Medicinsko edukativni grow 2.0 - RQS - LED/MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Živili ekiparci! Evo mene ponovno sa novom turom, odnosno novom avanturom! :D

Htio bih vam samo napomenuti da sam prošli ponedjeljak bio na kontroli kod urologa u ZG-u , te da sam i dalje čist od bilo kakvih naznaka tumorskim pizdarijama u mjehuru! ;)
Krenimo sa postavom sve opreme koja se nije ni po čemu promjenila, osim što sam dodao još pokoju vrstu gnojiva da se još malo više poigram sa svime.

Sjeme: RQS - Skunk XL, Purple Queen, Painkiller XL
Zemlja: BioBizz Light mix + All mix
Potovi: 25 litara
Gnojivo: BioBizz Grow, Bloom, Top Max, CalMag, Alga mic, Acti vera
Box: 120x120x200 i 80x80x160
Rasvjeta: Cool tube, 400W MH/600W HPS/200W Lumatek Attis
Ventilacija: Fi 100 i Fi 125 sa karbonom
Trening: LST + HST

Ovaj put rokamo 4 skunka, 2 purple queena, te sam odlučio ubacit i jedno sjeme CBD painkillera. CBD strejn kontam pušit na vejpić ovako preko dana umjesto poneke cigare koja mi se ponekad nametne kroz dan za zapalit. :)

Prve biljke su niknule, odnosno ugledale svijetlost dana 2.2.2023. a neke kao po običaju malo kasne.

image0.jpeg

Ovaj puta ću bit snjima kroz cijelu vegetaciju, odnosno, neću imat vanrednih odsustava od ovog growa, te vjerujem kako mi se ovoga puta neće dogodit iznenadni stretch kao u prošlom growu!

Eto, do idućeg updejta vam svima šaljem tople i ugodne pozdrave!
Čujemo se kroz dane što će dolazit, srdačno, vaš Veseljak! :rolleyes:
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Živili pratitelji dnevnika, te oni koji će to tek postati!

20. DAN VEGETACIJE

Hvala svima na lijepim željama! :)
Bećaruše lijepo napreduju, osim ove u najmanjem potu, izgleda da nije najzdravija, ali ko ga *ebe, nisam ni ja bio, pa sam stigao tu di jesam! :D
Krenuo sam minimalnim gnojenjem, malo biogrowa, calmaga i activere.
Topirao sam dvije igračice, koliko vidim danas ću morat još dvije, a sa LST-om ću krenut za koji dan.
Temperature mi se kreću u rasponu od 23-26 stupnjeva, a vlaga oko 35-50%.
Eto, nemam što previše nadodati, slikice su tu, pa procjenite sami.

image1.jpeg image0.jpeg

Do idućeg puta, srdačno, vaš Veseljak! ::listomahanje::
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Bok, bok narode!

27. DAN VEGETACIJE

Ciganke napreduju uredno, sve sam ih istopirao, osim one koja zaostaje malo u razvoju, koju sam odlučio ne stresirat dodatno pa će takva i ostat, ali bilo kako bilo gura i ona! :)
Kao i inače grane mi pucaju pri vezivanju, odnosno jednu sam polomio, jer mi je pobjegao prst sa niti za vezivanje, to je kul, sve 5. No po prvi puta mi se dogodilo nešta ful neobično, žao mi je što nisam slikao situaciju da vam pokažem što se točno dogodilo, no pokušat ću objasnit rječima. Uglavnom, kako mi se kreću izduživat katovi, odnosno grane iz sredine stabljike prema van, tako ih prvo vežem za fan listove, jer je teško bilo kako drugo ih krenut navlčit u horizontalu, barem meni, jer nema mesa još za uhvatit granu. E i znači jedna biljka je imala valjda toliko jak uzlazni rast, da mi je u roku 24 sata sama sebi polomila dvije grane na četvrtom katu, odnosno napravila je doslovno slovo ''L'' i pukla u kutu njega, znači čista samodestruckija. Veseli me vidjet takve ludosti, koje ćemo rješit još dodatnim topiranjem petog, već topiranog zadnjeg kata. :)
Slimbe u prilogu:


image1 (1).jpeg image0 (1).jpeg

Etogac, toliko od mene za ovaj puta, pozdravljam vas do idućeg tjedna!
Srdačno, vaš Veseljak! ::listomahanje::
 
Poslednja izmena:

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
odlicno je to kolega.. :thumb:
a evo kako ja resavam te manje grane,uostalom i sve po potrebi,koristim od starih kišobrana i suncobrana žbice,za njih vežem žicu 1.5 i zabodem u zemlju gde god treba po potrebi,ili stapove drvene za raznjice i tako ih usmeravam gde ja hocu...upalis malo kliker...;)
Kad mi grana pukne,a zna mi se desiti i cela da se odvoji,samo je vratim na mesto i fiksiram zicom ili selotejpom sirokim (a bolje zica,barem se meni tako pokazalo,brze sazri pukotina) i 99% se primi...
 
Poslednja izmena:

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Živili!

34. DAN VEGETACIJE

Situacija je super, osim što sam primjetio da biljoze koje se nalaze ispod LED-a imaju poneki crispy listić, i generalno su mi nekako suhi listovi. Sukladno tome sam povisio svijetlo i smanjio intezitet svijetla sa 80% na 60%. Brijem da je neki lagani light burn. Baš sam jučer naručio još jedan stupni ventilator tako da ovaj koji mi se nalazi sada u velikom boxu, mogu stavit u manji box, a novi vent da radi tornado u velikom boxu! :D

Evo slikica listića:
image2.jpeg image4.jpeg

Da li se to nekom možda događalo ispod LED-a?

Danas sam svaku zalio 3-3.5L vode, a od gnojiva sam stavio samo BioGrow (1ml/L). Isto tako sam odlučio da ću ih držat 40 dana u vegetaciji, jer mi se veliki box već dobrano nakrcao. :)

Slike u prilogu:

image0 (1).jpeg IMG_4081.jpg image3.jpeg

Etoga, do idućeg tjedna vas lijepo pozdravljam, budite mi veseli, živi i zdravi! ::listomahanje::
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
461
2.554
143
space
Meni to izgleda kao cal/mag ove sto im je lisce posvjetlilo nisam vidio da si dodavao.... Super inace izgledaju :D kakva je vlaga u boxu?
Cinile su mi se malo gladne opcenito
Pa sam pogledao tablicu slobodno malo pojacaj... Screenshot_20230308_212115.jpg
 
Poslednja izmena:

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Prije svega, hvala vam na savjetima. :)

Zanimljiva je činjenica da mi se to počelo na listovima pojavljivat nakon što sam zamjenio stari (električni) bojler u stanu koji je bio krcat kamencom! Sukladno tome sam proguglao sastav kamenca i gle čuda, sastoji se od minerala magnezija i kalcija! :D
Bio sam stavljao minimalnu preporučenu dozu Calmaga kad su bile malo mlađe, i za to vrijeme je bilo sve seksi. Sad ću iduće zalijevanje zabiberit jednu spasonosnu dozu! :)

Vlaga mi je u rasponu od 40-60%.
Temperatura mi je u rasponu od 23-25c.

Pod trenutnom MH žaruljom nemam ni ja problema, istina. Živo me zanima hoće li calmag odradit posao. Dal da odmah smućkam u pola litre vode jači koncentrat pošto sam ih zalio jučer ili da čekam iduće zalijevanje? Pa da to normalno odradim sve?

Hvala još jednom! :rolleyes:
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Živili!

38. DANA VEGETACIJE - 3. DAN CVJETANJA

Evo nas u cvjetanju narode, popunili su mi se boxovi u potpunosti, pa nisam htio odugovlačiti sa prebacivanjem na 12/12, jer mi je prošla tura doživila neželjeni stretch. Kako ste mi savjetovali tako sam i pognojio sa calmagom sve biljoze, a ove pod LED-om sam dodatno pojačao. Rezultat je trenutno takav da se žutilo lišća nije proširilo, a sad ćemo kroz budućnost vidjet da li će se i povući. Baš mi je prije sat vremena stigao i novi stupni ventilator, tako da su mi oba boxa sada opremljena sa lijepim raspuhivanjem po krošnjama. Temperatura po noći je 20C, a po danu 25C. Eto, bacite oko na slike u prilogu, brijem da obećavaju! :D

image0.jpeg image1.jpeg image2.jpeg

Do idućeg javljanja, srdačno, vaš Veseljak! ::listomahanje::
 
