Medicinski kanabis(strain)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
Pored medicinskih strejnova(strain) zanimaju me i strejnovi koje je "bog" stvorio, znaci
ne hibridi, ne ono sto je covek ukrstao posto sam uverenja da gde covek
menja prirodu uglavnom napravi cudoviste(moguce da gresim sto se kanabisa tice).
citao sam neke strane sajtove i kazu da visok postotak thc nije bas dobar za organizam...
znaci da sumiram neka napise ko zna koji strejn je dobar za odredjenu bolest + "autohtoni" strejnovi...
ako vec postoji slicna tema neka moderatori obrisu.
P.S nisam mogo da prevedem strain'-jel se to moze prevesti kao sorta, tip ili fenotip na nasem jeziku?
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
https://forums.vutra.org/content/589-vrste-kanabisa-bolesti-koje-lijece.html

Evo ovdije imaš malo više vrsta glede raznih oboljenja, ali sam mišljenja da nema lošeg straina, samo dobrog i boljeg:dada moraš malo potražiti ima na forumu jako puno objašnjenja glede toga što ti treba pa se baci na posao.
Ukoliko tražiš Medicinski kanabis tj. određenu sortu za nešto treba imati što viši postotak THC-a i obavezno i CBD-a koji je jako bitan za medicinsku namjenu.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Snjezana citao sam ja to ali bi hteo da mi npr ti preporucis neku vrstu, zanima me iz licnog iskustva, npr.
ja imam nesanicu, probao sam kush i odlican je...
takodje sam citao na ovoj temi https://forums.vutra.org/english-language-only/9748-what-cbd.html ,vezano za cbd i thc(ako je thc ovo zeleno) pa me zanima
kako deluje thc a kako cbd,znam engleski al ne bas tako dobro da bi preveo ove medicinske termine...
ps. Snjezana nacitao sam se ja ovog foruma dosta a i kad se otvara neka tema ne mora da znaci da
onaj ko otvori treba odgovor vec mozda i da ta tema nema na foruma a bila bi korisna:read:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Ako si čitao naš dnevnik onda si mogao vidjeti i koje smo vrste do sada koristili:icon_biggrin: o svima mogu reći sve dobro(od prve vrste je žena više bila "down" tj. odmarala,spavala i organizam se rekupirao u tom vremenu korištenja dok je u drugom slučaju to više bilo "high" i organizam je imao više energije i snage i žena je bila aktivnija) ali ipak još smo u potrazi za vrstom koja bi nam "olakšala/riješila bolove i grćeve" ali nažalost nismo uvijek i u mogučnosti naći odgovarajući strain i nabaviti ga, pa sam mišljenja da će pomoći i bilo koji tj. dobavljivi ali ako se ipak može birati naravno onda izbor suziti na najbolje moguće.
I nema problema forum je tu da se pomogne i pita što nije jasno te ako netko zna( a skoro uvijek zna jer ovdje ipak ima dosta znalaca glede ove tematike):thumb: kako iskustvom tako i znanjem.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@weed4life
Ako sam dobro shvatio, namjena teme bi bila razmjena iskustava sa medicinskim stranama sorti s kojima smo do sada imali iskustva?
Pa evo ovako, osobno sam koristio nekoliko nepoznatih, popularno zvanih domaja i tu sam odmah shvatio da nije dobra bilo koja vutra, pošto u mojem slučaju pretežno sative nemaju željeni učinak (što ne znaći da ih ne voim hehe).
Big Bang mi je bio dobar za bolove, isto tako i The Church, obije vrste su od Greenhouse seeds. Imao sam i neku nepoznatu indicu koja je bila vrlo dobra, a trenutno se čeka Afghani No1, pa ćemo i to probati ;)
Toliko od mene za sad. Ako je ovo bila namjena teme, mogli bismo ju preimenovati, odnosno dodati "razmjena iskustava" u naslov :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
slobodno promeni temu kako mislis da je najbolje, znacu medicinske sorte i njihovo delovanje ali
ako moze da neko napise nesto i o autohtonim sortama(znaci one sorte koje nisu proizvod ukrstanja).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo