Materijal za motanje frula kao zamjena za duhan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Dakle pošto ja ne podnašam baš najbolje duhan i bude mi loše od njega, u potrazi za zamjenu s čim da motam jointove otkrio sam mentu/metvicu (čaj, domača sušena menta je bila u pitanju)... radi posao sasvim solidno... gori dobro, dim nije težak i okus mi se sviđa, za moj ukus utjecaj mentola nije pretjeran, a i nekak ugodno djeluje na dišne puteve zbog njega.

Mislim da je ovo šta sam ja imao bila standardna metvica za čaj koja ima najviše mentola u sebi od svih ostalih vrsta metvice (iako, kažem za moj ukus nije pretjerano dok se puši), ali bilo bi dobro probat i s ostalim vrstama jer ima i onih sa manje mentola. Biljka raste kod nas kao korov i nije ju problem uzgojit, a i da se nabavit u čajotekama, ljekarnama i tome slično.
Inaće biljka je vrlo ljekovita kad se konzumira u čaju i koncentiranim uljima, nema otrovne sastojke... a ja se nadam da se ni pri gorenju ne stvaraju neki osobito štetni plinovi.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Ja sam bas o tome razmisljao.....cak sam jedno vrijeme trazio da nadjem Tibetnasku metvicu da je gajim zbog caja,ali nisam je uspio naci......morat cu probat sledeci puta sa gandzom pomijesat i zarolat....
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
haha duvo sam tu mentu.. onak fora mi je bilo prvih par puta al brzo dosadi okus.. neznam nekak mi najbolje duhan pase, trebalo bi neki domaci medicinski uzgojit8)
 

Tux

20.05.2010
22
3
0
55
Čaj od mentola je sasvim okej, ja ga znam nekad pušiti. Okus je okej ako se puši povremeno, a ako redaš jednu za drugom, to više nije to, jednostavno se izgubi taj okus. Sve je dobro konzumirati u umjerenim količinama :)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Misliš biljku mentu valjda, nemoš mentol pušit. Treba se priviknut, ja sada motam samo s njom i dobro mi je, više niti ne obračam pažnju na okus. Generalno gledano svima je podnošljivo s mentom, ali pušačima je naravno bolje s duhanom, dok je nepušačima bolje s mentom.
 

Tux

20.05.2010
22
3
0
55
Ma mislim na čaj od mente/mentola, što možeš kupiti u svakom dućanu i napravit ga doma za popiti. Jednom mi je bilo dosadno doma pa sam to probao pušiti, na kraju je ispalo super :D

Naravno, pomiješam s malo duhana. Jednostavno dobije onaj neki okus, pročisti te iznutra, osjećaš se sježe :)

Ostali čajevi smrde, čaj od mente je još najbolji :D
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
ufff... al trim je navodno gadan za pusit :/

nisam nikad probao s mentom nego umjesto duhana koristim knaster ali nije bas nesto posebno dobar, treba vremena da se priviknes jer pece malo za grlo u pocetku
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Meni je lišće gadno za pušit, baš ima neugodan i jak okus.
Možda kad bi se ostavilo u vodi neko vrijeme pa osušilo bi bilo bolje, možda ne bi bilo loše probat u lakoholu ostavit i onda to procijedit i osušit, pošto alkohol dosta klorofila i sve izvlači, sad mi to palo napamet i morat ću probat kad budem u mogućnosti
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
al bi onda bez klorofila ostalo suho lisce bez ikakve arome osim mirisa koji ce vjerojatno ostat od alkohola... :/

al probaj pa stavi neki report, pa ako se isplati, zasto ne :pat:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pa materijal koji gori a da je bez arome bi bio super, onda bi se samo vutra osjetila, a alkohol se ne bi smio osjetiti ako se ispari kako treba
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
nisam mislio tako nego ne znamo tocno koja je kvaliteta listova ( sposobnost gorenja, brzina gorenja itd. ) nakon ekstrakcije, pa je moguce da bude kao da zapalis suho lisce cak :/ ali u svakom slucaju treba probat pa vidjet :pat:

probao sam malo googlat ali nigdje nema prikaz ili opis karakteristika listova nakon ekstrakcije al trazit cu i dalje, ako nadjem stavit cu ovdje
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sa mi napadne nesto kad osusis tako kako sto ste gore rekli da ce to goreti brzo mozes medom malo kao ovlaziti al u malim kolicinama ja to radim za nargilu kad pravim sebi duvan..
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
ZOKI je napisao(la):
sa mi napadne nesto kad osusis tako kako sto ste gore rekli da ce to goreti brzo mozes medom malo kao ovlaziti al u malim kolicinama ja to radim za nargilu kad pravim sebi duvan..

dobra solucija ako postane presuho, a i dodaje okus :)


... nakon podosta googlanja dosao sam samo do toga da se dosta spominje kako je trim cak prilicno dobar kao supstitut za duhan, a osim toga ljudi se vecinom okrecu listovima caja kao sto je Weedran dao primjer ili jednostavno ne koriste duhan nego motaju bluntove ili bongaju :pat:
 
17.05.2010
40
3
0
33
e cuo sam dosta prica o tome da menta djeluje nepovoljno na reproduktivne organe...nisam stručnjak, al ja sigurno nebi duvo s mentom, makar bile i glasine, ne želim izgubiti najvrjednije (poslije biljaka xD) ...ugl bong rullz 4eva!
 

Bob _Marley

Aktivan Član
17.05.2010
159
6
0
42
da ako nisi ovisnik o duhanu jedan BLUNT ce ti dobro doci ako nisi duhanski tip,onda frci i isprobavaj tvari sa biljne baze poput cajeva sve dok nenades svoj odgovarajuci okus,no menta nije los prijedlog
-ko voli nek izvoli! :)
:rasta1:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
dr.greentumb je napisao(la):
e cuo sam dosta prica o tome da menta djeluje nepovoljno na reproduktivne organe...nisam stručnjak, al ja sigurno nebi duvo s mentom, makar bile i glasine, ne želim izgubiti najvrjednije (poslije biljaka xD) ...ugl bong rullz 4eva!
ja da sam slušao glasine, danas bi bio vjerojatno okorjeli protivnik vutre i šta ja znam šta sve ne. puno je dezinformacija okolo, djeca vole pametovat jedni drugima i izmišljat pričice da ispadnu kul, zato treba sve provjerit, hvala bogu imamo internet pa se može provjerit i sve saznat.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
e tako već više volim, neki link za potkrijepiti tvrdnju... ok, još neki link na službene studije bi bilo još bolje

Sjetio se ja sad da dok sam ja bio klinac i furali se na cigarete isto su svi govorili kak čeć ostat sterilan zbog pušenja cigareta s mentolom ( a baš su bile fora tih dana). Evo sad ja googlao malo pa naletio na ovakve tekstove:

"The rumors about menthol cigarettes causing impotence are completely false. The rumors about cigarettes causing impotence are completely true. These rumors have existed for a number of years but there has never been any evidence to show that menthols are more likely to cause impotence than regular cigarettes. Smoking constricts blood vessels, which can impede blood flow. This poor blood flow can lead to more serious things than impotence but it can cause impotence. A study published in 1994 in the American Journal of Epidemiology claimed that 2.2% of non-smokers experienced impotence while 3.7$ of smokers experienced impotence. There is also research to show that smoking lowers a man’s sperm count, again menthol cigarettes will not lower a man’s sperm count to a greater degree than regular cigarettes."

"No, menthol doesn't cause impotence or whatsoever but yes, all tobacco-containing cigarettes cause impotence. It's the tobacco, not the menthol."

"Menthol is a natural compound that is found in the mint herb. It is used in medicines, sweets and candies, toothpaste, cigarettes and so on, in addition to being a popular constituent of numerous foods. For all practical purposes, it can be considered harmless and free of serious side effects. Thus smokers of mentholated tobacco need not be concerned about the former, but should certainly worry about the latter."


Dakle ipak jest mit to da mentol uzrokuje impotenciju i sterilnost, vrlo svjetski raširen mit kojeg djeca vole širit okolo i pametovat drugarima koji puše cigarete s mentolom... ali nečudim se više jer kakva sam sve sranja pročitao o vutri to je stvarno nehumano.


Menta je znana kao ljekovita biljka:

Most of us are familiar with only the refreshing part of it, but it has much more to offer than just that. Here are some benefits...

Digestion: Mint is a good appetiser and promotes digestion. It also soothes the stomach in cases of inflammation. The aroma of mint activates the saliva glands as well as glands, which secrete digestive enzymes, thereby facilitating digestion.

Nausea and headache: The refreshing aroma of mint is a quick remedy for nausea. Smell the oil of mint or crushed fresh mint leaves to feel better. Mint balms and mint oil, when rubbed on the forehead give quick relief from headaches.

Respiratory disorders: The strong aroma of mint is very effective in opening up congestion of nose, throat, bronchi and lungs, giving relief from respiratory disorders. It also gives relief from cough.

Asthma: Regular use of mint is very beneficial for asthma patients, as it is a good relaxant and gives relief from congestion.

Skin care: Mint juice is an excellent skin cleanser. It soothes the skin, cures infections, itching and is also good for treating pimples. It can also be used for treating bites of insects like mosquitoes.

Female sterility: Now, there is a mixed opinion about this. Some say that prolonged use of menthol may cause sterility and induce inability to conceive. It is also heard that men who smoke menthol cigarettes are more likely to suffer from impotency than those who smoke normal cigarettes. It is not certain whether it is due the tobacco alone or mint has anything do with it. While another group suggests that mint may be used to treat sterility in females.

Oral care: This is a well-known property of mint. Being a germicidal and breath freshener, it takes care of oral health by inhibiting harmful bacterial growth in the mouth.

Cancer: Current researches show that certain enzymes present in mint may help cure cancer.


E sad... menta se kao čaj smije konzumirati u večim količinama to znači da se tako unosi i mnogo mentola u organizam, a nikad niko nije imao problema zbog toga... tako da jaaaako sumnjam da bi pušenje tvari s mentolom imalo neke posebnije utjecaje na organizam, pa pušenjem samo udahneš nešt mentola, zanemarivo manja količina uđe u organizam nego ona koju uzimaju ljudi ispijanjem čaja i ulja.

seršaj u google "menthol sterility" i "menthol impotence" pa ćeš vidjet da ne postoje znanstveno potkrijepljene tvrdnje, bar ja nisam naletio.
 
22.08.2009
49
4
0
38
funkymtina.deviantart.com
menta rlz ) odkad motam sa mentom (domačeg seoskog uzgoja)m osiječam se tako dobro hehe,, i dim mije ooodličan, tako lagan,, gotovo ga i neosijetim, a i kad udjem u sobu,, sad mi soba miriši po menti, makar prije, bio je baš gušt uć u sobu i ono soba po žitu miriši hehe,, ali sad po menti što je baš osiježavajuče, i da, postalo mi je teško pušit sa duhanom, cigaretni duhan, ajme meni, imam osječaj da če mi grlo otpast, onda se pravim fina i odbijam pušit, (neda mi se patit, radije smotam sa mentom hehe) a s duhanom u vrećici je malo lakše (ovisi koji je) , ali svim nepušačima , gens sa mentom je oodlično sjeo, , dok su se pušači žalili kak neosiječaju okus žita, kak im to nije to, bla bl abla,,,

makar kolegica mi je preporučila još i kamilicu, ona je upotpunosti neutralna, ali sa njomje problem, jer nju treba samo povremeno pušit jer ima ta neka sranja kad sagorijeva koja sad ja neznam a i neda mi se tražit koja,

dok sam i probala kao profy zamjenu za duhan, frend je u londonu kupio Honeyrose Special Smoking Mixture ,, ali ono, LOŠE!! jako je, teško se mota (pošto ja nekak volim motat dugačke i tanane) dim je nekak jak, nije lagan,, i slatkasto je podosta jest da fino gori,,, ali nekak, NE , otkako sam otkrila mentu moj životse promijenio, više nemam problema sa kičmom, mačka me sluša ,, hehehe, život je naprosto ljepši, ali to nije sve, još s njom možete i čaj skuhati!!! i to nije sve, i zdrava je !!! hehe ma juj, eto to je to ukratko :)

i love menta :)