Materijal za motanje frula kao zamjena za duhan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Krivo sam shvatio temu!
Inače, bilo bi dobro stavit nešto drugi, osim duhana.
Ja jesam pušač, ali ujutro uz kavu, dok mi sa pljugom, potiče kašalj;
Baš ču probat, nešto od nabrojanog
 
Poslednja izmena:
18.10.2016
130
239
43
Čitajući postove u ovoj temi odlučio sam i ja dati priliku menti...već godinu dana ne pušim cigare, ali purnjam granje skoro svaki dan pa opet unosim i taj duhan. Imam i vaporizer koji mi je i pomogao da se ostavim cigareta, ali jednostavno to mi nije to dok ne zašuška rizla. Navratim poslije posla do dućana po mentu u rinfuzi pa da probam, taman zamjenio albanku sa nekom fino uzgojenom džidžom ::volimj::
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Vec neko vrijeme razmisljam s cime zamjeniti duhan, jer kako sam ostavio cigare ne pase mi najbolje u pljugi, a cistu nemogu smisliti nikako od kad je pusim nisam naisao ni na jednu koja mi ne izaziva kasalj. Pa cak ni iz mog growa, moja mi je bila jos teza za grlo..
Menta metvica mi nepasu bas, a sad vocni cajevi mislim ono rađe cu ga popit nego popusiti :D (preskupa zamjena za duhan.)
Sto bi se moglo uzgojiti da ima neki neutralan okus.
Koji je sastav onih herbal mixeva i kakav je ukus sa njima?
Vidim da dosta ljudi hvali kadulju, kakav ona zapravo ukus daje?
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
a cistu nemogu smisliti nikako od kad je pusim nisam naisao ni na jednu koja mi ne izaziva kasalj
Isti problem imam, ne pusim cigarete vec skoro 3 godine ali duvan iz dzointa nikad izbacio nisam, ne trazi mi telo cigaru i desi se da prodje nekoliko dana da ne zapalim joint i nemam nikakvu potrebu za duvanom, ali prosto ne mogu da se naviknem da pusim cisto, nije bitno da li je vutra top kvalitet ili najvece smece prosto mi nije to to bez cigare, em sto kasljem, em ukus nekako prelagan i tacno mi fali duvan, da li je psiha ili navika ili oba ne znam, probao sam i mentu i cajeve raznorazne al sam se uvek vracao na duvan, cak mi ni ne odgovara onaj sto ima da se kupi na meru u head shopovima vec mi treba bas iz cigarete, uvek imam sa sobom paklu winston white najslabija moguca cigara koja ima da se nadje malo samo da posolim i sve ful, hocu li se ikad okanuti toga pitam se evo vec 3 godine...
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ja nisam pušač. U svom duvačkom stažu uglavnom sam nailazio na topove smotane sa duvanom. Uvijek mi je muka dolazila od takvih dzoja.
Kad motam svoje, ide samo čistak. Jednom sam smotao sa mentom, i meni je to bilo odvratno. Pregorko, kašljao sam kao pred smrt. :crazyd:

Na kraju, i dalje motam samo čistaka.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Razumem, i meni je tako bilo u pocetku, kad sam tek prestao, nisam imao veliki pusacki staz nekih 5 godina malo jace sam pusio al opet sam se navukao bio jako, ne mogu ni da zamislim kako je ljudima koji puse po 15 20 30 godina, pakao...
Budi jak u glavi, ne daj se, imas vu i to ti je sasvim dovoljno, cigarete su zlo samo ponavljaj to sebi, grickalice jako pomazu kad krene da ti se trazi cigareta npr semenke, grisine, kikiriki smoki itd mozda zvuci smesno ali stvarno pomaze, makar je meni pomoglo.
@sale82ful blago tebi sta drugo da ti kazem, tako je i najbolje
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ne znam zašto ali jednostavno ne mogu cistaka pusit, udara mi u grlo nakon 5-6 dimova toliko da imam nekad osjecaj da cu pluca iskasljati.
ljudima koji puse po 15
tu sam negdje bio :D malo manje nekih 10-11 :( sramota me, prestao sam prije nepunih godinu dana, a opet zove dok ne palim pljugu.
A zove me samo jer ga dosta stavim u pljugu, a i ono 5-6 pljuga dnevno nakupi se tu duhana.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
a to sve nije bilo zbog vutre, nego mi falio taj nikotin koji sam pušio sa vutrom.
To je vec jako diskutabilno i zavisi od osobe do osobe, neki ljudi i ako puse dugo mogu bez cigarete nekoliko sati(npr na radnom mestu) a neki koji puse manje ne mogu da izdrze ni dva sata bez cigarete a da im ne krene ona stani pani nervoza.
A zove me samo jer ga dosta stavim u pljugu, a i ono 5-6 pljuga dnevno nakupi se tu duhana.
To je veliki problem jer ti tu ustvari dosta popusis duvana a mislis kao skinuo si se, gle, kreni postepeno da smanjujes duvan i ja sam tako jer bas kad sam prestajao sam pusio po 10 dzointa na dan, svaki pola cigara pola vutra, i onda shvatim da ustvari nista nisam prestao nego samo zamenio jedno zlo za drugo, sad vec mi je dovoljno da samo posolim vutru cigarom, jedna 100S cigara mi traje 4 veca ili 5 manjih dzointa, dok mi je ranije bila dovoljna za dva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
To je vec jako diskutabilno i zavisi od osobe do osobe, neki ljudi i ako puse dugo mogu bez cigarete nekoliko sati(npr na radnom mestu) a neki koji puse manje ne mogu da izdrze ni dva sata bez cigarete a da im ne krene ona stani pani nervoza.
Da, to mozda za one koji puše, ili su nekad pušili, ali ja nikad nisam pušio redovno duvan. Nije to bila ko zna kakva kriza, ali znam da sam bio razdrazljiv ako se ne duva. I to se promijenilo, od kad ne stavljam duvan u rizlu. Mozda sam bio navučen na male količine nikotina. Svakako je preporuka čistak. Naravno, dozirati dim po potrebi pluća. :D
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Mozda sam bio navučen na male količine nikotina
Ako si u jednom periodu unosio nikotin npr svaki dan sa ortacima duvas topca kao sto kazes, definitivno si bio navucen, ne shvataju ljudi koliko je nikotin jaka i zavisna droga, to te bre scepa kandzama i ne pusta te da mrdnes, malo smo otisli u off al nmvz :D
 
07.07.2019
18
27
13
Ljudi probajte da napravite supstituciju sa industrijskim cvetovima,licno probao nisam ali ima negde vec komentar o tome.Nije skupo oko 10e 100gr,vrv cu u skorije vreme probati pa vam javljam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Najprije da raščistimo.:D
Dim čistaka "prolazi" glatko kroz grlo (gotovo da i ne osjetiš), iznenadno "sjedne" na pluća, pa tjera na kašalj.
Dim vutre i duhana (mix) "grebucka" za grlo (zbog duhana, naročito ako se pretjeruje sa duhanom).

sale82ful ima pravo, sve je to navika.:thumb:
Jedno vrijeme sam pušio čistak, ne u rizli već sam motao bluntove
.
Brzo se navikneš...počneš sa manjim dimčićima, u početku kašlješ kao životinja. Nakon par serija, odjednom imaš osjećaj kao da su ti se pluća otvorila i sve ti više paše.:smoke: Nakon par mjeseci pušenja, više nisam uopće kašljao. Pušio bi dan danas bluntove, da nisam jedan dan doživio neugodno iskustvo. Nakon što sam solo popušio blunt, utrnula mi je lijeva strana jezika i tako na par sati. Preplašio sam se, rekao si da ih više nikad neću pušiti i vratio se na rizlu i duhan.:D
 
Poslednja izmena: