Meditacija, trans...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Jel se itko pokošao baviti/ bavi meditacijom. Zanima me kako vam ide kako ste počeli s time i sve ostalo.
Ja sam danas prvi puta ozbiljnije probavao očistiti um i mogu reći da sam zadovoljan jer osjećao sam "nešto", nekakav pomak i blagu težinu i utrnutost u tijelu(moguće je da je od nepomicanja) ali bezobzira planiram nastaviti s time i to u svrhu vježbanja astralne projekcije
 

KaraJack

Aktivan Član
Pokušao i pao, htio sam putem meditacija da prekinem pušit cigare, evo starci su uspijeli ali ja nikako, probao sve moguće, jogu, fitness, brzo čitanje i etc. pizdarije i ništa. Šta je jako čudno od svega toga mi samo muzika ambient pomaže da se nekako oslobodim od posla i okoline..

Možda bi trebao probat povezat meditaciju sa ambient mjuzom...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Navodno baš nije dobro rabiti glazbu uz meditaciju jer odvraća pažnju i zaokuplja misli a to ti nikako ne treba, jer ako meditiraš cilj će ti biti potpuno ignoriranje glazbe tak da mislim da nema nekog smisla
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
to je istina. Cilj meditacije je utišati kokodakanje uma, i ja radim trnutno na tome. Netrebaš sjediti u lotusu da bi meditirao, samo se treba udobno smjestiti negdje gdje imaš mira sa što manje zvukovnih ometanja... ali ležeći položaj nije pogodan jer je lako zaspati, pa ništ koristi od toga jer u snu um opet kokodaka i čak kreira cijele svjetove bez tvoje kontrole.
 

KaraJack

Aktivan Član
mi no, to mi je jasno. Stara me najviše nagovara i prigovara oko wu pa sam rekao aj pudemo neki kompromis napravili ja i yoga ti i wu heheh šala sa strane. Morat ću više na tome proradit, kad recimo idem sa vučicom u šetnju po šumi, ono nema ni žive duše samo čuješ prirodu e tu se znam zavalit i zatvorim oči ono opuštanje sto na sat i šta mi se desi, ja ti zadremam ko krava.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
mi smo imali dane meditacije kad sam trenirao prije. radili bi ih kraj mora ili u klubu...
meditacija moze biti uz ambijent jer zapravo nikad nije potpuna tisina. priroda isto ima svoju muziku.
sve u svemu, nakon takvih polasatnih/satnih meditacija osjecao sam se negdje kao da sam se probudio nakon dugog lucidnog sna. naravno meditacija nije usporediva sa spavanjem.
smirivanje se svodi na usporavanje uzdisaja/izdisaja...naglo i agresivno usporavanje toga (ili cak zaustavljanje daha) mozee poremetit tvoj standardni proces disanja..zato treba pocet polako i strpljivo...
dobijete definitivno drugciji ritam zivota. samokontrola se primjetno povecava (u to spada kontrola svih osjetila).
koliko je to dobro i primamljivo neznam, nisam nastavio nakon sto sam prestao trenirati.
tada sam bio postao dosta smirenija osoba, dok je ljudima oko mene cilj sto manje biti takav, cilj je biti hiperaktivan, svugdje zurit i maksimalno "iskoristit" svoje vrijeme (jedva se cekam maknit od istog).
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Za astralne proj. najbolja varijanta je spavati nocu jedno 5 sati, a zatim poslepodne jos 2-3 i tada eksperimentisati sa hipnagogik stanjem. Najveca prepreka je download memorije, jer su svetovi skoro totalno razliciti...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
AMORC ima najbolju tehniku meditacije.
tu tehniku se sigurno može naći i na drugim mjestima, ili bar djelići te tehnike.
problem je jedino što moraš biti član, da bi saznao o tome i prakticirao.
a možda to i nije problem
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Dobar potpis Kane, odličan :icon_wink:

Samo...nebi reka da se najbolja, jedina i "nemaj druge pored mene tehnika" može nać samo u AMORC-u. A i ečina "tajni" je i ovako i onako objavljivana...tako da odlučnom tragaocu na putu znanja sama praksa može donit svekoliki rezultat.

E sad, da je meditaciju bolje učit od iskusnog učitelja, jer je uvik bolje kad ti neko nešto pokaže i otkrije, ako ne ništa, da te "ubrza". Zato su sva ta društva dobra radi razmjene iskustava. Jedini je problem obečat, zaklet se nekome nešto, pa da ispadne prevara...nije zdravo za auru take Zavite polagat :kackepieksen:
E sad AMORC...Christian Rosenkreutz je zanimljiv...svo to znanje i priča nisu došli niotkud...I garant ljudi znaju šta rade, po pitanju duhovnih vježbi, ali garantirano nisu jedini koji to zanju i posjeduju "tajnu" :matrix:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Hasan bin Sabah je napisao(la):
Samo...nebi reka da se najbolja, jedina i "nemaj druge pored mene tehnika" može nać samo u AMORC-u.
nisam to ni reko.
reko sam da ima najbolja tehnika (što god to značilo) meditacije
i da se ta tehnika može naći i drugdje
i da tu tenihku prakticira amorc:icon_biggrin:

Hasan bin Sabah je napisao(la):
E sad, da je meditaciju bolje učit od iskusnog učitelja, jer je uvik bolje kad ti neko nešto pokaže i otkrije, ako ne ništa, da te "ubrza". Zato su sva ta društva dobra radi razmjene iskustava.
da se mene pita.
ja bih dijelio bespovratne kredite za osobnog don juana svakom zainteresiranom.

