Medicinsko edukativni grow - RQS - LED/MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Da, baš su mi ful otišle u visinu što inače nije bio slučaj u prethodnim growovima. Sumnjam da je razlog tome prebacivanje na 18/6 koje do sada nisam prakticirao. Iako mi se to nije dogodilo u malom boxu gdje je LED rokao. Mišljenja sam da nebi toliko pobjegle u visinu, da sam ih držao na 24/0 režimu do početka cvjetanja. No činjenica je da nisam bio 2 tjedna uz njih, jer sam išao na kontrolu u Zagreb, pa đir do Slavonije do familije, pa ih nisam bio u mogućnosti ''obuzdavat''. U vegetaciji su bile pod 400W MH žaruljicom, te mi je djevojka rekla da je podizala lampu paralelno kako bi one rasle, a čim sam došao i uvidjeo taj stretch, odma sam ih piknuo pod 600W HPS i krenuo sa cvjetanjem. Sad mi je lampa na 30 cm od vrhova.
Isto tako si kontam sad kada su odradile svoj visinski rast, predpostavljam da neće više ići za gore pošto i sama genetika biljke nebi trebala dopuštati da raste više od onoga kako joj je zapisano u genetskom kodu. :D
Uglavnom, tu smo di jesmo, naopako da neće biti količine, samo stoji pitanje, šta mi je još učiniti da maksimaliziram dobitak. Ima tu još dosta listova koji prikrivaju penetraciju svjetlosti na srednji segment biljaka, pa se pitam da li bi trebao malo poskidat i to lišće? :)
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.318
6.965
258
E pa tako nesto sam i mislio, jeste do inteziteta svetla, ali na drugaciji nacin, ovako da si ti bio tu pa da si ih pratio i pustao da se priblize svetlu, a tako i korigovao ishranu, mislim da bi uspeo da ih zadrzis malo sa visinom ;) ali tu je sta je, bitno da su zdrave i prave :) :thumb: ici ce one jos gore sve dok ne zavrse sa formiranjem cveta, pa ce tek onda da se goje, al to ce sad sve manje i sporije :)
Neko ce ti reci da ne skidas nista, neko ce reci da sisas na celavo, do tebe je. Ja bi skinuo najvislje fan listove, tipa 2 do 3 sa svake grane, koji sada i koji ce tek da prave senke, negde sprat vise - negde nize, gledam da bude promaja i da se ne napravi tepih zavesa gde je stao loli, jer tako hoce da se podeli temp na gornji i donji deo boxa ;)
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Pozdrav ekiparci!
52. DANA VEGETACIJE - 17. DAN CVJETANJA

@Crazy Smoke Ostao sam bez zermlje, sve sam potrošio do zadnje granule, tako da će bit primorane izgurat grow sa ovom količinom koju imaju.. :D

@sone1 Nešto sam poskidao, i još tu i tamo skinem koji list dolje za koji skužim da stoji problematično za cvjetove od ispod. :)

Evo nas opet sa novim updateom, djevojke su se opustile i počele su sa formiranjem cvjetova. Generalno mi izgledaju zdravo, samo sam jednu od njih izdvojio, odnosno izvadio van boksa da vam je uslikam, da vidite kako su joj malo žućkasti listovi. Što se hrane tiče već zadnja dva zalijevanja im dajem 1ml/L biogrowa i 2ml/L bioblooma. Možda bih trebao pojačat malo dozu gnojiva, šta vi mislite?

Živi mi bili do idućeg slušanja!

image6.jpeg image5.jpeg image2.jpeg image3.jpeg 60ee0346-a46d-4fd6-9309-7ca3b62433e6.jpg
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Ja bih kao sto kolega CrazySmoke kaze nadopunio potove sa all-mix zemljom... To ce ih dohraniti i popravit zemlju ispod, sad si tek na 17danu cvata ima tu jos dosta tjedana koje ce provesti u teglama zasto ih muciti do kraja? Mozda ih malo povezati pa rasiriti jednolicno po boxu da imas bolje strujanje zraka i da svjetlost bolje prolazi. Mozda koji najvisi vrh malo HST napravit (malo prstima izgnjecis stabljiku pa savines) Cine mi se preblizu lampi pa pripazi da ih ne spali.

Edit: Mozes i Lolipop odradit ako gdje smeta fan lisce da ih malo otvoris
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.151
233
djevojke se opustile,nemoj i ti :D
ja bi na tvom mjestu uzeo još cal/mag (kojeg oni preporučuju svako zaljevanje) i još top max i vreću all mix-a..Moglo bi ti dosta pomoći.
Izmjeri koja je temperatura gore kod najvećih vrhova ispod cool tube-a i probaj ga dignut skroz koliko god možeš da ne bi bilo kasnije...
Fino su se izdužile i treba to popunit sa vrhovima,zato bi ti preporučio dodatne hrane sa zemljom i top max,a ja ne bih povećavao biogrow i biobloom.
sretno :thumb:
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.151
233
Pitao si šta ti je još učiniti da maksimaliziraš dobitak,pa eto ima varijanti uvijek,a nije to sad nešto neznam koliko skupo,a može pomoći dosta.. :)
Već kad si dogurao do tu,šteta bi bilo da ne probaš izvući koliko god možeš.
Super za topmax,1ml ide da,a za prvi put možeš stavit i pola doze,ja kad ubacim nešto novo u prehranu uvijek krenem sa trećinom ili pola doze,postepeno jel,na tebi je izbor.
Samo pripazi kad stavljaš novu zemlju,da je ova u potovima skroz baš suha i onda to sve fino dobro zalij i nahrani.
Tvoja priča je inspirativna i čestitam na trudu i volji,puno sreće želim :thumb:

edit: probaj uslikat malo bolje ovu biljku što si rekao da ima problem,čini mi se da su samo gornji listovi takvi?
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Istina smole, tražio sam + pitao sam = dobio sam. Jednostavna matematika. :respect:
Pičnio sam im 1ml/L topmaje, uz 2ml/L biobloomare, te nešto manje od 1ml/L biogrowčine. Čini mi se da su to okej prihvatile. :)
Što se zaljevanja tiče tu nema straha, ja ih uvijek zaljevam kad vidim da su mi donji listovi ''klonuli'', tako da i sam budem siguran da ne dođe do prezaljevanja. ;)
To mi je i nekako bila misija, da makar jednom čovjeku koji ovo bude čitao, a da se susretne sa sličnim problemom, pomognem razlakšati razmišljanja unutar sebe, o nečem što slovi kao ''nepobjedivo''. :)

Evo bacio sam lagani foto sešn od svih biljčica, čisto da se vidi generalna slika svih njih. Gornji listovi od te jedne jednike imaju natruhu žutoće bih ja rekao, dok par srednjekatnih listova izgleda kao da joj nešto fali. Nije ih puno, i realno se biljka drži odlično, ali bih volio odgonetnuti problem. :)

Hvala svima, šaljem vam srdačne pozdrave!


image0 (1).jpeg image0 (2).jpeg image0.jpeg image1 (1).jpeg image1.jpeg image1 (2).jpeg image2 (1).jpeg image2.jpeg image3.jpeg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Svaki put kad ti klonu listovi jer čekaš taj tren, ti se bakterijski svijet drastično umanjuje. Nije loše sve u svemu, medjutim definitivno bi se na toj tehnici tako poraditi jel.
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Pozdrav društvo!
52. DANA VEGETACIJE - 27. DAN CVJETANJA

Situacija je sve deblja i deblja, i mislim da će se ova đubrad baš gadno udebljat do berbe koju sam zakazao za 20.12. Stigao mi je allmix sa calmagom, te ću se najvjerojatnije sutra bacit na nadopunjavanje zemlje u potove i nadohranjivanje sa svime, jer sam im prošlo zaljevanje dao samo 1ml/L topmaxa. Pronalazim pokoji žuti list sa nekim smeđkastim flekicama, te se nadam da će calmag u kombinicaiji sa zemljom malo ispraviti taj nedostatak - budemo vidili.
Volio bih čut vaše mišljenje, šta mislite, da li je bolje da možda u mali box(80x80x160) umjesto 250W HPS, stavim 200W attisa unutra, odnosno da li mislite da bi polučio bolje rezultate? Sa 250W HPS-om, sam izvlačio gram po Wattu..
Generalno mi se situacija čini i više nego zadovoljavajućom. Slikice u prilogu....

Čujemo se za otprilike tjedan dana! Budite mi dobri! :wave:


image4.jpeg image3.jpeg image0.jpeg image2.jpeg
 
Poslednja izmena:
28.10.2022
5
5
3
43
Pozdrav veseljak....molim te jesi li uzimao ulje svo vrijeme tokom imunoterapije...sad sam ja u dilemi jer su izašle neke studije koje potvrđuju da ulje ometa djelovanje imunoterapije....?
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Živ bio biz!

Gledaj ovako, otkako je krenula ta cjelokupna situacija, što bi značilo od prošle godine od 6-og mjeseca ja pržim po ulju. Imao sam vutre od prethodnog growa, i odma sam krenuo sa izradom ulja. Na zadnjoj operaciji, ove godine u prvom mjesecu, urolog mi je rekao da su mi tumori bili prhki, odnosno da se nisu učahurili, što sam i napisao u prvom postu kad sam otvarao dnevnik. Vjerujem da kombinacija prehrane i korištenja ulja nije dopustila da bolest krene u žešću progresiju, iako si mi urolozi iz druge bolnice govorili da će mi bolest što dalje bude odmicala, biti sve progresivnija. Mislim to je samo moje mišljenje, što ne znači da je defakto tako. Sa imunoterapjiom sam krenuo početkom četvrtog mjeseca ove godine i čeka me period od dvije godine primanja istih. Već dvije kontrole sam u potpunosti čist i svaku večer si gutnem jednog crva od 2-3 cm. Što bi značilo da ne rokam ulja ni približno koliko bi trebalo u nekim akutnim stanjima. Inače imunoterapije podnosim dosta dobro, prva dva dana tu bude krvi dok pišam, te me zateže i pecka prilikom pišanja, a onda kasnije već treći, četvrti dan polako dolazim na svoje. Učinit ću ti uslugu, pa ću svog urologa u Zagrebu prilikom iduće kontrole (oko 20.1.2023.) pitat da li ima ikakvih spoznaja o tome da li THC/CBD ometaju djelovanje imunoterapije. Uvijek gledam da je ulje dobiveno od vutre biljni preparat i da nam je tijelo krcato kanabinoidnim receptorima, pa stoga ne vidim razlog zašto bi nešto što i ovako imamo u nama samima, ometalo djelovanje bilo kakvog lijeka. Trošio sam ulje, trošim ga i trošit ću ga! :D

Lijepi pozdrav i želim ti puno snage u borbi koju vodiš sa majkom. Nedajte se i grizite! Nije lako, ali polako, treba tijelu vremena. :wave:
 
28.10.2022
5
5
3
43
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
Hvala puno buraz na inspirativnim i ohrabrujućim informacijama i savjetima....mi smo tek poslali PH uzorak na testiranje BRAF mutacije, tako da to možda potraje mjesec-dva do terapije, a do tada ćemo ići na ulju max što može podnijeti...majka je još na adaptaciji, a počeli smo prije nekih dvadesetak dana, dajem joj samo oralno tri puta 3-4 zrna, pa sad razmišljam da krenemo sa čepićima, jer se onda može povećati doza bez nekih posebnih reakcija...potrebno je što prije doći do tog jednog grama, a posebno jer se tumor sa stopala proširio na limfne čvorove prepone i krvne žile prema karlici, pa mislim da bi čepići rektalno i vaginalno na tom području mogli lokalno pomoći....

Hvala ti puno buraz na ponudi da upitaš svog urologa o imunoterapiji :).....Želim ti sve najbolje u daljenjem liječenju, mislim da si najgore pregurao i ostavio iza sebe....sad samo gas i hrabro naprijed :wave:
 
Poslednja izmena od urednika:

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Pozdrav bećari!
52. DANA VEGETACIJE - 34. DAN CVJETANJA

Pa da krenemo... Stvari stoje ovako, još prije 6 dana sam im nadopunio potove sa allmixom i zalio ih sa:

1ml/L BioGrowa
2ml/L BioBlooma
2ml/L TopMaxa
1ml/L CalMaga

Danas sam ponovio istu proceduru, jer mi se čini da su kulturno prihvatile tu dozu gnojiva. Nadalje sam imao izgleda neki lagani početak heat burna, jer sam skužio da mi se listovi po rubovima curlaju za gore - primjetit ćete to i po slikama. Sukladno tome, od frenda sam užicao stupni ventilator, te sam ga krknio u veliki box, a u mali box sam ubacio ovaj manji ventilator, odnosno, switchao sam se sa 250W HPS-a na 200W Attisa, da izbjegnem svaki mogući problem sa toplinom, jer u malom boxu nemam cooltube. Listovi su se stali uvijat, što je odlično, a stupni venilator u velikom boxu odrađuje odličan posao. Primjetio sam isto tako da mi raspodjela topline sa 600W HPS-om po boxu nije ravnomjerna, pa sam iz tog razloga izpremješao malo biljke u boxu, odnosno, najniže sam stavio na najtoplija mjesta. Sada je situacija pod kontrolom i mislim da bi ovako trebali izgurat sve do kraja. :)

Pitanje za kraj, šta mislite realno o količini gnojiva koju dajem? Kad gledam biobizzovu tablicu hranjenja, dajem im ipak manje gnojiva od onoga koliko je tamo propisano, a realno sam već prešišao njihovih 12 tjedana koliko traje prihrana, odnosno i manje, jer je na kraju tablice flush.

Do idućeg puta, srdačno, vaš Veseljak! :wave:


image1.jpeg image0.jpeg image3.jpeg image2.jpeg
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Bok, bok ljudi!

52. DANA VEGETACIJE - 41. DAN CVJETANJA

Danas vam se javljam iz bolnice, jer je danas dan za terapiju! :) Šaljem vam ne tako osebujan pogled, no hvala Bogu pa sam ga samo dva sata primoran za gledat, naravno, od trenutka kada mi ubrizgaju lijek. :)


30664C87-F939-4D30-A41A-25375E410489.jpeg

Situacija ovog jutra je kao i prije tjedan dana, samo što su vrhovi ipak malo deblji. Zadnje zalijevanje sam im dao samo brdo vode, pa ću ih iduće zalijevanje pognojit momački.
:D


Čujemo se ekipa!
:wave:

C6081009-8D18-474F-945B-768F14316024.jpeg C7DC9FC2-2808-4A94-9E5C-A2CF0819404E.jpeg E0B079BA-E92F-4A7A-83F4-1F162B0F9F8A.jpeg A3A05EA9-F45A-44B2-AEAA-4ADC24F5FEE5.jpeg
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Dobro jutro!

52. DANA VEGETACIJE - 48. DAN CVJETANJA

Prije dva dana sam ih zalio sa:

0,5ml/L BioGrowa
2ml/L BioBlooma
3ml/L TopMaxa
0,8ml/L CalMaga

Ful su lijepo prihvatile tu dozu gnojiva, te ću sad za predzadnje/zadnje gnojenje još podebljat topmax na 4ml/L. Vrhovi se se već fino uprasili, pa me baš zanima koliko će se još za 3 tjedna udebljat, jer je ovo i više nego masno! :D Neznam šta bih još nadodao, jer je sve kad sažmemo, poprilično uredno. Eto, procjenite sami...

Do idućeg tjedna, veseli mi bili! :wave:


image1.jpeg image0.jpeg image3.jpeg image2.jpeg
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Dobar jutar!

52. DANA VEGETACIJE - 55. DAN CVJETANJA

Čisto da se pohvalim kako sam ubo odličan deal sad za vrijeme black friday-a preko RQS-a, što bi značilo da vam već sada najavljujem novi grow početkom drugog mjeseca iduće godine. Isto tako sam se i naoružao sa gnojivima i zemljom preko Hempatie, jer su imali solidan popust. Sad je samo pitanje koje sjemenke piknuti - slatke brige. :)

image1 (2).jpeg

Prije dva dana sam im dao zadnju dozu gnojiva, te sada slijedi čisto zaljevanje sa vodom do kraja. Grane su se krenule šarat pounaokolo od težine, a badovi su tvrdi ko kamenje i to me izrazito veseli! :D Brijem da su riječi suvišne, evo malo više slika ovaj put u nastavku:

image0.jpeg image2.jpeg image3.jpeg

image2 (1).jpeg image0 (1).jpeg image1 (1).jpeg image3 (1).jpeg image0 (2).jpeg

Čujemo se i vidimo idući tjedan kad za to dođe vrijeme, a do tada, samo veselo! pa-pa! ::listomahanje:::wave:
 

Veseljak

Aktivan Član
25.08.2015
144
1.130
143
Hop!

Jedan vanredni update, čisto da vidimo šta se možda (ne)događa.
Naime, kao da mi se čini da dva buda možda imaju plijesan na sebi. I to na samom vrhu, a možda je samo sazrijela malo prije drugih, pa je već gotova.. Čisto me zanima vaše mišljenje o tome, odnosno, šta da radim pošto sam zakazao harvest za iduću nedjelju.
1498E364-6DF3-4C1E-94BE-3DF8AA74AFBE.jpeg 04423D20-BAAD-4FAC-BEE5-0DB0503EFB80.jpeg 30AE87C4-94E6-4261-9EA1-523588CF7504.jpeg EFD63204-3144-499D-B81C-2C40D3134C15.jpeg 33C6558D-586F-4368-94E6-C536F61A1890.jpeg

Hvala unaprijed bećari! :D