani...sta da vam pricam. To sto sam htela da ispricam je da kada je Grcka pocela da upada u krizu sa nastupom evra, mnogi vlasnici zgrada kojih ima mnogo su poceli da prodaju stanove, pa tako i vlasnik zgrade u kojoj smo ziveli cerka, majka i ja. Pored nas je zivela bakica sa sinom, koja je bila izuzetno nervozna, nikada nije spavala, po cele noci je cujes kako tumara po kuci, lupa, ceka sina da se vrati, pa se onda svadjaju...itd. Sa njom smo komunicirali preko terase od kuhinje, sa druge strane joj je terasa iz dnevne sobe izlazila na ulicu, i delila je samo jednim parcetom stakla koji je do pola zida, sa terasom od drugog stana sa njene druge strane . Taj treci stan je prodat i njega su se uselili neki crnci koji su bili bukvalno kao oni koje gledamo na spotovima i filmovima. Uvek maksimalno doterani, sa onim lancima koji im izuzetno lepo pristaju zbog tog kontrasta sjaja i tamne puti, i naravno kola do j... iz kojih je uvek trestao neki dobar rap, hip hop....! Primertili smo da bakica postepeno sve veselija, da prica lepe stvari iz svoje proslosti, da vise ne tumara stanom cele noci, ne smara nas pricama o tome ko sta radi a najbitnije je to sto je prestala da se svadja sa sinom na nase veliko iznenadjenje i zadovoljstvo, a sigurno ponajvise zadovoljstvo svoga sina. Sretnem ja jedno vece ispred ulaza, njenog sina i kaze o meni u cemu je finta!!! Ti crnci njene komsije su non-stop duvali, od jutra do sutra, a ona je volela da sedi na toj drugoj terasi koja je gledala na ulicu, ne bi li propustila sta ko radi, ko prolazi, i sta se dogadja u zgradi preko puta. I tako ona sedne na terasu u kasnim vcernjim satima, kada se crncima skuplja drustvo(nikada nisu maltretirali jakom muzikom, ili bilo cim, bili su sasvim ok momci i devojke), i tada svi duvaju, normalno, sav taj dim je ulazio direktno kod bakice tako kada se on vrati sa vecernjeg izlaska ili sa posla iz druge, ona spava k`o beba, a preko dana vesela, sta da vam pricam...:family1:, zivoti su nam se svima promenili..haha...i to zahvaljujuci travi! Ne znam sta je dalje bilo jer smo se i mi uskoro odselili, ali se nadam da bakica i dalje dobija redovne doze trave (s`tim sto nema pojma o tome), i da su se napokon smirili i ona i svi u zgradi!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Zadnji post mi se jako sviđa!
Ne osječam u njemu ni trungu negative.Več čistu pozizivu!
Čak sa laganom dozom humora.Samo tako nastavi!