Hasan bin Sabah je napisao(la):
Jedini je problem obečat, zaklet se nekome nešto, pa da ispadne prevara...nije zdravo za auru take Zavite polagat :kackepieksen:
hm, da tu ima dosta polemike.
e sad pazi ovo
egzotični istok,ayyurvede i slično su tak super i dosad od nas sakrivena znanja, tako korisna čovjeku, bla bla bla...
ta ista znanja ayurvedski doktori ljubomorno čuvaju jer su se opekli kad su iskusili što se dešava kad znanje padne u pogrešne ruke
evo primjer zamisli što bi se desilo kad bi balcan smoke mogao da obrće stvari u krvotoku (bez uvrede:):icon_mrgreen: ili da okom prebacuje energiju i sve te stvari koje se uče i višoj ezoteriji
mene uopće ne bi bilo strah s njim ići u muriju,
no mislim da bi podlegao svom slabom ja.
da se razumijemo ni meni baš ne bi bilo svejedno (zašto osjećam slike gospodara prstenova:)

Hasan bin Sabah je napisao(la):
E sad AMORC...Christian Rosenkreutz je zanimljiv...svo to znanje i priča nisu došli niotkud...I garant ljudi znaju šta rade, po pitanju duhovnih vježbi, ali garantirano nisu jedini koji to zanju i posjeduju "tajnu" :matrix:

mislim da to ni oni ne tvrde.

ja sam pre pre pre pre pre pre pre zadovoljan svojim članstvom u tom redu unazad par mjeseci.
kolikoj tami i smeću smo kao ljudi izloženi nisam ni kužio, a mislim da ni sad još nisam osjetio sav smrad
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
Džidžadžojac je napisao(la):
Ček, jel se vi zajebavate sa tim brzim čitanjem ?
nije ti to neka filozofija...par tjedana treninga i to je to...
ali bome kasnije se nikome nesvida, jer zele uzivat u tekstu kojeg citaju...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Dajte ba,jel moze neki text u vezi meditacije...Kako se meditira,na sta da usmeravam misli,u kom polozaju da meditiram...Sta se uopste radi tokom meditacije...Ne mogu se oslanjati na ono sto sam iz filmova naucio....
 
08.06.2008
39
1
0
36
http://nccam.nih.gov/health/reiki/
mozda je malo offtopic ali evo sa cim sam se ja upoznao prije 2-3 godine...Svako od nas ima energiju u sebi i samo mora nauciti kako da tu energiju iskoristi. Normalno je da je nekima ta energija jaca a nekome slabija...
Imao sam jedan reiki tretman i jednostavno vam to ne mogu opisati. Bas osjetite neku vrucinu kako prelazi sa osobe na osobu. Reiki je cudo po meni...
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
LucidDream je napisao(la):
Dajte ba,jel moze neki text u vezi meditacije...Kako se meditira,na sta da usmeravam misli,u kom polozaju da meditiram...Sta se uopste radi tokom meditacije...Ne mogu se oslanjati na ono sto sam iz filmova naucio....

U sustini svodi se na to da srusis barijere "ove" budne percepcije i "konektujes" se sa suptilnim svetom, to jest da usmeris percepciju na "suptilan" svet. Za pocetak nema potrebe da posebno obracas paznju na poziciju, bitno je da budes u polozaju koji ce ti dozvoliti da se opustis maksimalno, a da nezaspis. Dakle, moze i lezeci ali problem je sto ces verovatno zaspati. Kada se smestis udobno mozes razmisljati o bilo cemu neko vreme dok se telo ne opusti ali pazi da ta razmisljanja nebude emocije u tebi, znaci nesto apstraktno. Kada osetis da si se opustio dovoljno (telo opusteno, puls nizak, misli usporene) vreme je da krenes sa nekom tehnikom kontrole misli. Pocni da razmisljas o mislima koje ti prolaze kroz pamet i pokusaj da se zadrzavas sto vise na istim mislima (sto manje saranja), zatim psihicki pokusaj da usporis misli na sasvim dubok, spor nivo sa kojeg bi polako trebao da ih iskljucujes. To je najtezi deo jer se interni dijalog NEDA zaustaviti tako lako. Kada misao krene da navire ponavljaj samo nju dok ne iscezne. Cilj je da zaustavis tok misli, a da ostanes budan i osetis rusenje barijere i direktan protok energije... Verovatno ces osetiti vibracije, koje mogu varirati po jacini ali brzo ce preci u drugi plan i tada je sve na tebi i iskustvu...
Baza sa koje se polazi je stanje svesti. Iz kog stanja svesti polazis, odnosno koje je tvoje stanje svesti u zivotu, takvo iskustvo mozes i da ocekujes. Potrebno je paralelno raditi na sebi i u budnom stanju... Tek kada steknes dovoljno iskustva sa baratanjem u 'transu" tada mozes preci na usmeravanje paznje i projektovanje percepcije kuda zelis.