maya kalendar

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
16. - 28.06.2007. Bijeli Čarobnjak Autor: Jasna Horvat Petak, 15 Lipanj 2007
bijelicarobnjak14.gif
Mayanska tema Bijeli Čarobnjak IX [iisch] podržava nas od 16. do 28.lipnja 2007.
Savjetuje nam da ukoliko aktiviramo naše skrivene i duhovne nivoe i mi možemo biti uspješni poput kakvog čarobnjaka.

Čarobnjak nas vodi u više dimenzije i omogućava kvantni skok. Pa zašto ne probati?

Najvažnije je ipak da se čarobnjak ne postaje razumski, već kroz Ljubav.
Savjet:

Svako iskustvo bez obzira kako ga ti proživljavaš je dragocjeno. Ne pokušavaj ni dominirati niti kontrolirati, nego slušaj svoje srce - ono zna sve tajne.

A najviši stupanj ljubavi je bezuvjetna ljubav koju baš nije uvijek jednostavno živjeti.

Tehnike koje pomažu:

Meditacija na srčani energetski centar (Anahata).

Npr.poznati ucitelj Osho predlaže slijedeću meditaciju:

Većina drugih učitelja podučava da upijamo svjetlost i pozitivno iz svijeta. Osho kaže suprotno. Probajte upiti svu tamu i bol svijeta i dozivjeti je u srcu, a nakon toga vizualizirajte kako se pretvara u Svjetlost i Ljubav te zrači iz Vas.

Afirmacija:
Slušajući mudrost srca ja sam u skladu s Božjom voljom.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
nevjerovatna stvar je to što su maye rasturale astronomiju. njihovo znanje o tome se ne može uspotediti ni s današnjim najmodernijim saznanjima. jednako je nevjerovatno to što su žrtvovali djevice tu i tamo, nekom bogu u kojeg su vjerovali.

kada se to sve skupa spoji s njihovom arhitekturom, u kojoj su slagali ogromne stijene pri gradnji hramova, svetišta pa čak i običnih seoskih puteva, čovjek se zapita.

odjednom su nestali.

vjeruje se da će se svemir složiti s majanskim vjerovanjem u povratak tog njihovog boga 2012 godine po našem kalendaru.

mayanski kalendar je više u skladu sa kretanjem kozmičkih tijela. moguće je da u tome svemu ima podosta psihodeličnih vjerovanja, u izvanzemaljce i slično. možda, kada bi se ljudi okrenili tome opet veliki bog maya bi se vratio na zemlju.

onima koji bi ga prihvatili, živili bi u luksuzu kakvog ni sami ne mogu zamisliti, jedina "kvaka" je u tome što bi tu i tamo trebali žrtvovati jednu djevicu, te njeno srce pokloniti bogu maja.

ej ljudi pa to je super. samo kada bi bilo tako nikada ne bih volio imati kćer.

zzop :D)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
JaSamZa je napisao(la):
nevjerovatna stvar je to što su maye rasturale astronomiju...

Da nisam ja koji sam sad i tu, htio bi biti jedan od pripadnika civilizacija Maja u ono njihovo vrijeme. Oni su vjerovali kao i svi ostali narodi predpotopne civilizacije diljem Zemlje da su na Zemlju došla bića sa neke zvijezde i da su ih stvorila, također sve te civilizacije su vjerovale da će se ta bića, ti "bogovi" vratiti jer kao tako su im rekli, od tuda sva ta zaluđenost astronomijom, vremenom i kalendarima.
Također vjerujem da NISU žrtvovali djevice ili slično, već da su bili mnogo napredniji od toga kao što bi se moglo zaključiti iz njihovog znanja koje su ostavili, ali nam današnja politička arheologija želi sve prikazati iskrivljeno kao što šamane prikazuju kao primitivne vještake umjesto duhovnim liječnicima što zapravo jesu. Dakle slažem se sa ovom izjavom Semira i općenito s njim: http://www.youtube.com/watch?v=OzDpjoedM14
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Weed-ran je napisao(la):
Također vjerujem da NISU žrtvovali djevice ili slično,

