MAZAR - 5×23w led panel - Katarina

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
ukrocen je miris danas piksama, moglo je i bolje po jacini,slab u smoli, ipak je bio malo preblizu panelu. sljedeci put bit ce masniji:gled: . U nekom drugom boksu, ovaj je za vegu namjenjen za cure s čukom:gled: omjer gram7dan, nije lose!
 

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Jesu se puno krtili listovi tamo di si przio? Zeznut je LED, to svatis na pola cvitanja, a u medjuvremenu nestane visine, a pod nemos kopat.

EDIT: drugi put ako budes ima vrimena baci kesu od ruba do ruba boxa i napuni zemljom kao u PC growu, da korijen ima mista. Nevjerovatna razlika. Bar meni bila u mojoj kutiji od postola.

A drugo sve; sta da ti kazem, vec san kliknio zvizde :)
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Učimo se, nije se lišće krtilo kad si me unaprijed upozorovao pa sam obracao pažnju na debljinu lista. Skrtili se vrhovi vrhova, cca 1-2 cm najbliza lanterni, ni ne vidi se nego po opipu, tad sam ju i ubrao. Po kalendaru izgleda u dan se poklopilo, masnoca je izostala, pojavi se pa nestane, kao isusi se pa predpostavljam da bi donja granica optimalnog broja crvenih fotona (90000) u ovoj postavi (3000-3500k + 10000k) sacuvala isto.
Haha, iskreno, htio bih jos ledica, puno, 35kom na 5 modula idealno, slaba struja, 350 mA i manje, difuzor :rolleyes:o_O:D
I optika, sekundarna (leća + i reflektor pod 45°) i staklo jos fali ispod (bez stakla ne palim mist, a bez malih ventica za upuh zraka izmedju stakla i panela nemere to ići, :confused:
Doci će :) Coca-cola tip sto darove djeli dobroj djeci čita ovaj forum i tefteri želje :p ( traži se konkretnost kod želja, specificiran broj ledica, firma, colorit, cri, ppfd... I link trgovca)
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Ispravak, trenutno pod jednim modulom je pozeljan omjer za vegu, no s 4modula koje palim postepeno taj omjer stvara jako kratke node, sve je u testiranju.
Baci vise info sa odmerom za kratke node, baš to mi treba!

leca iz teleskopa. o_Oe
Bas si car, teleskopske leće, po izgledu boksa nefali ti puno do tog cilja :vozdra::cool23::joint:

Nista nevalja mozes ti to bolje, daj potrudi se malo :lol::p:clap::
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Bok @cerak1000, vega kako su vec mnogi rekli 5000k, i oko tog broja 4000 - 6500k. 10000 i više nisu za botanicare nego koraljoljupce. Svak svoju filozofiju ima, ja bih mjesao spektre k i po brojci i po proizvođaču, i mA kod svakog coba ili modula sa istim ledicama. To je prvi dio adrijeve storije o ledu, o naponu ovisi dal ce panel raditi kako treba i ocekujemo ili nic od toga, dakle malim varijacijama napona mjenjamo i spektar, kolicinu propustenih fotona R:G:B omjere. Vise ledica na manjim stujama, skuplje ali bolje, trajnije, ucinkovitije. I ritam vege prilagoditi ledu, niska temperatura panela i 12h dnevnog rada, mi vegamo sa 13h svijetla dnevno, IMG_20170822_231413.jpg
Nova je postava ledica, xhp50, dobro izgleda, hehe! Spustam ih sve niže, jako je svijetlo, gasim module, a one rastu zdravo, nema primjedbi za sada. 120° je leca na njma, cini mi se da je to bolje od 90°, za ovu svrhu. Ako ćeš graditi panel pricekaj još koji dan, ide @adri sa novim projektom, kvalitetnijim ledicama, jednostavno a ucinkovito. Sve ce nam ljepo objasniti, struju treba pametno sloziti a ledice su potrosni materijal, dugo traju a kad ih mjenjas bit ce jeftinije i bolje od predhodnih u istoj klasi. (xhp je model iz 2012, cjena ide dolje a kvaliteta je ok, ima i boljih i skupljih, cini mi se ovako s pocetka sasvim ok :banana_rasta:
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Hvala moj Japanski kolega, inace uskoro cu i ja izaci sa projektom o izgradnji 400w solarnog panela, diy varijanta, jedino sto ce nositi cenu jesu baterije i invertor, panel ko panel se da skockat ili vise njih za 150e kao sto rekoh 400w, planiram da sistem direkno pije malo vise od pola, kako bi rad bio nesmetan tipa 250w! Inace najmanji razmak izmedju noda postigao sam u vege sa 6500k, ali ko je pocela strecanje i dodavanjem drugih spectruma sve se poremeti, u tom grmu lezi zec , napravicu uskoro jedan test sa foto biljkom pa cemo gledati. Auto bombe su me iznenadile i po kvaliteti i po prinosu načickane i mesne miris posebne egzotike ,ostupanje je bilo 15 dana kako bi dobio pola mlecnih i pola rijavih, naravno hesi je bio zaduzen za sve.
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Bravo,Cerak se na velika vrata vraca na scenu, Solarni!
crko mi akumulator pa malo citao o njima, AGM navodno najmanje gubitak ima 3% ostali 5-7% . Za pocetak nek pokaze da se moze a poslje nabavljati kvalitetniju opremu.jedva cekam vidjeti panele.
65% nazivne snage tak vele, deder ne nas rajcat ,fotke daj! pali pilu prije zime. matematiku isto , kolko panela gore za kolko svjetla dolje...?
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Inace najmanji razmak izmedju noda postigao sam u vege sa 6500k
Pogledaj u završenim dnevnicima, moj dnevnik Blueberry.
Royal blue LED diode su do 7. sprata držale biljku na 15cm, i pržile je (dakle previše).
Sorry @1310 na spamu.

A što se tiče solarnih panela, pa tu je cela instalacija na 12v... koliko sam razumeo, 1310 tvoj box se kompletno napaja preko PC PSU (što je u stvari isto).
Dakle, solarni paneli + LED = tehnologija budućnosti za uzgoj u "udaljenim područjima" ;)
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Čekam jos malo fracuzi izbacili neke fotovoltajke koje daju 40% više energije a veoma su mele, pisao sam firmi ali jos nema odgovora ukoliko ga nedobijem u sledećih sedam dana, idem u projekat sa nama dragim kinezima, neverujem da cu stici od obaveza zalafati stvar pre novembra. Posaljem skice samo da mi kolega zavrsi nacrt.:thumb:

@Zlochika
Nije mus na 12v , ima raznih izvedbi ali je preporučljivo zbog manje potrosnje!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
kakav spam@zlocika drago mi je da se ukljucis,vec sam ti rekao sto mislim o tvojim idejama i podupirem razmisljanja o mogucem i nemogucem! 12v znaci, super, sad cemo vidjeti na djelu kako to i radi, @cerak polako bitnije je da dobro to slozis, fino da nema ispada kad pocne botanika a crteze i planove ili slike samo daj. svaka pohvala! Valjda ce i nas kolega @nerp uskoro sa svojom idejom i uradkom pocastiti,dugo nismo vidli fotke iz tog labosa:)