Masoni ili ti ga "iluminati"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Demonijak

Aktivan Član
24.06.2022
90
328
53
29
pa gledajuci kroz istoriju - covjek dok ne istrjebi samog sebe nece se okanit ::sex::

a sto se tice te zemlje, taman da je trokutasta ja znam gdje je njemacka :D

isto tako i vjerovanje da smo jedina nastanjena planeta mi je van pameti, al ajd...
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
ne znam sta misle, al izgleda da jesmo ovce...doduse imaju strucnjake pa znaju kako ljudski mozak funkcionira...
kad nisi sretan sasvim drukcije mozak funkcionira nego kad si sretan...puno budes pametniji kad si sretan...
recimo ja ne mogu bit normalan nikako, onda upoznam vece ludjake od sebe koji mene nazivaju glupanom...

sjetio sam se rasprave sad jedne na fejsu s nepoznazim likom o kupovini auta na lizing.
ja protiv, on govori kak je ok to...je ok je ak imas firmu...onda mi navodi kako i ljudi koji imaju para uzmu auto na lizing...
ak imas 200 000e kesa, normalno da nes uzet auto za kes nego na lizing...
ulozis u nesta...bubam...kupis 2 stana u zagrebu i iznajmljujes svaki za 600-700e...
za tih 1400e imas taj auto od 200 000e, placene servise, gume...do kraja zivota vozis novi autu...
da si uzeo za kes, vozio bi ga 5 godina, izgubio 150 000e...al eto njemu je to tesko za shvatit
eto on je pametan, a ja glup...
mozda trava otvara um, ne znam...uhvatim se u dosta slucajeva di ljudi vjeruju nesta sto su vidili na TV-u i ubjedjeni su da je to tako.
ja se cudim kak mogu take gluposti vjerovat...sad ovaj covid...pokazalo se ko je kaki
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443 and šaran

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
603
3.205
203
neznam kako sto krace napisati medutim iluminati i masoni nisu ista skupina ljudi., naslov teme je poljuljano postavljen kao teza., ima slicnosti medutim po definiciji nisu ista drustva. Djelovanja su im bitno razlicita a ujedno iluminati su upitni uopce u njihovom postojanju vise zbog djelovanja religijskih tj vjerskih institucija koji su vodili ratove protiv njih do istrebljenja kroz povijest.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
I ja sam clan tajnog drustva, tako da vjerujem da masoni itekako postoje, i iluminati isto.
Ne znamo cime se gore navedena drustva zanimaju kad se sastanu, ali i ovo moje tajno drustvo, za vas cijenjene citaoce, je isto toliko misticno, dok za mene nije.
Bavimo se nekim svojim poslovima, egzistencijalnim jelte, i kad ugrabimo vremena skupimo se, pozasjedamo za astal, zarolamo sta se ima, napusimo se ko sunke i razbacimo karata.
Nekad se zapricamo i ne zavrsimo partiju, a nekad se tako lijepo razbacamo da nemamo pojma ni ko je dijelio ni koju igru igramo.
Tajni naziv drustva nam je Glupsoni.
Eto, misterija manje.

Mozda i masnoni imaju slicne tripove.., aj ga znaj :D

Jedan losiji dan ujutro da se dogodi i ovakve gluparije u temi, otici ce pod ključ ni okom trepnuti neću
Nemoj da si na kraj srca, tema u offtopicu i to brutalnom :D