Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Međunarodni kanabis dan u Srbiji - Šifra „420“

Diskusija u 'Cannabis Aktivizam' započeta od vox, 07.04.2016.

1. vox

vox

Učlanjen(a):
    09.03.2005
    Poruka:
    113
    Sviđa im se:
    99
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +109 / 0 / -0
    Međunarodni kanabis dan u Srbiji - Šifra „420“
    Edukativne tribine, štandovi, velika 420 žurka!
    20/04/2016 by [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds. i [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.

POVODOM SVETSKOG DANA MARIHUANE (20.04.2016.) Hemp Humans organizuje žurku Širfa "420", uz veliku podršku Zla shteka"

Uzajamna saradnja Hemp Humansa i Zla shteka rezultirala je prvom domaćom „420" žurkom povodom svetskog dana marihuane, pa i rođendana Hemp Humansa.

CILJ DOGAĐAJA

Cilj celog dešavanja je širenje svesti, razbijane predrasuda, informisanje o koristima od biljke konoplje (kanabisa, marihuane) u svakom smislu njene upotrebe.
    ŽELIMO DA MARIHUANA NE BUDE TABU TEMA U SRBIJI.

KONCEPT DOGAĐAJA

Koncept događaja sastoji se iz predavanja, stand up komedije i muzičke večeri sa istaknutim rep i rege umetnicima, pobornicima kanabisa i sjajnog DiDžej sešna.
    Dođite da proslavimo SVETSKI DAN MRIHUANE U 420 stilu!!!!

Srdačno, redakcija Hemp Humans-a i ZLA SHTEK-a.

ULAZ BESPLATAN DO 20H:

17h-20 Prodajni i edukativni deo:
    o Tribina o kanabisu
    o Jovan Matic, Damjan Pavlica, Maja Vasić

ULAZ 300RSD, kupovina na ulazu OD 20H DO 5H

1. Jah Messenjah Sound System /GM featuring:
    2. Hornsman Coyote /Eyesburn, /Soulcraft, Bgd
    3. Voi-Khan /Killo Killo Banda /Drum n Zez, NS
    4. Space Animals

* Program je podložan promenama

O nama:

Hemp Humans:

Hemp Humans, prvi magazin o marihuani na teritoriji Balkana, nastao je na svetski dan marihuane 20. Aprila 2014. godine. Ovo je neprofitna nevladina organizacija koja se zalaže za pružanje podrške inicijativi za legalizaciju kanabisa u Srbiji.

Sajt: [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.
    Fejsbuk: [Registujte se da vidite originalne linkove]
    Tviter: [Registujte se da vidite originalne linkove]

DETALJNI PROGRAM

EDUKATIVNI DEO

Luka Mišić a.k.a. LUCCANO HILFINGER- voditelj

Lućano je najjači reper sa Hill-a (Banovo Brdo) i tvorac najčešće korišćenih izraza u hip-hop slengu (npr. bičarka, bacanje hejta, buksna). Već 10 godina stvara u totalnoj andergraund hip-hop sceni, gostujući i sarađujući sa mnogim reperima (Bad Copy, Wikluh Sky, Prti BG, Seven, Ajs Nigrutin, kao i stranim reperima Ishmail/ Indiana I King Kyle/Paris).
    Luccano će biti moderator, voditelj ove 420 žurke i ekskluzivno predstaviti neke od svojih najnovijih pesama koje izlaze svega nekoliko dana pre događaja u sklopu novog albuma.

JOVAN MATIĆ- DEL ARNO BEND - predavanje

Jovan Matić je novinar, društveni aktivista i osnivač najstarijeg rege benda u SFRJ. Del arno bend je srpska rege grupa iz Beograda. Osnovali su je braća Vladan i Jovan Matić u julu 1986. u Beogradu. Grupa je usmerena ka melodijskoj „roots“ muzici. Jovan će održati predavanje edukativnog i zabavnog tipa i tako nam preneti neke anegdote i stavove vezane za marihuanu.

Damjan Pavlica, organizator prvog Kanabis marša u Srbiji

Maja Vasic, Irka orgazacija

O IZVOĐAČIMA:
    REGGAE / RAP CANNABIS SESSIONS
    SAUND SISTEM SA GOSTIMA

1. JAHMESSENJH SS
    Jahmessenjah S.S. zvanično postoji od 2002. godine, kada je tadašnja postava (Jeronimo,Trapatoni selecta i Kewy - koji je ujedno i kumovao ovom imenu) prvi put nastupila pred veeeelikim brojem ljudi na Afro - Reggae žurci u selu Brđani, pored Gornjeg Milanovca.
    Jahmessenjah S.S. je svojim radom i entuzijazmom doprineo širenju ove plemenite muzike i kulture kako u svom gradu tako i širom regiona Jahmessenjah je za sve ove godine izgradio svoj prepoznatljiv "roots" stil izražavanja koji mu je i doneo pobede na već pomenutim takmičenjima reggae selectora i DJ- eva. Naravno, na njihovim žurkama možete čuti i ska, dub, rub-a-dub, afro beat, conscious ragga muffin, modern roots i sl. Ipak originalni roots zvuk je u njihovim srcima

Fb: [Registujte se da vidite originalne linkove]
    Soundcloud: [Registujte se da vidite originalne linkove]
    Youtube: [Registujte se da vidite originalne linkove]

Na njemu nastupaju:

Voi-Khan /KILO KILO BANDA

Voi-Khan, kantautor i MC iz Novog Sada. Uključen je u više međunarodnih i ovdašnjih muzičkih projekata. Ipak, njegov projekat, KILLO KILLO Banda, preti da po kvalitetu i popularnosti prevaziđe sve dosadašnje. Posle nekoliko godina samostalnog rada na pesmama uz pomoć elektronske muzičke opreme, 2007. godine odlučio je da okupi sastav muzičara koji bi mu se pridružio u stvaranju i izvodio njegovu muziku, pritom je unapređujući energijom “živog” izvođenja i oplemenjujući je kreativnošću i improvizacijama. Muzika koju on pravi, sa ostalim članovima grupe, bazirana je na "roots reggae-u" (izvorne rege muzike), a sadrži elemente pravaca od rock-steady i dance-hall-a do tipicnih karipskih stilova i skaa. Neretko se umeša i zvuk balkanskog soula i veoma emotivnog, samotnjačkog bluza. Mora se primetiti da na momenat čak uspevaju da uspešno udruže naizgled nespojive stilove kao što su reggae i blues a to onda zvuči magično.

HORNSMAN COYOTE

Nemanja Kojić ( rođen 17. decembra 1975. godine u Beogradu , Srbija) , široko poznat po svom umetničkom imenu Hornsman Coyote. Srpski rege umetnik , trombon igrač , pevač i lider reggae - metal benda Eyesburn.

Facebook: [Registujte se da vidite originalne linkove]
    Youtube: [Registujte se da vidite originalne linkove]

DJ SESSIONS
    SPACE ANIMALS

Space Animals je četvoročlani svemirski party čopori oformljen 2014.god sa idejom da lokalnom clubbing-u pruži nešto novo, nešto divlje. Posadu svemirskih životinja čine 3 DJ-a - Jimmy Pimpfingerz, poznat u narodu i kao Jimmy Jazz, Vins Huderz, i Žuča Enimal, kao i MC/perkusionista Selekt.
    Svoj zvuk kategorizuju kao Breakbeat, ali im je repertoar jedna živopisna fuzija klasičnog klubskog Breakbeata i modernih Breaks'n'Bass pravaca, a sve to preko beskrajno đuskavih funky loop-ova koji ne dozvoljavaju ni sekundu monotonije na dancefloor-u. Pojačani živim perkusijama (conge, bongosi, timpani) stvaraju plemensko-svemirsku atmosferu - indoor, outdoor and all over dancefloor.

Facebook: [Registujte se da vidite originalne linkove]

Ulaz: 300 din

*********Napomena ovim dogadjajem apsolutno nemamo za cilj promovisanje ideja vezanih za uzgajanje, trgovinu i korisćenje ilegalnih supstanci bilo kada, bilo gde, a pogotovo ne na teritoriji Republike Srbije. Takođe ne pozivamo na konzumiranje marihuane na žurci. ********

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 13
  2. vox

vox

Učlanjen(a):
    09.03.2005
    Poruka:
    113
    Sviđa im se:
    99
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +109 / 0 / -0
  3. Squerlz

Squerlz F'ing squles greasy bastards

Učlanjen(a):
    06.07.2011
    Poruka:
    544
    Sviđa im se:
    804
    Trofej poeni:
    113
    Ratings:
    +897 / 0 / -1
    Zanimljivo razmisljam se da idem :)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
    • Slažem se Slažem se x 1
  4. vox

vox

Učlanjen(a):
    09.03.2005
    Poruka:
    113
    Sviđa im se:
    99
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +109 / 0 / -0
    Lepo je misliti, ali nekako, nema se sredom šta pametnije a lep je povod.
    Ako uspe, biće svake godine. Ako ne uspe ...

5. Squerlz

Squerlz F'ing squles greasy bastards

Učlanjen(a):
    06.07.2011
    Poruka:
    544
    Sviđa im se:
    804
    Trofej poeni:
    113
    Ratings:
    +897 / 0 / -1
    Ne vidim kako ne bi uspeo :)

6. vox

vox

Učlanjen(a):
    09.03.2005
    Poruka:
    113
    Sviđa im se:
    99
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +109 / 0 / -0
    Hvala na recima ohrabrenja, ali kako je u realnosti podvig redakcije web gandzamenskog casopisa, u realnosti sreca vlasnika kluba, izvodjaci i njihovi honorari zavise bukvalno od dolaska ljudi. U Srbiji stvarnih sponzora dogadjaja nema, sponzori su neceg drugog.

za fejs blejace [Registujte se da vidite originalne linkove]

i malo edukacije
    [Registujte se da vidite originalne linkove]

Poslednja izmena od urednika: 09.04.2016
  7. vox

vox

Učlanjen(a):
    09.03.2005
    Poruka:
    113
    Sviđa im se:
    99
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +109 / 0 / -0
    Nacrtano,otpevano

8. Priroda

Učlanjen(a):
    01.06.2015
    Poruka:
    58
    Sviđa im se:
    103
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +114 / 0 / -0
    Moram vas pitati šta mislite o nastupu IRKE na listi jedne od Zelenih partija ?

9. vox

vox

Učlanjen(a):
    09.03.2005
    Poruka:
    113
    Sviđa im se:
    99
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +109 / 0 / -0
    Mislim da zasluzuje posebnu temu :)

Ja sam clan SKK Beograd, ali ne znači da automatski prihvatam sve događaje kao pozitivne.

+ Prvi put je jedna stranka u potpunosti uključila zahteve IRKA u svoj program (med. legalizacija)
    + -Pored njih je i Radulović pominjao totalnu legalizaciju, ali nisam još video u programu stranke. Mislim da izjave u kampanji ipak nisu merodave, iako ih je lepo čuti.
    - Stranka je mala, nastupiće samo na lokalnim izborima i svetlosnim godinama je (za sada) daleko od Republičkog nivoa gde se odlučuje o izmeni relevatnih zakona
    -IRKA se kompromituje lobiranjem za stranku tokom kampanje

10. Priroda

Učlanjen(a):
    01.06.2015
    Poruka:
    58
    Sviđa im se:
    103
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +114 / 0 / -0
    Hvala na odgovoru , iskreno se potpuno slažem sa vama što više dobro i razumem čitavu ovu situaciju . Mislim da je tu više u pitanju igra sa našim glasovima nego što je moguće da će iz svega toga nešto zaista i izaći ! Ali dobro je opet i da se o tome govori pa i ovako mic po mic korak po korak....

11. W8 For It

Učlanjen(a):
    01.11.2015
    Poruka:
    56
    Sviđa im se:
    102
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +112 / 0 / -0
    Blago se vama braco srbi.... kad ce tako nesto u zagrebu bit......

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  12. baobab

baobab vutropush
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    25.03.2014
    Poruka:
    1.131
    Sviđa im se:
    2.675
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +3.239 / 7 / -0
    Slicno okupljanje bi trebalo biti i kod nas isto 20.04. eyessss:

13. Chan Chan

Chan Chan Chasing dreams

Učlanjen(a):
    01.11.2015
    Poruka:
    870
    Sviđa im se:
    2.739
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +3.339 / 3 / -0
    Kod nas 1-5 god(tu negde)
    Kod vas uvjetna
    Borba traje
    Kod nas izbori, pa ko lepsi
    Kaskamo mi za vama i to dobro
    Peace

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  14. sbcjeceo

sbcjeceo Aktivan Član

Učlanjen(a):
    09.12.2013
    Poruka:
    731
    Sviđa im se:
    765
    Trofej poeni:
    113
    Ratings:
    +1.114 / 4 / -0
    Pa Hrvatska je svetlosnu godinu bliza legalizaciji od nas :kafa:

• Slažem se Slažem se x 5
  15. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.146
    Sviđa im se:
    14.639
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +17.586 / 31 / -1
    Imaš i kod nas u ZG 20.4. na zapadnim obroncima medvednice, planinarski dom glavica i kompletna okolica doma rezervirana za štovatelje vutre i ljenčarenja. Bit će graha, dobre mjuze, hrpa ljudi i dobre duvke zasigurno. Ulaznice imaš po 20, 40 i 50 kuna. Samo 20 upad, 40 upad + grah i 50 upad + grah + cuga. Ulaznice su narukvice, možeš ih kupiti svaki dan u "Kavanici" na adresi Varšavska ulica broj 4.
    20.jpg
    Moći će se i prenoćiti i bit će stvarno gotiva. Ponekad je bolje se informirati nego bubnuti da nema nikakvog eventa, ipak je riječ o međunarodnom danu kanabisa.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 4
    • Informativno Informativno x 1
  16. Kapisla

Učlanjen(a):
    09.11.2014
    Poruka:
    180
    Sviđa im se:
    108
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +121 / 1 / -0
    Znaci dogadjaj se odrzava u tom Monsun baru? Nekako mi se vise svidja Hrvatska verzija, u sumi, ali dobro, dogadjaj je dogadjaj. Ako nadjem nekoga ko bi isao sa mnom planiram da dodjem.

17. PowerSeed

PowerSeed fuckin' mod
    Super Moderator

Učlanjen(a):
    15.10.2006
    Poruka:
    22.620
    Sviđa im se:
    31.937
    Trofej poeni:
    3.158
    Ratings:
    +35.358 / 1 / -0
    ma u sumi moze zec da te napadne, u baru si siguran ;)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 4
  18. DBROWN

Učlanjen(a):
    02.04.2015
    Poruka:
    191
    Sviđa im se:
    141
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +153 / 0 / -1
    22/04/2016 Kanabis Mars,to ste zaboravili da spomenete :D

19. Paranoja Man

Paranoja Man Banned
    Banovan

Učlanjen(a):
    17.11.2015
    Poruka:
    229
    Sviđa im se:
    643
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +796 / 2 / -2
    Gledajući onaj predhodni event koji se zbio u Beogradu, marihuana nikada neće biti onoliko demistifikovana koliko bi smo MI željeli ! Uvijek će biti tabu tema, a Vutraši narkomani ! Gledao sam galeriju fotografija sa tog događaja, sačuuvaj me Božee :whato:: Poziranje nekih "aktivista" pred kamerama koje je u suštini kreveljenje, garderoba sa skaradnim sadržajem, "sektaški" look, itd itd... Sada marihuanu treba da približi legalizaciji Lik moderator, autor "bičarke" i čega sve još o_O , slavni andergraund borac i tvorac brojnih kovanica, koje zagađuju Naš jezik ... Tipovi uz koje ide prefix "uličar" i tome slični, sa razlogom !! Jeli Srbija na to spala, Da se ozbiljnom temom bave neozbiljni ljudi ?? Jeli neko od Vas čuo za Davida Albaharija ?? Čovjek priča afirmativno o kanabisu, a pritom je čuveni književnik !! E takve likove treba pridobiti za sebe, da oni afirmišu i demistifikuju bilo koju temu od značaja, a ne bičari i drugi devijantni tipovi. Osim ako nijeste Snup Dog, ili pokojni 2Pac... ali ko je ovaj tip ?? Razumijete me ? Na zapadu je afirmativno o marihuani pričao Bil Gejts (da Bog da crko Monsanto trovač), Stiv Jobs... a mi se pozivamo na Viklera i Negrutina. Smiješno i žalosno. Ja Vam želim uspjeh, ali sa Vama takvima, nikada nećete imati uz sebe Mene, i slične meni. LP

• Slažem se Slažem se x 2
  20. vox

vox

Učlanjen(a):
    09.03.2005
    Poruka:
    113
    Sviđa im se:
    99
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +109 / 0 / -0
    Da. kod nas je u klubu, radujem se bilo kakvom obelezavanju.
    Dva dana kasnije su protesti u organizaciji IRKA
    [Registujte se da vidite originalne linkove]

Bilo kakva pitanja u vezi dogadjaja?

Preporučite stranicu