Maroko i Rifski hašiš

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.09.2016
58
91
18
Karton City
Da li ste nekad bili?
Da li ste probali?
Kojim putem dolazi?
Koliko kosta?

Sve sto god ima veze sa vutrom u Maroku napisite ovdje, a ako je neko bio bilo bi mi drago poslusati posto na ljeto idem u Maroko.... Ugodno vece i stay high
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
Nisam bio u Maroku, ali sam bio u Alžiru pre par godina i rečeno mi je da je Marokanski haš kad sam uzimao. Mislim da je bilo oko 10 do 15 eura za dobrih 5 grama - nije mi trebalo i baš puno razbija dobro. Računam da im je to cijena za stranca, ako nadješ nekog dobrog možeš i bolje proć. Pitaj u nekoj kafani dje ima shishi ili nekog njihovog lokalnog tamo dje ćeš odsjest. Prvo vece sam nakon puta otiso na pice i shishu i odma na ulasku kontam pa moze se tu nabavit. :) Zna ih bit malo paranoja na prvu kad je u pitanju stranac. Drugi put je bilo malo teže ali nabavljivo.
 
06.09.2016
58
91
18
Karton City
Cuo sam isto tako da se ide na nargilu i onda nades nekog. Sto se tice cijene sto si ti napisao relativno je jeftina. Odlucio sam se za ljeto jer idem na couchsurfing putovanje mada necu da pravim dnevnik o tome jer mozda ima nekih ljudi kojih ti ne interesuje i ne zanima. Stay high all the time!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Kazu da su planine Rif-a najplodnije mjesto za uzgoj vutre na svijetu.Bio sam u Maroku ali se nisam penjao na planine.Ima tu puta,prica se francuski jezik iako na engleskom,spanjolskom znaju razumijeti kada treba.Hasis nije skup medutim za kvalitetu ipak trebas imati nekoga tko te uputio_Ono sto kupis na cesti je nista kada usporedis sa onim iz podruma seljaka koji ga proizvodi..Mene je uputio prijatelj kod covijeka koji dole zivi 20 godina i imao sam prilike pusiti pravu stvar.Trebas se paziti policije jer hoce oni strance zahebavati bez obzira na kolicinu.Sve u svemu..sigurno cu to ponoviti.Mozda bas sada u trecem mjesecu.Barcelona pa lagano Malaga...Afrika..:smoke::cool23:
 
Poslednja izmena:

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
nemojte da nekom padnu kojekakve glupave ideje u marocu, osobno poznajem većinu ekipe koja je preklani pala sa gutnutim lopticama....
njih 4 ili 5 je bilo dole, kupili nekih 3 kile već priprmljeno za gutanje, sve spremno za naivce da im se spakira il šta već...
na ulazu u RH su uhapšeni...
vidim da spominjete planine i taj đir a to je ponajviše mjesto gdje se kupuju veće količine, pa vam mali savjet neće biti na odmet....
koliko mi je frend pričao koji je sudjelovao, igra ih je koštala 40 somova kn i par godina zatvora, ostali bez posla i sl., pamet u glavu i sretno sa turističkim namjerama...

:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
12.11.2015
58
108
33
imam kolegu spanjolca, on placa tri eura gram marokanski u spanjolskoj , dobije onako kao glina bude fin
znaci u toledu on zivi pa tamo dobije za tri
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Da..sto juznije to tuznije:D
Salim se malo.Zivio sam u Spanjolskoj vise od tri godine i imao prilike probati dosta vrsta hasisa.Od cigana iz sela sto ti za sto pezeta(5 eura)odlomi zubima komad od ploce do pravog "blanco"(bijeli) koji je po meni vrh.Taj kosta po 15 eura pa do 20.Jeftinije verzije su takozvani "coloritos"koji su dosta zamjesani pa i jeftiniji.Ali opet je to druga klasa koja je ovdje kod nas bomba.Ta prva klasa je svijetlije boje..pa cak siva boja i takav hasis najcesce dobijes po klubovima sa nekim VIP separeom i dobrim poznastvom konobara sto nije neki problem ako tamo svaki dan prodes na pice.Jeftine verzije se dosta mjesaju sa "bojom"kako oni kazu..
I da..nije has jeftiniji ako si blize Giblataru vec bas suprotno.Baskija,Galicija...puno bolji i jeftiniji has.To je moje iskustvo.Ako neko ima drugacije neka podijeli sa nama:)
:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Corleonev

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Vidi..za Hrvate treba imati samo putovnicu.Do tri mjeseca bez dozvole murije Maroka,preko tri mjeseca sa dozvolom njihove policije.Isto tako vrijedi ako putujes sa autom samo sto se bez obzira na duzinu puta moras upisati i prijaviti.Tu te oderu za koji dirhan(njihova valuta) pa poslje jos koji put na cesti..Uglavnom savijetujem bez auta putovanje..
 
10.12.2018
1
5
3
41
Prije par godina bilo nas četvero (šogor,šogorica,žena i ja) u Chefchaouenu, malom slikovitom srednjovjekovnom gradu u Rif planinama, poznatom po plavim kućama i opuštenom odnosu prema duvanju... Čitali mi tako prvu večer Lonley planet u kojem kaže da se nikako ne preporuča odlazak u planine koje još lokalni zovu i Bogota :) i smijali se ko’ ludi ( od kifa nabavljenog u prvoj birtiji) tome zašto bi netko uopće išao u planine kad je u gradu lakše nabaviti kif nego pivu.....Drugo jutro lijepo odmoreni išli smo prošetati po gradu i za 10 min došli do izlaza, prešli most i krenuli uzbrdo po putu do obližnje đamije, nije bilo više turista, ali brijali smo da nije bad jer je jutro, ima lokalnih ljudi sa djecom.... kod đamije se naslikavali kad ispred nas klinac od 10g napravi stoj na rukama na zidu visokom 5-6 metara, a kraj njega tip od nekih 40g, valjda stari, bodri ga i plješće... plješćemo i mi i slikamo i tip nam priđe i izvadi svoju i od klinca osobnu i pokazuje da idemo za njim. E sad nije nam ovo prvo putovanje bilo, a i svašta smo prošli, pa i tu vrstu navlakuša, ali eto bilo nam zabavno, divan dan, njih dvojica pitomi, pa krenuli lagano i nakon kojih kilometar, dva došli do njihove kuće: malo prizemno usko cigleno zdanje podijeljeno na dva dijela, pola za ljude, pola za koze, od kojih je jedna virila zaglavljene glave kroz prozorčić, presmiješno, ali iza kućice plantažica, jedno 20 biljki, prekrasnih visokih, vau...::listomahanje:: poslikali mi to sve, kad zove nas tip da sjednemo, dobili smo čaj od mente, mljac, i pita nas samo -kif? istovremeno gestakulirajući rukama na sve strane.... taman nam je osmijeh lica obasjao dok smo ubrzano potvrdno mahali glavama, rukama i nogama misleći da ćemo kupiti direktno od seljaka, kad tip izvadi nekakav bubanj opasan mrežom koji služi kao sito i na vrh stavi šaku vrhova i da nam svakom da tresemo, a na dno stavi list papira na kojem se brzo počela skupljati fina prašina, koju je na kraju samo sa toplinom prstiju oblikovao u kuglicu..... Napravili smo vlastiti kif :puuuh:: koji nam je spakirao za doma. Na kraju smo mu platili cca 10 eura i tip se svima nama rukovao i slikao i ispozdravljao sav sretan... ako je i navlakuša, najbolja u životu definitvno. Inače Maroko divna zemlja, bili dvaput, prošli ga autom uzduž i poprijeko, jednom riječju čudo.....:):):)

796EC4D3-DDAB-496D-A972-7C720007299D.jpeg