Maslina i sve ostalo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Hvala ekipa, ali ja san samo uklopi nekoliko komada koji su u biti našli jedni druge. :razvaljen:: Najteže je bilo skinut koru sa masline, nisan smi brzat, pa je to trajalo oko godine dana malo po malo. Živila vutra, ništa bez nje!:djede::rasta:inače nebi bilo živci za to.:D
 
04.05.2012
178
169
43
39
Jesi li razmišljao možda da onaj stol, točnije drveni dio, oguliš od kore, i premažeš drvo voskom? Fino griješ sa industrijskim fenom, i premazuješ pčelinjim ili parafinskim voskom. Izvanredan efekt na drvu bude
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and Pantagan

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Tri posta poviše piše da sam koru skido skoro godinu dana ;)
Za drvo masline ja garantiram sljedečih 30 godina bez zaštite, kad se ubere u pravo vrime netreba ništa. Ovako prirodni izgled je meni najdraži. Zaštitni premaz je dobila kamena ploča da ne ostaju fleke jer se za stolom često jede:). Hvala na savjetu, možda ga iskoristim za neki drugi uradak :thumb:
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.294
143
A moj čovik, neka si ti mene iznenadija svojin lipin radovima. Stvarno neman riči.. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan
04.05.2012
178
169
43
39
Tri posta poviše piše da sam koru skido skoro godinu dana ;)
Za drvo masline ja garantiram sljedečih 30 godina bez zaštite, kad se ubere u pravo vrime netreba ništa. Ovako prirodni izgled je meni najdraži. Zaštitni premaz je dobila kamena ploča da ne ostaju fleke jer se za stolom često jede:). Hvala na savjetu, možda ga iskoristim za neki drugi uradak :thumb:

Nisam ni mislio da ga stavljaš radi zaštite, mislim čak da i neke zaštite što se voska tiče nema, ali sam na jednom komadu doživio strašan efekt. Svi detalji su istaknuti na drvu,a drvo suho na dodir, a izgleda ko lakirano, i nema onog "glatkog" lak osjećaja pod rukom.

Umjetnik na kraju krajeva najbolje zna kako vidi i šta hoće od komada koji radi. Keep up the good work :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Pantagan

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Ne bih sad spamao temu ali osjećam potrebu malo pojasniti ulogu voska u tretiranju drva.
Naime, vosak se ne preporuča koristiti kao završni sloj upravo zbog njegove niske temperature topljenja i nemogućnosti stvrdnjavanja kao što je slučaj kod lakova i nekih ulja za završni sloj.
No međutim, vosak je najbolje prirodno sredstvo za zaštitu drva i estetski doživljaj kad je u pitanju izloženost drva vlazi i manjoj količini vode, tako da nije baš da zaštite nema ali puno je tu faktora za odlučiti što i kada primjeniti za "zaštitu" drvenih površina.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ja vidin medvjeda,a jel ko vidi skroz desno glavu od covika,koji drzi ruku na ustima,a moze bit i brada mjesto ruke:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Već sam bio napisao što vidim, ali ono, moram još dodati, što god vidili nikad više isto neće biti vidljivo u nijednom drugom komadu drva i zato treba uživati u toj neponovljivosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

Mahnita

Aktivan Član
11.08.2015
234
1.014
143
43
Vuk, tigrica, gavran, ma nema čega nema, kad je dobar dim ima cijelo životinjsko carstvo :D
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Hvala @graf , misli se stalno ali inspiracija je čudna živina, ili je nema ili je najezda;)
Prva lampa je gotova, zamišljeno je ko komplet noćnih lampi, za drugu još dan posla pa če zasvijetlit zajedno:):thumb:
Pogledajte prilog 55496 Pogledajte prilog 55497 Pogledajte prilog 55499 Pogledajte prilog 55500 :respect::sun2:

Samo neka si ti to zamislio tako u glavi, realizacija je fizički rad koji može biti odrađen manje ili više uspješno, a to opet ovisi o iskustvu općenito, te o mediju u kojem se izražavaš. Ima puno finesa "zamišljanja" ali isto tako i "odrađivanja" pa onda mi, ili pak netko drugi, kaže kako je nešto ovakvo ili onakno, ili pak sviđa mi se ili ne.
Želim samo istaknuti kako je bitan stvaralački kontinuitet a ma kako izraz bio jak ili slab (inspiracija) i da me veseli kad nešto novo vidim kod tebe.