Master Kush & Sour Jack @ gens

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
... pa krenimo...

SJ je brzo pokazao spol, SJ_1 i 2 su cure, a SJ_3 mudonja... dobio je izgon iz boxa. MK_1 i 2 još uvijek nisu pokazale spol... bar ga ja trenutno ne znam prepoznati. Niže su slike pa vas molim za komentar, ako netko već sad može skužiti spol bilo bi super. MK_3 je danas prvi dan na cvjetanju... spol se isto tako ne vidi... tak da taj dio nisam ni slikao. OB je začudo još pod 24h svjetlom pokazao spol, cura je... ali me još uvijek brine da bi mogao ispast hermi...

sad to u boxu izgleda ovako...

SOUR JACK

SJ_1

9. dan cvjetanja
visina 48cm
HPS 250W 12h/12h mrak
žensko



SJ_2

9. dan cvjetanja
visina 43cm
HPS 250W 12h/12h mrak
žensko



SJ_3

9. dan cvjetanja
visina 52cm
HPS 250W 12h/12h mrak
muško



MASTER KUSH

MK_1

9. dan cvjetanja
visina 66cm
HPS 250W 12h/12h mrak
spol???



MK_2

9. dan cvjetanja
visina 64cm
HPS 250W 12h/12h mrak
spol???



MK_3

1. dan cvjetanja
visina 32cm
HPS 250W 12h/12h mrak
spol???



ORANGE BUD

OB

1. dan cvjetanja
visina 34cm
HPS 250W 12h/12h mrak
žensko

 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Jučer je MK_1 dobio izgon iz boxa... :balls:

Danas slijedi pogubljenje... šteta, baš je lijepo napredovao :eek:hno:

 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Sad je u boxu 5 biljki, od toga samo za MK_3 ne znam spol. MK_2 raste ko blesava... dosegla je 80cm tako da sam na njoj počeo primjenjivati LST... ionako mi je žarulja previsoko u odnosu na ostale biljke.

Jedino ne znam da li je pametno raditi LST nakon 10ak dana cvjetanja!?

Što se tiče rasvjete nisam baš sve opisao... do sada je u boxu bila jedna HPS 250W i dvije neonke po 18W warm white 830 smještene u kutevima, jučer sam dodao još dvije neonke po 36W (warm white 830) u preostala dva kuta tako da imam čim manje sjena i da bar djelomično pokriju onaj dio koji ne obuhvaća HPS... nadam se da će biti neke koristi od toga.

 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Jedino ne znam da li je pametno raditi LST nakon 10ak dana cvjetanja!?

Spalato je to radeo zbog manjka prostora. Njemu je sve ispalo dobro. Znaci ako moras...
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
moram... već je prestigla visinu na kojoj sam držao HPS, a ostale nisu ni blizu... najviša slijedeća je visoka 60cm, a najniže su tek na 40 :icon_neutral:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Imao sam sličanu situaciju i nije bilo problema sa LSTjem u cvjetanju. Ako ih budeš vezivao, obrati pažnju da ih ne 'natežeš' do ibera i da ti krajevi vezica budu dostupni tako da poslje možeš naštimavati ...
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Za sada sam savio samo gornji vrh, time sam dobio nekih 10 cm na visini... nadam se da neću morati više "natezati"
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Qens koji ti je to Master Kush? iskreno rečeno to je bilo žilavo stvorenje
meni su stizale na kraju 70cm max-

pa valjda če sad kad je dostigla svetlo stati -nadamo se da nije mudonja
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Sjemenke sam uzeo preko Aliena... inače su Nirvana seeds. Ova je sigurno ženska i dogurala je do 80cm, tada sam ju vezao i spustio vrh na 70cm.

Jedna je bila muška, a za treću ne znam, tek je 7 dana na cvjetanju i još nije pokazala spol. Čudi me da im tako dugo treba, za SJ sam već nakon 7 dana mogao odrediti spol, a OB je procvao pod 24h svijetlom.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Zadnje vreme se neke vrste u Nirvani izjalovile dosta ... barem se mnogi žale-ili su zamenili uzgajivača ili????? pitačemo

sasvim drukčije izgledaju biljke
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Još se ja cudim kako su jeftini u odnosu na ostale, a vidis u cemu je izgleda fora izjalovilo se ko sto covjek kaze.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma ne može se reči,da su loši ja sam od njih dobijo samo jednu sjebanu rundu:SKUNK1 i ta je bila besplatna.Imala je neki genetički poremečaj listovi sasvim nekog čudnog oblika... ali je rodila i ostalo OK to je bilo 2004
Inačer imaju oni dobrih sorti-svukuda možeš naleteit na sranje od runde
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Te sjemenke sam naručio još prošle godine u 8. mjesecu... tek sam ih sad sadio. Prve 4 su krenule klijati i onda stale, dok je SJ u istim uvjetima proklijao bez problema. Slijedeće 4, dvije su proklijale dosta brzo, 3. tjedan dana kasnije... a 4. nikad ... uglavnom čudno.

Evo kakva je sad situacija u boxu... danas sam uz pomoć povećala uspio utvrditi spol MK_3... fala bogu cura je :) Dobile su i prvu porciju hrane Poly Feed 9/12/36+3MgO... čini se da dobro napreduju. MK_1, SJ_1 i 2 su 14 dana na cvjetanju, a OB i MK_3 7 dana.

raspored u boxu

SJ_1....SJ_2
....................MK_3
MK_2....OB



Ovako izgleda MK_2 nakon LST-a
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
:hotpants: :vb_devil: :b_evil: :devilfingers: :goldmaryjane: :devilfingers: :b_evil: :vb_devil: :hotpants:



U boxu mi je trenutno pakao... temperatura ide do 36°C

Danas sam imao najlošiju investiciju (900kn) u zadnjih sto godina... kupio sam klimu koja je toliko glasna da ju ne mogu držati upaljenu... jednostavno nemam nikakvo drugo alternativno rješenje :eek:hno:



Kakvi su utjecaji tak visokih temperatura na biljke?

Mislim, ne izgledaju kao da im je tak loše... jedino što su se listovi počeli "nazubljivati" jer se biljke tako pokušavaju rashladiti.

Slikano jučer 15.06.

SJ_1
19. dan cvjetanja



SJ_2
19. dan cvjetanja



MK_2
19. dan cvjetanja



Zanimljivo je kako izgleda nakon LST-a... višeglavo čudovište :watchplant:

MK_3
12. dan cvjetanja



OB
12.dan cvjetanja

 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Nije me bilo nekoliko dana... napokon sam posjetio Amsterdam... opskrbio sam se sa nekim stvarčicama i dobro nauživao raznih Hazeova ;) no o tome bi trebao pisati negdje drugdje, a ne u grow dnevnik...



jedino sam pH tester kupio preko eBay-a... posebno obratite pozornost na crnu boćicu lijevo :kenny_revenge:

Dakle, biljke su uspjele preživjeti tih 4 dana bez mene, ali da sam došao samo dan kasnije ne bi bilo dobro jer su potrošile svu zalihu vode koju sam im ostavio. Izgledale su malo obješeno, ali sam ih odmah razveselio sa jednom dozom Topmaxa, CO2 tabletom, i vodom od točno pH 6.8... danas kad sam pogledao u box stvarno su živnule...

 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Extra.. extra... Bas si lepo sredio Box. Sve je tako belo. Podseca na bolnicu :D

A i biljke su lepe... Sada sledi bud production :D
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
reče inq sve

Inačer si ti ovde sigurno jedan od uže ekipe koji če sigurno ,vrlo uskoro početi rasturati po extra kvaliteti uzgoja i extra hoby. Tako te ja vidim-prije svega sto si pedantan!!!!!!! uzimaš takodje pametno za početak manje biljki-vise znas o njima -prije svega sta nije uuredu.Vidim ,da si rešijo tehnički privesti uslove sto bliže "optimalnim" Onda grow ili dva i vise manje sve ostalo je igra -probaj samo zemlja i 30% vermulita-manji procenat gnojiva i višji% vitaminskog kompleksa sa vsebinom nečeg sto če pomoči razgradjivati minerale i pretvoriti ga u oblik lakse pristupnim biljki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! huminska kiselina

inacer taj master kush je zilavo pasče i posle 3-4 tjedna bukne- liči vise na božičnu jelku-bor
lepo su se ti oporavile biljke

koliko trošiš vremena na njih?

sretno
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
:bis:

Hvala ljudi!

Evo, da i odgovorim na pitanje... U početku sam znao i po par sati provesti tunirajući box... to je prvi grow pa sam morao učiti i odrađivati neke stvari u hodu, za slijedeći više neću morati ulagati toliko truda oko boxa pa ću se moći više posvetiti samim biljkama. Sad kad se situacija stabilizirala svaki dan ih posjećujem 2- 3 puta po 5 do 30 min ovisno o tome kaj radim, sve skupa do 1h.

Zna mi se desiti da samo dođem i gledam ih... malo debilno ali meni je super promatrati ih, jednostavo blejim u njih i super mi je :)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Evo... 6 dana kasnije... dok nisam usporedio slike od prošli puta nisam mislio da su toliko napredovale. Danas su dobile prvu dozu PK 13/14.

Nije mi se dalo gasiti HPS pa su slike malo lošije...



MK_2 OB SJ_1 SJ_2

Ja sam zadovoljan napredkom... jedino je problem prostor... MK su se nakon LST-a pretvorile u grmove pri vrhu tako da zauzimaju dosta mjesta.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
super posebno SJ -MK ti ima sasvim drugi oblik lista i opčenito nego sto je to bilo kod mene

na kraju če biti, to bas lepotice
sretno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.