Mariuana i anksioznost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
Pozdrav svima, e sad jedno pitanje koje bi moglo biti dobro za savjete iskustva raspravu.

Prije mijesec dana sam upao u anksiozno stanje (napadi tjeskobe, panike, drhtavice i stalni osjecaj omamljenosti na neki nacin te razdrazljivost) jako neugodno stanje s kojim se borim u zadnjih mjesec dana + gastritis koji me napao, ali da kazem sta di i kako...


Zadnjih 6 mj. prije mog usranog odvratnog stanja sam poceo pusiti travu na dnevnoj bazi tj. navecer uglavnom a ponekad vikendom i kroz dan, prizisak stres nesanice itd... Bilo je sve ok opustis se zaspes i drugi dan ispocetka (ne rijesava problema ali bar se opustis nakon cijelodnevnog sranja) da napomenem da pusim iskljucivo na bong.

Zadnji tjedan prije moga stanja sam nakon hita iz bonga imao takav napad panike ono najgori trip (tresnja znojava umrijet cu i ono mracno do jaja od misli do stanja, usro se ), molis se da prođe i ono prepadnut si koji ***** se dogadja, i tako za 2 dana isti *****. Reko napravit cu pauzu.

Kad za ***** nakon par dana stresni dan na poslu i sljedeci dan ujutro napad panike tresnja uzas zivi skoro sat vremena je trajalo i nakon toga stanje magle u glavi jebeno cudan osjecaj koji se ne mice i cijeli vikend kaos. Nista nisam jeo uzas zivi depra i panika. Ponedjeljak na hitnu infuzija i psihijatar i stavi me na helex(xanax) nekakve najmanje doze 0.25 mg 3x1. Sad nakon mjesec dana odlučio odjebat tablete i borim se sa tim stanjem, pijem konopljino ulje zbog omega omjera i ashwagandu koja me malo cila.

Sad pitanje ide da li sam upao u to stanje prenapusavanjem ili je samo trava izvukla sve na površinu i bacila me u govna tj. ono "Bori se sad"
Da li je itko imao slicna ili ista iskustva jer sam na netu nasao par identicnih primjera


Link za jedan od slicnih slucajeva http://psychcentral.com/ask-the-therapist/2013/02/23/anxiety-following-marijuana-use/


Hvala na odgovoru

Pozz ekipi
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mislim da je samo ubrzala nesto sto bi kad tad isplivalo na povrsinu, rekao bih da te nije ona bacila u govna nego si u njima bio al nisi hteo to videti, sad ako vidis problem resavaj ga i nece ti trebati lekovi, a trava ce izvlaciti drugaciji filing, trebalo bi pozitivan, sumarum, trava ne bi trebalo da uzrokuje problematiku ali je ne moze ni resiti, to je vec na tebi, sretno
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Da li ti je uspevalo i kako da se izboris sa panikom ili to traje ? Misli se obicno odrazavaju na telo tako da mislim da i sam vidis da je sve mozda u mozgu .
Ako vec znas sta je iskontrolisi ga . Ili jednostavno nemoj da pusis .
Mozda ti ne odgovara vrsta . Mozda je neki hibrid nesto pocinjem da lupam vec .

Koliko dugo pusis ?
 

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
Nisam pusio 10 godina sad u tridesetoj drugacije dozivljavas stvari pa sam poceo opet, ali ne iz gusta nego iz potrebe kao sto je i napisano.

Sto se tice vrste nabavljo od frenda neka su bila govna, smece neke su jebene jbg. kad neznas sto pusis mozes se *****.

Nemoram ja vise nikad zapalit ali i dalje moje misljenje o toj biljci se ne mijenjaju, to je lijek u bilo kojem smislu ali trenutno mislim da nije za mene tj. mozda da znam nekoga tko imam pravu stvar, brand mozda bi mi i pomoglo

Ali kao sto je i prethodni odgovor to i ja znam sam moras sranja prebrodit i naucit i kad pogledam drgo mi je da se to dogodilo jer ko zna kad bi puko, kad pogledas opet mi je pomogla da shvatim da je vrijeme za preokret i ciscenje sranja.

Jak sam u glavi ali i takve nesto shrva...


Cisto sam htio vidjeti iskustva drugih, pokrenuti temu, mozda ima jos takvih
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
Bezbolni, Bugi ti je rekao moje mišljenje
i meni se slična stanja znaju događat ali iskljućivo kad pretjeram
probaj sličnu stvar, ali nemoj pušit zelenjavu nego napravi/nabavi ulje i počni ga jest
od ulja, čak i kad pretjeram, nikad nema panike,stresa, ubrzanog pulsa, panike.....ničeg
meni počne cca pola sata do sat nakon kaj pojedem
vjerujem da nečeš pogriješiti
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.151
233
Imao sličnih problema bez napada nekih ali ubrzan rad srca i neka vrsta tjeskobe i neugodnog osjećaja,nekad i paranoje bude..Ali mogu ti reći da je sve u glavi,pokušat ću to objasnit.Trava pojača intenzitet osjetila u tijelu a također često,gotovo svaki put i inspiraciju,odnosno kreativnost..To znači da trava pojačava i dotok misli i jednostavno potiče tvoj mozak na rad..To u biti nije loše ali za neke i može bit loše jer se plaše tih stvari o kojima razmišljaš i koje ti se projeciraju u tvojoj glavi,a kad se uplašiš to znači da se bojiš nečega,čisti strah..A bježanje od takvih stvari,odnosno povlačenje,to znači sljedeće..PORAZ.A kad doživiš poraz e onda se ta tjeskoba povećava,odnosno ti je hraniš i jačaš svojim strahom i bježanjem a one postaju sve veće,jednostavno je.Probaj sljedeće,kad tjeskoba krene,pusti je,ne paničari,probaj se smirit i reci sam sebi da je to sve projekcija slika iz tvog uma i probaj se udaljit od tih misli,promatraj ih sa neke distance,udalji se i nasmij se,pusti neka se sve odvija u tvojoj glavi,kad tjeskoba skuži da joj ne daješ pažnju i da strah nestaje ona će postajat sve manja i s vremenom će se udaljit,mislim vjerojatno ti sad izgleda teško ali vjeruj mi da nije,pokušaj ovo molim te,imao sam i ja sličnih problema,ponekad i sad rad srca ali nema više nekih ozbiljnijih paranoja i strahova,suoči se sa životom i gledaj pozitivno na sve,čak i na "probleme" a problemi ne postoje,postoje samo prepreke do nekog cilja kojem težiš,ako padneš na tim preprekama nećeš doći do cilja,ako ih preskočiš sa smješkom i ne daješ im neku veliku važnost,jer zna se da na prvi pogled "problem" izgleda puno veći nego što to u biti je,ali nije tako,gledaj sve sa neke realnije strane i posveti sebi jedan dio dana,tad možeš zapalit,meditirat 15 min,čitat neku dobru knjigu,pogledat neki dokumentarac ili mooji-a :),čini nešto što te totalno opušta i zadovoljava i razmišljaj u miru o sebi,kratko i jasno,posveti se malo sebi i nađi vremena za sebe.Nadam se da si shvatio što sam ti htio reći.
(MOOJI) - Evo za kraj jedan lik koji me ostavio bez takta,čovijek koji živi jednostavnim životom i na nekom drugom je nivou,toliko je pozitivan i pun energije da je prikupio ogroman broj simpatizera i poklonika,Njegov način izražavanja,njegova iskrenost,njegovo shvaćanje života i njegova mudrost te šokiraju,imate prijevod na hrvatski tko ne zna,yuotube i ukucajte mooji sa prijevodom,ali naravno,zapalite prije pljugu i potpuno se opustite,zaboravite na sve brige.Doživio sam jako lijepe promjene od kad sam ga gledao,a kad ga gledaš i udubiš se imaš osjećaj da je tu kraj tebe,predobro.
Želim ti da pobjediš u svojoj borbi protiv tjeskobe i da nastaviš da konzumiraš travu jer trava je lijek i kroz travu upoznaš sam sebe na neki puno pozitivniji i bolji način!Pozdrav
 

stara baba

Aktivan Član
18.11.2013
183
197
43
47
Sagittarius A
ja imam sličan problem u fizičkom smislu,glava je u redu ali hladno mi je i užasno mi se znoje
ruke i noge i onda mi bude još hladnije,naravno.
to tako dođe period pogotovo kod promijene klime,a i dosta kave mi samo još pogorša.
nekako smnjam da to ima veze zizom,u stvari kad zapalim sve to prestane.
jedini lijek koji pomaže je fizička aktivnost,probaj malo kad te ščepa otić pola sata trčat
ili teretana,bilo šta što će ti dić otkucaje srca na 100+.
MANI SE TABLETA!to ti je najgore zlo,jer izlječen pacijent je izgubljena mušterija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
Biljka (ili možda bolje napisati: određeni strain) je aktivirala nešto u tvojoj glavi što je bilo skriveno. To možeš shvatit kao loše (u ovom trenutku ti imaš problema zbog toga) ili dobro (promijeniti ćeš neke stvari i sve će se vratiti u normalu).

Našao sam se u sličnoj situaciji kao ti da nakon dima počinje napad panike, anksioznosti ... ali sve je to u glavi. Svatko od nas reagira drugačije. Mene su nakon prvih napada koji su se manifestirali psihički i fizički trnjenjem prstiju (na kraju ispada ne u potpunosti vezano uz travu) odmah stavili na tablete (bljak i bježi od toga. droga kakve nema) i nakon 10 dana na neurologiji trust mozgova zaključio anksiozni poremećaj sa somatizacijom (f.41 čini mi se).

Dugo sam godina živio s time dok nisam konačno odlučio sam uzeti stvari u svoje ruke i detaljnije analizirati svoje probleme. Kao prvo otkrio sam da imam sjeban treći i četvrti kralježnjak (vratni dio i pomaknuti gotovo 1 cm) što se nitko od njih nije sjetio provjeriti a klasična reakcija tijela je trnjenje udova i slično (u mom slučaju prsti i šaka). Dalje ... pamaknuti kralješci u određenom položaju vrše pritisak na krvne žile koje vode u mozak (da ... imao i vrtoglavice što sam također kod privatnog neurologa otkrio doplerom vratnih žila). Kad to zbrojiš sa djelovanjem trave ... paranoja i napadi.

Događaju se stvari koje si u tom trenutku ne možeš objasniti nikako drugačije nego da imaš sjebanu psihu ali nije nužno tako. Nažalost, kao u mom slučaju, prođe 15g života kojeg si preživio životareći, trovajući se i i funkcionirajući na 50-60% onoga što si prije bio a da ne govorimo koliko to utječe i na obitelj mada sam tu štetu uvijek pokušao (tjerao sebe) svesti na minimum.

Ono što pokušavam reći je poradi na sebi, otkrij da li postoji kakav fizički problem, analiziraj u miru sve što se oko tebe i sa tobom događa i smanji stres (koliko god to zvučao kao kliše ... nije) i najvažnije odaberi pravi strain :) . Ja sam svog našao. Nisam zapalio pošteno ovih 15g baš zbog svih ovih razloga. Pralo me na loše. Sada sa, u mom slučaju, z7 dimom i uljem izbacio sam u tri mjeseca 3 od 4 vrsta tableta uključujući normabele, zolofte ... jedino za kralježnicu udaram i dalje jer mi drži vrtoglavice pod kontrolom i ako nisi aktivan u nekom sportu ... aktiviraj se. Ako nisi sportski tip odi na šetnje kad god stigneš i to po mogućnosti sa ekipom i pravim dimom :) . Polako sa vremenom sve će se vratiti u normalu. Još si u ranoj fazi problema i brzo ćeš ti to riješiti. Nekima pomaže i joga ali to nisam probao zbog kičme. Strah me da se ne složim na pod dok izvodim nekakav most :)

Trava, posebno loše izabrana, nije nikad razlog nego samo okidač. Ti otkrij što je aktivirala i problem riješen.

edit. ne pretjeruj ni sa uljem. jednom priliko, još mi nije jasno kako, završila su tri zrna u meni i ... belaj :) . gsđ me odvela do hitne i nakon svih pretraga i inekcija meni isto. tada sam vratio film i sjetio se budala šta sam napravio. rekao ženi i .... recimo da sam brzo ustao i skoro pa trčao do stana :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
Hvala vam svima na odgovorima i dobrim zeljama stvarno kvalitetni odgovori. Sada sam se tek logirao i vidio sve ovo. Znaci Mogu reci da sam jako napredovao i poceo shvacat sve sto sam krivo radio i na kakve stvari sam se fokusirao, procito sam dosta knjiga zadnjih dana. Jedna od tih je i Moja preporuka OSHO "Od lijecenja do meditacije", stvarno sam odlucio stres i sva ostala sranja izbaciti iz svog zivota, tj. pretvoriti ga u energiju.

Nastavit cu sa pusenjem jedenjem i bilo kakvom konzumacijom Svemirske Biljke i kao sto je rekao Deep Relif pomogla mi je izbaciti govna na povrsinu, mjesec i pol najtezih trenutaka u zivotu svih mogucih crnih misli sranja i svega, svega negativnog sto ni u najgorem scenariju nemozes zamisliti sam polako i lagano prezivio i evo sad osjecam takvu svijezinu u glavi i stvarno sam sretan.Pusiti jos necu neka pauze malo ne fali mi al ocu se iz ovoga cist izvuci.

Procitao sam jako puno clanaka o tome stanju i uputa tecaja i stvarno sam iz svakoga nesto izvukao, sam sebi samo mozes pomoci. Ustvari mozak se okrene protiv tebe u svakom trenutku i jbg samo se mozes boriti.
Nakon takvog zla pocnes se veseliti malim stvarima nemogu vam objasniti kako je to lijepo, npr. kad se razveselis jer si se probudio bez napada ujutro ili kad si normalno mogao zaspati. Zdravlje je najvaznije. Jbg usput sam obolio od gastritisa zbog zivaca naravno i sad se i stim valjam okolo, al nema veze pozitivan sam i nastojim lagano bez zurbe prema totalnom oporavku.

Stvarno sam se iznenadio na odgovorima i osjetio totalnu pozitivu među vama fakat jebeno, bas sam se razveselio, fala ekipi...

Meni je najveci problem nac dobar strain kvalitetan, tipa super leamon haze ili blueberry haze .. itd hybridi. Sad bi mi najvise hybrid sa dominantnom indicom pasao al sta ces kad smo u usranoj drzavi i na prokletom balkanu.


pozdrav ekipi i ako se netko nadje u slicnim problemima ima support
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

doc_doc

Aktivan Član
13.12.2013
91
103
0
bong je dosta jak pa si probaj prvo malo smanjit kolicinu i onda vidi dali ti je ugodno, jer kao i u svemu doziranje je najbitnije. Banalan primjer, znas kako kazu za vino, preporucujem casu zdravo je ali sad bas bocu to je vec druga prica i nije vise zdravo. Netrebas zurit ali kad budes mislio zapalit nemoj odmah mislit samo kako da se jace razvalis. peace