Marihuanom protiv depresije i crnih misli ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.12.2010
5
0
0
29
Imam prijatelja koj ima dosta problema...
Od kad je pokupio nekog lika autom i ubio ga ... u depresiji je, stalno ima crne misli i nemoze spavat... ima zenu i dvoje djece...
Iso je kod psihijatra al mu nije bas pomoglo...

sta mislite dal bi mu vutra pomogla?


Hvala.
 

Shlaym

Aktivan Član
10.08.2010
80
54
18
Mislim da bi u njegovom slucaju trebalo biti oprezan sa odabirom sorte koju bi koristio,ja predlazem satori ili nesto slicno od mandale,ali kao sto rekoh pogresnim odabirom moze samo pogorsati stanje,pogotovu uzimanjem neceg neproverenog sa ulice.Nadam se da ce ti jos neko odgovoriti ko ima iskustva u slicnim situacijama i predloziti jos neku sortu koja bi bila adekvatna a ima ih mnogo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga and Z&N

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ja bih predlozio ipak neku tezu indicu posto mu je neophodan i dobar san . Ipak kroz sve to bi trebalo da ga neko prati ,sad je vreme za dobre drugare i dobru prichu i sta je vaznu u zivotu i gde smo mi u svemu tome :thumb:
 
27.12.2010
5
0
0
29
Ah jedino gdje mogu nabavit je ulica... gdje su svakakva sranja...
Neznam tesko da cu nac bas ono sta zelim i sta mu je potrebno...( neka jaca za san ) nema tu biranja ... tako da mu rađe nista necu predlozit.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Meskalito je napisao(la):
sad je vreme za dobre drugare i dobru prichu i sta je vaznu u zivotu i gde smo mi u svemu tome :thumb:

upravo tako,a neki skunk#1 za tebe da ti digne raspolozenje i potpomogne da preneses dobre vibracije na druga
face_1.gif
 

Cannabeast

Aktivan Član
13.06.2010
53
7
0
37
a sta mislis o tome da ti i ortak nabavite neke semenke,pa zasadite nesto na prolece,,
mozda bi mu to pomoglo da skrene misli sa udesa i plus bi imali nesto za zaviti umesto ulicnog sranja
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
E, skunk je keva za te stvari! Mogu slobodno da kazem da je marihuana mnogo bolja od svih *ebenih lekova za spavanje ili antidepresiva...Meni licno je skunk najvise pomogao da se oslobodim crnih misli, agresije i spavam kao beba posle ko zna koliko godina...Ali najbolje bi bilo da sam ima svoj grow, to je najsigurnije... Ja nemam jos uvek, cekam prolece, ali zato kupujem provereno.
 
06.11.2010
35
6
0
121
Meni za takve stvari najviše pomaže da se lijepo upušim i samo sjednem i razmišljam o tom problemu, sam, u miru.
Takođe, ako imate dosta para predlažem da šit pušite, diže raspoloženje nevjerojatno. Ako nemate di šit za uzest, pravite mlijeko od trave.. Osjećaj je čisti high, tj. nema onog stoniranja (ono kad vam se zadnja akcija uglavi neprekidno ponavlja i takve gluposti). Nego samo taj neki hepi osjećaj..
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
ma narode pomaze u svim zivotnim aspektima,nervoza ,depresija,resavanje problema,sex,poboljsava komunik.
otvara um ,na nacin da mozes da dopres do svog podsvesnog i napravis velko spremanje i eliminises sve ono sto te opterecuje.
 
22.08.2011
5
0
0
51
Da ne bih mnogo davila, ne razumem se marihuanu, samo znam kada sam bila klinka i pusila ponekad(nismo imali prilike da uzimamo cesto, nedostatak novca a i zivim u provinciji...:icon_frown:), osecala sam se lepo, kada sam bila sa dobrim drustvom, smejala bih se toliko da sam ponekada mislila da necu moci uhvatiti vazduh...ehhhh lepih li dana!!! Moj zivot je iznenada postao pakao, tako da sam pocela da pijem tablete za smirenje, pa zatim tablete i alkohol zajedno, trajalo 20 god, borila sam se time sto sam se bavila sportom ali nije pomagalo. Onda mi je pre godinu dana sve dojadilo, pokusala sam da se ubijem, presekla vene, probola se nozem do jetre(ali je nisam povredila na srecu ili nesrecu), popila 60 xanaxa i 20 stilnoksa i probudila se nakon 2 sata, vene su presusile, a ranu od uboda su mi usili i dali mi neke antibiotike... zivela sam u inostranstvu, otisla sama u psihijatrijsku bolnicu i prijavila se. Pomogli su mi, za vrlo kratko vreme sam se osecala mnogo bolje, ali su mi dali lek Lyriku, vratila sam se u svoju zemlju, ali posto ovde nisam imala para za lyriku povratili su se svi simptomi. Opet sam na xanaxu, uzimam zooloft i koaksil, ali strahovi, tuga...ne prestaju, ponekad su jaci, ponekad slabiji ali su tu!!! Pre neki dan sam narucila SANSEMILLU(valjda sam dobro rekla) i cekam da mi stigne seme pa cu da je posadim, mada nemam pojma kako ali su mi rekli da ce mi dati uputstvo. E sada mene interesuje posto sam cula da kada ti je lose psihicki trava te jos vise ubedaci, zato se plasim, ali moram da probam jer ovaj psihicki bol vise ne moze da se izdrzi, ako ni to ne pomogne, zivim na 7. spratu pa cu valjda uspeti vise da prekratim muke.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Gadno je ovo za citati...ne mogu ni zamisliti kako se ti tek osjecas iako sam to sve prosao sa jako bliskim prijateljem...

Sto se tice djelovanja nase biljke, cesto je istinito da ce dim samo pojacati tvoje trenutno stanje...tako da probaj misliti na neke lijepe stvari...na stara vremena u kojima si se osjecala ugodno i sigurno...

Ne znam do koje granice bi trebao postavljati pitanja...ali me zanima kakva je tvoja trenutna situacija sa drustvom? Jer to je jako bitan aspekt ljudskog zivota i bez drustva cemo svi(ili bar vecina) prije ili kasnije otici u kitu... Siguran sam da na ovom forumu ima puno ljudi koji su spremni na druzenje i pomaganje u ovakvim situacijama, pa cak i ako nemas nekoga s kime mozes dijeliti dobro i lose ovdje ces to moci nadomjestiti...

Ne znam sto reci vise...probaj promijeniti nacin prehrane...to takoder moze puno poboljsati tvoj pogled na zivot... U svakom slucaju drzi se i probaj naci nesto sto ce te uveseljavati...kucni ljubimac moze pomoci, ali tek nakon sto malo stanes na noge...
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
tania123 je napisao(la):
Da ne bih mnogo davila, ne razumem se marihuanu, samo znam kada sam bila klinka i pusila ponekad(nismo imali prilike da uzimamo cesto, nedostatak novca a i zivim u provinciji...:icon_frown:), osecala sam se lepo, kada sam bila sa dobrim drustvom, smejala bih se toliko da sam ponekada mislila da necu moci uhvatiti vazduh...ehhhh lepih li dana!!! Moj zivot je iznenada postao pakao, tako da sam pocela da pijem tablete za smirenje, pa zatim tablete i alkohol zajedno, trajalo 20 god, borila sam se time sto sam se bavila sportom ali nije pomagalo. Onda mi je pre godinu dana sve dojadilo, pokusala sam da se ubijem, presekla vene, probola se nozem do jetre(ali je nisam povredila na srecu ili nesrecu), popila 60 xanaxa i 20 stilnoksa i probudila se nakon 2 sata, vene su presusile, a ranu od uboda su mi usili i dali mi neke antibiotike... zivela sam u inostranstvu, otisla sama u psihijatrijsku bolnicu i prijavila se. Pomogli su mi, za vrlo kratko vreme sam se osecala mnogo bolje, ali su mi dali lek Lyriku, vratila sam se u svoju zemlju, ali posto ovde nisam imala para za lyriku povratili su se svi simptomi. Opet sam na xanaxu, uzimam zooloft i koaksil, ali strahovi, tuga...ne prestaju, ponekad su jaci, ponekad slabiji ali su tu!!! Pre neki dan sam narucila SANSEMILLU(valjda sam dobro rekla) i cekam da mi stigne seme pa cu da je posadim, mada nemam pojma kako ali su mi rekli da ce mi dati uputstvo. E sada mene interesuje posto sam cula da kada ti je lose psihicki trava te jos vise ubedaci, zato se plasim, ali moram da probam jer ovaj psihicki bol vise ne moze da se izdrzi, ako ni to ne pomogne, zivim na 7. spratu pa cu valjda uspeti vise da prekratim muke.


Tuzna prica...
Nisam znao pravu jacinu i velicinu problema koju ljudi imaju zbog depresije,dok neke ljude koji su patili od nje,nisam upoznao.Nisam se mogao nikad poistovetiti sa njima,ili skuziti njihov problem 100%-tno,jer sam po prirodi pozitivac.Medjutim uspeo kolko-tolko da svatim njenu moc,kad sam video koliko snage i truda sam ja licno davao njima,u nadi da cu im bar malo pomoci ili olaksati.Ostajao sam bukvalno bez atoma snage sto fizicke,sto psihicke,a kod njih to nije imalo nikakve pomoci,i nikakvog pomaka.Cak i dan danas ponekad razmisljam o depresiji kao bolesti,i nije mi jasno kako se tako crne misli mogu nadviti nad jednu osobu.A da li je to do osobe,da li je do okoline,ili je to samo genetika,pa ljudi jednostavno nasledjuju tu bolest,mislim da necemo znati jos mnogo godina.Gledajuci na razvijenost kemijske industrije,i sposobnost doktora i naucnika da probijaju granice,a sa druge uspredjujuci sve to sa nemogucnoscu da pobede jednu depresiju,shvatam koliko smo jos mali.
Mada mali tracak nade daju ljudi koji su ipak uspeli da je pobede,i mada neki kazu da su patili od manjeg oblika depresije,ipak su uspeli;jer je dobro poznato da su iz slabijeg,mogli preci u jaci vid te bolesti.Ne zelim da ti solim pamet kako da je pobedis,ili na koje nacine da pokusas,jer tu je u pitanju po meni individualnost,i svako pronalazi put po sebi.
Medjutim u jedno sam sasvim siguran,tebi treba razgovor,i ne mislim tu odmah na psihologe ili psihijatre;jer oni ponekad znaju da deluju kontradiktorno,samim njihovim generalizovanjem stvari i svrstavanjem svih u jedan kosh,sto na kraju zna da bude pogubno po samog pacijenta.Oni mnogo lako daju sifru ljudima,ali tesko saznaju sta je u biti pravi problem doticne osobe,i po meni je to glavni razlog zasto su im rezultati porazavajuci (bar kod psihickih bolesti). I onda naravno se priklanjaju njihovom jedinom oruzju,medikamentima;a dobro je poznato da ti medikamenti znaju nekad mnogo stetiti.
Bilo kako bilo,mnogo komunikacije sa ljudima oko tebe,mnogo kretnje i aktivnosti,zadavanja malih ciljeva i njihovo ispunjavanje,a ponekad i ono sto je najbolnije,suocavanje sa samom sobom i postavljanje sebi tako bolnog pitanja-Zasto?
Jer dok ne saznas Zasto je to tako,neces je ni pobediti.

A sto se marihuane tice,ne bih ti je savetovao,jer ocigledno da si psihicki slaba trenutno (dont take me wrong),mislim mogla bi ona mozda nekad i da te digne,nasmeje itd. ali zamisli ako te ona krene bacat u crnjak,a vec sama po sebi si u njemu; to bi te vrlo lako moglo navesti na suicid (kojem si vidim sklona).
Razmisli jos jednom dobro da li ti ona treba,ili nesto drugo;pa onda odluci.
I nemoj molim te razmisljati o tom 7. spratu kao nekom "izlazu" iz tvog problema,nego razmisljaj kako imas lep pogled na svet oko tebe sa te visine,i probaj u sebe ubaciti bar deo te lepote koju vidis.


Sve najbolje ti zelim
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Bas naprotiv, mene je marihuana izvukla iz depresije, tj. vise pogurala...Naravno, samoj sebi najvise mozes da pomognes, to stoji...ali moj savet ti je da ne konzumiras nikakve lekove!!! Mene je to mnogo vise sjebalo nego sama depresija. Od tog zolofta sam ja imala nenormalne oscilazije u raspolozenju toliko da nisam mogla da budem normalna niti da kontrolisem svoje reakcije i emocije, koje su vec bile nenormalne. Onda sam pocela cesce da duvkam, i menjam sto vise stvari u svom zivotu i sve se sredilo i doslo na svoje mesto. Vutra moze da te baci u bedak, da, ali samo da bi se ti suocila sa njim i izasla iz njega kao srecnija i jaca osoba!
Raspitaj se malo o sortama i vidi koja bi ti najvise odgovarala ili ako imas mogucnosti, probaj pa vidi sama koja ti odgovara. Mene licno je skunk najvise dizao iz bedaka. A ovako, poslusaj Sekacha....Promeni zivot, nacin ishrane, navike, sve sto mozes...bukvalno se nadji! I okruzi se prijateljima i dragim ljudima koji ti pruzaju podrsku....
Zelim ti sve najbolje i zapamti, sve je u glavi! :)
 
24.09.2009
28
2
3
54
pomoglo bi sigurno ali mislim da u takvim slucajevima nebi bilo mudro sam pusiti(paranoje)nego u nekome drustvu za koje smatras da su ok ljudi!!!!
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Sve je to lepo,i sasvim je normalno da svi zelimo pomoci,ali mislim da je malo pretenciozno govoriti-Pomoglo bi sigurno itd. jednoj osobi koja je popila 80 tableta,prerezala vene,i probola se nozem.A uz sve to jos uvek razmislja o 7. spratu jedne zgrade,kao nekom izlazu iz patnje i bola.
I to preko nekog foruma...


U pitanju je jedan zivot ovde (iz onog sto sam procitao),ne jedan djoint,ili neka tableta,nego zivot;i misim da jedan los ili pogresan odgovor na pitanje koje je postavljeno moze imati za posledicu gubljenje tog zivota.A mada je opet moguce da jedan odgovor pomogne i produzi taj zivot,ja licno nemam hrabosti davati taj savet,a vi ako imate svaka cast.


P.S.
Najbolji drug je oboleo od depresije u 19.-toj god. sa 20. je PRESTAO da duva travu (zbog date bolesti) sa 23. je opet poceo da duva u nadi da ce si pomoci;nakon 2 meseca je izvrsio samoubistvo skocivsi sa 4. sprata svoje zgrade.Ne zelim da kazem da ga je marihuana naterala na suicid,ali mogu sa sigurnoscu da tvrdim da mu nije ni pomogla.


Samo sam zeleo da ukazem na velicinu datog problema,nista drugo;necu se vise javljati u ovoj temi jer se smatram nedoraslim datom problemu,i pitanju.
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Auuuuuuuuuuuuuuu. iskreno ne da sam se usrao nego se trsem kao picektina dok citam sve ovo. a sto je najgore, imao sam slicne situacije, naravno ne tolikih razmera ali razumem u neku ruku. i pio sam svakakve lekove i bio u nekim ludarama ( NEMOJ pogresno to shvatiti, ljudi te obicno oteraju tamo jer misle da su ne mocni da ti pomognu)(mada vidim da si ti i sama htela da se izlecis,sto je ok) i gomilu sranja, pokusaji samoubistva, sve crno, pusio gandzu samo da bi se anestezirao od zivota, nema ovoga, onoga,smrt,zivot,gomilu pitanja itd. itsl. i na kraju pobegao iz ludare kad su hteli da mi naprave SRANJE od zivota. resio da cu sam resavati svoje probleme i donekle mogu da se odrzavam u zivotu.

ja ne znam koji su tvoji problemi, ali mislim da treba samo da otvoris oci i da zivis svoj zivot(znam da je tesko i da ti trebaju slonovska muda za to:))) takav kakav je i da ga ispunjavas samo lepotom, ljubavlju, radoscu itd. a sva sranja bacis iza sebe(jednostavno se trudis da ne mislis na njih).sigurno postoji gomilu ljudi i stvari u zivotu koja mogu da te ucine srecnom.hobi,mjuza,neki poslovi,prijatelji....nemoj reci da nema niceg dobrog u tvom zivotu, jer znam da ima.(A I TI ZNAS)
sto se tice marihuane, po meni dok si u sranju baca te u bed,bar je meni bilo tako ranije,ali kad je sve cool onda mi prija mnoooooogo.

i da,hehehe jednom prilikom sam primetio da se ulicna svetla ugase pre nego sto svane.bilo leto,nekih 5 ujutru, ja pusio na nekom mestu gde vidim ceo grad, krenulo malo da svice i BAM.Sva svetla se ugasila, onako po nekim kvartovima. eeeee kad sam video to crnilo, tad sam skapirao "NAJMRACNIJE JE PRED SVITANJE" tako je i bilo.u jednom trenutku izgledalo mi je kao da ne moze biti gore i bam, kao da je neko pritisnuo RESTART.

ne znam da li sam pomogao, ali hocu da znas da te neki kao ja RAZUMEJU, i nisi jedina u haosu, mnogo nas je takvih.
Hehehehe a vidim da si mu dala naslov "PREMORENA...." pa onda lepo uzmi tu depru i baci je u tri lepe piz*e materine i pusti pesmu SUNSHINE REGGAE od UB40 pa da vidis kako ces da se svima osmehujes. ZELIM TI SVE NAJBOLJE. I da uzivas. ZIVOT POSTOJI DA BI SE UZIVALO!!! veruj mi.
DAJ NAM :))))))))) SMEH SMEH :))))))))))))))))) HAHAHAHA SAMO SMEH i OSMEH
poz
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Glupson ti je rekao bukvalno sve sto sam ja htela da kazem...Samo cu da se nadovezem (; Ja sam jedno vreme bila opsednuta time da se ubijem i da je to jedino resenje i to bas kad sam izasla iz ludnice, tad sam jos vise bila sjebana...i u roku od 10 dana sam pokusala 3 puta suicid...ljudi u hitnoj su se smorili! xD Ali onda sam shvatila da "metak me nece" ! Kao ni tebe! Vidis, potrudila si se da sebi skratis zivot, ali opet ti nije uspelo. I sta ti to govori? Da to jednostavno nije resenje i tako ne treba da bude cim nije! Ako si sad ziva to znaci da tako treba i da ostanes. Da je trebalo da umres, ti bi vec odavno bila mrtva. ( ovo je sad malo banalizovano, ali ne znam kako drugacije da objasnim xD)...Ako ti smaraju suicidalne misli, skloni sve stvari kojima mozes da se ubijes ili povredis. Tako sam ja uradila. Baci sve lekove kojima mozes da se otrujes, skloni sav alkohol, nozeve, zilete, kaiseve, kanape...sve sve sve! I zamoli neku dragu i blisku osobu da bude sa tobom 24h! Radi nesto gde ces da se osecas korisno i potrebno u ovom svetu... ((:)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Neće ti pomoći trava.
Ima isti efekt ko i tablete - mijenja biokemiju u mozgu i organizmu.
Moraš si sama pomoći i promijeniti svoj život na bolje i prestati kukati.
Prestati kukati je prvi korak. Pa polako dalje korak po korak.