Mazar outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2015
174
137
43
Apppdejt :D i problem,jel ove tackice na listovima treba da me brinu ili? msm da sam negde procitao da to znaci da biljka gladuje,jel to to? i pravim gnojivo od koprive,danas je treci dan kako se stoji i zanima me kaf bih mogao da zalijem zaru sa tim? :/
 

Prilozi

  • 1434733995026.jpg
    1434733995026.jpg
    378,4 KB · Pregleda: 115
  • 1434733973799.jpg
    1434733973799.jpg
    278,5 KB · Pregleda: 109
02.04.2015
174
137
43
nisam bas u mogucnosti da nabavljam plantelu a i ipak bih da mi groe bude 100% natural stoga koristim sto manje moguce hemije :) hvala na informaciji svakako
 
12.05.2015
10
41
13
33
De ti na tom mjestu iskopaj rupu 40x40x40(50) i ubaci biljku u zemlju, pošto vidim da je nećeš hraniti hemijom a od vode i "tako loše zemlje" ne može se hraniti dovoljno. Zamjerka: zemlja je jako suva u tom loncu, nemoj je patiti ako hoćeš koji hed ;) Pozdrav druže
 
02.04.2015
174
137
43
ne znam bas dal smem sad da je presadjjujem,rizicno je za biljku mogu lako da sjebem nesto... zemlja je stajsko djubrivo,od gore ima samo mali sloj obicne zemlje jer sam time dopunio samo kantu... i neko mi je rekao da je bolje da pustim biljku na dan-dva da oseti malo susu pa da je zalijem,biljka je juce zalivena a danas ne
 
18.09.2014
136
96
43
prijatelju ja ti isto mislim da bi bilo pametno prebacit u zemlju ti vidi kako oces ... ilii barem ako ne u zemlkju daj nabavi neku vazu kako treba neznam al ovako mi se cini nista strasno ali ipak ako vec moze bbolje zasto da ne :D sretno dalje
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.291
14.568
358
po meni.....zemlja u posudama je ko beton....nit je rahla nit je prozračna a vjerojatno ni nema niš hranjivo u njoj.....i biljka ti je u hladu.....inače bi bilo i lateralnih grana a ne samo terminalna iliti glavna
znači mjenjaš zemlju i lokaciju i na konju si
a ovo po lišču su živine neke, mada se ne vidi baš najbolje....možda pauk ili miner
možeš presađivat bez problema i puno veče/razvijenije biljke ako se malo skoncentriraš i pripaziš....ne treba poseban tečaj za to....
sretno dalje
 
02.04.2015
174
137
43
biljka je na direktnoj suncevoj svetlosti tokom celog dana i grana se super ali se ne vidi bas na slici..sutra cu pokusati da obogatim zemlju malko,nasao sam neki kalcijum sto se koristi u povrtarstvu tako da se nadam najboljem makar dok kopriva ne bude spremna..
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Gornji savjeti dolaze od kolega u jednom gospodstvenom maniru, gdje ti oni sugerišu, predlažu... al ne haje majčin sin, već tjera po svome ! Ajde da ja pokušam u svom maniru, možda se dozoveš pameti ...
1. Ova zemlja ti je go qrc
2. Lonac još veći
3. U njoj nema hranjiva
4. U loncu ćeš sa prihranom lako sve da zaebeš
5. Ukoliko ne poslušaš savjete koje si gore dobio, umjesto cvjetova ubraćeš qrc
Eto, dovoljno slikovito nadam se... pošto na ove gore sugestije ne obraćaš pažnju ! Ako ti Imbra kaže da presadjuješ onda presadjuješ ;) I ako ti On kaže da nema dovoljno Sunca, onda nema :sun2: Nadam se da sada nećeš pokrenuti nekakvu raspravu, jer je ovo za tvoje bolje:cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Imbra Presvetli
02.04.2015
174
137
43
Ma kakva rasprava,ovo mi je prvi grow opusteno ali evo da iznesem aegumente.. 1.zemlja je cisto stajsko djubrivo,od gore ima sloj od 3-4cm zemlje iz kukurusa jer sam time dopunio lonac do lisca na biljci.
2.neko mi je ranije rekao,cini mi se tarzan ali nisam siguran da bi bila ok kanta od 25l a ova ima 40 tako da nzm za to.
3. koliko sam procitao dosta ljudi je zavrsilo grow u kantama sa gotovo minimalno hemije.
4.Nije da ne obracam paznju ali jos na pocetku dnevnika lepk stoji da nemam uslova da radim grow direkt u zemlji jer mi je sajt propao,a na ovom mestu ne smem ostaviti biljku jer je velik rizik od pronalazenje s obzirom da su njive jako blizu tako da je moram maknuti odatle uskoro.
5. i ako je potrebno bacicu i sliku okoline da se uverite da je biljka tokom celog dana na suncevoj svetlosti.. hvala na savetima,razumem ja vas ali razumite i vi mene,imam ogranicene uslove,voleo bih ja sve to sto vi kazete da sprovedem u delo ali tek sam pocetnik,polako samo ljudi,bez pritiska :D
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Nije da nijesi bez argumenata :D al ti je zemlja katastrofa. Kao beton je brate... Izdržaće ona u kanti, preživjeće, al nije to to.... Imao sam ja prošle god u kanti, ništa nije valjalo... a zemlja je bila identična tvojoj ! Stajsko djubrivo i zemlja iz kukuruza nije nikakva garancija, to da znaš ;) Ako možeš da nadješ kakav sajt u medjuvremenu... pa kroz koji dan lagano presadi, i biljka će se preporoditi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Imbra Presvetli
02.04.2015
174
137
43
evo iz postovanja prema svim starijim ljudima ovde i iskusnijim idem da presadim biljku sad..nego ako je moguca pomoc,kojim silama da presadim biljku od 1m i vise iz metalne kantw u zemlju,kako da je izvucem napolje? :(
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
  • Prvo iskopaj rupu, i dublju i širu nego što ti je kazan
  • Zasuši zemlju u kazanu, mada je zabetonirana, pa samim tim i kompaktna
  • Uhvati biljku dolje pri samom dnu stabla, kazan stisni nogama, i izvuci kompletan busen
  • Ubaci u rupu, i nadopuni je sa barem 20 Litara neke brend zemlje (zato što veća rupa, a i dublja jer bi valjalo da biljka potone do prvog sprata većih listova)
  • Zalij biljku sa nekih 5 L vode
  • Zatim gledaj magiju :)