Poslednja izmena:

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Hop!
Jedan vanredni updejt! :)

Čini mi se da imam isti simptom nedostatka calmaga, ali se drugačije manifestiralo, barem naizgled. Listovi su fino mekani, osim na tim mjestima sa točkicama, gdje su na opip i protrlj suhi. Radi se o par listova na biljci pa bih volio da prosudite.
Problem sa žutoćom listova sam rješio na one dvije biljoze sa jačim dozama calmaga. Evo slikica:
B9AD75CE-63BE-438C-9541-954662C667CB.jpeg 34E01988-A978-4697-8E75-A01560BC1CF4.jpeg

I u ovom growu sam po prvi put doživio uske i plosnate grane na dvije biljke(različitog strejna), a gore na tim istim granama je tolika koncentracija listova da to nije normalno! :D
Evo slimbi:

37B97AF8-290E-45F3-A83A-E57BC1CDF45D.jpeg 604876A3-8CC4-40A5-B3A7-E1C216875E5C.jpeg D9FEF74F-B4A0-41F9-AB21-4465AEACCD91.jpeg

Živili! ::listomahanje::
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Op, op!

38. DANA VEGETACIJE - 11. DAN CVJETANJA

Situacija je i više nego odlična, sve biljoze su došle ful zdrave i nema više simptoma koji bi ukazivali na deficit kalcija i magnezija.
Temperaturni raspon mi se kreće od noćnih 20-21C, do dnevnih 27-29C.
Vlaga mi se kreće u rasponu od 55 do 65%.
O učestalosti i koliličini vode koju im dajem neću ovdje pisati, da me nebi razapeli ko jadnog Bizzu. :D

Zadnje gnojenje je bilo u sljedećim omjerima:
BioGrow - 0,5 ml/L
BioBloom - 1 ml/L
ActiVera - 0,5 ml/L
CalMag - 0,5 do 0,8 ml/L (ovisno o biljci)

Defolijacija? Lolipoping? Prijedlozi?
Čisto me zanima da li računate tih prvih tjedan dana cvjetanja dok ne krenu bacat dlačice? Odnosno, da li ih puštate tjedan duže da cvjetaju?

Evo i slikica u prilogu:

image1.jpeg image0.jpeg image3.jpeg image2.jpeg


Srdačno vas pozdravljam do idućeg tjedna! ::listomahanje::
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
461
2.554
143
space
Lijepo to ide, mogu one podnjeti vise hrane cak mi izgleda kao da vec mole.... Ja bi pocistio samo sto zaklanja... Minimum
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Dobar dan!

38. DANA VEGETACIJE - 17. DAN CVJETANJA

Kao i do sada sve je pod kontrolom, te nema većih problema. Temperatura i vlaga mi se kreću u normalnim rasponima.
Primjetio sam da mi je poneki list na višim granama žut (pod HPS-om), pa sam pomaknuo žarulju do plafona i zarotirao biljke, jer su svi ostali listovi lijepe zelene boje.

image3 (1).jpeg
Prerasle su mi deklariranu visinu po RQS-ovoj tablici, a neznam šta bi tek bilo da ih nisam topirao, vezao, te možda pustio još malo dulju vegetaciju... :confused:

Evo dvije slikce plosnatogranastog jedva očekujućeg debelog buda:
image1 (1).jpeg image2.jpeg

Jutros sam ih zalio sa sljedećim omjerom gnojiva:
BioGrow - 1 ml/L
BioBloom - 2 ml/L
TopMax - 1ml/L
ActiVera - 0,75 ml/L
CalMag - 0,7 ml/L

I još par slika od njih svih skupa:
image0 (1).jpeg image3.jpeg image1.jpeg image4.jpeg

Etogac, to je sve za ovaj puta, čujemo se iduće srijede, sa što debljim pomakom u budovima! ::listomahanje::

Živi mi bili! :wave:
 
Poslednja izmena: