Materijal za motanje frula kao zamjena za duhan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
e vidio sam neko je 2013 objavio neku stranicu sa herbal mix tobbaco free.al vise se ne prodaje da li itko od vas i dalje pusi nesto tako i moze li podjelit link?
 
16.07.2011
197
180
43
Ajd malo da oživi tema ... a i za dve i po godine se sigurno nešto promenilo... Dakle, pošto sam ostavio duvan, čak i u džoku, bacih se na nanu - umro od kašlja... samo hedovi- uguših se od kašlja... probao i čistak ali umesto flopa sam stavio filter sa aktivnim ugljem baš za ovu namenu- takođe kašalj. Kad sam mešao sa duvanom zaista se nisam ni malko zakašlj'o. Pošto zaista nemam namere da se vraćam nikotinskoj zavisnosti, a ne želim da prekidam terapiju kanabisa, ispričajte vaša iskustva sa čistacima ili predložite neku adekvatnu zamenu za duvan.
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
412
63
43
Najbolja ti je žalfija. Daje blag dim koji ne grebe. A i ne zovu je u narodu badava kadulja, jer se njome kadilo zbog njenih antiseptičnih svojstava. Uzmeš u rinfuzu u kutiji ili na merenje.
 

kappkillero187

Aktivan Član
27.06.2015
280
2.237
143
Ajd malo da oživi tema ... a i za dve i po godine se sigurno nešto promenilo... Dakle, pošto sam ostavio duvan, čak i u džoku, bacih se na nanu - umro od kašlja... samo hedovi- uguših se od kašlja... probao i čistak ali umesto flopa sam stavio filter sa aktivnim ugljem baš za ovu namenu- takođe kašalj. Kad sam mešao sa duvanom zaista se nisam ni malko zakašlj'o. Pošto zaista nemam namere da se vraćam nikotinskoj zavisnosti, a ne želim da prekidam terapiju kanabisa, ispričajte vaša iskustva sa čistacima ili predložite neku adekvatnu zamenu za duvan.

Prije mozda 4,5 godina isto sam tako tražio što mi odgovara. Cigare sam probao jedanput u životu i nikad više kad sam shvatio kolika je to otrovčina kad me pocelo davit. Malo je rec da ih mrzim iz dna duše. Dok nisam svoje growao,dakle morao si se snalaziti preko drugih,a posto cigare prezirem u svakom smislu,isao sam pusiti čistake od te ulicne vutre.To je bilo nemoguce i sa mrvilicom,jednostavno ne gori i miris i okus su uzasni i grebu ti dušu a buksna ti se stalno gasi. Rekao ovo nema smisla. Odlučio growati i evo vec 3,4 godine palim samo čistake vrsnih strainova zamotane isključivo u Raw roli (classic/organic) i zamotane u inside out shemi (jednoslojka). Meni to dode ko nekome cigara,nema kašljanja,osim ako ne potegnem ko konj.:D,dok druge recimo razbaca čistak po podu.Kada naviknes na nesto kvalitetno,kvalitetnije ces se i osjecati. Pod tim smatram da je vutra uzgojena od tebe,po mogucnosti dobro susena i barem malo kjurana. Ako si u mogucnosti za grow,sljedi ovo kad zavrsis grow i javi kako je.:thumb:
I da,meni osobno je grijeh miješati svoj zgrowani strain sa ičim,nedaj bože sa cigarom jer cigara poništi sve čari kanabisa,ali to sam samo ja. ;)
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Onaj s grancicama ima ruzan ukus, bukvalno isti ko i od vutre grane. Gorak, jak... A lisce ima slican ukus mente, al malko prijatniji za purnjanje. Sa maticnjakom pocinjemo jos u Vrticu. Sam po sebi ima smirujuce dejstvo, odlican za hiper decu i za mix sa nasom dragom vutricom :D u Bongu je najbolji :D
 

Fahro420

Aktivan Član
02.06.2016
108
379
63
32
Da budemo iskreni sam duhan daje impotenciju,također je među naj štetnim biljkama na planeti koje su legalne tkd
Ja sam ipak za metvice i sutra ću je testirati pa ćemo vidjeti.
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Uh mogao bi probati s kamilicom i maticnjakom :D
Ja u zadnje vrijeme ako motam smotam s malo marice sto mi ostane poslije vejpanja s vaporizerom :D
I taman je ok kombinacija.
Imam toga teglicu a nez sta da radim hehe
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
1. Uzmi neki blag i vlažan duhan za motanje.
2. Uzmi neku debelu, jeftinu king size rizlu i smotaj cigaretu. Umjesto filtera stavi kartonsku cjevčicu.
3. Smotanu cigaretu umotaj u još jednu rizlu.
4. Uzmi upaljač, kresni ga, i prelazi plamenom cijelom dužinom cigarete, koju istovremeno rotiraš kao DynaVap.
5. Kad se cigareta počne dimiti ustaga vista i izbaci dim. Dakle, puši zrak u cigaretu tako da dim izlazi na vrh.
6. Ponovi 4. i 5. još jednom ili dvaput.
7. Razvali cigaretu, posoli duhan hašom, plani.

Ako si ikako u mogućnosti, nabavi bong ili vaporizator i batali duhan skroz.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Pretpostavljam da ti je ovo odgovor Vanzemljaku po pitanju problema pune tegle izvaporizirane vutre.
Ovo sto si napisao veze s vezom nema!
Mogao si bar naslov procitati i shvatiti sustinu, ako si ga procitao.


Sta si duv'o, ne rodio se taki!?
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Pretpostavljam da ti je ovo odgovor Vanzemljaku po pitanju problema pune tegle izvaporizirane vutre.
Ovo sto si napisao veze s vezom nema!
Mogao si bar naslov procitati i shvatiti sustinu, ako si ga procitao.


Sta si duv'o, ne rodio se taki!?

Druže, opisana procedura se zove tobacco toasting, cijela Skandinavija to radi jer se tamo mahom puši haš, a malo ko voli duhan, pa onda plamenom makar istjeraju nikotin i još neke toksine iz njega. Prepečni duhan gori normalno, ali ne radi te nikotin i nema mučnine i kašlja. Nedostatak je što se tako pojača aroma duhana pa haš jedva osjetiš, ali kontam ako bi motao cvijet bilo bi ok. Ja lično najradije izbjegavam duhan u širokom luku, prepečen ili ne, ali ako ga moram koristiti uvijek ću ga prepeći. Prepečeni duhan jeste i dalje duhan, ali je dosta manje govnjiv, pa ga je opravdano spomenuti u temi u kojoj se traži zamjena za duhan. Hoću reći, nisam odgovarao Vanzemljaku; da jesam, citirao bih ga i rekao mu da od izvejpane vune pravi maslac. Eto, je li sad ok?
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Da budemo iskreni sam duhan daje impotenciju,također je među naj štetnim biljkama na planeti koje su legalne tkd
Ja sam ipak za metvice i sutra ću je testirati pa ćemo vidjeti.

Duhan je najsvetija biljka u obje Amerike i korišten je od davnina kao ljekovita i magična biljka. (Duh)an prema indijanskoj predaji predstavlja duh planete zemlje i omogućava čovjeku komunikaciju sa drugim bićima (biljkama i životinjama). Kad su amazonce pitali odakle im znanje, kako su znali koje biljke skuhati da dobiju ayahuascu, odgovor je bio: "duhan (Mapacho) nam je rekao".

Drugi je par rukava što su zapadnjaci silovali najsvetiju biljku koju su našli u Novom Svijetu, i što se danas sadi na mrtvoj zemlji sa mineralnim gnojivima i prska preko 10x u sezoni protiv korova, štetočina i gljivica (bar 3 razne vrste otrova). Duhan i vutra su u čistoj suprotnosti po djelovanju jer duhan predstavlja mušku energiju i uzemljuje, on je kao mudri čiča, dok konoplja predstavlja žensku energiju, otvara ljudske osjete prema okolini (zato napušeni nemaju potrebe za agresivom, jer ženstveni dio našega bića dolazi u balans sa muškim). Iz tog razloga mnogima bude loše od duhana u fruli, jer se suprotstavljaju efekti. K tome je duhan jedna od najjačih biljaka za izbacivanje otrova iz tijela, pa kod nekoga tko inače ne puši duhan dolazi do reakcije u vidu izbacivanja otrova iz tijela putem povraćanja i sličnog.


da ne budem offtopic,
menta je potvrđeno dobra zamjena za duhan u motanju.
edit: čak i u lulu ponekad stavim mentu umjesto čistoga da mentol pročisti pluća, kad sam se oporavljao od bronhitisa pušio sam po malo vutre sa dosta mente i pokazalo se kao odlično za izbacivaanje sluzi.
 
Poslednja izmena: