Mešanje mineralnih i organskih djubriva ???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Evgenije

Aktivan Član
08.11.2017
206
1.158
143
citao sam dosta po forumu da se ne mesaju mineralna i organska djubriva. ja sad koristim plagron terra top box set djubriva (mineralno) u tom setu ima grow,bloom,root,enzimi,sensation uz sve to ubacujem i slavol. u steku imam i bactrex i orgatrex iz proslog growa. da li ima smisla dodavati slavol i bactrex uz ova plagron mineralna djubriva? i kako enzimi plagronovi reaguju na bakterije? biljke imaju 20 dana do sad dobile samo root i slavol bez merenja ph. da li u buduce meriti ph ako idu bactrex i slavol?

toliko pitanja :) nadam se da ce neko imati strpljenja da mi malo to sve pojasni
 
01.10.2015
37
125
33
47
Ok uključiću se..
"Vidi., ja sam ovde niko i ništa ali svjestan sam da u svemu treba naći zlatnu sredinu (s tim razlogom se za nju i kaže da je zlatna). U ovom slučaju "zlatna sredina" je balans sa gnojivima jer je sve ostalo manjeg uticaja na memoriju same biljke.
Generalno što se tiče indoor uzgoja, koliko sam dosad shvatio ništa ne iziskuje korekciju sem đubrenja (sve osim tog prihranjivanja ne šteti joj toliko koliko beskrajno pumpanje i prepumpavanje "steroidima")"

"Ma daj joj enzima, idi kupi plantelu i tekuće željezo., cal-mag-a, slavola., bactrex-a i vortexa i dodaj na kraju malo šećera da si siguran i ...."

Dakle ovo gore su dva različita mišljenja, a oba žele dobro biljci da paradox bude veći., i kad dođemo do stadija da razumijemo i jedno i drugo mišljenje, pravićemo pravo dobru i zdravu indoor travu (a i dobro ulje) bez da izgubimo mnogo na kvantitetu..
Znam da je tema teška i traži malo razmišljanja, ali nisam odolio a da se malo ne uključim u ovu problematiku od kolege Evgenija..
Tek ono što nedostaje organskim gnojivima treba dodati vještačkim putem, i zdrav uspjeh genetski zdrave biljke je neizbježan ::vapor::

Ako postoji još neko (sa realnim iskustvom vezano za ovu biljku) da se ova tema razradi mislim da ne bi bilo loše..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Evgenije

Evgenije

Aktivan Član
08.11.2017
206
1.158
143
@Himalaya koliko sam do sad skontao ne bi trebalo da smeta dodavanje slavola i bactrexa. mada nisam siguran da li ima smisla dodavati oboje jer su oba bakterije, da se ne pobiju medjusobno? :) nego sad za sledece zalivanje bi trebao dodati plagron grow (mineralno), plagron enzime, plagron root i slavol (mozda i bactrex). pa me strah malo tog koktela i nekako mi deluje kao previse svega :) totalni mi haos u glavi. sta ti mislis da li je ok dodati to sve? i da jos rastvor limunske kiseline radi stelovanja ph
da dodam samo da sam pocetnik. drugi grow mi je
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and jopezg

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
biljke imaju 20 dana do sad dobile samo root i slavol bez merenja ph. da li u buduce meriti ph ako idu bactrex i slavol?
za taj bactrex ne znam ali za slavol znam da ne obara previse ph tako da moras spustati ako ti nije ph na meri.Licno mislim da ako imas dva brenda bakterija ne treba oba da stavljas ,odluci se za jedan,moj izbor je uvek slavol.
nego sad za sledece zalivanje bi trebao dodati plagron grow (mineralno), plagron enzime, plagron root i slavol
pa me strah malo tog koktela i nekako mi deluje kao previse svega :) totalni mi haos u glavi.
root mozes da dodajes svako zalivanje dok ne udjes u cvat,ako si skeptican sa prehranom onda daj pola doze growa i tu si siguran svako drugo zalivanje pa prati biozu-e,slavol mozes svako zalivanje 10ml na litar vode ili opet ti kazem ako te strah daj i slavol svako drugo zalivanje tu nema greske.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Evgenije

Evgenije

Aktivan Član
08.11.2017
206
1.158
143
bactrex je biotabs-ov trebao bi biti dobar, ako nista skup je ko otrov. :) a imam ga pa mi bilo zao ne ubaciti ga. ovaj put ce onda ici samo taj paket plagrona i slavol. kakvo je iskustvo sa nasom biljkom i davanjem slavola foliarno?
 

Evgenije

Aktivan Član
08.11.2017
206
1.158
143
da li neko moze da mi odgovori da li ima smisla davati Slavol i enzime? i da li to moze napraviti neke komplikacije? :)
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Ja sam zagovornik organskog uzgoja i po svemu sto sam naucio je da ako koristis mineralna gnojiva koja su jaka i nagrizaju sve bakterije pri zalijevanju, isto tako ih i ubijaju.
Cemu radite mikorizu i dodajete bakterije da same vrse razlaganje i korekciju pH ako ce ih mineralna gnojiva unistit i narusit pH?

Ako vec krecete s mineralnim, prestanite davati bakterije i ostale organske spore gljiva itd do kraja growa. Flush se na organskom uzgoju tesko radi bas zbog simbioze zivih organizama u mjesavini zemlje. Na mineralnim gnojivima se lako radi bas zbog toga sto ih je lako otopit vodom i nicim drugime.

Ima li gnojiva koja mozemo koristit uz dobrotvorne gljive i bakterije? Ima od AN, Guano, Biobizz, BioTabs. Ona nisu jaka i ne mozete previse pretjerati.

Nisam li u pravu? Pricekat cemo da se jos i drugi jave evo, da nisam zapomagalo i gunđalo.
 

Evgenije

Aktivan Član
08.11.2017
206
1.158
143
slazem se u potpunosti. ALI radio sam sa Biotabs jedan grow i nije mi se dopalo to sto su biljke cesto pokazivale nedostatke a kod organika na efekte hranjenja se ceka po 7 dana. onda dodjem u situaciju da biljka pokaze nedostatak a zemlja ce biti suva tek za 4 dana i jos bar 7 za reakciju djubriva. za tih 11 dana zbog tog nedostatka mi otpalo 40% lista. dok mineralno je odmah po zalivanju spremno za konzumaciju. idalje nisam pametan sta je bolje.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
to unutra ili aut?
ako je aut, ne vidim problem da se u vegetaciji daje mineralno , a kad krene cvetanje organik.
skoro pa ispadne da je ceo grov organik, za dva meseca cvetanja sve se "procisti".
ti nedostaci o kojim govoris, sada znas, to i to djubrivo, ono koje koristis, sledeci grov pojacaj neku od doza gde ti je bio nedostatak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Evgenije

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Zapoceo sam s BioTabs prije koji dan ali na nacin da sam napravio svoju zemlju i ozivio s mikorizom i bakterijama tjedan dana prije nego su biljke isle u nju. Dakle, zalijevanje da ozive i onda unutra. Brze ce djelovat, a meni je to bitno zbog autosa. Volim zemlju i zato ne radim s coco i autopotovima. Cisto zalijevanje :)
Bacim sliku kolike su vec u boxu u galeriju s komentarima. Nista im ne fali ak ides pravilno organic.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Evgenije