mazar vs Multipla Skleroza (MS)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Znam da sam ga zatvorio, ali svako malo dobijam PM pa da objasnim na jednom mjestu....
Krenuo sam prije tri mjeseca s D vitaminom u iznosu od 50 000 IU, sad sam na 80 000, negdje sam našao da je 10000 po 10 kg težine.
Uz to uzimam i
Selen 100 mcg dnevno
Zinc 100 mg
(Za one slabije pokretne savjet je i Krom 500mcg)
Magnezij 400 mg
B2 200 mg
B12 1000 mcg svaki treći dan
Vitamin k2 200 mcg dnevno (za sprječavanje kalcifikacije)
Choline/inositol 1000 mg dnevno
Sve nabavljam s iherba.
E da, još laneno ulje - 3 žlice dnevno, zbog Omega 3 kiselina
Nemam liječnički nadzor ni kontrole u laboratoriju...
http://2012-transformacijasvijesti.com/alternativna-medicina/d-vitamin-tragicna-istina-2-dio
http://www.telegram.hr/zivot/izgled...itamina-trebamo-i-to-je-dosta-veliki-problem/
Ostavio sam se odavno mliječnih proizvoda (da ne bi došlo do kalcifikacije, kod unosa velikih količina D vitamina treba ih izbjegavati, kao i orašaste plodove)
I potreban je unos velikih količina tekućine, pijem od 2,5 l do 3 l tekućine dnevno, pretežno H2O. Sad si zamislite iz onog perioda kad sam imao retenziju mjehura i smanjivanje istog, odjednom te ogromne količine tekućine uzimam, pišanja posvuda:makaze:
Fantastičan je...
Od LDNa sam na uzlaznoj putanji, d vitamin je sve to pospješio....
Kako sam na LDNU svaki dan nešto novo otkrio, tako mi se sad isto dešava na D vitaminu,
Ko malo dete opet:banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta::banana_rasta:.
Neću nabrajati koje mi je dosad sve benefite donijelo, samo jedan topli savjet svim Msovcima...

poruka NIKAD se ne potcjenjuj i NIKAD ne odustaj
Da mi je netko rekao prije dvije godine, da ću to sve raditi, ne bi mu baš vjerovao....
Ali čuda se dešavaju.....

Počeo sam početkom godine i penjati??????? na umjetne stijene (da mi je to netko rekao početkom 2014., smijao bi mu se u facu i rekao mu da nije normalan), imam frenda koji to radi već godinama, ali da ću i ja to raditi, tome se stvarno nisam nadao, ali u snovima priželjkivao jesam. Sad je to stvarnost.
Prvo sam se oslanjao na snagu, dok nisam savladao tehniku...
Sad ubijam....:thumb:
Da se osvrnem i na benefite koje donosi, strahovito poboljšava koordinaciju, i kako sam imao više problema s nogama, savjetovali su me da stavim povez na oči i tako penjem – popeo sam se i spustio sa stijene, tek onda skinuo povez, uf kako sam blesav tada...
Kad sam krenuo nisam mogao baš hodati u penjačicama, pa da si to omogućim kupio sam 2 broja veće, nakon 2 mjeseca sam se toliko navikao na njih da su mi postale prevelike
Onda sam krenuo i po vani....

Uz penjanje sam dobio i powerball, kad je frend čuo da idem na penjanje, odmah mi je tutnuo powerball u ruke, isprva nije nešto išlo, ali nakon par dana u rukama, više neće van iz ruku;)
BTW na dobrom sam putu da ponovim prošlu godinu i po 10000 svega.....:vozdra:
 
Poslednja izmena:

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Bio sam na kontroli, na vađenju krvi za D vitamin i kalcij.
Te imao avanturu sa 24 satnim urinom, to morate skupljati sav urin unutar 24 sata
I skupio nešto preko 2,5 litre...
inače 3 dana prije vađenja krvi za D vitamin trebate prestati s unosom d vitamina, onda ponovno početi laganini s 10000
Nalaz je pokazao da je sve u redu.....
Još da javim za k2 vitamin, našao sam veće i jeftinije doze. Sad uzimam po 1000 mcg dnevno
http://www.ebay.co.uk/itm/VITAMIN-K...s-as-Menaquinone-Mk7-Bone-Health/251509429596
Sad sam na 90 000 iu vitamina D dnevno, malo sam se dobio, imam i 90 kg.
Ponovih onih 10000 svega, ali sam se ove godine i popeo barem na Mt. Blanc, ako ne i na Mt. Everest.....
Sad bi iduće godine trebao još nešto dodati...
Djecu više ne mislim dodavati – onda bi morao kupiti monovolumen, na maltretiranje tijela sam mislio.
Sjećeš se onda kad sam imala MS, kaže jedna od likova u filmiću....
Sad se i ja tako osjećam, stvarno sam dobar Kako čovjek brzo zaboravi ona loša stanja u kojima je bio, ko neki drugi život (jedan od mnogobrojnih koji sam morao proći)
Nisam imao MS ispada preko dvije godine....:makaze:
Nit ne namjeravam ih više imati....:vozdra:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Bio sam ponovno na 24satnom urinu i ostalim pretragama..
Sve je u redu, oduševljen sam nalazima:makaze::makaze::makaze:, samo D vitamin je na 400, što je bilo i za očekivati s obzirom na unos tih ogromnih količina, smanjio unos na 50000 iu dnevno i kod svih ostalih suplemenata prepolovio unos, osim magnezija....
peri dalje........
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Opet sam vadio nalaze, gotovo su identični kao prije pola godine.....

Nakon tjelovježbe i penjanja ubacio sam konačno ono najosnovnije – hodanje (ali to me i najviše mučilo.....)


Okupila se neka ekipa i rekao sam im rekao da sam dobio ponudu za posao i pričam im o tom poslu i kako bi trebao početi raditi, al čekam da mi se napravi pokaz, e tu je frend jedan otkinuo; „ Pa daj plati je.... kartu! !“
I mutavac je počeo sutra delati (to je bilo već prije 4 tjedna)
Opet VELIKI korak u mom životu. Hrpu godina nisam baš radio i toliko hodao. Radim u centru grada, a do tamo prvo pješke do autobusa, pa kad siđem s busa, pješke do tramvaja, pa isto kad siđem s tramvaja pješke do posla, sve zajedno cca sat vremena - OOOOOgroman uspjeh i tako 5 dana u tjednu. Doduše za početak sam na 4 sata dnevno, ali da mi je netko rekao da ću još raditi.......
Dvije stvari su mi upečatljive, nakon toliko godina, vožnja sa ZETom i skok u budućnost, odjednom svi, staro, mlado bulje u mobitele i svi tipkaju......
A druga da u sred Zagreba ulazi crnac u dućan i na engleskom nudi đinđe na prodaju... Metropola....
Uz hodanje je veliki korak i sam posao – pušten s lanca, pucam od odličnog raspoloženja i odlične ekipe s kojom radim....Maknuo se iz kuće....

Rekao mi je jedan frend – je super je sad, al pitam te kako je za cca godinu dana...
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Evo, obavio magnetsku rezonancu i jako zadovoljan s rezultatima....

Pošto nemam kod sebe nalaz od MR otprije tri godine, nakon one retenzije mjehura, jedino sam mogao usporediti sa prvim nalazima (onim iz 2006.) skoro pa su identični... (javim nakon pregleda kod neurologa u siječnju, kad čujem šta on kaže)

Dosta mi se popravilo stanje s hodanjem, baš sam zadovoljan.:banana_rasta:
Pogotovo kad to doslovno vidiš iz dana u dan i još sam namjerno probijaš te granice....
A koliko mi je samo to trebalo za psihu, to je nenadjebivo, skužio sam koliko mi nedostaje da viđam i pričam s drugim nepoznatim ljudima, da izađem van iz kuće i djeca su me mnogo željnija, kad dođem kući, ne skidaju se s mene ....
Ona fora s Bandićem i lovom koju daje za majku domaćicu, tako mi je drago da sam od toga odustao, bez obzira što je veća lova nego koju tu imam, ali.....
Opće zadovoljstvo je neprocijenjivo.:clap::

Idalje po 4 sata dnevno, nekad i duže, po potrebi, ali misllim da je vrijedno hvale i spomena da dam jedan primjer - napravim ručak, tibetance i 70 zgibova prije nego krenem na posao, a tamo opet, bus, tramvaj, pješice....:makaze:

Pojačao sam na 80000 i.u dnevno vitamina D, zima, manjak sunca, a i dobio mail s Coimbrom u glavnoj ulozi gdje priča o ulozi pth i d vitamina (oko 50. minute u videu)
Vratio se i na lysine i tyrosine http://www.livestrong.com/article/239578-what-are-the-benefits-of-l-lysine-l-tyrosine/, da malo poguraju sve to čega sam se ufatio
I ove godine sam uspio napraviti po 10000 svega i naravno uz penjanje......:vozdra:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Pozdrav ekipa:vozdra:
Samo da obznanim da sam i ove godine ponovio sve po 10000.
Doduše, penjao sam tek cca pola godine jerbo curke s kojima sam penjao, pukao im je film...
Zapalili se raketu... Doduše nisu otišle na Mars, nego na Island...
Nakon mjesec dana boravka na Islandu prodale su stan u Zagrebu i nema povratka...
Hrpa frendova mi je otišlo. Njemačka, Irska...

Nalazi krvi i urina su mi idalje isti, nema nekih oscilacija, sve je u redu.
Želio bih ukazati svojim sapatnicama na dvije stvari koje su mi još dodatno olakšale tegobe.
A to su gljive, ne psilocibe, već cordyceps http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/cordyceps
Probao sam prije par vrsti, ali nijedna nije na mene djelovala ko ovaj. Ovaj mi je daleko najjači.
https://hr.iherb.com/pr/Aloha-Medic...mate-Sports-Nutrition-750-mg-90-Caplets/41511
I mnogi od vas su se susreli s Gilenijom (lijekom za MS)
https://www.naturalnews.com/039361_cordyceps_Gilenya_multiple_sclerosis.html
i lavlja griva http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/lavlja-gljiva
https://multiplesclerosisnewstoday....ral-remedies-mushrooms-on-multiple-sclerosis/
https://hr.iherb.com/pr/Mushroom-Wisdom-Super-Lion-s-Mane-120-Veggie-Tabs/4963
Lavljoj grivi mi je trebalo par tjedana da proradi za MS, da mi da dodatne snage - što sam najbolje vidio na hodanju. Ima jedan put s posla (pješice) koji nisam dugo išao, pa odlučih da probam... Kakvo ugodno iznenađenje, prošao sam cijeli put bez da sam počeo vuči nogu, prije bi već na pola toga puta bilo povlačenje desne noge, a pri kraju puta i dosta labavo. Sad sam očekivao da će opet početi, međutim ništa....
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Prije 10ak dana sam bio kod frendice koja mi je pričala o zajedničkom frendu koji živi u Barceloni i njegovim kupanjima skoro do Nove godine (po hladnoći)i zapalismo lulu mira:vozdra: i bacili se na gledanje Uzeo me Hof, naravno....
Već sam tjedan dana na njegovim tretmanima i moram priznati iznenađujuće POZITIVNO:clap::
Vidim razliku na svojem tijelu, postoji ogromna doza energije i snage. Na početku disanja jedva čekam da završim (nemir oko toga koliko stvari trebam napraviti), al nakon par rundi disanja, više nigdje ne žurim. Daje i dodatnu mirnoću.
Ujutro nakon 5,6 rundi disanja napravim tibetance, ubijem se od sklekova i onda pod hladni tuš. Preselio sam se prije godinu dana i u ovom stanu nemam kadu, samo tuš kabinu. Prije se nikad nisam tuširao hladnom vodom, samo toplom. Nakon tuširanja toplom bilo je labavo, ona onemoćalost (fatigue) se uvijek javi i onda sam u banani 15,20 minuta. Međutim u hladnoj vodi nema nikakvih znakova nemoći, te kako Hof kaže, vi osjećate vodu, al ne i hladnoću te vode.
Nama Msovcima paše hladno
Moje vježbe koje radim, radim s puno većom lakoćom...
Al ono NAJVAŽNIJE, znate koliko sam problema imao s mjehurom, sad se samo JEDNOM dignem noću na pišanje , prvo sam mislio da sam malo vode popio taj dan, međutim sada je svaki takav...
Na hašišu mi je nemoguće raditi te vježbe, al na travi sam radio i bilo je JE BE NO, mogao sam i duže držati dah i imao sam kojekakve senzacije po tijelu...:sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.