MAZAR - 5×23w led panel - Katarina

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Kumpici, vozdra, hvala na lajkicima! @form nisi mi mogao ljepše reći, ovako dugoruka, dugog vrata, malo lišća, djeluje damski, curicak!
Haz, meka je, mogla bi se mašna zavezati, intezitet svjetla nije ujednačen, radi razlicitih leća. Kanim izjednačiti miješanje kelvinaze, drugačiji raspored ledica, omjer 1:1 i nadam se da bi onda svjetlo bilo pogodno za vegetaciju foto fem biljaka. Kolicinski to su samo dvije ledice u srednjem modulu ali skidam sve i posložio bi jednostavniji raspored, jedna plava-jedna žuta. Vega boks ganjam a cvatnja je u drugom planu.
@budalin, tegla je super za niski boks, to mi je lavor za farbanje, ne volim taj posao a svaki put isto, ja započnem, maltretiram se tjedan dana, trosim materijal i živce a onda zovem meštra i za dva dana gotovo. @daveclarke sumnjam da će biti kao tvoja i budalinina zadnja berba ali tko zna možda se prilagodi čudnom sjaju test panela, fali lišća, u prošlom pokušaju ga je bilo previše, sljedeći će biti pravi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@adri sanjao sam noćas bornov regulator, haha možeš vjerovat, ne znam što je dalje bilo! Multimetar valjda :)
A danas anuaki predsavi novi drajver novog panela, pitanje, zašto se umjesto drajvera ne koristi bornov regulator kad ga se podešava po potrebi, vati i amperi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Jeftnija je izvedba obicnog drajvera(citaj pretvaraca izmjenicne u istosmjernu) zasto bi netko trosio pare na dodatno stelovanje, kada jednostavno napravis pretvarac koji je u standardu tog panela.

Klasika:
Drajver -> zbir ledica koje goni drajver

Bourn regulator sistem:
Drajver -> bourn regulator -> zbir koji hoces ili dimmanje tog istog zbira

A sto je ljudima najbitnije?
Da svijetli, a ne da stelaju, vec sistem upali i vozi.

Dodatna "mana" bourn regulatora je nekih 1% gubitaka pri kontroli napona i struje, koju trosi IC samog regulatora.

Drajver ima 5% gubitaka

Ova "mana" nije velika al je primjetna tek u sistemu od 4kW LED rasvjete kakve sad dolaze na filmski set, jer HPS prigusnica ima gubitke od 3% pri 4/8/12 kW sistemima.

Naravno, kako moji kazu, film je skup posao, pa nes ti gubitaka struje, al realno tv studio osjeti na racunu jer takvih 4/8/12kW prigusnica na setu ima oko 30 komada i one rade 14sati dnevno, pa ti zbroji. Pri velikim sistemima 1% gubitka na regulaciju je puno. A dimmanje na film/tv setu se radi sa svilama, samo njemacki ARRI radi kako treba.

Al za nas gdje ritko tko radi priko 1kW (bar ne javno na forumu) 1% je zanemariv gubitak.

Znaci: veliki sistemi osjete gubitak, mali ne, al zato postoji usteda u parama, serijskoj proizvodnji, dodatnom ic kolu itd... a tko danas zeli trosak?

Oce me sljiva ko od majke rodjena :)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Iscrpno, hvala ing. Ma razmisljam u nasim okvirima, diy, hoby natur samograditeljima. Dakle bornov regulator bi mogao zamjeniti bilo koji fiksni drajver, (kod 10v ledica idu 6komada na jednog s tim da dvije ledice mogu izgoriti a da panel nastavi nesmetano raditi, na Katarini su 4ledice na jednom regulatoru) tebi je to naravno poznato, ti si ga napravio, pisem to radi kolega hobista.
Da budem konkretniji s pitanjem, dal bi s bornom mogli citizen cob pogoniti i regulacijom izvući više, kvalitetnije, pravi napon, dugovjecnije. @D@M je to napravio sad se sjetih al je nešto spriječilo daljnje testiranje, picolovac uletio.
Ali on je kuzio matematiku i fiziku, hm, postoji li takav panel u tvojim planovima?
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.731
358
Ovaj dnevnik je najzanimljivije pratiti, pricate o nekakvim nlo-ima ja vas nis ne kuzim al uvjek sve procitam. Good job kolega:thumb:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Ledici je brate svejedno tko joj daje struju, prvi primjer su ti jeftine zarulje koje ekipa koristi za grow, a one rade na pola faze, jer je konstrukcija unutar zarulje toliko jeftina i losa, da tu nema neke velike elektronike i zato te ledice trepere kad gledas kroz kameru na 100tinki sektora.

Proizvodjaci iskoristavaju tromost oka kako bi nama zarulja (na oko) NEtreperila, jer mi nakon 24 paljenja/gasenja u sekundi ne primjetimo razliku, slicno sto su iskoristavali CFL koja nema puni spektar boja zbog naseg loseg particioniranja boja(CFL nema puni spektar)

Al zato nas umaraju te zarulje :) i u pravilu te zarulje nisu max iskoristene.

Da ti konkretno i odgovorim;
Naravno da mozemo pogonit bilo koju ledicu pri bilokojen naponu i struji ako imamo bourn regulator i napajanje koje nam moze dat tu snagu. Samo je snaga bitna ako imas bourn regulatore.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@hondofob1, frende samo polako, adri ima tonu živaca i uvjek lijepo objasni, ona tema LED-propisno od tamo kreni, njegov dnevnik, dnevnik D@M-a u nezavrsenim ima spajanje bourna i citizen cob. Stipe, Led @Grad,jebivjetar,zlocika, oni razumiju, mi ostali tapkamo u mraku, jbg. puno je toga, nek ne bude ljutnje ako sam koga izostavio od znalaca, Himalaja ima najviše iskustva s panelima i tako, čitati sto puta pa nešto ostane. Meni kratko ostaje, ako se ne bavim time, tjedan dva ode u zaborav. Znas onaj vic, odgovor je odlikaši, i tu je tako.
 

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Tako je Kosooki, DiM je napravio takav panel Napajanje-Bourne-Citizen, al je nazalost sve otislo u vitar zbog vise sile, testiran je do pola rada. Picolovci uletili, sad je tuning na redu. ;-)

Stvar je samo da se ima dobro napajanje/driver po pitanju snage, sa dobrim PF faktorom i da je PFC sistem pretvorbe(a danas su svi manje vise takvi) samo stara audio napajanja i bas prastara komp napajanja nemaju PFCorrection sistem pretvorbe.

Ideja je u pravilu ako ides na DIY sistem, da jednom kupis dobro napajanje, dobre Bourne regulatore, a ledice minjas kako dolaze nove, slicno sto su ljudi prije minjali komponente u pojacalima, ili sto danas primine maticnu plocu ili graficku karticu, al napajanje zadrze.

Eto nadam se da sam pomoga. :)

EDIT: Oprosti na tehnicki spam u dnevniku.
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Hvala @adri, samsungova ploča bi se isto tako mogla spojiti na komp napajanje u kombinaciji sa monokromnim ledicama? Kako si ono rekao, sto je to u stvari? Izgleda da si u pravu, to je 8 takvih jeftinih (2,5£) montiranih na jednu plocu u komadu. Deder pojasni malo, ploča kako se vidi dobro radi posao? :D
Snimio sam prvi film. DokumA film, Minuta kreposti se zove:)
Hebi ga članstvo, nemere se pustit, veli predug? A manje od mi nute traje, onda klasika fotke, isto kreposne, iz filma. :fuck::cool:
IMG_20170626_081049.jpg IMG_20170626_081031.jpg IMG_20170626_081013.jpg IMG_20170626_080953.jpg IMG_20170626_081028.jpg IMG_20170626_081100.jpg
Pije i jede sve sto dobije ,ne prigovara. Vrhovi koji su više pod plavim svijetlom su izduzeniji, njih pigam, svijetlo ne prži, 10-13 cm od panela, temp nejde iznad 29°, temp panela max35°.Testiram leće od dalekozora, to je to, sto veci promjer to bolje, tko zna kakve bi rezultate dala leca iz teleskopa. o_Oe