...Meditacija...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.030
358
Ja u zadnjih godinu dana pokušavam, nisam siguran da uspjeva:D.
Uspijem nekad smiriti tijelo i um, osjećam neke energije kroz tijelo, al nije duboko, lako me poremete zvukovi. Svejedno mi paše, kako sam skonto bit meditacije je da se ne troše energije nepotrebnim mislima i pokretima, pravi odmor za tijelo i um.
Više mi paše da sjedim, lakša kontrola svjesti, ležeći me prenese na spavanje:D
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Vidim da svi pričaju o dobrim stranama meditacije, a niko da spomene onu lošu a to je mogućnost da se negativni entitet nakači na vas, naravno to može a i ne mora da se desi(ali skoro uvek se desi), sve zavisi od osobe i toga koliko je ona duhovno razvijena(u 21. veku je retko ko duhovno razvijen), istražite i dobre i loše strane pa vidite da li je to stvarno vredno rizika, ja bih rekao da nije ali to je samo moje skromno mišljenje. Ljudi koji se bar malo razumeju u teologiju ili okultizam će tačno znati o čemu pričam.
Unutrašnji mir se ne postiže meditacijom već totalnim korigovanjem životnih navika(hrana,san,stres), načina razmišljanja pa samim tim i ljudi koji vas okružuju. Sigurno ste nekad čuli izraz ,,kako zračiš tako privlačiš" , e to vam je to.
Uvek postoje 2 strane novčića!
(ne želim nikoga da uvredim, samo iznosim svoje mišljenje)​
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.030
358
Te loše strane i entiteti su vezani za out of body iskustva, u običnoj meditaciji nemaš frke, štiti te aura:D. Meditacija nema loših strana, dublja iskustva imaju ako nisi spreman na njih, ako ne izgradiš energetsko tijelo kako treba... Bar tako sam čitao, nemam vlastitog iskustva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Ma nisu to nekakvi entiteti sto se kace na tebe, to si Ti ;) To su sve aspekti tvoje licnosti, cesto potisnuti, kompleksi, frustracije, davne svjesne I cesto nesvjesne traume, emocionalni otrovi, nezadovoljstva.. Pa se oslobode u vidu nervoze, paranoje, nezadovoljstva, depresije, ljutnje, nepravde itd itd...

Nazvati to nekakvim entitetima je linija manjeg otpora. Uvijek je lakse okriviti nekog ili nesto drugo, nego se uhvatiti u kostac sa samim sobom:)
Trebalo bi prihvatiti cinjenicu, da mi ljudi nismo bas totalno fini, jer u isto vrijeme smo I zvjeri.

Eto to su negativni aspekti meditacije, ako gledas mozes vidjet ko si..:D
 

AnnaNirvana

Aktivan Član
13.06.2018
277
2.161
143
Sve si ti(za mene licno je meditacija jos samo jedna vrsta sektaskog obreda,reprogram racija,jos samo jedan korak ka vestoj manipulaciji ljudskog uma od strane raznoraznih verskih organizacija i njihovih ucenja-bit postojanja sekti i kako one deluju na pojedince.Ne bih to mogla nazvati ucenjem ili nekim mudrim istocnjackim filozofijama ili cijim vec.Stratesko ispiranje mozga i programiranje individue.
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
bas ce da mi se ispere mozak sto lezim i ne mislim ni o cemu :D
mada postoje razne vrste meditacija pa se delimicno slazem sa ankom nirvankom :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.341
258
Po meni je sama suština meditacije upoznati se sa svojim mislima te meni pomaže da vidim koliko mi je mozak već ispran i isprogramiran, tako da je tačno suprotno od Nirvaninog doživljaja - daje mi prostor da poradim na tim stvarima.

E sad, ja kad god hoću da meditiram završim spavajući. :D Jedina meditacija gde ne zaspem je ona kad se posvađam sa ženom, skontam da pričam gluposti jer sam besan i onda odem u šumu, sednem na neko lepo mesto, zapalim, i trudim se da budem mentalno prisutan tu gde jesam umesto da sam u filmovima koje mi um pravi. Posle lepo odem kući i u 3 rečenice rešim problem. Sam sebi ispiram mozak, izgleda. :D

Jedino gde vidim mogućnost za negativne uticaje su one vođene meditacije gde se upoznaješ sa kojekakvim bićima, vanzemaljcima, Isusima, itd. I to najviše jer su mi svi ljudi koji su nudili tako nešto izgledali jako nezdravo i napaćeno.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.030
358
Šta znam, meni meditacija nema veze s religijom, niti sa sektama, svako može da meditira bez obzira na pripadnost. Meditacija potječe iz yoge, a yoga je nauka o ljudskom tijelu, koja obuhvata i fizički i duhovni aspekt postojanja. Riječ yoga znaći unija fizičkog i duhovnog.
Svako bira šta mu paše, al mislim da nije uredu donositi zaključke bez nekog vlastitog iskustva. Prvo probat pa onda sudit:D
 

AnnaNirvana

Aktivan Član
13.06.2018
277
2.161
143
Dzoli Dzoker,meni je to tvoje upoznavamje sa sopstvenim mislima ponajmanje(a da ne zvucim uvredljivo) nezrelo.Kao svesno,odraslo bice u svakom trenutku povezano sa samim sobom ,mislimda mi ne treba nikakvo transcedentualno meditiranje da bih znala sta mislim:u svakom trenutku imam iskristalisano svoje misljenje i stav o necem,ne pravim teatar i ne prebacujem to ni na kakve misticne vise levele...stvari su poprilicno jednostavne i jasne kad ih gledas s neke prizemne razine.A otom nazovi "programiranju"kroz medije il kako vec si mislio...i o tom imam jasan stav:sve zavisi od toga koliko je bice edukovano i koliko je podlozno manipulaciji..Nikad ne uzimam ihformacije samo iz jednog izvora,uvek imam sirok diapazon informisanja,a mozak(moj i samo moj nicim neisprogramiran,sam odabere sluzeci se logickim povezivanjem-smatram sebe poprilicno mentalno zdravom osobom-)svojim mehanizimima dodje to resenja-to se zove sopstveno misljenje o necemu :)-mislim da Racio dosta utice na sve to
 
Poslednja izmena:

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
A sto znam ja Dzanki, rekoh svoje vidjenje, iskustvo I dozivljaj.. okle ti znas da uopste postoje nekakvi entiteti? :)

Poenta je sto Joker kaze, biti prisutan, a ne izgubljen u nekim filmovima u glavi. Nisu ni filmovi losi, ako ih ti biras I kreiras svjesno.

A opa je u pravu, spavanje je najjaca meditacija. Pa najbitnije je da se covjek fino naspava:D Kad si naspavan imas energije, I prisutniji si u trenutku, pristoru, mislima...

Spavanje je banja..::lulamira::
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Možda je za tebe, ja nisam osetio ni trunku opuštenosti nakon praktikovanja iste, možda si ti sebe utrenirao ili možda ja nisam nešto uradio kako treba, ne znam ali te priče da me štite tamo neke aure i to meni ne izgledaju ni malo privlačno, opustim se tako što dunem i meni je to sasvim dovoljno. Gram trave i 10 sati kvalitetnog sna bolje opuštaju od bilo koje meditacije, tvrdim.
Apsolutno se slažem sa @AnnaNirvana i delimično sa gospodinom Petrovićem.
A sto znam ja Dzanki, rekoh svoje vidjenje, iskustvo I dozivljaj.. okle ti znas da uopste postoje nekakvi entiteti?
Naravno, svi mi ovde iznosimo svoje mišljenje, samo mi je izgledalo kao da si jako siguran u to što pričaš pa me je zanimalo kako. :)
A za negativne entitete postoji gomila dokaza, guglaj pa vidi sam, od Biblije, Kurana i ostalih Svetih knjiga pa sve do današnjih nju ejdž pokreta, niko ne osporava postojanje pozitivnih i negativnih energija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.341
258
Dzoli Dzoker,meni je to tvoje upoznavamje sa sopstvenim mislima ponajmanje(a da ne zvucim uvredljivo) nezrelo.Kao svesno,odraslo bice u svakom trenutku povezano sa samim sobom ,mislimda mi ne treba nikakvo transcedentualno meditiranje da bih znala sta mislim:u svakom trenutku imam iskristalisano svoje misljenje i stav o necem,ne pravim teatar i ne prebacujem to ni na kakve misticne vise levele...stvari su poprilicno jednostavne i jasne kad ih gledas s neke prizemne razine.A otom nazovi "programiranju"kroz medije il kako vec si mislio...i o tom imam jasan stav:sve zavisi od toga koliko je bice edukovano i koliko je podlozno manipulaciji..Nikad ne uzimam ihformacije samo iz jednog izvora,uvek imam sirok diapazon informisanja,a mozak(moj i samo moj nicim neisprogramiran,sam odabere sluzeci se logickim povezivanjem-smatram sebe poprilicno mentalno zdravom osobom-)svojim mehanizimima dodje to resenja-to se zove sopstveno misljenje o necemu :)-mislim da Racio dosta utice na sve to

Ma sve je to ok ako veruješ sopstvenom umu - ja i ne baš. Svaki put kad sam imao priliku da ga posmatram malo iz daljine, vidim da je to nešto kao mašina i definitivno je isprogramiran, inače ne bi radio. :D Ne znam kako si ti svoj sama programirala ali moj su programirali roditelji, okolina, škola, itd. Samo to prihvatamo kao normalno i nešto što ne treba preispitivati, dok ja smatram da je to programiranje suština i da na tome treba raditi. I ti čvrsti stavovi i iskristalisano mišljenje o nečemu što spominješ su kod mene često bili pogrešni, što me motivisalo da pogledam dublje.

Imam ćerku od 3 godine i najbolje mi ona pokazuje koliko u stvari programa u meni ima. Ovi "autorun" programi koje sam preuzeo pod normalno a često su veoma destruktivni. Nikad mi nije bio jasan pojam preuzimanja karme od svojih predaka dok nisam to preveo na preuzimanja pogrešnih obrazaca ponašanja koje posle ti proslediš svojoj deci.