Master Kush & Sour Jack @ gens

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Odvojiti ballast je jednostavno.
Ne diraš starter..ništa..samo presječeš dvije žice koje ulaze u balast...oslobodiš balast(obično je učvršćen s dva šarafa)...izvadiš ga.
Sad te dvije žice samo produžiš (po potrebi)te ih spojiš ponovo na balast...
Vratiš sve nazad a ballast-e montiraš na poleđinu ili krov boxa...ako radiš jednu po jednu neonku biljke neće to ni osjetiti...a kad upališ hps temperatura će još porasti.

Na toj razdaljini neonke ti baš i nemaju puno efekta...nema potrebe dalje od 5 cm a može i bliže....ako hoćeš da se izduže onda je ok.
Meni je malo čudno da im u tom stadiju rasta fali nešto od hranjiva ??
(biće da je do svjetla):sick:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Odvojiti ballast je jednostavno.
Ne diraš starter..ništa..samo presječeš dvije žice koje ulaze u balast...oslobodiš balast(obično je učvršćen s dva šarafa)...izvadiš ga.
Sad te dvije žice samo produžiš (po potrebi)te ih spojiš ponovo na balast...
Vratiš sve nazad a ballast-e montiraš na poleđinu ili krov boxa...ako radiš jednu po jednu neonku biljke neće to ni osjetiti..

Bas tako. I ja sam radeo isto. Inace moze da ti rikne prigusnica od vlage.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Ok... nagovorili ste me, balasti idu van ovaj vikend.

SJ_report

Situacija je slijedeća...

jedna pored druge: u boxu:

SJ_1 SJ_2 SJ_3

Problemi...



odozdo

Ovdje sam našao neke tekstove o bolestima... sumnja je pala na gljivice...
The two most common leaf spot diseases are yellow leaf spot caused by two Septoria species (McPartland 1995d), and brown leaf spot caused by about eight Phoma and Ascochyta species (McPartland 1995c). These diseases rarely kill plants but sharply reduce crop yields.

S obzirom da tekst nije potkrijepljen slikama ne mogu biti siguran samo po tom opisu. Dali netko zna nešto više o tome...?
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Izgleda da si u pravu što se tiče magnezija... sad sam išao provjeriti što piše na vreći od zemlje... a kad ono magnezija nema :icon_confused:
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Nabavio sam od Haifa chemicals Poly Feed 20/20/20 +ME gnojivo i zalio sve biljke...

Od istog proizvođača postoji gnojivo Magnisal 11-0-0+16 MgO, služi za spriječavanje nastanka fizioloških smetnji zbog nedostatka magnezija... Međutim imaju samo veliko pakiranje od 25kg po cijeni od 300kn (40€) :( ne znam što bi sa tolikom količinom... ako netko zna neki drugi sličan proizvod i gdje ga u Hr nabaviti, nek progovori sad ili zauvijek šuti ;)

E da, zaboravio sam napisati da za CO2 koristim onaj standardni recept (voda. šećer i kvasac)... s obzirom da je svijetlo u boxu upaljeno 24h, a ventilacija je konstantna, mislim da je to neophodno. Stavio sam bocu s vanjske strane boxa tako da je grlo točno kod ulaznog ventilatora tako da konstantno vuče CO2 u box.

Problemi na biljkama su kako se čini stali... one najoštećenije listove sam maknuo...

Evo i slika

Sour Jack

SJ_1 SJ_2 SJ_3

Master Kush

MK_1 MK_2 MK_3

Orange Bud

OB
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
wow gens pa ljepo to tebi ide, super su ti boxovi i nadam se da ces uspjet prepoznat najbolju majku i stvorit joj lijepe uvjete u vegetaciji !!!!


Da smo se mogli nekak zaletit do maribora piknuo bi si i co2 pilule i bolja gnojiva...

Al dobro ni ovako sigurno nece kiksat ;)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
I ja se nadam da će sve ići po planu... jedino što sam zeznuo je nekvalitetna zemlja, za cvjetanje ću uzeti neku bolju... dobro bi mi došao savjet koju zemlju da uzmem!?

Sad će morati izdržati vegetaciju u ovoj jer mi se ne da presađivati.

Za Maribor nikad nije kasno... još uvijek možemo dogovoriti neki izlet.

U 6. mj. idem u Amsterdam :))) planiram kupiti neke stvarčice kojih ovdje nema...
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
ja sam koristio Gastrol sa guano shitom, velike vrece i cijena je ono niska, Njemacka.....
Kad su bile male koristio sam composanu za klonove, to je zakon stvar, probaj si ovu Gastrol ili neku skuplju varijantu uglavnom u bauhausu. Trebalo mi je dosta pa sam moro uzet tu al bilo je i boljih koje bi si radje uzo.. $$
Si rijesio one fleke ?
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Evo vratio se sa mora... otišao sam u petak u jutro, a žena je išla navečer... s obzirom da sam ih zaljevao u srijedu, u četvrtak je zemlja još uvijek imala dovoljno vlage pa sam joj rekao dao ih zalije prije nego krene na put... taman bi im bilo vrijeme da ih zalijem danas. Međutim, ona je uspjela zaboraviti zaliti ih... možete misliti kako sam se osjećao kad sam to čuo... uglavnom, sad sam ih išao pogledati... samo se OB i MK_3 drže dobro jer su još dosta male pa im ne treba puno... ali ostale izgledaju jadno :( nadam se da im to neće toliko štetiti i da će se oporaviti.

Fleke izgleda nisam riješio... isti problem se počeo javljati kod OB-a... do sad se jedino na MK nije ništa takvo pokazalo.

Ne da mi se sad slikat i postat jer sam umoran ko pas.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
vidim,da se još uvek držiš botaničke zanimacije-pohvalno
master kush je žilavo pašče-u glavnom odabro si sladke sorte-lepo

sretno

slične ti fleke nastanu i od pršica(slovenački)-pogledat ču prevod na angleski
uglavnom ova životinjika-nači češ one koje žive u našim domova dušecima,klima uredjajima,do vrsta koje napadju samo jagode,naši kučni ljubimci....
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Mislim da se to kod nas zove grinja. Nisam siguran da se radi o tome... prije bi rekao da ih muči nešto drugo... vidjet ćemo kad ih presadim.

Sutra ili preksutra idu na cvjetanje sve osim OB i MK_3, njih ću ostaviti još 7 dana na vegetaciji.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
To je crveni pauk ili Spider Mites. Ali vidim da je Slo otvorio posebnu temu :)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Noćas sam presadio MK_1, MK_2 i sva tri SJ-a tako da im je danas prvi dan na cvjetanju. Sad već polako postajem nestrpljiv jer me zanima koliko je ženskih.

Slike ću puknuti kad budem malo manje strgan :spliff:
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Evo, prvi dan na cvjetanju... još su malo izmučene od onih pjega, nešto je pripomogao stres zbog dehidracije, pa Mg i ne znam ni sam koja više čuda... nadam se da će sad krenuti nabolje...



U međuvremenu sam uspio napraviti jedan extra zayeb. Timer sam zabunom postavio da pali svijetlo u jedan u jutro umjesto poslijepodne. Sad sam ga okrenuo tako da će biti malo duže u mraku tj. 24h dok se ponovno ne upali timer. Nadam se da im neće previše smetati.

MK_3 i OB su u veg boxu pod 24h svijetlom, udaljio sam ih od svijetla da krenu u visinu, ostale biljke su puno veće od ovih pa da ne bi bile preniske kad ih stavim na cvjetanje.

 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
5. dan cvjetanja... i malo modificirani box :) u zadnje vrijeme imam problema sa visokom temperaturom, skače do 33°C u boxu! Prostorija u kojoj se nalazi box ima svega 3 kvadrata i temperatura dolazi čak do 30°C... ventilacija je nikakva. Uopće ne znam kako da riješim taj problem. Našao sam neku samostojeću klimu od 65W za 690kn (cca 90€) ali ne znam da li bi to pomoglo... a ne da mi se bacat toliko novaca bez veze.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.