Tako je, slucajno eto imam nesto za nadodat jer su ovaj tjedan Na rubu znanosti pricali o slicnoj temi, tocnije o civilizacijama prije potopa, o bosanskim piramidama....itd

Uglavnom jedan od gostiju je bio trenutacno popularan bosanski arheolog koji je pronasao piramide u Bosni i on je također naveo kako se samo pretpostavlja da su Maye zrtvovale srca svojih protivnika i da se to ne slaze sa njihovim nacinom zivota, jer su bili daleko razvijeniji.

Azteci su ti koji su se pojavili na njihovom podrucju nekih 200-300 godina nakon sto su Maye nestale i oni su pronasli njihove svete tekstove u kojima se vjerojatno na metaforicki nacin pise o davanju srca Suncu ( posto su Maye uvelike Sunce postovale ).
Azteci su te stvari doslovno shvatili i gradili piramide za zrtvovanja i vadili srca svojih protivnika)

Za njih postoje konkretni dokazi da su to radili, a sve ostalo su nagadjanja sto se tice Maya.


kanehbosem kažeš "mjesec dana pratim ovaj kalendar i mogu reći da se osjećam daleko orijentiranije"

bi li bio tako dobar i napisao koju rijec vise o tom pracenju kalendara i kako utjece na tvoje osjecaje ?


hvala mucho
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Nadam se da maye ipak nisu žrtvovale srca djevica. To bi bilo malo glupasto obzirom na svo to njihovo znanje. No ipak..

Tko zna tko i što su bili ti njihovi bogovi koji su došli sa zvjezda. Možda su jednostavno patili od nejebice :lol:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
nisam imo vezu par dana pa ...no, sad sam tu.
pa na reiki forumu ima par osoba koje preračunavaju gregorijanski kalendar u maya kalendar
trenutno je razdoblje bijelog čarobnjaka,znam znam i meni su ta imena malo blesava ali radi se o karakteristikama i vibracijama koje ti znakovi nose.
zapravo stvar je vrlo jednostavna mayin kalendar uzima u obzir vibracije planeta oko zemlje i kaže ovih par dana će bit otprilike tako i tako
dok gregorijanski kalendar je više linearan i obilježava svece i sjeća se bitnih datuma u povijesti države,
http://www.reiki-hara.hr/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=119&Itemid=47
evo još jedan link
http://www.grombol.com/pregled1.asp?kat=mayanski kalendar
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ulazimo u period plave ruke koja je vrijeme iscjeljenja.
koja podudarnost.moja žena otišla jučer iz bolnice kući na odmaranje.da ozdravi nakon poroda.
http://www.reiki-hara.hr/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=120&Itemid=47
29.06. do 11.07.2007. Plava Ruka Autor: Jasna Horvat Petak, 29 Lipanj 2007
plavaruka7.gif
Od 29.06. do 11.07.2007. s nama je Plava Ruka MANIK [manik] i donosi nam vrijeme iscjeljenja.

Nemir, bolest, otpor često dolaze iznutra i zato kreni na put svog iscjeljenja također iznutra. Prihvati ono što u ovom trenutku želi biti iscijeljeno, a vladajuća energija MANIK ili Plava Ruka će te u tome podržati.
Savjet:

Nauči stvari dovršavati i prihvati pomoć ukoliko ti se pruža. A ako je nigdje nema, ako ti je period jako loš, pogledaj dublje u sebe i oko sebe, nastoj prepoznati koje su to prepreke ili uzroci koji te sprječavaju da nesto dovršiš ili iscijeliš.

Tehnike koje pomažu:

Reiki za iscjeljenje

Afirmacije:


Ja počinjem i završavam.
Ja i iscjeljujuća svjetlost jedno smo.
Ja sam zdrav/-a.


Havajsko učenje HUNA nosi nam poruku:

Učite i podučavajte, pomažite i iscjeljujte. Poučite druge kako da si sami pomognu.

© Priredila i sva prava pridržava: Jasna Horvat

mail: jasna.horvat[at]chello[točka]at

mob. 098-9262664
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
već par dana smo u žutom suncu. on vibrira cjelovitost.
pogle kog zanima
http://www.reiki-hara.hr/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=121&Itemid=47

dakle bliži nam se telepatska nova godina HEHEHEEHE

Zagreb - Svjetska mreza planetarne umjetnosti i PAN Zagreb - Dan izvan vremena

Dan izvan vremena (25. srpnja po Gregorijanskom kalendaru) ustanovljen i slavi se od 1992.

Prema kalendaru 13 luna 28 dana ne pripada ni jednom tjednu, niti mjesecu.

Nalazi se izmedu zalaska prethodne i svitanja nove godine.

Dan rezerviran za slavlje i zajednistvo, dan kada zastajemo s uobicajenim poslovima i pokazujemo svoje opredjeljenje za svjetski mir putem kulture.

To je vrijeme za oprastanje, oslobadanje svih sumnji, vrijeme izmirenja, prociscenja, slobodu i slavljenja zivota.

Ovo je prilika osjetiti bezvremenost i ljepotu ljubavi, i zaista potvrditi:

VRIJEME JE UMJETNOST!

Zivimo u uzbudljivim vremenima, vremenima najveceg evolutivnog iskoraka u povijesti covjecanstva. Poslije Homo Sapiensa, covjeka koji misli, evolucija nas vodi u Eru nazvanu Psihozoik, u kojoj covjek postaje telepatsko bice. Putem razumijevanja kodova vremena koje je ostavila kultura Maya mozemo svjesno susjelovati u ovom uzasascu Covjeka i Planete. Kodovi vremena Maya otvaraju nam put prema dubokom traganju za duhovnoscu, za prirodnim vremenom i zivotom kao svjesnim snom i razumijevanjem nase bozanske svrhe.

PO PRVI PUTA DAN IZVAN VREMENA SLAVI SE I U HRVATSKOJ
25. srpnja u 18 sati
Na Otoku Mladosti na Jarunu!
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
in my opinion.
maye nisu jedini koji govore o 2012 kao zajebanoj godini.ak se mene pita, osjećam da ovako nemre još dugo.
mislim, mora doći svijet u kojem svi pjevamo istu pjesmu gdje se svi držimo za ruke, i motamo bez straha:icon_lol:
drugim riječima, mnogovrsni dualizam koji trenutno vlada i koji ne odgavara stvarnosti mora biti nadvladan stvarnosti tj. jedinstvom, osjećajem spojenosti i povezanosti sa prirodom i ljudima.
posljedično tom osjećaju, mogla bi se roditi nova ideja o međuljudskim odnosima koja bi izrodila neki novi svijet.
zašto ne?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
dosta se govori o evoluciji čovječanstva u smislu da mu se razvija duhovno čulo i sposobnosti koje nadmašuju pet osjetila (eznam kak drukčije bi to izrazio)
što također treba prethoditi velikoj promjeni.

interesantno naredna godina u tzolkinu je godina bijelog čarobnjaka koji između ostalog potiče duhovne izazove.
jedino što me smeta kod tzolkina jest što ne kontam koliko se ovi što ga preračunavaju oslanjaju na modernu astrologiju i psihologiju?

ulazimo u val crvenog nebeskog šetača
http://www.reiki-hara.hr/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=122&Itemid=47
25.07. - 06.08.2007. Crveni Nebeski Šetač Autor: Jasna Horvat Četvrtak, 26 Srpanj 2007
crveninebeskisetac13.gif
Mayanski simbol Nebeski Šetac BEN [ben] od 25.07. do 06.08.2007.simbolizira želju za slobodom, hrabrost istraživati novo, putovati u stvarnosti ili kroz vrijeme i prostor, a možda čak i u više dimenzije…

Poruka:

Vežite se, polijećemo!


bijelicarobnjak14.gif

SRETNA VAM NOVA GODINA (Zeleni dan) koja počinje na drugi dan ovom periodu (26.07.) u znaku Bijelog Lunarnog Čarobnjaka.

Ova dva znaka su vrlo zanimljiva kombinacija, želja za slobodom, višim znanjima, širenjem vidika i rušenjem blokada. A kako se to najbolje postiže?

Čarobnjak nam poručuje - preko otvaranja srca, te širenja energije ljubavi svuda oko nas.


Meditacija:

Ja sam zvono koje zvoni i njegov ton dugo vibrira i daleko se čuje. Kad zvono jednom zazvoni nema više zaustavljanja. Želim ovu vibraciju ljubavi i svjetlosti zračiti svuda oko sebe i prenosim je na sve ljude koje srećem.

Savjet:

Ali budite ipak oprezni, jer nas BEN može izazivati da idemo preko uobičajenih granica.

Da bih mogao/-la osjetiti istinsku slobodu, možda se moraš riješiti nečega iz svoje prošlosti što te u tome već dugo koči, pogledaj hrabro što je to.

Obratite posebno pažnju i poruke koje dobivate na da dan prije, znači 25.srpanj. On se naziva Danom Izvan Vremena, a tada je sve moguće - prošlost i budućnost su isprepletene.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
kanehbosem je napisao(la):
posljedično tom osjećaju, mogla bi se roditi nova ideja o međuljudskim odnosima koja bi izrodila neki novi svijet.
zašto ne?

zato jer je čovjek pre komplicirana osoba kojoj odgovara raznovrsnost. međuljudski odnosi su OK, samo treba pronaći prave ljude s kojima ih upražnjavati.
dovoljno bi možda bio ko u star treku izum warpa i put prema zvijezdama. no što onda, kada je opet sva ta ideologija koja je tamo objašnjenja puka pretpostavka.

do sada sam upoznao ljude koji samo zamišljaju taj idealan svijet. mnogi su ga pokušali konstruirati, i zapisati odnosno dovesti ga na crno-bijelo tako da bi ideju tog idealnog pokušali razjasniti. no jednom kada tu ideju počmeš slagati, onda vidiš kako se te kockice koje u glavi izgledaju jednostavno, na papiru slagaju upravo u onu konstrukciju svijeta kojeg sada poznajemo.

prekomplicirano je to, da bi nekakvo pozivanje na maye bilo rješenje. uostalom ako su oni bili tako savršeni - Gdje su sada?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
JaSamZa je napisao(la):
prekomplicirano je to, da bi nekakvo pozivanje na maye bilo rješenje. uostalom ako su oni bili tako savršeni - Gdje su sada?

pa ja osobno ne mislim da su maye rješenje, niti mislim da su bili savršeni.
ali mislim da je njihovo računanje vremena daleko praktičnije i više usklađeno s ljudskom prirodom.
danas na svijetu ima preko 6 miliona maya.
http://www.jaguar-sun.com/mayanow.html

raznovrsnost i dualizam nisu isto.
da kontam te da je ova priča jedno a stvarnost drugo.
međutim šta ako je ova stvarnost zapravo matrica (mreža iluzija) koja ima još par godina da traje?
prati taj kalendar mjesec dana, popij ayahuascu, malo razmisli i vidjećeš da se nalazimo u velikim govnima koja će u idući par godina dobro da smrde.a nakon toga će doć vrijeme da se povuće voda.

laidback je pitao o njihovom Long Count. tj. o računanju dva perioda. jedan od 5125 i drugi od 26000 godina (tako nešto) koji završava 2012.

maye govore o velikoj promjeni ili o povratku pernate zmije 2012.
http://www.amazon.com/gp/product/cu...9668?ie=UTF8&n=283155&s=books#customerReviews