Medicinsko edukativni grow 2.0 - RQS - LED/MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Hopa!

38. DANA VEGETACIJE - 24. DAN CVJETANJA

Situacija po pitanju zdravlja biljaka je i dalje skoro pa bezprijekorna - ne želim reći da je bezprijekorna, jer vjerujem da uvijek može nešto bolje. Međutim, prosudit ćete sami. :)

Evo tu sam uslikao dva purple queena, pošto su ostali niži rastom, kao što je i deklarirano, pa ih je lakše i za uslikati:
image1 (1).jpeg image2 (1).jpeg

Temperature mi se i dalje vrte u rasponu od dnevnih 27-29, te noćnih 20-21.
Vlaga mi se vrti u rasponu od 40-60%.

Odradio sam i neki lagani lolipop:
image0 (1).jpeg image0.jpeg


Jučer i prekjučer sam ih zalio sa sljedećim omjerom gnojiva:
BioGrow - 1 ml/L
BioBloom - 2,5 ml/L
TopMax - 1,33ml/L
ActiVera - 0,66 ml/L
CalMag - 0,7 ml/L
AlgaMic - 0,66 ml/L

Čisto informativno, nisam im dosad dao niti jednom čiste vode od početka growa, pa šta mislite, da li da presječem jednom sa običnom vodom? MIslim, ne pokazuju znakove nikakvog nutrient burna, niti lockouta, sve uredno popapaju, ali eto čisto se pitam... :)

Evo i njihovih slikica u kućicama:
image1.jpeg image0.jpeg image2.jpeg image3.jpeg

Ovaj skunk i purple queen koji mi se nalaze pod LED-om su mi na nekih par centimetara od svjetla, ali ne vidim aposlutno nikakve probleme radi toga - zakon! :)

Etoga, to je to za ovaj puta, komentirajte, lajkajte i sherajte - zajebavam se. :D
Čujemo se iduće srijede narode! ::listomahanje::
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.299
2.598
Predpostavljam da runoff ne bacas,a hranis od pocetka !?
Soli se nakupilo sigurno i pokazat ce to prije ,ili kasnije...
Nece skoditi cista voda..lako je nadoknaditi sa necim,ali je tesko ispraviti kada se pretjera.
Ali cim pitas..znaci da i tebi unutarnji glas govori..daj cistu vodu haha :)
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Runoff uvijek bacam, osušim podloške ispod lončanica , pa sve vratim u boks. Držim stvari što je više moguće čistim i suhim, da ne bih imao problema sa plijesni i vlagom - ne da mi se jednostavno. :D
Ma baš to, taj unutranji glas mi govori da bi im dao par dana posti. Jebemu mater, pa ni mi se ne obžderavamo kontinuirano, napravimo tu i tamo poneku pauzicu, barem bi trebali, zdravo je to sa vremena na vrijeme. Tako da će iduće zalijavanje biti samo sa najobičnijom svetom vodicom, mislim, izdržat će valjda 4 dana bez nove hrane. ;)

I da još nadometnem jednu opasku za kraj ovog posta, koliko fino mirišu ovi strejnovi to nije normalno, znači skank je jebeni med, toliko je fino sladak kad ga protrljam da je to fantazija, a u drugu krajnost idu purple queenare, toliko su kiselo citrusne da me peku oči dok ih gledam - ZLOO! :D:D
 
Poslednja izmena:

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Sretno veseljače u ovoj avanturi !
Tenksara! Ono ''najgore'' je prošlo, a to je formiranje biljaka da dođu do tu gdje jesu. Sada se lagano šetkamo držeć se za ručice prema kraju. :)

Vidiš, vidiš, nisam pojma imao da mineralna gnojiva mogu stvorit problem o kojem pričate, nisam čak nikad ni nabasao na tu temu po forumu. Oduvijek radim sa BioBizzom, baš iz tog razloga jer su organska gnojiva, nekako mi je toplije oko srca kad znam da baš prirodu dajem prirodi, a eto ima i svojih benefita u konačnici, odnosno manjih rizika po pitanju samog zdravlja biljke.
Dnevnici, skupa sa vama ljudima koji djelite znanje na forumu su zakon! :rolleyes:
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Uskršnji update!

Prije svega, svima vam želim sretan katolički uskrs, kao i vašim obiteljima, a nakon toga ću vam pobacat malo slikica djevojaka i trenutnog stanja. :)
Prošetao sam ih sve van boksa malo, kako bi slimbe bile što vjerodostojnije. Pa krenimo...

Ovako je izgledao runoff od zalijevanja vodom:
12 (2).jpeg
Pola litre je izašlo od svake u pravilu. Zalio sam ih sa 6L vode, svaku zasebno naravno, a u potovima je cca 20 litara zemlje...

Purple Queen
(Lijeva je pod HPS-om, Desna pod LED-om)
7 (2).jpeg 10.jpeg 5 (2).jpeg 2.jpeg
Na zadnjoj slici se vidi kako su se na biljci pod HPS-om malo listovi namreškali prema gore, ali ništa strašno brijem.

Skunk XL
HPS:
14 (2).jpeg 14 (1).jpeg 15.jpeg 9 (1).jpeg 7 (1).jpeg
Na predzadnjoj i zadnjoj slici se vide par sjebanih listova, a zbog čega se baš na njoj to pojavilo neznam. Biljka je ful jaka, jača od ostalih u pravilu, sve su dobivale istu hranu i isto sam se ophodio prema svima, u smislu treninga.

LED:
5 (1).jpeg 3.jpeg


Painkiller XL
HPS:
9 (2).jpeg 12 (1).jpeg 1 (1).jpeg

Etoga, to bi bilo to od mene za danas!
Čujemo se u srijedu, kad ću okačit samo 4 slike, da baš ne zakrcavamo ovaj dnevnik sa milijon slika. :D
:wave:
 
Poslednja izmena:

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Di ste igrači?!

38. DANA VEGETACIJE - 31. DAN CVJETANJA

Eto nas, na polovici cvjetanja! Vrhovi se fino debljaju.
Neću previše drobiti jer niti nema potrebe, sve je više manje dobro, pa neka tako i ostane! :)

Jučer sam ih opet pognojio sa sljedećim omjerom:
BioGrow - 1 ml/L
BioBloom - 2 ml/L
TopMax - 2 ml/L
ActiVera - 0,66 ml/L
CalMag - 0,7 ml/L
AlgaMic - 0,66 ml/L

Eto slimbica:
image2.jpeg image3.jpeg image1.jpeg image0 (1).jpeg

Čujemo se iduće srijede bećari! Budite mi dobri! :wave:
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Bok ljudi!

Eto, ovaj puta vam se javljam sa malim problemom koji mi je zadesio jednu biljku pod HPS-om, a sad polako vidim da je i još jedna dobila početni simptom istog problema. Radi se o jendnom skunku i purpe queenu, al prvo ću vam stavit slike sa opisima. Pa da počnemo...

Ovo su skunk i purple queen koje se nalaze pod LED-om, i to svega par centimetara od panela (5cm max), i zdrave su go dren.

skank zdravi  LED.jpeg purple queen LED.jpeg
Sve me više loži ta činjenica da si za zimski grow utržim Lumatekov 465W LED panel, jer u proteklih par tura koje sam odrađivao pod Attisom od 200W nisam imao većih problema, te su mi sve biljoze izlazile skoro ful zdrave pred harvest.

Zdravi skunk koji se nalazi odmah do boležljivog skunka pod HPS-om u velikom boxu:
SKANK ZDRAVI HPS.jpeg skank zdravi 2.jpeg skank HPS zdravi.jpeg skank zdravi 1.jpeg

E sada da krenemo sa ovim problematičnim djevojkama.

Oboljeli skunk:
SKank zgoreni HPS.jpeg skank zgoreni.jpeg skank zgoreni 2.jpeg Skank zgoreni 1.jpeg
Danas sam ju zalio bez NPK omjera gnojiva, već samo sa Aloeverom i Algama. Nadam se da će ju malo vratit na zdraviji put i zaustavit taj spread, jer sam primjetio da mi kreće i na sugar leavese.

Blago oboljeli purple queen pod HPS-om:
prpl queen zgoreni HPS.jpeg purple queen zgoreni 1.jpeg purple queen HPS.jpeg prpl queen hps .jpeg

Ne znam koji bih zaključak izvukao iz ovih simptoma, jer sam svima davao jednaku količinu hrane prilikom svakog zalijevanja.
Jedino što primjećujem na svim biljkama (i pod HPS-om i LED-om) da su im zericu pecnuti vrhovi, iako nikad nisam išao sa onom količinom hrane koja je propisana na biobizzovoj tablici, čak dapače, uvijek im dajem manje.
PH vode, kao i EC nisam nikad kontrolirao/mjerio, pa si sad sve više razmišljam da li je vrijeme da počnem?
Temperatura mi se penje do max. 29C, a ne pada nikad ispod 20C po noći. Painkiller XL mi je najviša biljka u boxu i nema uopće takvih simptoma(iz tog razloga je nisam ni slikao), tako da nekako isključujem mogućnost light burna.
Ne znam šta da si mislim, ako bacite oko na prošli grow, primjetit ćete da sam imao isti problem sa jednom od biljaka, dok su ostale bile zdrave. Izgurao sam ja i nju do kraja, ali ono, ne volim ih vidjet ovakve.

Željno iščekujem vaše savjete! Pa-pa! :wave:
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
507
2.223
163
Meni to izgleda kao cal. Neke sorte traže više, neke manje, a one koje su na jačem svjetlu također traže dodatno.
Ali neka netko iskusniji potvrdi :D

Ako je ph runoffa kisel onda moguće da ni ne može uzimati cal. Mislim da već ispod 6 nije dostupan u zemlji.
 

alive

Aktivan Član
11.06.2019
115
663
93
28
Puprple queen ne voli puno gnojiva, procita sam kod nekog u dnevniku. Mislim da je lik davao 1/4 gnojiva, naspram ostalih biljaka.
Ostalo mi je u glavi jer sam je misli posaditi. U meduvremenu sam je probao i odusta, nije mi bas nesto..
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Pozdrav narode!

38. DANA VEGETACIJE - 38. DAN CVJETANJA

Prije svega, hvala svima na savjetima.

Puprple queen ne voli puno gnojiva, procita sam kod nekog u dnevniku. Mislim da je lik davao 1/4 gnojiva, naspram ostalih biljaka.
Ostalo mi je u glavi jer sam je misli posaditi. U meduvremenu sam je probao i odusta, nije mi bas nesto..
Moram ti priznat da nisam primjetio skoro nikakve probleme na purple queenovima sa količinom hrane koju im dajem, a ipak im dajem više od 1/4 preporučene kako si napisao. Jedino si kontam da su one ipak ostale manje rastom, pa da im iz tog razloga možda ne treba tolika hrana.
Meni baca na glad, pojačaj hranu, pk pogotovo. U ovom periodu najjače jedu. I vode ako mogu više popit, pojačaj.
Pokušat ću sa malo jačom količinom hrane odradit iduće zalijevanje, pa ćemo vidjet gdje će nas to odvest. Što se zalijevanja tiče, uvijek ga odradim polako prije svega, pa onda još pokupim runoff sa špricom od ispod, cca pola litre uvijek bude.
Meni to izgleda kao cal. Neke sorte traže više, neke manje, a one koje su na jačem svjetlu također traže dodatno.
Ali neka netko iskusniji potvrdi :D

Ako je ph runoffa kisel onda moguće da ni ne može uzimati cal. Mislim da već ispod 6 nije dostupan u zemlji.
Ph metar nemam u svom posjedu, tako da ću ovaj grow odradit još bez njega, pa ću si za iduću jesensku turu priuštit jedan ph/ec metar. Imate li možda neke preporuke koji da si uzemem, jer nebi htio uzimat one po 30-ak eura, već da si uzmem nešta što daje najrealniju moguću vrijednost. :)

Jutros sam zalio biljke u najmanjem boxu ispod LED-a sa regularnim omjerom gnojiva za koji vidim da im odgovara.
Kontam jedino još uvrstit malo više topmaxa u igru zericu kasnije.

BioGrow - 1 ml/L
BioBloom - 2 ml/L
TopMax - 2 ml/L
CalMag - 0,7 ml/L

Uglavnom bilo kako bilo, iako je ovaj skunk dobio po pičvajzu, i dalje napreduje, čak mislim da ima najdeblje budove od svih. I ajd sad ti budi pametan, prkosi pravilima. smiley9934

Sve skupa to trenutno izgleda ovako:
image3.jpeg image2.jpeg image1.jpeg image0.jpeg
image1 (1).jpeg image2 (1).jpeg image0 (1).jpeg

Ovo mi je zadnji update za ovaj mjesec. Šibam u svatove od frenda za Zagreb ovu subotu, pa ću onda produžit do familije u slavoniju jedan đir, tako da me neće biti dva tjedna uz vas i biljoze, a u međuvremenu će se moje djevojče brinut za moje djevojčice, djevojka djevojkama. smiley9934

Živi, zdravi i veseli mi do tada bili, čujemo se! :wave::wave::wave:
 
Poslednja izmena:

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Živili ljudi, to mene nazad!

38. DANA VEGETACIJE - 53. DAN CVJETANJA
Situacija nakon što sam se vratio je odlična po pitanju zdravlja biljaka! Onaj ''najbolesniji'' skunk je stao sa progresijom, njemu smo davali jače doza calmaga, očito je to bio problem. :) Jedino me zadesio neugodan prizor raskalašenosti na svim stranama jer su se vrhovi poprilično udebljali, pa se se neki među težima sami supercroppali i visili za dolje. smiley9934 Odmah sam otišao jučer uzet mrežicu za krastavce, pa sam ih lijepo raširio i rasporedio da to liči na ne neki dostojanstveni grow. Krenuo sam ih zalijevat sa čistom vodom, jer sam berbu zakazao za 11.5. Po specifikacijama su sve spremne za harvest u rasponu od 8-9 tjedana. a to će taman bit 8ipo tjedana cvjetanja. Uglavnom, suma sumarum, jako sam zadovoljan sa zatečenim stanjem, usprkos tome što je sve visilo na sve strane, te mogu reći da je djevojka fino odradila posao. :)

Eto vam malo slikica da vidite tu masnoću i osjetite smrad. :D
image1 (1).jpeg image2 (1).jpeg image3.jpeg image0 (1).jpeg

image0.jpeg image2.jpeg image1.jpeg

Bit će meda!! ::listomahanje::

Čujemo se vjerovatno idući tjedan kad to sasječem i stavim na vagu. Do tada, živi mi i veseli bili! :wave::wave::wave: