Medicinski Ugljen

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ugljenom samo probavu možeš očistit... jedino ako si jeo kanabis vrijedi, ovako ne vidim svrhu... a voda, e to već pomaže :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Mislim da ti je to vise zbog dobrog znojenja i puno tekucine. Aktivni ugljen veze na sebe toksine ali u zelucu, eventualno u crijevima. Nema on pre velke veze za krvi
 

Bruce Banner

Aktivan Član
15.04.2014
89
84
28
Kako znas, kad je organizam celina, moguce da ima efekta, pogledaj onaj link na prethodnoj strani sto sam stavio... inace kako ces da prodjes THC test posle tri dana samo sa vodom?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ako znas kako ugljen funkcionira onda znas i kako znam. Nije ugljen kemija da nesto mrda po tebi. Vise je stvar fizike nego kemije ili biologije. Zbog velicine pora i njegove velike povrsine on na sebe preuzima organske i anorganse cestice u svojoj blizini(u zelucu i crijevima)...kao i toksine. Na isti princip kako aktivni ugljen veze "smrad" na sebe u filteru za grow box.

Pa malo mi je tesko povjerovat da samo sa vodom u 3 dana, al da voda pomaze to je istina. Napomenuo je da se je znojio, a zna se da se znojenjem izlucuju toksini i ostala sranja. Znaci toksini van, a "friska voda" u krv nazad nutra sa njegovih 10L.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Z&N

Bruce Banner

Aktivan Član
15.04.2014
89
84
28
E pa onda nek sledeci put proba sve isto ali bez ugljena i ima da bupne samo tako

Mene ne zanima niti fizika niti hemija i ostala parcijalna gledista, nego sinergija jer pricamo o organizmu kao kompleksnoj celini.
 
27.07.2014
5
5
0
Po meni ugljen ulazi u mokračni susta jer se rastopi u vodi i popije, ne vidim kako sam mogao u tri dana očistiti šest dana pusenja svaki dan komad sa vodom i jednim znojenjem od 2 sata.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
a kaj da ti velim...ja tebi o zdravom razumu i logici i cinjenicama a ti meni o sinergiji i parcijalnim gledistima.
Onda sljedeci put kad ces imat gripu, popi aktivni ugljen. pa nek sinergija i kompleksna cjelina radi svoje :)
...sad tek vidim...procitaj prvi post na ovoj stranici. i ovo....al vidim da te to ne zanima

c/p
Djelatno adsorbira velik broj organskih i anorganskih otrova, boja, mikroorganizme i njihove toksine te mnoge lijekove. Medicinski se ugljen ne resorbira i ne metabolizira. Medicinski ugljen dokazano je učinkovit u liječenju crijevnih zaraza.

masa ljudi je popadala na testovima a "ljecila" se ugljenom tjedan-dva .... i opet nista. diuretici, znojenje i tekucina....to jedino na ovaj domaci nacin
 
  • Sviđa mi se
Reactions: scriptor and Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
@Bruce
Odi pitaj doktora, ako nama laicima ne vjeruješ... šta reći više...
@Taj Sam
Imao si sreće možda... u svakom slučaju, ugljen ti nije naštetio, ako nije pomogao, tako da nisi ništa pogriješio što si ga uzimao :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Bruce Banner

Aktivan Član
15.04.2014
89
84
28
stipe je napisao(la):
masa ljudi je popadala na testovima a "ljecila" se ugljenom tjedan-dva .... i opet nista. diuretici, znojenje i tekucina....to jedino na ovaj domaci nacin
E pa odma tako kazi :D
Mislim da se iz mog pisanja dalo razumeti da kad kazem ne interesuje me teorija, da to znaci da me interesuje iskljucivo praksa. Znaci eksperiment od Taj Sam nije vazeci nego je imao srece da mu THC izhlapi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Znojenje i rehidracija je stvar koju ljudi uzimaju zdravo za gotovo....i to je najvjerovatnije ono sto ga je izvuklo. Kaze 2h znojenja....u 2h znojenja moze jako jako puno vode i tokisna i thc-a izac....a i metabolizam se ubrzava i stime a da ne velim kolko je pishao od 10L voda i kolko je toga izaslo van. Velim uz sve to meni je i dalje 3 dana jako cudo...mozda neka dobra prehrana jos uz to ili ko zna...al ok...izvuko se.
Prolistaj ovaj podforum malo pa ces vidjet oborina i padalina sa ugljenom :D
 
27.07.2014
5
5
0
A gle ako vi kazete tako, nevidim zkj bi mi lagali, al sigurno mi nije odmogo jedino ak mi je izbacivo thc kroz crijeva jer sam srao i prdio non stop, sve u svemu puno vode i znojenje u tri dana me jako cudi također..
 

Bruce Banner

Aktivan Član
15.04.2014
89
84
28
Meni sad nije jasno kako si srao i prdio nonstop kad aktivni ugljen upravo ne dozvoljava sranje ni malo a ne nonstop, da nisi ti pobrkao ugljen sa ricinusom?! :lol:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
"OSOBINE I DEJSTVA: Aktivni medicinski ugalj je adsorbent sa visokim afinitetom vezivanja liposolubilnih i hidrosolubilnih jedinjenja. Adsorpcija prirodnih i sintetskih lekova, otrova, gasova i produkata bakterijskog metabolizma omogućena je velikom specifičnom površinom čestica.

NAMENA: Kod nespecifične dijareje, trovanja hranom i hemikalijama, akutnih trovanja lekovima i toksinima, za regulaciju probave (kod nadimanja i grčeva). Kao sastavni deo kućne apoteke poželjno ga je imati sa sobom na putu, odmoru i na izletima.

NAPOMENA: Aktivni ugalj ne primenjivati kod trovanja cijanidima, organofosfornim insekticidima, solima gvožđa, korozivima, litijumom i etil/metil alkoholom jer njegova efikasnost nije potvrdjena. Ne preporučuje se deci mlađoj od 3 godine."
 
27.07.2014
5
5
0
Ja sam prdio stalno i smrdi uzasno, dobro srao sam tri puta i to tesko, nezz fkt samo kazem kaje bilo..

Pogledaj prvu stranicu ove teme potvrdit ce sve kaj sam napiso, pa nisam lud, u tri dana od vode..
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Neznam koliko čovjek mora bit očajan pa povjerovat da med. ugljen čisti tijelo od thc-a.
Ovi koji su dobili prolaz su ga dobili isključivo radi veće konzumacije tekućine neposredno prije testiranja, razrijedili urin da koncentracija padne ispod 50ng/ml što je neki standardni cutoff za te trakice, dok bi se u krvi našlo definitivno i tu padate sigurno. Isto da je urin test napravljen u medicinskim ustanovama bio bi vam u najmanju ruku sumnjiv i morali bi ga ponoviti sigurno, u možda još kontroliranijim uvjetima, jer nisu doktori blesavi, vjerujte znaju puno više od nas i sve cake kako zavarat "protivnika". Sad je pitanje hoćete li naletit na nekog kome se da ili neda zahebavat s vama i radit dodatne provjere. Isto igra ulogu u koje doba dana pišate. Prva jutarnja pišaka je svakako najgora.
Osobno sam pao test i nakon 45 dana nepušenja a i prošao nakon samo 2 dana nepušenja (u oba slučaja količine unosa su bile cca 1 gram svakodnevno unazad 30 dana). U potonjem slučaju sam se zadnja 24 sata nalijevao sa vodom koliko mi tijelo moglo primit. U bolnici na testu mi je rečeno da nešto ne štima i morao sam ponoviti, na kraju mislim da sam dobio prolaz samo iz razloga što sam u razgovoru sa doktorom napomenuo da sam u zadnja 2 dana pio neke biljne tablete za smirenje i neke tablete za želudac, koje sam istoj i pokazao al nije kužila k...a jer je bolnica bila u Maleziji. Sveukupan liječnički pregled tad je bio prolazan.
Doma uvijek imam bar 10 kućnih testova, i testirao sam se nebrojeno puta, i tek kad sam siguran da sam čist odem na redovan lječnički za posao. Nažalost nekad bane test iznenada pa se nema vremena pošteno očistit, tad ste jednostavno na milosti ili nemilosti svoje sreće ili nesreće.
Trenutno sam opet u fazi mirovanja (opet zbog posla), 10. dan još uvijek bez sreće kako se vidi u priloženom:
test.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Evo jedan update.
Danas sam čisto radi eksperimenta popio 8 čaša vode od 2dcl u roku od 2 do 2 i pol sata. Nakon jedno četvrte me krenulo s pišanjem i do osme čaše sam već bio jedno 4-5 puta na wc-u.
Na kraju je test ispao negativan.
20151223_200833.jpg
Linija je jako blijeda (tzv. ghost line) i neznam koliko je uopće vidljiva ovako na slici, ali svaka linija pa makar i najblijeđa se smatra negativnim rezultatom. Provjereno iz osobnog iskustva jer sam prolazio laboratorijske testove nakon ovakvih rezultata kod kuće.
Naime, mora se uzet u obzir da je ovdje cutoff 50ng/ml, i da se može desit da vam u bolnicama spreme test sa cut off-om od 20ng/ml na kojem bi vjerovatno pali, ali testovi sa tako niskim cut offom su rijetki i to iz jednostavnog razloga, da se nebi mogli izvuć na izgovor o pasivnom pušenju, tj. tipa samo sam bio u istoj prostoriji gdje se pušilo. Isto ako niste baš teži pušač već konzumirate tek par puta tjedno il par puta mjesecno linija bi vjerovatno ispala i puno vidljivija a i vaše čišćenje normalnim putem bi bilo puno brže.
Da ne bude zablude, ovo je samo privremeno očitanje i nakon samo par sati od prestanka "flushanja" mjehura ja ću opet biti pozitivan tj. koncentracija će porasti iznad 50ng/ml.
Tako da vam, ako vam je u planu varanje, za test nije potrebno se nalijevati danima prije testiranja već je najbolje početi pol dana ili noć prije uz što veće mirovanje... uzmite u obzir da čovjek se može otrovati i od prevelike konzumacije vode u kratkom vremenu tako da ne pretjerujte, i ovih mojih 8 čaša u samo 2 sata je previše računajući da nam bubrezi procesiraju oko pola litre vode po satu. Slobodno to razdužite bar na duplo.
Isto treba uzeti u obzir da je vaš urin u ovom slučaju dosta razrijeđen i to je primjetno na oko, i ako je recimo firma/kompanija zatražila tj. platila uz test na droge isto tako još dodatan test na provjeru autentičnosti istoga, gdje se gleda ph, specifična gravitacija, postotak kreatinina itd., u tom slučaju ste u laganoj banani. Da bi odagnali početnu sumnju postoje navodno šeme obojavanja urina tako da se jutro prije testa popije oko 50-100mg vitamina B2(Riboflavin) i B12, ali to osobno nemogu tvrditi jer nikad nisam probao. Isto tako navodno postoje mixevi koji obuhvaćaju sve potrebno za maskiranje razrijeđenosti urina ali otom potom, kao što rekoh, neću o nećem što nisam potvrdio sam na sebi.
Osobno smatram da je najsigurniji prolaz na testu (ako se baš ne želite očistit il nemate vremena), uzeti urin od neke druge osobe koja ne puši i nije uzimala nikakve lijekove u zadnje vrijeme, i pobrinuti se da prilikom predaje uzorka temperatura bude oko 35-37C što se najjednostavnije postiže da ga držite neko vrijeme uz tijelo tj. u gaćama. Nije bitno jel muško ili žensko jer se ne rade hormonalni testovi. I sve to izvesti bez panike i šuškanja jer obično doktor bude odmah s druge strane vrata i sluša upravo sumnjive zvukove. Nakon toga po redu bi mi bio sintetički urin koji je isto uz namještanje temperature, i bez dodatnih provjera, siguran prolaz. Istina da neki mirišu više na kemiju nego urin ali računate da neće sad netko ić baš šnjofat vašu pišaku.
Što se tiče detox pića o njima neznam ništa ali u dolasku mi je jedan "Sonne's Detoxification No 7" za koji više izvora potvrđuje da stvarno funkcionira, a dali je to istina, i kako i na koji način radi, javim vam kad isprobam. Do tad, živjeli i sretno vam bilo!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and No Joke
08.06.2016
4
0
1
36
Ljudovi..trebam na jebeni test..bio sam vec jednom iiii naravno..pao sam..nisam pljugo mjesec i nesto sitno..ocito nije dovoljno..ako netko zna molio bi da mi napise..taj ugljen..kolio ga trebam uzimat da bi bio cist..pusiii mi seee..onooo zescee!!!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ugljen vrši detox organizma, canabinoidi nisu toxini tako da ti ugljen neće pomoći. Unosi tekućine od 3-5 litara dnevno, pij uvinH čaj ili čaj od preslice i to ti je jedini način da se brže očistiš.
 
08.06.2016
4
0
1
36
A jebem ti..jel postoji mogucnost da sam cist..nisam pusio mjesec i nesto sitno..il brijem da ce mi se cura morat popisat i to je to..neda mi se zajebavat s cajevima..lokat vodu i sve to..u p.m..