MARS LED paneli

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.969
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Znaci imao sam u planu kupit taj Mars II i onaj sator sto dobijes. To sam planirao iducu zimu. Sad kad vidim kako ljudi pljuju po njemu, sad sam se odlucio da cu ga sigurno kupiti i dokazat da nije sranje...
 
11.01.2017
65
99
18
Ajde super, evo @Himalaya Gold mentoraj @Stipa u njegovom growu pa da vidimo sto mars moze.

Ako sam u krivu onda su u krivu i svi drugi ljudi sa rollitup foruma koji su sa hps-a, led panela svih vrsta presli na diy i nemaju koristi od reklamiranja bilo cega.
Mozda si cuo za light sphere test, das 200$ ili 300$ da ti daju sve zive mjere za panele. Ako si u toku sa tehnologijom znas da je ppfd nova prihvacena mjera koja najbolje prikazuje kvalitetu rasvjete.
Pretpostavljam da znas da solidni paneli daju 1.5-1.7 ppfd/w dok zesci diy sa cree i citizenima daju 2.1-2.2 ppfd/w.

Sad netko je pokupovao dosta tih panela i dao na testiranje u sferu (koja kosta par milijuna dolara) i objavio neke vrijednosti.

MARS ocitanja od nekog preprodavaca kojem je u interesu da panel ispadne sto bolji.

CITIZEN panel diy nekog random lika koji se igra sa diy

Samo pogledaj ocitanja. (isti uredaj apoge)
I evo dokument sa ocitanjima iz sfere za neke puno jace panele od mars-a u privitku.

Ne shvacam zasto su neki toliko defanzivni?
Kupim i ja nekad nesto pa nadem puno bolje i jeftinije na drugom mjestu i bude mi zao, ali necu sebe zavaravat i iskrivljavat istinu, jos gore - govorit drugima da kupe isto!

Da nebude zabune, mars je dobar panel, samo u tamo drugoj-trecoj ligi.
U prvoj su HPS DE, CREE i citizen paneli, CMH, neki 1500$ paneli i sl. po mojem misljenu. peace

:vutra:
 

Prilozi

  • BUGBEEpub__6441190.pdf
    1.000,4 KB · Pregleda: 23
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.969
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
@LED i Grad
Ma mogo sam si i misliti da ce biti dosta linkova sa jutuba i stranih marihuana foruma :)

Mozda si cuo za light sphere test
Pretpostavljam da znas da solidni paneli daju 1.5-1.7 ppfd/w
Presto sam se s tim cudnim nazivima i brojevima zamarati,tako da sam van svega. Ja sam vise da mi das dvije sake dobre zemlje i menku :) i nakon par mjeseci si skinem nesto marihuane a brojevima obrisem guzicu,jer skinem toliko sa plavo/crvenim panelom da to sve sto ljudi pisu nema veze s vezom :D
Nema tog plavo crvenog kineskog panela koji moze dat vise od 0,5-0,6 g/w
Ne shvacam zasto su neki toliko defanzivni?
A sta ako ti ja sad ovdje napisem da se moze? Hoces vjerovati meni ili liku koji razbija panel :D
 
Poslednja izmena:
11.01.2017
65
99
18
Vjerovat cu ti, zasto ne imas dobru reputaciju ovdje.
Onda si legenda grower sa mars panelima jer si presao rekord, svaka cast :)

Ppfd je samo brojka kao i lumen od prije dok se mjerio potencijal raznih hps zarulja sto zanemarujes jer se mars nema bas scim takvim pohvalit i to shvacam.
Ako rusis rekorde sa mars, nemogu si zamislit sto bi radio sa pravim panelom hehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đigibau and hazeri

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Kolegi @Himalaya Gold nije reputacija pala s neba nego je stekao praksom i iskustvom i još je primjerom pokazao da se iz no name panela može izvuč više nego se misli. Kako reče kolega, ne zamaraj se puno čudnim nazivima i brojevima, nije da su nebitni ali nisu ni toliko bitni, growanje je puno više od kvalitetnog svjetla. To je samo jedna stavka i kvaliteta ne ovisi isklučivo o tome:joint:
 
11.01.2017
65
99
18
@Himalaya Gold dao sam ti ocjenu "svida mi se" na tvoje komentare iz postovanja prema tvome statusu kao grow support, dok sam ja gost koji uci od vas.
Nisam nikada imao namjeru da se uvrijedis ti osobno ili itko drugi ovdje i mislio sam da je ovo otvorena rasprava gdje ljudi djele svoja iskustva i misljenja.
Cak sam isao toliko daleko da dam konkretne podatke od drugih ljudi sa isntrumentima i vecim znanjem i iskustvom od mene.
Ovi savjeti da zanemarujem podatke na kojima lezi cijela tehnologija mi nisu korisni, niti zapravo neznam jel itko rekao ista KONKRETNO o tim panelima.

Daj mi, molim te, neku referencu barem da neko saznanje izvucem iz tvog iskustva i reci mi dali je mars bolji od hansa u wat za wat?

I da nebi bilo da lupetam gluposti, evo od luxeon led cipova najnoviji update za led hoticulture granu i PPF vrijednosti. Ako netko osporava ovo osporava CREE, PHILIPS, CITIZEN, SAMSUNG itd. pa...
http://www.lumileds.com/products/horticulture-leds/luxeon-sunplus-series

i od cree:
http://www.cree.com/LED-Components-and-Modules/Applications/Color/Horticulture
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Covjece, nabrijao se ja da uzmem ovaj panel. Rijesim i covjeka koji ima kreditnu posto ja ne mogu otvorit pay pal i slicne institucije. Dogovorim sve, rijesim si drugu adresu za dostavu. Ful napusen, sav u ushicenju, sad cu si uzet panel za 90 dolara. Kad ono cetkica, nema dostave u Hrvatsku. u biti ima ali nije free, 60 dolara je jos prijevoz. Onda sam si smotao jos jedan joint i zakljucio da HPS ostaje.....hahahahahahha

@LED i Grad
Buraz citam ja bas sad malo po netu o tim panelima i o tome sto si ti sve pricao, davao podatke. Imas ti i pravo sto se tih nekih brojki tice, ali pazi sad. Nadjem ja respektabilnu stranicu koja je kao izdvojila te neke najbolje panele. Vidi cuda i Mars je tamo. Ali ocjene od growera koji su ih probali i tako to. Sad sam jos vise za Mars. Evo ti link.

http://heavy.com/garden/2015/04/bes...eviews-bulbs-cannabis-marijuana-review-plant/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ledeni6 and hazeri
11.01.2017
65
99
18
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

flegma_ja

Aktivan Član
26.01.2015
56
346
53
Ja sam imao Mars II 400 i super me sluzio, sad je kod frenda i dalje radi odlicno. Mislim da MarsHydro za tu cjenu daju odlicnu stvar .Neznam dali je to do marsa al bilje uvjek pod njim budu najzelenije i najljepse. Jedino sto mars nije za neke velike biljke osim ako se ne treniraju jer svjetlo nije dovoljno jako da idu previse u visinu. Presao sam na Cree cxb3590 COB-ove i mogu rec da se vidi razlika i da su dosta bolji za uzgoj ali je i cijena puno veca.
 

vladomar

Indika
Banovan
20.11.2016
1.466
7.638
258
Ja sam imao Mars II 400 i super me sluzio, sad je kod frenda i dalje radi odlicno. Mislim da MarsHydro za tu cjenu daju odlicnu stvar .Neznam dali je to do marsa al bilje uvjek pod njim budu najzelenije i najljepse. Jedino sto mars nije za neke velike biljke osim ako se ne treniraju jer svjetlo nije dovoljno jako da idu previse u visinu. Presao sam na Cree cxb3590 COB-ove i mogu rec da se vidi razlika i da su dosta bolji za uzgoj ali je i cijena puno veca.

ja ču automatike sadit kako je sa urodom jer dobra gramaža?
 

flegma_ja

Aktivan Član
26.01.2015
56
346
53
Pa to ovisi o tebi. Ja sam dobivao blizu gram po watu,ovisno o sortama. Sa automaticima mislim da imas manji i urod i potenciju, barem je meni tak bilo. Za Mars je najbolji trening tako da neznam , jedino da LST radis na njima.