Mars II 400, Auto Sour Diesel, Supertopiranje (by Cili)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
to se i ja pitam,i ja sam to snimio..sad ne znam da l je ekstremna razlika..ili samo sve vise i vise pucaju na brend..mada ima 5w ledice,to stoji..
 

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
222
456
63
Balkan
Ne prestajem mislit na taj Mars II, a pitanja sama nadiru!
Kada je dizel bio u vege fazi da li si palio LEDice za cvijetanje, a i sad kada cvijeta jel ful spektar pališ?
Taj ventilator jel on dere direktno u biljku?
Kakva ti je vlažnost zraka i ako je suv, kako ga vlažiš, da izvineš :zvezda::
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
:D
Ma samo pitaj. Jedini razlog zasto izbegavam dopisivanja u temi jeste taj kako ne bih druge ljude nepotrebno 'cimao' notifikacijama, a nema update-a tj novosti o samom grow-u.
Zato praktikujem taj deo u inbox da odradimo, tj da me pitas sta god :)

Sto se tice svetla u ovom growu, od pocetka do kraja je 18-6, s tim sto je izuezetak prvih par dana bio taj kad sam je drzao na prozoru na suncu. I sada dok se jos uvek razvija i koren raste, drzim oba spektra ukljucena. Mozda cu pred kraj poslednjih par dana ili cak celu nedelju ako budu visoke temperature drzati.
Ventilator direktno po granama i listovima duva. Okrugla je saksija, pa je lako rotirati. Nigde nista nije fiksirano, kao na ledu se vrti. Svaki dan-dva malo zarotiram, obicno kad zalivam. A kad smo kod zalivanja, vlaznost je non stop izmedju 45-60 % :/ i nikako drugacije ne vlazim sem sto joj turim 4 L zalivanjem svakih 2-3 dana.
Sta je tu je. Da ima bolji box/vent/uslove, bilo bi to bolje kontrolisano. Ovako, otprilike kako je napolju/u sobi, tako je i njoj.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vager

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
Update #3




Pozdrav Vutraši dragi!
16 dana je prošlo od prethodnog uptade-a, i imam sitan problem :(

54. dan života
29. dan cvetanja


Nisam bio u državi, tj. 10 dana sam bio fizički odvojen od biljke.
Imao sam pomoć prijatelja pri zalivanju itd, ali negde na polovini mog odsustva počeli su "problemi". Sve se vidi na fotkama, ja mislim da je nedostatak Ca (kalcijuma) ali za svaki slučaj, proverite na fotkama šta može biti. Prijatelj je odradio za mene jedan FLUSH (taman je i bilo vreme) i trebao bih posle tog flusha da krenem da dajem fosfor (hesi phosphorus plus), al pre nego što zalijem, da pitam za simptome koji su se pojavili

U mom odsustvu je zalivana jednom samo slavolom, pa onda hesijem, pa slavolom opet. Znači, sumjnam da je pregnojavanje.
Ph nažalost ne mogu izmeriti ovih dana dok ne nabavim novi pH merač, jer se stari pokvario....


Foto update:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 20160816_132622.jpg 7.jpg


I na kraju

Unpred hvala svim iskusnijim članovima i mentorima na savetima šta mi je činiti da izlečim ovo!
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
Update #4

64. dan života
39. dan cvetanja


Biljka je posle flush-a i full doze hesija u dosa boljem stanju. Može se reći da joj skoro nije ništa i da napreduje lepo. :)
Prošlo je 10 dana od prethodnog update-a, pa procenite sa fotki sami.
Uglavnom, od prošleg update-a je bila 2 x zalivana (hesi zeleni i plavi, zatim supervit, power zyme i boost)
temperatura od 26 do 29 C
vlažnost od 45 do 60 % znam da treba da bude niža, al tako je kako je :)




Foto update:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg








P.s.
Nikad "kristalniju-masniju-šećerniju" ganju nisam uživo video,tj. držao. Već sad uveliko miriše kiselo veoma po prostoriji. Inače, prijateljica jedna ušla u stan gde to gajim, i naravno ništa ne zna jer krijem, i kaže mi: "kakav se to kiseli kupus oseti" xD )
Već sam par popcornova i sitnih grančica isekao kad sam radio lolipoping, i mogu reći da radi kao zver. Još uvek to nije to, jer je tek na pola puta da sazri, ali sam imao preview, osetio šta me čeka...
Radi me skoro u fullu na raspoloženje i dosta čudno... Udari u glavu, al sam nekako "ČIST" :D ah, ljubav prema sativama...

P.s. #2
I da, spustio sam LED za nekih 5cm... možda će još maksimalno 5cm ići dole, ali sumnjam.




lepe vesti su te da uskoro (ovih dana) krećem sa 2 nove semenke (fantasmo expresso i još jedan s.diesel... oba automatic)
:let:
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
UPDATE #5

77. dan života
52. dan cvetanja

Pozdrav još jedan, posle evo tačno 2 nedelje :D

Biljčica napredovala, uskoro sečem (za desetak-petnaest dana).
Stalno su je pratili isti simptomi sa sušenjem listova, ali kako je dobro hranim, izborila se do kraja i odlično napredovala i udebljala se poprilično.
Jednu stvar sam radio prethodne 2 nedelje, a nisam trebao, a to je da sam sigurno isekao 4-5 ovakvih grančica (donjih) zbog nedostatka vutre :D jbg... miriši mi lepo, stalno mi pravi zazubice.... :)
1.jpg
Sve ukupno isečenog je bilo izmedju 7-10g, i to su uglavnom sve donje grančice. To sečenje, tj stres je prouzrokovalo (verovatno) formiranje semenki. Za sada sam našao dve. Sad je neću dirati do kraja, tj narednih 14 dana. Sledi joj još jedno zalivanje full hesijem (sa 4.5 L), i onda nedelju dana čista voda.




Foto update:


2.jpg 3.jpg 20160908_144506.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg






P.s. znači, ostaje mi još da proverim mikroskopom zrelost trihoma, i da isečem naknadno. Sledeći update će i pratit berbu i biće poslednji od ove grow operacije, sa svim zaključcima i utiscima. Za sada, ono što mogu da kažem otvoreno bez čekanja kraja jeste da je marsh II 400 više nego dobar i preporučujem svima. I shit you not

U nekoj novoj temi, možda, čekaće vas Sour Diesel i Fantasmo Express (oba autosi), neću raditi nikakav trening, i biće umesto jedne velike, dve manje u potovima od 10-15L.
8.jpg


;) :gled:
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
KRAJ :D

Danas bio poslednji dan Sour Diesel-u...
Ukupno 90 dana života i 65 dana cvetanja.

Sve zajedno (računam i one sasečene grančice koje sam prethodnih meseca dana "brstio" kao jarac) 550g mokrog. Da, to je sa ovim velikim granama na kojim su hedovi, pa znam da bar 100-150 treba da oduzmem od te cifre. Ako čistih mokrih hedova (otkoštenih :D) ima između 350-400 g, bio bih presrećan. :) Al da ne fantaziram, izmeriću za par dana pre stavljanja u tegle, pa ću napisati koliko je bilo u poslednjem javljanju gde će biti izložen utisak o strain-u i smoke report.
Do tada, uživajte (nadam se bar deo koliko ja uživam) gledajući ovih par fotki :D


20160921_192606.jpg
20160921_193219_HDR~2.jpg
20160921_193118~3.jpg



P.s. marihuana je veeeomaaa lepljiva xD
P.s. #2 Mars hydro radi tu ko crnac :) prezadovoljan.
 
Poslednja izmena: