Master kush sjeme nece da proklija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Imam jedan problem, nabavio sam black label-ov master kush i stavio 5 sjemena da klijaju. Koristim tehniku "vlazni ubrus" koja mi je palila 10 puta do sada i nista evo vec pet dana. Svaki dan otvaram posudu koju sam stavio na toplo u kojoj se nalazi kesa sa vlaznim ubrusom u kojem je sjeme. Otvaram je zbog vazduha, ako treba da dovlazim i naravno da provjerim jesu li napredovali. Bas sam se razocarao, jer sam se jako radovao master kushu i sada ovako da me provali.
Da li bi sjeme mozda proklijalo ako bih ga stavio u casicu kishnice?

PS. jedno usputno pitanje... sta mislite, ako bih presadio biljke napolje u aprilu, da li bi one rodile do juna? Ako bi rodile, da li bih ja mogao da obrezem tu istu biljku tada, ali tako da ostanu listovi a pokupim neke od hedova. Da li bi ta biljka mogla ponovo da se oporavi i sazre do septembra, ili kasnije?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ako su od seedbank-a ne znači da će im germination rate biti 100 % niti znači da su ti poslali dobre sjemenke oni također imaju svoje breedere neki bolje neki lošije :)
Uglavnom nisi jedini koji se požalio na neki seedbank i njihov seed . a što se tiče procesa vidim da radiš dobro tako da nije stvar do tebe vjerovatno .

pozz
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Upravo sam procitao ovo u Cannabis Grow Bible-u od autora Gregg Grenn-a:

SCUFFING SEEDS
Most seeds that fail to start germinating
do so because their shell is too hard to break
open and allow water to seep in. At the end of
your germination period you may have found that
25% or more of your seeds have not managed to
pop out. You can help these seeds to grow by
using a method known as Scuffing.
Simply get a small box, like a matchbox.
Line the inside of the box with sandpaper.
Place the seeds into the box. Cover the seeds
with more sandpaper. Close the box and shake
the seeds in the box for a few minutes. Now the
seeds are scuffed and their outer shell should
be easier to pop open. Plant these seeds in
soil and they should be able to germinate.

Sta mislite, moze li ovo da upali? :D
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
imas vise vodica kako proklijat sjeme i na ovom forumu, sto se tice teskog probijanja ljuske definitivno moras vidjet bijelu tockicu ili mini kurcic koji izlazi iz sjemenke, nekad biljke se dignu 1 cm i tek onda uspiju sjebat ljusku, uglavnom ako ne vidis da je fizicki na sjemenki pocelo izlazit onda ti nije proklijala definitivni, i btw nebi se bas kladio da germination rate od seedbankova mora biti 100% ja sam upravo od nekih admina alina procito da sensi seeds recimo nema dobar germ. rate tako da se moze desit...

Ovak, koristim istu metodu kao i ti... ja ih klijam isto u namocenim salvetama samo u vrecici ih drzim i kroz 3 dana proklijaju...


yesu proklijale yebemu ?! ; )
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Sve je to u redu sto si rekao i sve vec znam... hvala u svakom slucaju. ;)
Jos uvijek nisu proklijale, a germination rate ovim mojim sjemenima je 0%. Ni jedno sjeme nije proklijalo, samo su ostavili crni trag i malo se usmrdjeli. Inace je Black Label u pitanju.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
moguce da su ljetos bile lose uskladistene pa ih je temperatura sjebala to se meni desilo sa par sjemenki iz stare ture.
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Ako se usmrdelo verovatno je pocelo da truli.Uzmi semenku i stisni izmedju prstiju ako je mekana mozes odmah da bacis.I meni skunk od seedsmana nije hteo da nikne.Verovatno nije tvoja greska.Jednostavno lose seme si dobio.Ako ni posle deset dana ne niknu nista te ne kosta da probas da ih malo istruzes, naravno ako nisu vec istrulele.Ponekad seme ima dosta tvrdu koru pa teze nice ali se onda javi problem sto unutrasnjost istruli od prevelike vlage.
 
03.09.2006
34
4
0
Moguce je da imaju previse vlage, probaj da ih osusis. Ko sto rece kolega opipaj ih. Ako su tvrde..ok su...ako su mekane.....trule....

Ako imaju jaku ljusku mozes da probas da ih stavis na jos toplije mesto. Jedan moj prijatelj je resavao pitanje tvrde ljuske tako sto je vlazni hladan ubrus sa semenkama stavio u vrucu vodu, a zatim ih vratio na normalnu temperaturu.

Kora je oslabila od efekta HLADNO-TOPLO. Mada ti nebih preporucio da probas ne znam da li je prica istinita.

Mada znas sta...Po jutru se dan poznaje...Ko zna kavih ces sve problema imati sa njima cak i da proklijaju!
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Sjeme je bilo tvrdo, mozda cak i pretvrdo, mislim da nisu trula. Na kraju sam ih sve zasjekao skalpelom na vrhu gdje treba da izadje korijen. Jedna je pocela da ga izbacuje, neke su pustile zelenu boju u ubrus, a druge kuliraju. Takodje sam kontaktirao banku od koje sam kupio sjeme, mozda mi posalju jos jedno pakovanje, samo da radnica vidi sa sefom. :D
Hvala na pomoci ljudi.